Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yahu arkadaş ne bekliyorsun Mayıs'a kadar... Başvurusu süresi bitsin, bi' yazılım ile fotoğrafları kontrol et, zaten diğer bilgilerin geçerliliğine bakmak dert değil, sonra da yap çekilişi. Hepi topu başvurular kapandıktan sonra 1 ay yeterli. Sonra da açıkla işte, nedir bu gizem mayısa kadar bekletecek 🙂 🙂

• bende yerimi aldım inş çıkar 😁

• ⭐⭐⭐

@ferhat26, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@smartcells merhaba ben lise 1 terk açık lise ye yazılsam ne kadar zamanda alabilirim diplomayı dv23 katılsam (eğer çıkarsa) yetişir mi bu konuda bilgisi olan varmı

Açık lisenin ne kadar sürede tamalanabileceği ve diploma alınabileceğini bilmiyorum. Mezuniyetinizi tamamlamayı garantilemeden başvuru yapmayın.

• @ferhat26, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@smartcells merhaba ben lise 1 terk açık lise ye yazılsam ne kadar zamanda alabilirim diplomayı dv23 katılsam (eğer çıkarsa) yetişir mi bu konuda bilgisi olan varmı

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN MEZUN OLMA ŞARTLARI NELER?

• Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri,

• Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri,

• Ortak derslerin tamamını başarması ya da muaf olması gerekmektedir.

1 sınav dönemi için en fazla 35 kredi seçebilirsiniz. Bu da şu demek 170 / 35 = 4.85 DÖNEM
    yani 5 kere sınav dönemine girseniz ve tüm dersleri verseniz, 2,5 YIL sonra mezun olursunuz (her yıl 2 sınav olursa)
    Her yıl 3 sınav yaparlarsa 2 Yılda mezun olursunuz. ama unutmayın 8 dönem kuralı var.

Sonuç olarak DV2023 e yetişmez mezuniyet.
    Ama gitmek için çaba göstereceksiniz bugün gidip ve bir an önce kaydolun. (bugün son gün)

• @neo lise 3 için Ağustos 2023'e kadar diploma alsa yeter Ali hocamın söylediği belge sonra gönderilebilir

• İlk kez katıldım çekilişe. 9 Mayıs heyecanı sardı şimdiden 🙂 Forum yöneticilerine teşekkür ediyorum. Müthiş faydalı bir bilgi kaynağı olmuş. Ellerinize sağlık.

• Yasaklı

Canada ya bir tık yaklaştıran olay evinşn önğnde snowboard yapabilmek.🤩
    Bir tıkı daha olsa basıp gidicem. 😂

• @hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Retrocularrr, retro geçti 2-3 gün daha bekleyip başvuralım ☺

Yarın itibariyle foto işini halledeceğim. 1-2 gün içinde de başvuru formunu doldururum. Sonra da Aralık 2022 için uçak bileti alayım diyorum. (uçtu bu çocuk 😂 )

İptal garantili alıp totem mi yapsak 🤪

Şakası bir yana ilk vize randevum ağustos 2022 idi o yüzden almıştım ucuz bulduğum için ama iptal etmek yerine tutmayı planlıyorum. Çok kısa bir zaman kalana kadar iptal edilebiliyor.

Bu arada merak ettiğim şeyleri bilgisayar başında çok zaman geçirdiğim için ara ara kontrol ederim. Houston biletleri Miami biletlerine göre neredeyse aynı rakamlarda oluyor. Pek pahalı değil. Şimdi işi bilenlerin neden Houston üzerine yoğunlaştığını anladım. 🙃

Ya bi çıksa ah keşke o zaman en ince detaya kadar araştırılır ben geçen sene çocuğumu göndereceğim okula kadar araştırıyordum.. sonuç hüsran! Bu sene o kadar kaptırmamalıyım kendimi diyorum ama daha şimdiden hafiften heyecan bastı 😫 houston nedense bana güzel geliyor. Acaba okullar nasıl? Bak yaa yine hayaller.. 🤦🏻♀

Bir tane yacht designer vardı kimdi o 😂

Hiç hatırlamıyorum ki kimdi acaba?

Hatırlayamadım nick ini ya 🙃

Ona bir haberim vardı da hatırlayamadım. 🥲

Ahsen mi acaba?

@ahsenaydgdu i nasıl unutabilirim ya. Belalım benim 😂
    Oda çok üzülmüş sanırım. Sonuçlar açıklandığından beri yok ortada

Ahsen çok iyi ben görüşüyorum. Bu hafta o da başvurusunu yapıcak. Hatta güzel gelişmelerde var onda kendisi anlatsın geldiğinde 🙂

Merhaba, ahsen hanımla görüşüyorsanız eğer, sorarmısınız CPA ile ilgili neler yaptı acaba. Uzun süredir girmiyor. Bir sürü soru sormam lazım. CPA konusunda fazla bilgi sahibi insan yok grupta.

• Merhabalar pasaportumun gelmesini bekliyorum şu an kargoda gelir gelmez kayıt yapacam ilk kez başvuruyorum bakalım kaç deneme daha yapacaz. Biden 80 bine yükseltme haberlerini görüyorum seçim vaadiymiş heyecan merak ile bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim bu süreç biraz uzun gibi sanırım (araştırmadım açık lise diplomasını ne kadar zamanda alındığını) lise 1 terk benim öğrenim durumum, ama MEB`e bağlı çıraklık eğitim merkezinden usta ve usta öğretici belgelerim var hepsi bu, çekilişe baş vursam bunlar geçerli olur mu ? bilemedim. teşekkürler.

1-2 hafta önce çıraklık eğitimi alanlara lise diploması verileceğini okumuştum sanırım sınava girip diploma alabilirsiniz. Haberi şu an bulamadım. Ama bir araştırın isterseniz.

• @udede Merhabalar. İnşallah hepimiz kazanırız bu yıl. Forumdan ne kadar çok kişi kazanırsak birbirimize o kadar çok yardımcı olabiliriz.

• Yasaklı

@beceke, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

1 sınav dönemi için en fazla 35 kredi seçebilirsiniz. Bu da şu demek 170 / 35 = 4.85 DÖNEM
    yani 5 kere sınav dönemine girseniz ve tüm dersleri verseniz, 2,5 YIL sonra mezun olursunuz (her yıl 2 sınav olursa)
    Her yıl 3 sınav yaparlarsa 2 Yılda mezun olursunuz. ama unutmayın 8 dönem kuralı var.

Ama gitmek için çaba göstereceksiniz bugün gidip ve bir an önce kaydolun. (bugün son gün)

Askerliğini yapmış erkek bireyler için yılda 3 dönem ve 1 ekstra olmak üzere 4 sınav yapılıyor. Yani 15 ayda krediyi tamamlayabilirsiniz. 8 dönem şartını atlamanın bir yolu yok ama maalesef.

10.000 lerce bilinçli insan korona döneminde 15 ay içinde kredilerini tamamladılar. (sınavlar online dı ve herkes geçti) şu an sadece dönem sayısı dolduruyorlar kayıt yenileyerek. Yılda 4 kayıt yenilenebildiğini düşünürsek 2 yılda da okul biter.

100/100 bilgidir.

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@beceke, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Askerliğini yapmış erkek bireyler için yılda 3 dönem ve 1 ekstra olmak üzere 4 sınav yapılıyor. Yani 15 ayda krediyi tamamlayabilirsiniz. 8 dönem şartını atlamanın bir yolu yok ama maalesef.

10.000 lerce bilinçli insan korona döneminde 15 ay içinde kredilerini tamamladılar. (sınavlar online dı ve herkes geçti) şu an sadece dönem sayısı dolduruyorlar kayıt yenileyerek. Yılda 4 kayıt yenilenebildiğini düşünürsek 2 yılda da okul biter.

100/100 bilgidir.

Aynen öyle bende pandemi döneminde mezun oldum şansımız iyi gitti hem kredi barajı 192'ydi galiba 170'e düştü hemde online sınav avantajıyla stressiz verdik dersleri

• ⭐⭐⭐

25 liraya(İstanbul, Bahçelievler) dijital, hafiften geniş açı bir vesikalık ile fotoğraf işini çözdüm. Fotoğrafçı arkadaş bu sene green kart fotoğrafı için çok gelen oldu dedi. Berberlere/kuaförlere de uğramak lazım, greeen kart gündemini ölçmek için 😂

Fotoğrafı pc'de açtıktan sonra kendimle bir süre bakıştım. Tamam, yakışıklı değilim ama bu kadar çirkin de değilim be arkadaş! Eğer tipe göre seçiyorlarsa değil 7 kere, 77 kere de başvursam ı-ıh! Olmaz. Allah'tan durum öyle değil. Irk, renk, zengin, fakir ayrımı olmadığını bilerek, inanarak ve güvenerek tekrar başvuru yapacağım. Burası çokomelli çünkü kendi adıma ne inanç, ne güven. Son yıllarda hepsi uçtu gitti benden. Hala bir şeylere inanabilmek, güvenmek güzel.

Ardından 7 ay sonra green kart çekilişini kazandığımı görüp, delirmemin geçmesinin hemen akabinde kendi kendime soracağım soruyu fotoğrafa bakıp sordum, "Eee napıyoz şimdi?" Evet evet fotoğrafı nasıl ayarlayacağımı bilemedim. Hemen yeni bir başlık açıp sormak istedim -ki aklıma "ara" kısmı geldi. Sonrasında croplar, çizgiler, evetler, hayırlar derken fotoğrafı hazır hale getirdim.

Geçen sene bağış karşılığı Newyork'dan sağolsun @crazycells halletmişti. Bu sene de Pensilvanya'dan kuzenim halledecek. Kendisi sanırım 2018'de green kartla gitti. Bu arada bağış kısmını unutmadık tabi. Ara ara ufak da olsa Darüşşafaka ve Lösev'e bağış yapıyordum, gene yaptım, yapmaya da devam.

Sanırım şu aralar orada (pensilvanya) sabah 7. Uyansın onu darlamaya başlayayım. 😁

Başvurumu halledeyim sonrasında, "Çok isteyenlere çıksın" yazarım 😊

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE şimdiden bol şanslar o zaman 😄

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE şimdiden bol şanslar o zaman 😄

Hepimize 😊

• @smartcells cevabınız için teşekkür ederim

• @beceke teşekkür ederim gayet güzel açıklama olmuş . konuyu son gün konuşmamızda enteresan olmuş ben dv 26 bekleyim en iyisi, normalde eşim üzerinden dv21 talihlisiyiz ama bir türlü gidemedik şanssızlık oradan geliyor sağlık olsun tekrar teşekkürler

• @Ping-PONG teşekkür ederim bilgi için

benim tek yanıldığım konu şu oldu lise mezunu olmayanlar iki yıllık iş deneyimi yeterlidir cevabından sonra rahat bir şekilde (30 yıllık mesleğimize güvenerek pasta şefi olarak) sürece baş vurduk çıkarsa mesleğimiz olduğu için rahat gideriz düşüncesindeydik, en son SPV puanımızı öğrenene kadar maalesef tutmadı, şimdi eşim üzerinden tekrar baş vurduk dv23 e herkese bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐

@beceke teşekkür ederim gayet güzel açıklama olmuş . konuyu son gün konuşmamızda enteresan olmuş ben dv 26 bekleyim en iyisi, normalde eşim üzerinden dv21 talihlisiyiz ama bir türlü gidemedik şanssızlık oradan geliyor sağlık olsun tekrar teşekkürler

DV2021 için 6400 küsur rezerv vize açıklandı. Ne zaman ve hangi sırayla dağıtırlar bilmiyorum ama şansınız hala devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |