Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Resp3xt Ne zaman başvurdunuz? Ben de geçen perşembe başvurdum hala onaylanmasını bekliyorum.

• @Himetto-Kumusaru önceden 2-3 günde geliyormuş aslında ama son zamanlarda yoğunluk varmış. Benimki 10 günde geldi.

• @Yıldırım-Özcan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Middle name kısmına ikinci ismini yazanlar elenmiş olsaydı bilgimiz olurdu diye düşünüyorum. Bugüne kadar kazananların bir çoğunda bu şekilde isim girişi vardır sanırım.

Bence de, çünkü first name olması tek saçma

• ⭐⭐⭐⭐

@kebabdefender, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Buna bir ekleme daha getirmek istiyorum. Yasal bir kimliğe sahip olmak için bir isim ve soyisim e ihtiyaç duyulur. Aksi taktirde kimlik düzenlenemez. Herhangi bir sebeple ismin yanına mecburiyetten değilde bireysel istek ile eklenen isim middle name dir. Örneğin Ahmet Mehmet TÜRK te Mehmet olmasa da olacağı için middle name e girer.

Bakin Middle Name kullanilan pasaportlar icin ornek gostereyim. Bu tip pasaportlarda Given Names bolumu oluyor Name degil.

Bulgar pasaportu. Hristo Vitoshev Petrov. Vitoshev Middle name.

Eger Hristo'nun ikinci bir adi olsaydi, Hristo Bojko Vitoshev Petrov olsaydi, first name Hristo Bojko, Middle Name Vitoshev, Surname Petrov olacakti. Yani ikinci adi da First name olacakti.

passport.jpg

Ekaterina Aleksandrovna Matveeva. Alkesandrovna Middle name.

passport5.jpg

Yunan Pasaportu isim ve Soyisim var Middle name yok.
    passport3.png

Turk Pasaportu Isim ve soyisim var Middle name yok.

passport4.jpg

Yani kanunen isin 10 tane adiniz da olsa bunlarin hepsi first name olarak gecer. Turk pasaportu bu sekilde duzenlenir.

Bunu bu sekilde degil de ikinci adinizi middle name kismina yazmak GC icin elenme kriteri midir bilmiyorum, muhtemelen yalan bir bilgi olmadigi icin diskalifiye edilmez ama dogrusu isimlerinizi First name bolumune yazmak, middle name bolumunu iptal etmektir.

Her sene fotoğraf konusunda hadise çıkardı. Bu sene de middle name de çıktı. Hayırlısı bakalım. Birbirinizi dislike lamayın ama. Güzel şeyler burada tartışılanlar. Kesin olarak yasa böyledir diyemedikten sonra kimse haksız değil. Herkes kendisine makul gelen savı ortaya sürüyor. Fakat bu da kafa karıştırmıyor değil. İlk kez bu sene hanımın 2. ismini middle name e mi yazayım 2 ismini de first name e mi yazayım ben bile (20. sefere koşuyorum başvuruda) tereddütde kaldım. Çekilişi kazandıktan sonra elenme nedeni olamayacak kadar küçük bir ayrıntı, konuşarak biraz fazla büyüttük gözümüzde. Lottery yi kazandıktan sonra bunlara bakacaklarını tahmin etmiyorum.

• @ayvalik10
    Küçük bir sorum var 2023 basvuru sırasında form doldururken elim yanlıslıkla entere bastı problem yaşarmıyım

• ⭐⭐⭐

Yani kanunen isin 10 tane adiniz da olsa bunlarin hepsi first name olarak gecer. Turk pasaportu bu sekilde duzenlenir.

Bunu bu sekilde degil de ikinci adinizi middle name kismina yazmak GC icin elenme kriteri midir bilmiyorum, muhtemelen yalan bir bilgi olmadigi icin diskalifiye edilmez ama dogrusu isimlerinizi First name bolumune yazmak, middle name bolumunu iptal etmektir.

Buna overthinking diyorlar. Gereksiz yere aşırı detaylı düşünmek hayatı zorlaştıran bir şeydir.

İkinci isminizi nasıl yazarsanız yazın farketmez. İster beraber ilk kutucuğa yazıp middle name'i iptal edin, ister ikinci ismi middle kutucuğuna yazın. Hiç bir şey farketmeyecek.
    Bu ne seçilmenize engeldir ne de mülaktta elenmenize sebep olur.

Girdiğiniz bilgiler Fraud (Bilinçli olarak sahtekarlık) girişimi değilse yapılan hatalar sizin için bir olumsuzluk getirmez.

Artı olarak Ankara konsolosluğu bu konularda toleranslıdır. Bu yılki mülakatlarda adını-soyadını ters kutuya yazanlar, doğduğu yerin adını yanlış yazanlar, hatta doğduğu yılı bile yanlış yazanlar olup vize alanlar oldu.

Bu konularda rahat olun, kendinizi de başkasını da gerecek, endişelere sevk edecek aşırı detaycı düşüncelere dalmayın. Doldurun formu gönderin gitsin.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Buna bir ekleme daha getirmek istiyorum. Yasal bir kimliğe sahip olmak için bir isim ve soyisim e ihtiyaç duyulur. Aksi taktirde kimlik düzenlenemez. Herhangi bir sebeple ismin yanına mecburiyetten değilde bireysel istek ile eklenen isim middle name dir. Örneğin Ahmet Mehmet TÜRK te Mehmet olmasa da olacağı için middle name e girer.

Bakin Middle Name kullanilan pasaportlar icin ornek gostereyim. Bu tip pasaportlarda Given Names bolumu oluyor Name degil.

Bulgar pasaportu. Hristo Vitoshev Petrov. Vitoshev Middle name.

Eger Hristo'nun ikinci bir adi olsaydi, Hristo Bojko Vitoshev Petrov olsaydi, first name Hristo Bojko, Middle Name Vitoshev, Surname Petrov olacakti. Yani ikinci adi da First name olacakti.

passport.jpg

Ekaterina Aleksandrovna Matveeva. Alkesandrovna Middle name.

passport5.jpg

Yunan Pasaportu isim ve Soyisim var Middle name yok.
    passport3.png

Turk Pasaportu Isim ve soyisim var Middle name yok.

passport4.jpg

Her sene fotoğraf konusunda hadise çıkardı. Bu sene de middle name de çıktı. Hayırlısı bakalım. Birbirinizi dislike lamayın ama. Güzel şeyler burada tartışılanlar. Kesin olarak yasa böyledir diyemedikten sonra kimse haksız değil. Herkes kendisine makul gelen savı ortaya sürüyor. Fakat bu da kafa karıştırmıyor değil. İlk kez bu sene hanımın 2. ismini middle name e mi yazayım 2 ismini de first name e mi yazayım ben bile (20. sefere koşuyorum başvuruda) tereddütde kaldım. Çekilişi kazandıktan sonra elenme nedeni olamayacak kadar küçük bir ayrıntı, konuşarak biraz fazla büyüttük gözümüzde. Lottery yi kazandıktan sonra bunlara bakacaklarını tahmin etmiyorum.

Forumun videolarında ve fotoğraflı doldurmaları da middle nameyi dolduruyor bence sorun olmaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fevzi-vural tamam sistem ne hatası verdi

• ⭐⭐⭐

Middle name im yok, ne benim ne de ailedeki kimsenin adında Türkçe karakter yok, fotoğraflar da bana göre tamamdı😁kazasız belasız bir başvuruyu daha yaptık✌
    @ahsenaydgdu Ahsen buralardaysan hislerin ne diyor bi odaklanıversen sana zahmet😂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG

Siz oyle sanmayabilirsiniz ancak;

Turk kimliklerinde middle name'e karsilik gelecek bir bolum yok. Ad ve Soyad var. Iki adiniz olmasi middle name sahibi oldugunuz anlamina gelmiyor, kimlige gore iki adet first name'e sahip oldugunuz anlamina geliyor.

mesela "bojan ivanov vladimirov" gibi bir isim soy isim kombinasyonunda,

ad: bojan
    middle name: ivanov (Buradaki ivanov, bojan adli kisinin babasinin adidir, yani bojan'in baba adi ivan.)
    soyad: vladimirov

Bizim slav ulkelerindeki gibi, veya ispanyollardaki gibi baba veya anne adini kendi isim soyisim kombinasyonuna eklemiyoruz.

Bu, ikinci adlarini middle name gibi forma yazanlarin elenecegi anlamina geliyor mu bilmiyorum ama kimliginize bakarsaniz middle name'e karsilik gelecek bir isminizin olmadigini gorursunuz.

Ben Turkiyede yasamiyorum 10 yili askin bir suredir cesitli AB ulkelerinde bulundum. Hem oturumumu uzatmak icin bu tur bilgileri yilda en az bir defa dolduruyorum hem de buyuk bir amerikan firmasinda calistigim icin, benim ismimi ne sekilde yazdiklarindan %100 eminim.

Hocam evrak işlemlerinde endorsement denen bir olay vardır. Bir evrak endorsement edilirken onay veren ülke tarafından kendi sistematik düzenine uygun hale getirilir. Bizde olmadığı için öyle yazılıyor ancak; kalkıp evraklarınızı USA için endorsement ettirdiğinizde otomatikman middle name satırına yazılacaktır.
    Bir denizci olarak çok rahat söyleyebilirim ki; Türk kaptanlık ehliyetiniz coast guard endorsement ı almak istediğinizde bu şekilde düzenleniyor.

Siz eminseniz, emin olduğunuz gibi gerçekleştirin. Emin olduğunuz bir konu için bize soru sormayın lütfen.

Kanada konsolosluğu çalışanının verdiği bilgi. Üşenmedim sordum adamı rahatsız edip. Bilmiyorum yıllardır orada yaşayan @crazycells bu konuda ne düşünür.

Bilgi için teşekkürler,middle name olayı baya kafamı karıştırdı icim rahatladı

• Merhabaaa beni özlediniz mi ?

• merhaba, ben formumu gonderdim. adres kısmında noktalama isareti kullanmisim, bu sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amon ve @Himetto-Kumusaru adli uyeler forumun oylama sistemini kotuye kullandiklari icin forumdan kalici olarak uzaklastirildilar.

• @kebabdefender kardeşim bu pasaport fotoğraflarını yayınlamışsın yabancıların haberi olmaz belki ama bu Türk arkadaşın haberi olursa sıkıntı yaşayabilirsin adamın doğum yerinden kimlik numarasına kadar hepsi açık onları kapatsaydın bari.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Josal, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese merhaba,

3-4 senedir aklımda olan planı eyleme geçirerek süreci başlatmış bulunmaktayım. Bu süreçte aklıma takılan bir takım sorular var. Tecrübesi olan deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

1. Banka hesabımda bulunan miktarın büyük bir kısmı altın ve Euro, bu parayı dolara çevirmeye gerek var mı? yoksa kabul ediliyor mu ?
    2. Amerika da yaşayan her hangi bir tanıdığım bulunmamakta; Kendime bir plan yaptım airbnb üzerinden bir ev kiralayıp onun adresini versem devamında ABD'ye gittikten sonrada 2-3 ay bu adreste kalırsam green kart ve ssn'ni teslim alabilir miyim ?
    3. Lisansım turizm üzerine, Stajlar ile birlikte beş yıldızlı otellerde 7 yıllık bir ön büro deneyimim var. İleri seviye İngilizce ve orta düzeyde Almanca ve Rusça biliyorum. ABD'de bu mesleği devam ettirmek istiyorum. Otelcilik için hangi eyaleti tercih etmeliyim.
    1. kabul ediliyor, cevirmenize gerek yok.

2. teknik olarak yapabilirsiniz, ama Green Card icin resmi bekleme suresi 120 gun.

3. Turizmin en cok gelismis oldugu Florida, New York gibi sehirlerde is imkanlari daha cok olur.

• 10 gün önce pasaport başvurunda bulundum ama hala "Başvurunuz basım öncesi kontrol aşamasındadır" yazıyor. Ne kadar süre daha beklemem gerekiyor bilgisi olan var mı?

• Başvurumu yaptım artık umarım şans yüzümüze güler bir kere de olsa, şimdi mayıs ayını bekliyorum, herkese bol şanslar 😊

• @efes22, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

t fotoğraflarını yayınlamışsın yabancıların haberi olmaz belki ama bu Türk arkadaşın haberi olursa sıkıntı yaşayabilirsin adamın doğum yerinden kimlik numarasına kadar hepsi açık onları kapatsaydın bar

Google'a Turkish passport yazinca cikiyor bu resim problem olacak ise tabii ki kaldirabilirim veya adminler kaldirabilir. Tesekkurler.

• Yasaklı

Ya bu lottery yerine, Squid game Green Card versiyonuna alsınlar bizi. Oyunu bitiren Green Card ını alır. Bitiremeyen de refaha kavuşur. 😂

• @RTW, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

10 gün önce pasaport başvurunda bulundum ama hala "Başvurunuz basım öncesi kontrol aşamasındadır" yazıyor. Ne kadar süre daha beklemem gerekiyor bilgisi olan var mı?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |