Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@crazycells

And I said I need dollar dollar, a dollar is what I need
    And if I share with you my story would you share your dollar with me…

Seri numarsinda F olmasin ama istemem. 😂

😂

• Merhaba, 2013 de pasaport çıkartmıştım. 2014 te bitti süresi. Onun ile başvuru yapsam, mülakat geldiğinde de yenilesem bir sıkıntı olur mu?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@aboydas, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar,
    Pasaportumun süresi dolmuş temmuz ayında. Yeni pasaport için işlemleri yaptım ama yetişmeyecek gibi duruyor. Sanırım bu sene başvuru yapamayacağım değil mi ? Sonradan dosyayı düzenleme şansımız olmuyordu diye hatırlıyorum. Süresi geçmiş pasaport numarası ile başvuru yaparsam da sorun teşkil edebilir.

suresi gecmis pasaport ile basvuru yapamiyorsunuz maalesef, e-devleti gozleyin... pasaport bilgileriniz orada yer alacak size ulasmadan once...

Güncelleme.
    Bugün Ankarada 4 saat içinde pasaportumu basılı halde alabildim.
    Şöyle anlatayım:
    Pasaport başvurusunu yaptıktan sonra il nüfus müdürlüğüne gidip pasaportumu elden teslim almak istediğimi belirttim. Kimlik numaramı aldılar ve saat 5:30'da orda olmamı söylediler. PTT memuru geldi pasaportumu teslim etti.

• @crazycells Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Geçen sene yazmamız gerekmiyor muydu? Yanlış mı hatırlıyorum o yüzden adrese ihtiyacımız var diye düşündükte.

• ⭐⭐

@ayvalik10 teşekkürler

• Merhabalar eski pasaportumun ( Türk pasaportu) tarıhi bittiğiği için yeni pasaportumu Yunanistan T.C. Selanik başkonsolosluğunda yenilettim , greencard başvuru formunda 7.pasaport bölümünde Country authority of issuance kısmına pasaportumda yazan '' Veren makam T.C Selanik Baş konsolosluğu'ndan dolayı Yunanistan mı yazacağım yoksa pasaportlar Türkyede basılıp Yunanistana önderildiği için Türkiye mi yazmalıyım ? Kafa karıştırdı biraz yardımınız için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐

@GizemYılmazz 1 Ekim’de başvuru yaptığım pasaport bugün ( 3 Ekim ) dağıtıma hazır hale geldi . Neye dayanarak insanları bu şekilde yönlendiriyorsunuz anlamadım . Bekleyin demek en doğrusu . Yetişmeyebilir fakat peşin hüküm vermemek lazım

• @Ping-PONG Verdiğiniz bilgiler benim için çok değerliydi. Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler ve yardımcı olduğunuz için. İnternship için telefon kendi düzenleme yapmış ondan dolayı yanlış yazmışım. Düzelttiğiniz için çok teşekkür ederim 🙂

• Arkadaşlar merhaba.
    2 defa greencard a başvuru yapmış, şimdi 3. başvurumu yapacağım. Ancak fotoğrafı yüklemeyi beceremedim.
    Düzenleme sitesine giriyorum. Ya fotoğrafın boyutu büyük diyor. Ya da 1/20 sıkıştırma oranından dolayı kabul etmiyor düzenleme programı, uyumlu değil uyarısı veriyor.
    Bu konuda ne yapabilirim, yardımcı olursanız memnun olurum.
    Son başvuru tarihi 9 Kasım mı?

• ⭐⭐

@mustfaak 1 Ekim’de başvurdum pasaport için 3 Ekim’de hazır hale geldi .

• @Metehan geçersiz pasaport ile başvuru yapamazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Şimdi yazacağım yazı geneldir ve de kimseyi hedef almıyor Türk Milleti olarak bir kere de herşeyi biliyorum lafını söylemesek tüm işimiz rast gidecek Bu pasaport olayı ile ilgili çok bilmiş olan insanlar bir daha başka insanlar hakkında kesin gelmez ya da sen başvuru unut gibi cümle yazmazlarsa sevinirim şimdi size pasaport hikayemi yazıyorum 1 kasım 08.55 başvuru 3 kasım bugün sabah 9.10 199 numara arandı 9.15 twitter mesaj atıldı bu akşam 19.21 kargoda artık şu pasaport gelme yazıları yazılmasın kimse aynı değil herkes farklı işlem görüyor

• iki gün uğraşının sonucunda başvuruyu tamamladım kızım için . inşallah isteyen herkes gider.

• 01.11.2021 tarihinde heyecanla pasaport başvurusu yaptıktan sonra memurun "10-15 güne anca çıkar" demesiyle beni de bir telaş aldı. 2 gün boyunca 199'u aradım ve durumumun acil olduğunu bildirdim. Etkili oldu mu bilmiyorum ama 2. günün sonunda bugün pasaportumun basıldığını öğrendim. Henüz elime ulaşmadı ancak, benim gibi benzer durumu yaşayanlar e-devletten pasaport numaralarına ulaşabilirler. Tabii bu durum herkes için geçerli olmayabilir. Kimilerine hiç sıkıntısız 1 günde ulaşmış.

İlk defa başvuran biri olarak aşırı heyecanlıyım... Herkes için hayırlı olsun, hak eden kazansın diyelim 🙂

• @ayvalik10 merhaba bende de tarih ve saatler nerdeyse ayni pasaportum kargoya verildi biraz uğraş sonrası çıkıyor kimse ümitsizlige kapılmasin bencede

• Bizimde ilk başvurumuz olacak heyecan ve tecrübesizlik var 😊 inşallah gönülden isteyen herkes gidip hayallerine kavuşur

• Aylar seni geri döndüm, özlemişim forumu, henüz başvuramadım greencarda 🙂

• Merhabalar. İkamet ettiğim adresim 945/3 sokak olarak geçiyor. ( / ) bu karakteri kullanmamız problem yaratır mı? forumda arattım lakin ya ben göremedim yada bilgi yok. bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Herkese iyi şanslar...

• Bu ileti silindi!

• Bu sayfada fotoğrafı eklendiğimde bana şöyle bir uyarı mesajı çıkıyor.

Your photo has been rejected for following reason(s):
    İmage is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1.

Şimdi ne yapmam gerekiyor bu uyarıyı almamak için?

Bir de greencard için doldurduğumuz ingilizce yazılı formun, her sorulan başlığın Türkçesini belirten bir paylaşım vardı, onu bulamadım.

Buraya eklerseniz iyi olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |