Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@yigitsagun, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@fenerbahçe06 yıllık 30 gün izin . Çalışma saatleri değişir mesleğe,bölüğe göre. Yani rütbe ilişkisi askeriye işte , kişisine göre değişir. Maaşta e-1 için 3200-4000 civarı değişir nerde yaşadığına göre . Bunun cevabı ilk sayfada var . İnternette hesaplamak için websitesi var .

Reserved e1 icin aylik maaşlar 3200 ile 4000 arasi mi? Yani ayda 2 gün askerlik yaparak mi ben mi yanlış anladim.?

Bunun dışında bende reserve olarak bilgi teknolojileri alanindan girmek istiyorum Bilişim alt yapimda var Orta seviye ingilizcem ve gc var. Ancak yine de ordu olunca ingilizceme guvenemiyorum. Bununla ilgili dil kursa vs var midir?

Reserve’de o para yıllık, 3-4 bin dolar yılda veriyorlar. Çünkü ayda bir kaç günden toplasan yılda 1 ay anca çalışıyorsun zaten sanırım.

Benim sorum reserve ile basic training’e başlar başlamaz vatandaşlık başvurusu yapabiliyor muyuz? Beklememiz gerekiyor mu? Reserve için sözleşme zorunlu görev kontratı kaç yıllık?

Yapabiliyorsunuz. Ancak emin olmamamla beraber eğer hatam varsa arkadaşlar görünce düzeltir. Active dutu de MOS(meslek) e göre 2 yıllık sözleşme imzalayabiliyorsunuz. Ancak, reserve de sözleşme süresi 6 yıl gibi olması lazım.

Maaş konusunda ise mesai hesaplaması gibi düşünebilirsiniz. 2 günlük maaş alırsınız. Yılda bir gideceğiniz 15 günlük eğitimde de 15 günlük maaş alırsınız. @Richmond un sizinle paylaştığı rütbeye göre aylık active dutu ücretlerine örneklerdirme.

Reserve de 6 yillik sozlesme yapiliyor 6 yil sonra sozlesme bitince orduda ayriliyor muyuz yoksa active duty olarak devam edebiliyor muyuz? Yoksa 6 yil sonnra veteran mi sayiliyoruz

• Merhabalar,orduya katılma durumunda orada yaşımıza göre sözleşme ömrü düşük oluyor mu,mesela ben ömür boyu avantaj için 1 ve ya 2 sene yapmak istiyorum bunu onlar yaşıma bağlı verir mi

• Green Card olmadan, öğrenci vizesi vb. ile gitsek orduya katılma durumu olabiliyor mu? Greencard zorunlu mu?

• @Fatih-Aslan, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Green Card olmadan, öğrenci vizesi vb. ile gitsek orduya katılma durumu olabiliyor mu? Greencard zorunlu mu?

Evet zorunlu knk ben öyle hatırlıyorum

• Orduda pilot olmak için aranan sağlık şartları tam olarak neler bilgisi olan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@fenerbahçe06 yıllık 30 gün izin . Çalışma saatleri değişir mesleğe,bölüğe göre. Yani rütbe ilişkisi askeriye işte , kişisine göre değişir. Maaşta e-1 için 3200-4000 civarı değişir nerde yaşadığına göre . Bunun cevabı ilk sayfada var . İnternette hesaplamak için websitesi var .

Reserved e1 icin aylik maaşlar 3200 ile 4000 arasi mi? Yani ayda 2 gün askerlik yaparak mi ben mi yanlış anladim.?

Bunun dışında bende reserve olarak bilgi teknolojileri alanindan girmek istiyorum Bilişim alt yapimda var Orta seviye ingilizcem ve gc var. Ancak yine de ordu olunca ingilizceme guvenemiyorum. Bununla ilgili dil kursa vs var midir?

Reserve’de o para yıllık, 3-4 bin dolar yılda veriyorlar. Çünkü ayda bir kaç günden toplasan yılda 1 ay anca çalışıyorsun zaten sanırım.

Benim sorum reserve ile basic training’e başlar başlamaz vatandaşlık başvurusu yapabiliyor muyuz? Beklememiz gerekiyor mu? Reserve için sözleşme zorunlu görev kontratı kaç yıllık?

Yapabiliyorsunuz. Ancak emin olmamamla beraber eğer hatam varsa arkadaşlar görünce düzeltir. Active dutu de MOS(meslek) e göre 2 yıllık sözleşme imzalayabiliyorsunuz. Ancak, reserve de sözleşme süresi 6 yıl gibi olması lazım.

Maaş konusunda ise mesai hesaplaması gibi düşünebilirsiniz. 2 günlük maaş alırsınız. Yılda bir gideceğiniz 15 günlük eğitimde de 15 günlük maaş alırsınız. @Richmond un sizinle paylaştığı rütbeye göre aylık active dutu ücretlerine örneklerdirme.

Reserve de 6 yillik sozlesme yapiliyor 6 yil sonra sozlesme bitince orduda ayriliyor muyuz yoksa active duty olarak devam edebiliyor muyuz? Yoksa 6 yil sonnra veteran mi sayiliyoruz

yas ve sagliginiz sartlari sagliyorsa ve en onemlisi "honorable discharge" ile ordudan ayrildiysaniz tekrar sozlesme yapabilmeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Aslan, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Green Card olmadan, öğrenci vizesi vb. ile gitsek orduya katılma durumu olabiliyor mu? Greencard zorunlu mu?

o dediginiz programlar su an icin yok diye biliyorum. eskiden dediginiz mumkundu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yuşa-Duman, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Orduda pilot olmak için aranan sağlık şartları tam olarak neler bilgisi olan var mı ?

su sayfayi inceleyebilirsiniz:

• @crazycells Ali hoc ordunun tam zamanli çalışanlar için kendi içinde eğitimleri var mı isteğe bağlı? paraşüt atlama gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cycraft, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells Ali hoc ordunun tam zamanli çalışanlar için kendi içinde eğitimleri var mı isteğe bağlı? paraşüt atlama gibi

Maalesef o kadar bilgim yok sayin @Cycraft , isterseniz yukaridaki siteyi inceleyin... tum bilgiler orada yer aliyordur...

• @Cycraft, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells Ali hoc ordunun tam zamanli çalışanlar için kendi içinde eğitimleri var mı isteğe bağlı? paraşüt atlama gibi

var evet, kesin gidebilirsiniz diye bi sey yok istek yaparsiniz uygunsa gidersiniz.

• @Uno-CoopeR bugun army office ile gorustum. Green kartim var ve burda yaziyorum. 34 yasindayim. Ay ve gun olarak 35 e giricegim zamani ozellikle kontrol etti. 35 yas siniri var yani.

• @crazycells duzeltiyim izninizle. Active duty olmaniz gerekmiyor. Reserve army olsaniz dahi ( Ben bu bolumle ilgilendim)10 haftalik basic training sonrasi ilk gun vatandasliga basvuruyolar. Basvuruyolar kismi ozellikle soyledim cunku eger vatandasliga basvurmak istemezsem diye ozellikle sordum zorundasiniz dedi. Training sonrasi In a few months ( bir kac ay) icinde vatandaslik islemleri tamamlaniyor bilgisini Verdi bugun yuzyuze gorustugum army ofisi.

• Arkadaşlar dün yaşadığım deneyimi aktarmak istedim.Bende Türkiye den online olarak Airforce US başvurdum.Birgün sonra telefonla aradılar.Bilgilerimi teyit ettiler.Vatandaşlık veya greencard sorduğunda yok deyince, elendiniz dediler .

• Yasaklı

@trapezman, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Arkadaşlar dün yaşadığım deneyimi aktarmak istedim.Bende Türkiye den online olarak Airforce US başvurdum.Birgün sonra telefonla aradılar.Bilgilerimi teyit ettiler.Vatandaşlık veya greencard sorduğunda yok deyince, elendiniz dediler .

Bu greencard ınızı elinize aldığınızda tekrar başvuramazsınız anlamına gelmiyor. Bilginiz olsun. Ama bu şekilde rahatsız etmiş oluyorsunuz. Boşuna zamanlarını harcamış oluyorsunuz. Greencard ınız veya vatandaşlığınız var gibi sohbet edip sonunda uok dememiniz daha hoş olur. Siz öyle yaptınız demiyorum. Okuyanlara örnek olultursun diye yqzıyorum. 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turgut-yildiz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells duzeltiyim izninizle. Active duty olmaniz gerekmiyor. Reserve army olsaniz dahi ( Ben bu bolumle ilgilendim)10 haftalik basic training sonrasi ilk gun vatandasliga basvuruyolar. Basvuruyolar kismi ozellikle soyledim cunku eger vatandasliga basvurmak istemezsem diye ozellikle sordum zorundasiniz dedi. Training sonrasi In a few months ( bir kac ay) icinde vatandaslik islemleri tamamlaniyor bilgisini Verdi bugun yuzyuze gorustugum army ofisi.

bilgilendirme ve duzeltme icin tesekkurler.

• Army reserve için kariyer bölümünden mesleklere bakıyorum, 200’ün üzerinde farklı pozisyon var. Bazılarında belli bir ASVAB puanı istiyorlar.

ASVAB’tan düşük puan alırsak orduya alınmama gibi bir durum var mı? ASVAB ile ilgili önerileniniz neler?

• @Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Army reserve için kariyer bölümünden mesleklere bakıyorum, 200’ün üzerinde farklı pozisyon var. Bazılarında belli bir ASVAB puanı istiyorlar.

ASVAB’tan düşük puan alırsak orduya alınmama gibi bir durum var mı? ASVAB ile ilgili önerileniniz neler?

ASVAB'ın internette deneme sınavları var, onlara bakabilirsiniz. Birçok sorusu TR'de lise & üniversite bitirmiş bir bireyin rahatlıkla cevaplayarak yüksek puanlar alabileceği cinsten.

• Minimum 31 almaniz gerekiyor diye hatirliyorum. Onun altinda hic bi seye qualify olamiyorsunuz. Onun disinda line scorelariniz onemli. Line scorelarinin icinde de en onemlisi GT score. GT score 110 ve uzeriyse hemen hemen her seye qualify oluyorsunuz.

• Yasaklı

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Minimum 31 almaniz gerekiyor diye hatirliyorum. Onun altinda hic bi seye qualify olamiyorsunuz. Onun disinda line scorelariniz onemli. Line scorelarinin icinde de en onemlisi GT score. GT score 110 ve uzeriyse hemen hemen her seye qualify oluyorsunuz.

Ben mesleğim gereği elektronik, mekanik, oto ve bilim sorularını çok kolay yanıtlıyorum. Matematik vs de fena değil. Aritmetik soruları zaten çok basit.

Ancak; kelime ve paragraf soruları korkunç derecede zor bizim için 😭 (ingilizcem belli bir seviyede olmasına rağmen) ASVAB for DUMMIES kitabını aldım çalılıyorum boş zamanlarımda. Kullanamayacak bile olsam bir gün en azından bişeyler katıyor.

Her ne kadar istediğim MoS lar zaten elektronik aritmetik mayematik mekanik vs ortalamarı olsada Paragraf ve kelime bilgisi isteyen MOS lardan ilgimi çekmeyenler yok değil.
    Score hesaplaması yaptığım zaman internetten ortalama alıyor. Bu durumda diğerlerinden full e yakın çekmem kelime ve paragraf sorularında açığımı kapatır gibi gözüküyor. Bu konuda doğru mu düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |