Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gariban teşekkür ederim ilginize. Fakat bende aynı şekil düşünmüştüm ama başvuru talimatlar kısımda ilk ad soyad kısmı için pasaportta olduğu gibi yazmışlar sitede. Bu şekilde olunca aşağıdaki pasaport kısmıda aslında aynı isim soyisim olacak şeklinde anlıyorum. Talimat kısmında ilk isim soyisim pasaportta yazan şekilde demesi kafamı karıştırdı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@motosikletci bu hata ile zaten benn ispat ederek nedenini açıkladım siz görmemişsiniz size linki atıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba, herkese iyi forumlar. Bugün başvurumu tamamladım, yaklaşık 17 gündür Pasaportumun gelmesini bekliyordum, dün akşam 199'u arayarak aciliyet durumunu bildirdim ve bu sabah Pasaportunuz hazırdır dağıtıma çıkarılıyor bildirisi geldi. Pasaportunuz elinize ulaşmasına gerek yok basıldıysa e-Devlet üzerinden numarasına erişebiliyorsunuz. Eğer pasaportunu halen bekliyorsanız bir an önce 199'u aramanız faydanıza olabilir.

• Yasaklı

• Pasaportumun son kullanma tarihi (exp date ) 03.11.2021 yani bugün , başvuruyu yapmam dahilinde bir sorun olur mu bilen varsa cevaplayabilir mi lütfen

@crazycells

• ⭐⭐

@jesus-christ Sorun olmaz . Başvuru sırasında geçerli pasaportunuz . Mülakata giderken eski pasaportunuz yanınızda olsun

• ⭐⭐⭐

@jesus-christ, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Pasaportumun son kullanma tarihi (exp date ) 03.11.2021 yani bugün , başvuruyu yapmam dahilinde bir sorun olur mu bilen varsa cevaplayabilir mi lütfen

@crazycells

50 dakika sonra pasapotunuz geçerlilik süresini kaybedecek. Başvurunuzu halen geçerli iken tamamlayın. 50 dakikanız var.

Yeni pasaport çıkardığınızda başvuruda kullandığınız bu pasaportu iptal edip size geri verecekler. İYİ MUHAFAZA EDİN, çünkü çekilişi kazanırsanz başvuru anında geçerli bir pasaportunuz olduğunu ispatlamak için mülakat zamanı göstermek zorundasınız.

• ⭐⭐⭐

Telefondan resim ekleyemedim 😢
    Eve gidince yapayım artık.
    Silinen yorum boşluğu olmasın diye de güzelce açıkladım.
    Saygılar 😁

• Merhaba ben bugün başvuru yaptım ama doğduğum il yerine yaşadığım ili yazmışım bir sıkıntı olur mu ? Yendiden doldurup göndermem gerekmi şimdiden teşekkürler

• Konu basligi ile alakasiz ama birsey sormak istiyorum abdde kuzenim var ve gelirken laptop aldirtacam turkiyede parasini vericem acaba onerenileceginiz abd sitesi varmi teknoloji

• ⭐⭐

@yasinbey amazon

• Yasaklı

@yasinbey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Konu basligi ile alakasiz ama birsey sormak istiyorum abdde kuzenim var ve gelirken laptop aldirtacam turkiyede parasini vericem acaba onerenileceginiz abd sitesi varmi teknoloji

Konu basligiyla alakali bir konu yok. Buradi sohbet odasi ve gayet normal 😉

Konuya gelirsekte bence ABD deki kuzeniniz en iyi yolu zaten biliyordur veya orada daha rahat ogrenir. 🙃

• Yasaklı

So far away from my point of origin
    I take a pause to contemplate the footsteps that i've left behind me
    Time ... of no consequence
    In my heart the fire burns bright and true
    Even though darkness threatens to surround me
    Isolated and yet fearless i seek my comfort
    In the solitude that comes from this spiritual journey
    Home...

• Herkese bol şanslar, bu sene de yerimizi aldık.
    Eskisi kadar heyecan var mı? -Hayır.
    Gitmek istiyor muyum? -Evet

• ⭐⭐⭐⭐

@Ulas, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar. İkamet ettiğim adresim 945/3 sokak olarak geçiyor. ( / ) bu karakteri kullanmamız problem yaratır mı? forumda arattım lakin ya ben göremedim yada bilgi yok. bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Herkese iyi şanslar...

Kullanmayı dene. Uygun değilse sonraki sayfaya geçmiyor zaten. Ben ( - ) bu işareti kullanıyorum. Sorun olmadı.

• Arkadaşım biraz tembel olduğundan hesap açmaya üşendi sanırsam. Dün biz başvuruları tamamladık ama sanırsam arkadaşım "4. City Where You Were Born" kısmına doğduğu İLÇEYİ yazmış. "Başvuruda bir sorun teşkil eder mi, tekrardan formu doldurması gerekir mi?" sorusunu sizlere iletmemi istedi. Yardımcı olabilecek varsa seviniriz efendim 🙂

Düzenleme: İlgili konu hakkında forumun paylaştığı YouTube videosunu izledim ve arkadaşımın hali hazırda olması gerektiği gibi doldurduğunu anladım. Çocuk stres yapmıştı yahu 😃

• @LtEmirhan Aynen öyle sıkıntı yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sadikozatak, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar meşgül olduğum için başvurumu yapsın diye arkadaşımdan rica ettim başvurusu esnasında middle name yerine onur yazmış öyle biliyormuş ama benim göbek adım yok yani ismim sadık özatak ama sadık onur özatak olarak yazmış bu bi sorun teşkil eder mi ederse gidip ismime onur ekletsem hallolur mu

o sekilde bir ekleme yapmaniza gerek yok, neticede mahkeme kararinin gunu de belli olacak.

Daha once benzer bir hata Ankara'daki ABD konsoloslugunda gormezden gelinmisti, sonucta karar konsolosun ama sorun yasamama ihtimaliniz var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yakantolga, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Geçen sene yazmamız gerekmiyor muydu? Yanlış mı hatırlıyorum o yüzden adrese ihtiyacımız var diye düşündükte.

adres her yil isteniyor ama DV2012'den bu yana artik evlere mektup gonderilmiyor, herkes kendisi girip internetten sonucu ogreniyor... o nedenle su an oraya ne adres yazacaginiz cok onemli olmayacak...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |