Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fenerbahçe06 cevaplayabilen yok mudur 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fenerbahçe06, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Öncelikle herkese merhabalar Türkiye de 3 yıldır jandarma personeli olarak çalışmaktayım. Ve eşimle birlikte Amerika ya yerleşmek istiyoruz.

• Green Card çıkarda eğer, Amerika da Air Force düşünüyorum. Tr de jandarma olarak görev yaptıgım için herhangi bir sorun teşkil eder mi air force a başvuru esnasında veya daha önce farklı ülkede de olsa askeri deneyime sahibim diye herhangi bir artısı olur mu?
      -Lise mezuyum E-1 rütbesinden başlayacağım muhtemelen ve bu rütbenin 2021 yılı bazında evlilik yardımlarıyla birlikte ortalama yıllık ne kadar gelire sahip oluyorum ?
      -Yıllık izin kaç gün oluyor ortalama?
      -Rütbecilik sistemi E kategorisi için söz ediyorum, kendi aralarında amirlik astlık üstlük olayı çok mu katıdır? Ve rütbe nasıl atlanıyor belli bir çalışma süresi mi lazım başarıya dayalı bir sistem mi?
      -Evli personellerin hepsi her anlamda evli oldugu için tayin oldugu farklı eyaletler ve şehirlerde veya çalıştıgı yerlerde mesai bittiği an evine gidebiliyor mu?
      -Haftada kaç saat çalışılınıyor minimum ve maksimum?

Sorularıma tecrübeli çalışanlar yorum yaparsa çok sevinirim. Teşekkürler

Jandarma olarak calismis olmaniz herhangi bir problem yaratmaz. Ama Green Card'li olmaniz sart... Maalesef diger sorularinizin cevabini bilemiyorum.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz

Requirements kısmında böyle yazıyor.

1. Must be an US Citizen/Green Card Holder (Earn your citizenship within a year)

Birde national guard veya sadece part-time / weekend seçeneklerim olabilir mi? Bilgi almış kısmında bu seçeneklere yer vermişler. Eğer part-time olursa yine 1 yılda vatandaşlık garanti mi?

"active duty" olmaniz gerekiyor vatandaslik icin, dediginiz pozisyon active duty olarak mi geciyor?

Bence sayin @tfnsylmz , eger vatandas degilseniz "top secret clearance" almaniz cok zor, o nedenle giremezsiniz anlaminda soyledi.

Yok cok zor degil imkansiz hatta. Bende secret var onun icin bile sorusturma bitmesine ragmen vatandasligimi almami bekleyip ondan sonra isleme koydular. Vatandas olmayan birinin top secret alma sansi %0.0001

Afganistanda generale doğru gelen merminin önüne atlayıp sağ kalırsan ancak 🙂

• @Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

National Guard olup sadece haftasonlarında giderek 1 yılda vatandaşlık alabilir miyiz?

Alabilrsin vatandaşlık ama 6 seneni orduya bağlamış olursun. National guard veya reserve de deploy olabiliyor . 9 ay active duty askeri gibi oluyorsun ozamanda. Hatta bence national guard active duty den daha fazla deploy oluyor

• @fenerbahçe06 yıllık 30 gün izin . Çalışma saatleri değişir mesleğe,bölüğe göre. Yani rütbe ilişkisi askeriye işte , kişisine göre değişir. Maaşta e-1 için 3200-4000 civarı değişir nerde yaşadığına göre . Bunun cevabı ilk sayfada var . İnternette hesaplamak için websitesi var .

• Bu videoda Amerika'da yaşayan Türk bir göçmenin askerlik ile ilgili tercübeleri var. Düşünenlerin işine yarayabilir.

• Yasaklı

@tfnsylmz @Richmond
    Kardeşler umarım sağlığınız sıhhatiniz yerindedir.
    Daha önce sorulmamış bir sorum var. İnternette bişeyler yazıyor ama resmi sayfalarda değil. Evlilik yolu ile gelen green card 2 yıllık şartlı ve 2 yıl sonra gerçek olduğuna kanaat getirilirse süresiz veriliyor. Siz zaten bu konuya aşinasınızdır.

Peki 2 yıllık şartlı green card elinize geçtiği anda ordu ya başvurabilir misiniz, yoksa süresiz kartınızı elinize almanız mı (2 yıl beklemeniz mi) gerekiyor.

• @Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz @Richmond
    Daha önce sorulmamış bir sorum var. İnternette bişeyler yazıyor ama resmi sayfalarda değil. Evlilik yolu ile gelen green card 2 yıllık şartlı ve 2 yıl sonra gerçek olduğuna kanaat getirilirse süresiz veriliyor. Siz zaten bu konuya aşinasınızdır.

Peki 2 yıllık şartlı green card elinize geçtiği anda ordu ya başvurabilir misiniz, yoksa süresiz kartınızı elinize almanız mı (2 yıl beklemeniz mi) gerekiyor.

evet ona "conditional green card" deniyor ve onunla da katilabilirsiniz.

• Yasaklı

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz @Richmond

Teşekkür ederim dostum.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz @Richmond

Tufan abi o şekilde girildiği taktirde o kural işleyecek mi? Yani girince vatandaşlık alıyorsun ya, pek anlamı kalmıyor gibi geldi bana o 2 yıl kuralının.

• Herkese merhaba bir sorum var. Tr de hemşireyim denkliğimi aldıktan sonra usa ordusunda hemşire olarak çalışabilir miyim ? Denklik alabilirsem normal hastanelerde çalışabiliyorum yani orda lisans mezunu bir hemşire sayılıyorum ama avantajlarından dolayı orduda da görev yapmak istiyorum.

• @Melih-Tokal, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz @Richmond

Tufan abi o şekilde girildiği taktirde o kural işleyecek mi? Yani girince vatandaşlık alıyorsun ya, pek anlamı kalmıyor gibi geldi bana o 2 yıl kuralının.

Military girince bi cok kuraldan exempt oluyorsun, dolayisiyla o kuraldan da olmus olursun. Conditional GC ile girersin, bi sure sonra vatandasligini alirsin.

• @Mekselina-Atak, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Herkese merhaba bir sorum var. Tr de hemşireyim denkliğimi aldıktan sonra usa ordusunda hemşire olarak çalışabilir miyim ? Denklik alabilirsem normal hastanelerde çalışabiliyorum yani orda lisans mezunu bir hemşire sayılıyorum ama avantajlarından dolayı orduda da görev yapmak istiyorum.

TR'de hemsire olsaniz da olmasaniz da burada size zaten ordu kendi egitimini verecek. TR'de hemsire olmaniz vatandasligi aldiktan sonra officer'liga gecmenize yardimci olabilir. Sizin durumunuzda olan bi arkadasimiz var. Etiketliyorum gorurse daha guzel bi cevap yazabilir. > @Kose

• @tfnsylmz officerlıktan kastınız nedir

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@fenerbahçe06 yıllık 30 gün izin . Çalışma saatleri değişir mesleğe,bölüğe göre. Yani rütbe ilişkisi askeriye işte , kişisine göre değişir. Maaşta e-1 için 3200-4000 civarı değişir nerde yaşadığına göre . Bunun cevabı ilk sayfada var . İnternette hesaplamak için websitesi var .

Reserved e1 icin aylik maaşlar 3200 ile 4000 arasi mi? Yani ayda 2 gün askerlik yaparak mi ben mi yanlış anladim.?

Bunun dışında bende reserve olarak bilgi teknolojileri alanindan girmek istiyorum Bilişim alt yapimda var Orta seviye ingilizcem ve gc var. Ancak yine de ordu olunca ingilizceme guvenemiyorum. Bununla ilgili dil kursa vs var midir?

• Merhaba adamın ben türkiyede jandarmada çalışmaktayım yaş 32 turkiyedeyken başvuru yapabiliyormuyuz

• @yigitsagun, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@fenerbahçe06 yıllık 30 gün izin . Çalışma saatleri değişir mesleğe,bölüğe göre. Yani rütbe ilişkisi askeriye işte , kişisine göre değişir. Maaşta e-1 için 3200-4000 civarı değişir nerde yaşadığına göre . Bunun cevabı ilk sayfada var . İnternette hesaplamak için websitesi var .

Reserved e1 icin aylik maaşlar 3200 ile 4000 arasi mi? Yani ayda 2 gün askerlik yaparak mi ben mi yanlış anladim.?

Bunun dışında bende reserve olarak bilgi teknolojileri alanindan girmek istiyorum Bilişim alt yapimda var Orta seviye ingilizcem ve gc var. Ancak yine de ordu olunca ingilizceme guvenemiyorum. Bununla ilgili dil kursa vs var midir?

Reserve’de o para yıllık, 3-4 bin dolar yılda veriyorlar. Çünkü ayda bir kaç günden toplasan yılda 1 ay anca çalışıyorsun zaten sanırım.

Benim sorum reserve ile basic training’e başlar başlamaz vatandaşlık başvurusu yapabiliyor muyuz? Beklememiz gerekiyor mu? Reserve için sözleşme zorunlu görev kontratı kaç yıllık?

• Yasaklı

@Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@yigitsagun, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Reserve’de o para yıllık, 3-4 bin dolar yılda veriyorlar. Çünkü ayda bir kaç günden toplasan yılda 1 ay anca çalışıyorsun zaten sanırım.

Benim sorum reserve ile basic training’e başlar başlamaz vatandaşlık başvurusu yapabiliyor muyuz? Beklememiz gerekiyor mu? Reserve için sözleşme zorunlu görev kontratı kaç yıllık?

Yapabiliyorsunuz. Ancak emin olmamamla beraber eğer hatam varsa arkadaşlar görünce düzeltir. Active dutu de MOS(meslek) e göre 2 yıllık sözleşme imzalayabiliyorsunuz. Ancak, reserve de sözleşme süresi 6 yıl gibi olması lazım.

Maaş konusunda ise mesai hesaplaması gibi düşünebilirsiniz. 2 günlük maaş alırsınız. Yılda bir gideceğiniz 15 günlük eğitimde de 15 günlük maaş alırsınız. @Richmond un sizinle paylaştığı rütbeye göre aylık active dutu ücretlerine örneklerdirme.

• Yasaklı

@Mekselina-Atak, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz officerlıktan kastınız nedir

Subay,

• Yasaklı

@Tolga-Arslan, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba adamın ben türkiyede jandarmada çalışmaktayım yaş 32 turkiyedeyken başvuru yapabiliyormuyuz

GC sahibi olmanız gerekiyor. Hiç bişey Türkiye’ den yapılamıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |