Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sev-Sev, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Slm, bilgisi olanlar paylaşırsa memnun olurum.1.bankadan alacağımız hesap dökümleri ingilizce mi olmalı ya da bakiye kısmı mı önemli dir? Normal hesap özeti alıp kaşe imzalattırsak yeterli midir?2.kasımda randevum var (umarım iptal olmaz) ds 160 formunda değiştirmem gereken iş ve okul bilgiler var yeni bilgiler eklemeliyim bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?

Eger bankadan Ingilizce alabiliyorsaniz en iyisi o olur... Fakat Ingilizce alamiyorsaniz Turkce de goturebilirsiniz, ingilizce tercuman cevirisine gerek yok.

Evet, en onemli bilgi bakiye bilgisi olacak. Mulakat kararini etkileyebilecek yeni bilgiler varsa o durumda yeni bir DS-160 formu doldurup mulakata bu formun barkodlu numarasini goturun.

• @crazycells çok tşk,peki onlar bu yeni ds formunu ben götürene kadar önceden sistemden göremeyecekler ? Ben o gün onu götürp sunduğumda mı görebilecekler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sev-Sev, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells çok tşk,peki onlar bu yeni ds formunu ben götürene kadar önceden sistemden göremeyecekler ? Ben o gün onu götürp sunduğumda mı görebilecekler?

evet, ama problem degil; zaten mulakata gelmeden sizin dosyaniza bakmiyorlar. Sadece mulakata gelen kisilerin dosyalarini inceliyorlar...

• @crazycells bilgi paylaşımlarınızı sık sık görüyorum aro😇 teşekkürler

• Merhabalar herkese,
    Benim durumum çok karışık, hızlı bir özet yapsam bana yardımcı olabilir misiniz?

1. 10 Yıllık vizem vardı geçen sene yenilemeye gönderdim fakat mülakat atadılar (sorduğumda interview waiver a uygun olmanıza rağmen o süreçte yapmıyorduk dediler)
    2. Randevum 5-6 kere iptal oldu malum herkes gibi, son olarak 1 Kasım tarihindeki randevum şu an baki şekilde duruyor bir sorun yok. Sanırım iptal olmayacak da çünkü diğer randevular 1-2 ay kala iptal olmuştu hep
    3. Ben bu esnada Kanada'ya taşındım. Ama Kanada'da tüm randevular kapalı hala. Dolayısıyla burdan başvurmam anlam ifade etmeyecek şu an
    4. Türkiye'ye gelebilirim fakat sürem çok kısıtlı, konsolosluğun son 10 gün Türkiye'de kalma şartı var.

Asıl soruma geliyorum. Kanada vizem, Amerika vizesi için başvuruda kullandığım pasaportla aynı pasaport. Dolayısıyla onaylanması durumunda pasaportu alacaklar ve şu an pandemi olması sebebiyle belki de vizenin basım süresi 1-2 haftayı bulabilecek. Ben de bi 10 gün kadar evvel gelmiş olacağım ülkeye, böyle bir vaktim maalesef yok. Mevcutta aktif ikinci bir pasaportum var. Biliyorsunuz iki türk pasaportunuz olabiliyor. Görüşme esnasında bu pasaportu versem basılması için kabul ederler mi?
    Veya alternatif olarak, yeni bir defter alsam aynı pasaport için, mevcutu iptal edecekleri için onun yerine almış olduğum pasaport ile başvurumu tamamlama hakkım doğacak, bu şekilde başvuruyu tamamlayabilir miyim sizce? Yoksa yanlış mı düşünüyorum?
    Buradaki asıl maksadım, kanada vizemin bulunmuş olduğu pasaportum ile 1 Kasım akşamı uçağa atlayıp Kanada'ya geri dönebilmek.
    Yorumlarınızı bekliyorum
    Sevgiler

• ⭐⭐

@crazycells çok yakın bir tarihte shengen ülkesine gittim biri AB biri shengen bu ikna edici olur diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells çok yakın bir tarihte shengen ülkesine gittim biri AB biri shengen bu ikna edici olur diye düşünüyorum

evet, bu dedikleriniz basvurunuza oldukca olumlu yansiyacak degisiklikler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@billportes, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar herkese,
    Benim durumum çok karışık, hızlı bir özet yapsam bana yardımcı olabilir misiniz?

1. 10 Yıllık vizem vardı geçen sene yenilemeye gönderdim fakat mülakat atadılar (sorduğumda interview waiver a uygun olmanıza rağmen o süreçte yapmıyorduk dediler)
    2. Randevum 5-6 kere iptal oldu malum herkes gibi, son olarak 1 Kasım tarihindeki randevum şu an baki şekilde duruyor bir sorun yok. Sanırım iptal olmayacak da çünkü diğer randevular 1-2 ay kala iptal olmuştu hep
    3. Ben bu esnada Kanada'ya taşındım. Ama Kanada'da tüm randevular kapalı hala. Dolayısıyla burdan başvurmam anlam ifade etmeyecek şu an
    4. Türkiye'ye gelebilirim fakat sürem çok kısıtlı, konsolosluğun son 10 gün Türkiye'de kalma şartı var.

Asıl soruma geliyorum. Kanada vizem, Amerika vizesi için başvuruda kullandığım pasaportla aynı pasaport. Dolayısıyla onaylanması durumunda pasaportu alacaklar ve şu an pandemi olması sebebiyle belki de vizenin basım süresi 1-2 haftayı bulabilecek. Ben de bi 10 gün kadar evvel gelmiş olacağım ülkeye, böyle bir vaktim maalesef yok. Mevcutta aktif ikinci bir pasaportum var. Biliyorsunuz iki türk pasaportunuz olabiliyor. Görüşme esnasında bu pasaportu versem basılması için kabul ederler mi?
    Veya alternatif olarak, yeni bir defter alsam aynı pasaport için, mevcutu iptal edecekleri için onun yerine almış olduğum pasaport ile başvurumu tamamlama hakkım doğacak, bu şekilde başvuruyu tamamlayabilir miyim sizce? Yoksa yanlış mı düşünüyorum?
    Buradaki asıl maksadım, kanada vizemin bulunmuş olduğu pasaportum ile 1 Kasım akşamı uçağa atlayıp Kanada'ya geri dönebilmek.
    Yorumlarınızı bekliyorum
    Sevgiler

Pasaportunuzu yurtdisina gondermeyeceklerdir, vizeyi bu dediginiz durumda nasil almayi planliyorsunuz?

Dediginiz teknik olarak yapilabilir, fakat iki pasaportu aktif olarak kullanmaniz kafalarda soru isareti olusturabilir. Iki Turk pasaportuna sahip olabilmenizin nedeni Turkiye'nin etrafinda birbirine dusman bir suru ulke olmasindan dolayi, Israil'e girmis kisiler Iran'a giremiyor, Kibris'a gidenler Yunanistan'a girerken sorun yasiyor vs.
    Yani bu iki pasaport uygulamasinin amaci ulkelerin diger ulkeye girdiginizi gormemesi, sizin kullanmaya calistiginiz amactan cok uzak. Siz tamamen kisisel nedenlerle iki pasaport kullanmaya calisiyorsunuz.

Ayrica mulakatsiz vizeye uygun bulunmamanizin nedeni sistem tarafindan aklanmamak da olabilir, yani idari islem surecine girme ihtimaliniz de var. Boyle bir durumda pasaport size geri verilir zaten ama hemen vize alamayabilirsiniz.

• @crazycells Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. PTT ye gönderiyorlardı en son. PTT ye ulaştığında 2 günlüğüne yeniden seyahat edip alabilirim bunla ilgili bir sorun yok.
    iki pasaport konusunda dediklerinizi mantıklı buluyorum. Fakat iki pasaport alma sebebinin bir diğer gerekçesi de sürekli seyahat eden kişilerin vizeye başvuru yaptıkları sürede konsoloslukta pasaportları dururken diğer pasaportu ile seyahat etmeye devam edebilmeleri de sebep gösterilebiliyor ki benim durumum tamamen bu şekilde. Yılın yarısından çoğunu seyahat halinde geçiriyor olduğumdan konsoloslukta 1 ay pasaportumun beklemesi benim için işimden geri kalmam anlamına geliyor. Her iki pasaportum ile de bir çok aynı ülkeye giriş yaptım. Birbirine ters olan hiç bir ülkeye girişim çıkışım bulunmamakta.
    İkinci ihtimale gelecek olursak onla ilgili fikriniz nedir? Pasaportumun zaten süresi az kaldı. 17-18 ay gibi bir süresi var. Genelde son 1 yıla bırakmadan yenileyen birisiyim. Yani Türkiye'ye girer girmez yeni pasaport başvurusu yapıp içinde hem kanada vizemin olduğu hem de abd ye başvuru yaptığım pasaportu bu durumda nüfus müdürlüğü iptal etmiş olacak. Dolayısıyla aslında konsolosluğa o defter yerine yenisini verebilmiş olacağım.
    Mülakatsız vizeye uygun bulunmama konusu ile ilgili de, dediğiniz mümkün olabilir elbette ama bugüne kadar kesinlikle hiçbir vizemi ihlal etmedim. Tabi kendilerine göre sebepleri olabilir. Ama uygun bulunmadınız şeklinde bir açıklamadan ziyade, başvurduğunuz tarihte mülakatsız yenileme yapmıyorduk bilgisi verildi.
    Değerli destekleriniz için çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@billportes, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. PTT ye gönderiyorlardı en son. PTT ye ulaştığında 2 günlüğüne yeniden seyahat edip alabilirim bunla ilgili bir sorun yok.
    iki pasaport konusunda dediklerinizi mantıklı buluyorum. Fakat iki pasaport alma sebebinin bir diğer gerekçesi de sürekli seyahat eden kişilerin vizeye başvuru yaptıkları sürede konsoloslukta pasaportları dururken diğer pasaportu ile seyahat etmeye devam edebilmeleri de sebep gösterilebiliyor ki benim durumum tamamen bu şekilde. Yılın yarısından çoğunu seyahat halinde geçiriyor olduğumdan konsoloslukta 1 ay pasaportumun beklemesi benim için işimden geri kalmam anlamına geliyor. Her iki pasaportum ile de bir çok aynı ülkeye giriş yaptım. Birbirine ters olan hiç bir ülkeye girişim çıkışım bulunmamakta.
    İkinci ihtimale gelecek olursak onla ilgili fikriniz nedir? Pasaportumun zaten süresi az kaldı. 17-18 ay gibi bir süresi var. Genelde son 1 yıla bırakmadan yenileyen birisiyim. Yani Türkiye'ye girer girmez yeni pasaport başvurusu yapıp içinde hem kanada vizemin olduğu hem de abd ye başvuru yaptığım pasaportu bu durumda nüfus müdürlüğü iptal etmiş olacak. Dolayısıyla aslında konsolosluğa o defter yerine yenisini verebilmiş olacağım.
    Mülakatsız vizeye uygun bulunmama konusu ile ilgili de, dediğiniz mümkün olabilir elbette ama bugüne kadar kesinlikle hiçbir vizemi ihlal etmedim. Tabi kendilerine göre sebepleri olabilir. Ama uygun bulunmadınız şeklinde bir açıklamadan ziyade, başvurduğunuz tarihte mülakatsız yenileme yapmıyorduk bilgisi verildi.

Eger pasaportlariniz vize ve/veya giris-cikis damgalariyla doluysa bu dediginiz sekilde bir aciklama da kabul edilir. En azindan soru isareti olusturmaz.

Mulakattan once pasaportu iptal ettikten sonra iki tane gecerli pasaportunuz olacak, birini konsolosluga vize almak icin vereceksiniz? Digerini ise iptal edilen pasaporttaki vize ile birlikte Kanada'ya giris icin kullanacaksiniz, dogru mu anladim acaba?

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. PTT ye gönderiyorlardı en son. PTT ye ulaştığında 2 günlüğüne yeniden seyahat edip alabilirim bunla ilgili bir sorun yok.

Eger pasaportlariniz vize ve/veya giris-cikis damgalariyla doluysa bu dediginiz sekilde bir aciklama da kabul edilir. En azindan soru isareti olusturmaz.

Mulakattan once pasaportu iptal ettikten sonra iki tane gecerli pasaportunuz olacak, birini konsolosluga vize almak icin vereceksiniz? Digerini ise iptal edilen pasaporttaki vize ile birlikte Kanada'ya giris icin kullanacaksiniz, dogru mu anladim acaba?

Doğrudur. Tamamiyle aklımdan geçen bu şekilde yapmak

• @crazycells Benim daha önce aile olarak doldurduğum DS-160 formunda gitmeyi planladığımız tarih mülakata gittiğimizde geçmiş olacak. Bu durumda tekrar form doldurmalı mıyım? ve eşim ve 2 çocuğumuz için olmak üzere herkes için mi yapmalıyım? Cevabınız için teşekkürler şimdiden

• Bugün turist vizesi için görüşmesi olan arkadaşlar var mıydı yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.

• Ekimde randevular vardı, onlardan hiç ses seda çıkmıyor!

• Yarın randevum var. Bol şans dileyin 🤛🏼

• @ibrahimk Her şey gönlünüzce olsun, inşallah bir sıkıntı çıkmadan alırsınız!

• @Kef14 Çok teşekkür ederim! 🙂

• @ibrahimk merakla bekliyoruz hocam.İnşallah kolayca alıp bize de umut olursunuz.Tecrübelerinizi duymak isteriz.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimk, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yarın randevum var. Bol şans dileyin 🤛🏼

Güzel haberlerinizi bekliyoruz...

• @balıkçı Çok teşekkür ederim, amin. En kısa zamanda hemen anlatıcam sizlere 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |