Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

başvurular yapıldı. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

bu arada bu sene kaç kişinin başvurduğunu merak edenlere aşağıya bıraktığım linki kaç kişi izlemiş diye bi bakmasını tavsiye ederim.

yalniz bu sadece Turkiye dogumlularin sayisi degil, Azerbaycan da izliyor bu videolari. Diger Turki Cumhuriyetlerden de izlenmis olabilecegini saniyorum. O yuzden cok da umutsuzluga kapilmayalim diyorum ben yine 🙂

• @neo yani dikkatli bakıldığında (saçlarda özellikle kulak bölgelerinde) arka zemin beyazlatılmış denir. Foto araçlarında da sitenin kendi foto aracını kullandığımda daha yakından görünüyor ama iş photo da kırptıpımda biraz daha omuzların altından kesiyor. Umarım tam anlatabilmişimdir:)

• @ali-yılmaz Anladım, sanırım biyometrik resim çektirdiniz ve kırpma işleminde ya kafa kısmı taşıyor. Tepe kısma değiyor ya da omuzları almıyor fotoğraf, bunu ancak kare 600x-600x şeklinde bir resim çekerek çözebilirsiniz ya da online photoshop programları ile birazcık editlemeyeyi deneyebilirsiniz.

• @neo ikisi de 600x600 piksel aslında tereddütüm boyutunda. Hangifoto aracı daha sağlıklı sonuç verir acaba. Herhangi birini kullansan fark eder mi

• Merhaba, başvurumu yaptım fakat sonrasında Photo tools kullanarak kontrol ettiğimde “ sıkıştırılmış fotoğraf 20.1” hatası alıyorum. Piksel ölçülerim vs 600x600
    Sizce başvurum geçersiz mi?

• @ali-yılmaz DV programın kendi orjinalinde sadece kırpma işlemi var ama diğer sitelerde arka plana dosya formatı gibi detaylara bakıyor. Siz stüdyoda resim çektirdiğiniz için böyle dertleriniz yok ama sadece o kafa ve omuz problemi takıldıysa örnek resimlere bakarak bir görüş sahibi olabilirsiniz ama stüdyoda çektirdiğinizden böyle sorunlarınız olacağını sanmıyorum genede isterseniz özel mesaj olarak bana iletin ben kendimde kontrol edeyim.

• @denizci10 keşke sayıyı yazsaydınız merak edip tıklayan oldukça sayı dahada yükselecek ama şuda var videoyu her izleyenin şartları tutmayabilir ve başvurmayabilir tabiki fakat başvuru sayısının diğer yıllara göre bu yıl çok fazla olacağı konusunda sizinle aynı fikirdeyim mesela Batman'da ücra bir sokaktaki fotoğrafçıya vesikalık fotoğraf çekileceğimi ama karta basmadan digital ortamda bana göndermesini söylediğimde bana green card için mi diye sordu açıkçası şaşırdım ve birçok yerde benzer konuşmalara tanık oldum.vallahi selected videosunun da bunda çok etkisi var gibi.
    Teknik olarak forumda herkes birbirinin rakibi aslında ama herkes birbirine yardımcı olarak kendi seçilme şansını azaltıyor ama sonuçta kimin kısmeti varsa o gidecek.hepimizin hakkında hayırlısı neyse o olsun...

• Benim bu seneki başvurum da tamamlanmış oldu. 7 mayısı bekleyelim. Herkese bol şanslar, arkadaşlar. ✌🙏 🙂

• sitede kırptığıp indirdiğim fotoğraf
    gözler ve çene olumsuz oluyor neden

• @denizci10 ben 10 kez izlemisimdir ama 🙂

• @Atlantis00 benim ettiğim takibe göre de bir çoğu ilk başvuruda kazananlar kardeş

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

bu arada bu sene kaç kişinin başvurduğunu merak edenlere aşağıya bıraktığım linki kaç kişi izlemiş diye bi bakmasını tavsiye ederim.

Azeri vs izlese bile çoğu Türkiyedendir. Demek ki çoluk çocuk çombalak, videoyu izlemeyen vs. 1 milyon kişi Türkiyeden aday demek ki.

• ⭐⭐⭐⭐

Ben Türkiye den 500 bin başvuru olur diye düşünüyorum. Ülkenin şartları, insanların birbirinden etkilenmesi vs çok etkili. Şöyle diyeyim değil 200bin ben 20 kişi içinden çekilişe katılsam da çıkmaz. Ama önemli değil öyle ya da böyle sonuca ulaşacağım.

• Ben ve oglum da basvurumuzu yaptik. Benim 8. Basvurum. bu sene covid + olarak basvurduk. o kadar da dikkat ettik. Aman grip suresi bir hafta surenler cok dikkat edin ve test yaptirin. Biz de grip zannettik. Bu sene fotograf yuklemesinde hicbir sikinti yasamadik. Guzel yapmislar dv lottery sitesinde. Otomatik kesiyor. Herkese bol sans arkadaslar. Hersey gonlunuzce olsun. 🧿❤🇹🇷⭐🙏🍀

• Yasaklı

Ben Türkiye den 500 bin başvuru olur diye düşünüyorum. Ülkenin şartları, insanların birbirinden etkilenmesi vs çok etkili. Şöyle diyeyim değil 200bin ben 20 kişi içinden çekilişe katılsam da çıkmaz. Ama önemli değil öyle ya da böyle sonuca ulaşacağım.

Aynı kafadayız. Sadece ben başvurunun 200.000 i geçeceğini sanmıyorum. 🙃

• ⭐⭐ Yasaklı

@Ping-PONG Bende öyle abartıldığı kadar başvuru olacağını sanmıyorum. Pasaport konusundan dolayı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@mikael %50 kazanırsın %50 kazanamazsın açısından söyledim bunu 😃 yoksa biliyorum %1-%2 gibi bir şans var. Durumun mümkün olup olmadığını tam bilmiyorum o sitede öyle yazıyordu. Youtube'den baktığımda da herkes hep ilk başvurusunda kazanmış oluyordu ondan dolayı doğru olabilir gibi geldi 🙂

ihtimallerle olasiligi karistirmayalim 🙂

iki ihtimal var, ya secilirsiniz ya da secilmezsiniz 🙂 ama iki ihtimalin gerceklesme olasiligi ayni degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Birkan-Öztürk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar, askerde bulunan kardeşim adına başvuru yaparken eski bir fotoğrafını arka fonu pc üzerinden beyaz şekilde ayarlayıp başvuru yapsam bir sorun olur mu?

Bir problem olmaz, var olan fotolari tarayarak da kullanabilirsiniz. arkaplani beyazlastirabilirsiniz, sorun degil...

Fotograf ne kadar eski? Kardesinizin fotograftan taninmasi lazim...

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Azeri vs izlese bile çoğu Türkiyedendir. Demek ki çoluk çocuk çombalak, videoyu izlemeyen vs. 1 milyon kişi Türkiyeden aday demek ki.

Bence sayı 250 bini geçmez. Videoyu izleyenlerin büyük çoğunluğu youtube algoritması yüzünden izlemiştir. Onlar da pasaport şartını duyunca vazgeçer zaten. Amerkada market fiyatları videolarını izleyen kişilere youtube bunu da sunmuştur önerilenlede muhtemelen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caligirl, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese Merhaba,
    Benim iki sorum var şimdiden teşekkürler.

1. Daha önce, pasaportumun Şubat 2023'e kadar geçerli ama soyadım evliliğimden dolayı değişti fakat pasaportta baba soyadı var, ''bu pasaport ile başvurabilir miyim'' diye sormuştum. ''Bir şey olmaz, zaten mülakatta yeni pasaport ve evlilik cüzdanı ile gideceksin. Geçerli olması yeterli.'' cevabı geldi. Ben de başvuru yaptım. Yani evlendikten sonra soyadım Taner oldu. Ama pasaportta Büyükhan (baba soyadı) yazıyor. Başvuru sırasında evlendikten sonraki soyadım (Taner) ile başvurdum. Ama pasaport bilgilerine sıra geldiğinde pasaporttaki isim soyad kısmına pasaportta ne yazıyorsa (Büyükhan) onu yazdım. Doğru mu yapmışım?

2. Herkesin dosya no'su 2023EU19XXX, benimki; 20216YAL6XXXXX şeklinde. Neden sizce?

1. dogru.

2. onay kodu ile dosya numarasini karistirmayin; ilki cekilise basvuru sonrasi verilen numara, ikincisi ise cekilisten secilirseni alacaginiz numara...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

54

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |