DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@efes22, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Trump'ın gelme ihtimali yüksek gibi yakın zamanda yapılan anketlerde önde görünüyor diye haberler gördüm, ekonominin bugünlerde kötü olması enflasyonun son 31 yılın en yüksek seviyesine ulaşması Trump'ın elini güçlendirecek gelişmeler.zaman olarak daha çok var ileride nasıl gelişmeler olur bilemeyiz ama biz Trump gelmeden Biden'de gidelim biz gidince Trump gelir ekonomiyi düzeltir 🙂

Trump gelsin MAVNI yi tekrar devreye soksun. Bugüne dek görülmemiş en büyük Afganistan çıkarmadını yapalım.
    Amin 😂

@bidünya
    Sende enişteyi askeriyeye verirsin artık.
    Bir düşünsene bir taşla iki kuş.
    Hem hayallerine kavuşacaksın hem heriften kurtulacaksın 😂

Puhahaha bu yaştan sonra adam yeniden er mi olacak gitsin delivery yapsın ne işi askeriyede zaten zor kurtulmuşuz Ortadoğudan geri mi göndereyim adamı 😂😂😂

Biz ayrı Dünya’ ların insanıymışız meğer yeni farkettim dersin. Ben en batıya sen daha doğuya 😂

Yok yaa düşmanım olsa yapmam bu kötülüğü hadi git fitne fücur sokma insanın aklına 🤣🤣

Balıkçı gemisi kaptanı olsun söyle enişteye Kanada direkt alıyor 😂

Dur söyliyim gitsin olsun da niye ki Kanada da balıkçı gemisi kaptanı açığımı varmış 😄

Bunun gibi çok meslek var yönetim seviyesinde güzel puan verip PR ı kolaylaştıran ama en basiti bu 😂

• ⭐⭐⭐

Bilgisayar kurtlarına bir sorum var. Ben çözemedim. Googledan falan baktım ama ı-ıh olmadı. Son çare kablo değiştirmek ama gene de sormak istedim.

1000 mbps internet hızım var (Yok yanlış yazmadım 1000 😁 Turknet. ayda 100 ₺)
    Modem yeni, ethernet kartı 1000 destekliyor ancaaaak 100 olarak kalıyor.
    Resimde göreceğiniz yerden 1gbps ya da otomatiği de seçsem bir süre 1000 de kalıyor sonradan tekrar 100 oluyor.

Modem pc arasındaki kabloyu 2020 Ağustos'da cat 6 diye aldım ama tabiki kandırılmış da olabilirim. Çözemezsem cat 7 alıp deneyeceğim. Aklıma da başka birşey gelmedi valla...

Sürücü güncel. Komple kaldırıldı tekrar kuruldu.

Sizce neden?
    Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran-alintiı.JPG

• Merhaba ben de ilk kez greencard başvurusu yaptım. Ancak bir ay içinde J1 vizesine başvuracağım. Sizce greencard başvurum sonuçlanmamış olsa da J1 vizesi almama bir engel teşkil edebilir mi? Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@D-Defne-Özcan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba ben de ilk kez greencard başvurusu yaptım. Ancak bir ay içinde J1 vizesine başvuracağım. Sizce greencard başvurum sonuçlanmamış olsa da J1 vizesi almama bir engel teşkil edebilir mi? Çok teşekkürler

Benzer sorulara cevap olarak, Green karta başvuru yapmış olmanın diğer vizelere olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmadığı yazıldı.

• @hadi-BE çok teşekkürler

• Yasaklı

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bilgisayar kurtlarına bir sorum var. Ben çözemedim. Googledan falan baktım ama ı-ıh olmadı. Son çare kablo değiştirmek ama genede sormak istedim

1000 mbps internet hızım var (Yok yanlış yazmadım 1000 😁 ) Turknet. ayda 100 ₺
    Modem yeni
    ethernet kartı 1000 destekliyor ancaaaak 100 olarak kalıyor.
    Resimde göreceğiniz yerden 1gbps ya da otomatiği de seçsem bir süre 1000 de kalıyor sonradan tekrar 100 oluyor.

Modem pc arasındaki kabloyu 2020 Ağustos'da cat 6 diye aldım ama tabiki kandırılmış da olabilirim. Çözemezsem cat 7 alıp deneyeceğim. Aklıma da başka birşey gelmedi valla...

Sizce neden?
    Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran-alintiı.JPG

9 yıllık mesleğim ama uyku sersemiyim. Gündüz yazarım.(uyku arası foruma bakma alışkanlığı) 😂

• ⭐⭐⭐

Bilgisayar kurtlarına bir sorum var. Ben çözemedim. Googledan falan baktım ama ı-ıh olmadı. Son çare kablo değiştirmek ama genede sormak istedim

1000 mbps internet hızım var (Yok yanlış yazmadım 1000 😁 ) Turknet. ayda 100 ₺
    Modem yeni
    ethernet kartı 1000 destekliyor ancaaaak 100 olarak kalıyor.

Sizce neden?
    Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran-alintiı.JPG

9 yıllık mesleğim ama uyku sersemiyim. Gündüz yazarım.(uyku arası foruma bakma alışkanlığı) 😂

beklemede BE 😁

• ⭐⭐

@hadi-BE internet fiber olmalı ilk şartı şu içi camlı sarı kablo, sonrasında cat kaç olduğunu bilemiyorum bu kablonun ama bağlantı ayarlarında wifi 2.4gh ile biten bir de 5.0gh ile biten iki farklı wifi bağlantısı açılıyor sizin dediğininiz 5g ama daha ülkece destekleyemediğimiz için 2.4gbps olanı seçmelisiniz ve bu da 100mb sanırım 5g ye geçince ileride dediğiniz gibi 1000mbps kullanabilirsiniz diye biliyorum az buçuk bilgimle ne kadar doğru bilmiyorum ama bende azıcık sanki anlıyorum gibi o yüzden cevapladım zamanında bilişim okudum oradan dolayı ilgiliyim ama tam donanımlı değilim iyi bilen biri yanıtlarsa daha iyi olur

• ⭐⭐

@hadi-BE superbox'ın bağlantısı nasıl kullanan var mı tanıdığınız, 5g olursa diğer tüm internetlerden daha hızlı olur diye düşünüyorum 4,5g bağlantılı gezdirilebiliniyor. Bir ara geçmeyi düşündüm ama biraz pahalı geldi sizce değer mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE turk net 1 gb hızını almadan önce aşağıdaki linkten sen kontrol ettin mi çünkü kontrol etmeden aldıysan zaten hiçbir zaman 1 gb göremezsin. Sonuçta senin tüm ekipmanlar 1 gb desteklese bile suçu kabloya atma hemen bunu verecek fiber optik kutusu ne durumda asıl önemli kısım senin değil turk telekomun desteklediği kısımdır. Adresini girip bakar mısın eğer adresinle girip 1 gb destekliyor çıkarsa ozaman modeme wifi ile değil ethernet kablosu ile bağlanıp tekrar hız testi yapar mısın

benim ofisin bulunduğu yerde ki destek resimde ki gibi sende bu 100 yerine 1000 yazması gerekiyor.

Adsız.jpg

anlık şimdi yaptığım hız testi

Adsız.jpg

• @hadi-BE Ya senin ne kadar tatlış dertlerin var öyle maşallah 🙂 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Greencard çıkarsa ilk önce Güney eyaletlerine özellikle Teksas'a taşınmak isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir video. Keşke bu tür zorlukları anlatan daha çok kişi olsa.

• ⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@EzgiLera tebrik ediyorum tekrar tekrar nasıl güzel bir şans bu bu şansla 2023 de bence sizin için cepte 😁 Vizenizi aldığınız günleri görmek dileğiyle 🙏

Cepte olan vize olsun da artık çekiliş kazanmaya gerek kalmasın 🙂

• ⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE internet fiber olmalı ilk şartı şu içi camlı sarı kablo, sonrasında cat kaç olduğunu bilemiyorum bu kablonun ama bağlantı ayarlarında wifi 2.4gh ile biten bir de 5.0gh ile biten iki farklı wifi bağlantısı açılıyor sizin dediğininiz 5g ama daha ülkece destekleyemediğimiz için 2.4gbps olanı seçmelisiniz ve bu da 100mb sanırım 5g ye geçince ileride dediğiniz gibi 1000mbps kullanabilirsiniz diye biliyorum az buçuk bilgimle ne kadar doğru bilmiyorum ama bende azıcık sanki anlıyorum gibi o yüzden cevapladım zamanında bilişim okudum oradan dolayı ilgiliyim ama tam donanımlı değilim iyi bilen biri yanıtlarsa daha iyi olur

Cevap için teşekkür ederim 😊

Ben kablo ile masaüstü kullanıyorum.
    Odama kadar kablo (fiber) çekildi. Ancak fiber kablo, odamdaki küçük bir kutuya giriyor.
    pmg1005-t20c-2.jpg
    Oradan cat5e kablosu ile modeme, modemden de cat6 ile pc'ye geliyor.

Senin yazdıkların sanırım wifi için. Destekleyen modemlerde 5g de kullanabiliyorsunuz. Tabi kullanılan cihazda da 5g wifi olmadı vs vs. Wifi de sorun yok. Bu arada evet, sim kart üzerinden 5g'ye henüz gecilmedi.
    Bak nperf isimli siteden test yaptım. Telefondan wifi ile aldığım değerler aşağıda.

İlk resim 2.4 diğer 5g için. Bu arada Bildiğim kadarıyla ki hatalı da olabilir, 2.4 daha geniş alana daha yavaş, 5g de daha az alana daha fazla hızlı internet veriyor sanırım.

2.4g.jpg
    5g.jpg

Yani sorunum tamamen masaüstü pc'de kablo ile aldığım hız 😥 Umarım çözülür.

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE superbox'ın bağlantısı nasıl kullanan var mı tanıdığınız, 5g olursa diğer tüm internetlerden daha hızlı olur diye düşünüyorum 4,5g bağlantılı gezdirilebiliniyor. Bir ara geçmeyi düşündüm ama biraz pahalı geldi sizce değer mi?

Süperbox'ı hiç kullanmadım. Şu an Türknet ile aşk yaşıyorum 😂 Toplamda 3-4 senedir türknetteyim.

• Yasaklı

Süperbox'ı hiç kullanmadım. Şu an Türknet ile aşk yaşıyorum 😂 Toplamda 3-4 senedir türknetteyim.

Öncelikle şunu söyleyeyim.
    Sorunun kablondan kaynaklanmıyor.
    Cat5 1GB bağlantıyı Cat6 ve üzeri 10GB bağlantıyı destekler. Bunun dışında amaç haberleşme mesafesini uzatmaktır.

Sana önerim modemin uplink ve Lan portlarını kontrol etmen. Automatic seçili ise bunu 1GB e çekmen.

Ancak; şöyle bir durum söz konusu; Eğer portu direkt GB e çekersen ve gelen internet dalgalanmalar olursa port down olabilir.

Bir incelemek lazım. 🙃

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10

Adresimi kontrol ettiğimde çıkan sonuç bu

adres.JPG

Bu da şu an benim kullandığım hizmet de bu

bin.JPG

Benim oturduğum semt hiç de lüks bir yer değil. Hatta daha önce de yazmıştım apartmanın kapısında kurşun delikleri var. Ve ben burada ayda 100 liraya 1000 mbps alıyorum.

Şimdi bunu günümüz Tükiye'sinde söyleyince çoğu insanın inanası gelmiyor 😂 Hala adil kullanım kotalı internetin olduğu, 100 mbps için çok paralar istendiği yerde ben, "1000 mbps alıyorum" deyince sanırım içlerinden "1000 mbps ne be? keklemişler seni" diye geçiriyorlar, çünkü bilmiyorlar. "Hmm bilmiyorum" yerine "yok öyle bir şey" denilebiliyor.

Var arkadaşlar. Şahsen ben internette çağ atladım. Bunu çoğu tanıdığıma söyledim. Hem de hava atarak söyledim 😂😂. Gel gelelim çoğu net hız kavramlarını bilemediği için hiç tepki vermedi 😁56 kbps ile nete başlayan bendeniz için 1000 mbps çok acayip bir şey. Davulla sokak sokak gezip bağırasım gelmişti.

Neyse konumuz bu değil. Konumuz ferrari ile saatte 30km hız ile gitmek 😪

Bu arada1000, 1000 diyorum ama 1000 almıyorum tabiki. Geçmiş testlerde genel ortalama hem dowload hem de upload, 800 küsür.

• ⭐⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE Ya senin ne kadar tatlış dertlerin var öyle maşallah 🙂 🙂

Cümlemizin tek derdi umarım böyle komik şeyler olur 😊

• ⭐⭐⭐

Öncelikle şunu söyleyeyim.
    Sorunun kablondan kaynaklanmıyor.
    Cat5 1GB bağlantıyı Cat6 ve üzeri 10GB bağlantıyı destekler. Bunun dışında amaç haberleşme mesafesini uzatmaktır.

Sana önerim modemin uplink ve Lan portlarını kontrol etmen. Automatic seçili ise bunu 1GB e çekmen.

Ancak; şöyle bir durum söz konusu; Eğer portu direkt GB e çekersen ve gelen internet dalgalanmalar olursa port down olabilir.

Bir incelemek lazım. 🙃

Evet, bağlantılara bir daha bakayım. Çıkarıp üfleyip tekrar takayım 😂
    Hem otomatik de hem de manuel olarak seçili 1gbps'de sonuc bu. 100'de duruyor.

100.JPG

Modem müşteri hizmeleri ve turknet'e de bir danışırım. Belki bambaşka bir sıkıntısı var.

Bu arada arkadaşlar 1000 mbps hızına geçmeyin, çok kötü (Amerikadan söylenecekler vol:1 😁)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE odana kadar derken direk apartmanın kutusundan senin odaya kadar mı çekildi yoksa apartman kutusundan eve başka yerden girip sana splitter ile ayrılıyor mu eğer yine direk apartman kutudan senin odana çekildiyse tek bir şey kalıyor turk net direk ulaşamıyorsun müşteri hizmetleri telefonları açmıyor onlardan porttan senin modemine kadar ki gelen hızın ne kadar olduğunu ölçtürmen gerekiyor. Çünkü fiber kutusuna kadar 1000 mb gelse bile kutu eğer arızalı ise 1000 mb vermiyor olabilir.

Benzer Başlıklar

• 682
  • 15651
  • 30373
  • 1231
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |