Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Her gün bu tabloyu izlerken, GreenCard çıkarsa bir yandan da GoFundMe hesabı açmayı düşünmeye başladım artık. 😃 Sonumuz hayrola, ağlanacak halimize gülüyoruz maalesef. Sabah 5'te güne başla, 12 saat çalış, bir yandan üniversite oku, bir yandan kendini geliştirmek için yan çalışmalar yap, aldığın para her geçen gün hayalini kurduğun ülkenin para birimi karşısında erisin... Bataklıkta çırpınıyor gibi hissediyorum artık, çırpındıkça dibe batıyoruz. Yine de moral ve motivasyonu yüksek tutup hedefe bir değil birden fazla yol ile ulaşmak için çalışmalara devam... Bir tık isyankar, bir tık iç dökme olmuş, umarım konu başlığına aykırı şeyler yazmamışımdır, ayrıca önümüz kış(!)- birbirimizden haber almayı kesmeyelim ne olur ne olmaz -sevgiler.

• @ayvalik10

Her şeyi biliyormuş gibi yazıp çiziyorsun hayatında Amerikada yaşamış biri de değilsin ,

KLAVYE BASINDA AYLARDIR YAZIP DURUYOSUN , Anlıyorum burada hayallerinizi yaşamaya çalışıyorsunuz ama hayalleriniz ne 400 usd paraya uçak bileti buluyor ne de 800 usd paraya ev bulabiliyor .
    ( 800 usd ye sadece youtubeda video çekenler ev bulabiliyor , videonun izlenme sayısını artırsınlar diye )

Ben ilk gittiğimde sene 2016 ( Atlanta ) tek başima aylık 2000 usd kira verdim , 2000 usd emlakçıya verdim ,kredi scoru olmayınca ilk gittiğim için bir form doldurdum 150 usd para da ona verdim - 1000 usd de ev sahibine depozito verdim . '' BEN 5000 USD PARA HARCADIM ''

• Dolar dususte 9.70 den 9.40 a kadar dustu hadi beline kuvvet dolar kardes boyle devam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ertevl
    benim hakkım da bir gram bile bilgi sahibi değilsin kaldı ki bu kadar ukala konuştuğuna göre benden ufaksın ailemde 96 yılından beri amerika da yaşayan kişiden tut işimden dolayı müşterilerim geliyor amerikadan onlarla sohbet ediyoruz. Ondna sataşma bana. Sana ne yazdım hangi eyalet yada bölge belirtmediğin için sadedce tüm amerika da bu fiyatlar yok demek istedim

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Her lafa da kadınları katmasanız olmaz. Kadın olsa ne olur erkek olsa ne olur. Hayret bişey yaa😡

• yuksek kur bizim gibi ulkeler icin en kotu durum, umarim bu sorun uzun surmez.

• GreenCard çıkarsa sadece abd'ye gitmek için güncel masrafımız ne kadar oldu acaba 🙂

• @UgurOral 60-80 bin tl arası olacağını düşünüyorum

• @Atlantis00 Arabamı gözden çıkarttım. Nasip olurda loto kazanınca araba yeter inşallah 🙂

• Green card çıkarsa, birikmişe tarlaya, traktöre, eve , krediye acımayın. Vize almak için gerekli masraflar, uçak bileti ve 3-4 aylık doları bir şekilde ayarlayın ve gelin, zaten geldikten sonra hızlı şekilde yerine koyacaksınız. Ben 2019 kasım gibi TL kredi çekmiş ve dolar yapmıştım, 3 yıl vadeli, kur artışından dolayı zaten borcun yarısı kendi kendine eridi. Ayrıca alım gücü düşüyor, dolar artıyor ancak bu global krizin olumlu yanlarından biri de vasıfsız işler için Amerika’da ücretler ciddi şekilde artmaya başladı. Costco, Amazon saatlik 17-20 dolar sabitlemeye başladı, eskiden bu rakamlar 7-8 dolardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ertevl forumda cinsiyetci ifadeler kullanmak yasaktir. Ayrica "kadin" olmak, "erkek" olmak kadar dogal bir durumdur, biri digerinden daha iyi veya daha kotu degildir, bilginize.

Forumdan 2 haftaligina uzaklastirildiniz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@ertevl forumda cinsiyetci ifadeler kullanmak yasaktir. Ayrica "kadin" olmak, "erkek" olmak kadar dogal bir durumdur, biri digerinden daha iyi veya daha kotu degildir, bilginize.

Forumdan 2 haftaligina uzaklastirildiniz.

Herkesin bunu bir gün anlaması dileğiyle.... Teşekkürler🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Bir haber sitesindeyim, sayfayı yenileyene kadar Binde 2,5 arttı dolar. Bazı ülkelerde yıllık enflasyon kadar bir artış bir kaç saniyede gerçekleşti. İÇ GÜÇLER paramızın değerini pul etti.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

...... sayfayı yenileyene kadar Binde 2,5 arttı dolar. Bazı ülkelerde yıllık enflasyon kadar bir artış bir kaç saniyede gerçekleşti. İÇ GÜÇLER paramızın değerini pul etti.

Şaşıracak ne var?
    Cumhurbaşkanlığı sistemi için Erdoğan: " Türkiye inşallah bu sistemle uçuşa geçecek,...." demedi mi ?
    Adam sözünün eriymiş.
    Adam tam bir EYYYlem adamı.
    Eyyy amerika...
    eyyy fransa...
    eyyy bay kemal

• ⭐⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

yyy fra

Şaşırmıyorum, üzülüyorum.

• Paramızın değeri düştü ama bunu fırsata çevireceğiz, Kore de aynısı olmuştu, adamlar sonra kendi ülkelerinde üretime odaklandı. Bizdende döviz kazanmaya yonelik girişimler çıkmaya başladı. Kendi IHA VE SIHA larımızıda dünyaya satıyoruz. 40 - 50 yıl sonra Türkiye kendi bolgesinin Super gücü olacak, ABD ise çöküş dönemine girecek.

• @nicely, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Paramızın değeri düştü ama bunu fırsata çevireceğiz, Kore de aynısı olmuştu, adamlar sonra kendi ülkelerinde üretime odaklandı. Bizdende döviz kazanmaya yonelik girişimler çıkmaya başladı. Kendi IHA VE SIHA larımızıda dünyaya satıyoruz. 40 - 50 yıl sonra Türkiye kendi bolgesinin Super gücü olacak, ABD ise çöküş dönemine girecek.

😃 Sadece iha ve siha ile olacağını mı düşünüyorsun cidden ? Tarım ülkesi olduğumuz halde gıdalar, meyveler bile pahalı. ABD çöküş dönemine falan girmeyecek kahve değil burası orada burada duyduklarını gelip burada yazma!

• ⭐⭐

40-50 yila kalmadan birileri mars gezegenine gidip gelmeye baslarlar.

• ⭐⭐⭐

Ağlanacak halimize gülüyoruz artık 😞 Çok ama çok üzülüyorum ülkem için, çocuklarım ve güzel yürekli insanlar için 😞 Hani bazı gençler diyor ya bize bir gelecek borçlusunuz diye o kadar haklılar ki. Eğlenmesi mutlu olması gereken gencecik çocukları sokak röpartajlarında ekonomi, siyaset, açlık, işsizlik ve gelecek kaygısı gibi konularda isyan edişlerini görünce içim gidiyor. Yazık çok yazık gerçekten 😞

Benzer Başlıklar

• 7
  • 403
  • 11
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |