Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG abim seni gören cennetlik, nerelerdesin yahu

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells size bir sorum olacaktı.
    Biz esmer Türk’ ler orada black man olarak mı görülüyoruz, white man mi?
    😂

Kafkasyalilar ve Ortadogulular teknik olarak "white" olarak geciyor 🙂

Üzüldüm. 🥲

Şimdi restaurant larda bana ırkçılık yapmayacaklar mı? 😭

Oysaki ne kavgalar edecektim ben 😂

• Yasaklı

@Joey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG abim seni gören cennetlik, nerelerdesin yahu

Bu yaz denizde çalıştım kardeşim.

Paranın köpeği olduk. Dövizi görünce koşarak atlıyoruz. 😂

• @Ping-PONG beyaz zenci 😀

• @Ping-PONG herkes ekmeğinde abim 😃

• Yasaklı

@Gökhan-AKGÜL-0, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG beyaz zenci 😀

Yeah, this is so attractive. I am interesting with live in US for black queens which ones has bunda!
    😂😂😂

• Merhabalar GreenCard kazandıktan sonra sağlık raporu istendiğini öğrendim, son bulmuş bir kanser geçmişim var bu sağlık raporu almamda sıkıntı çıkartır mı ayriyetten akciğerimin %15 i alındı. Teşekkür ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Cycraft, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

merhabalar bir sorum olacaktı,lise diploması sadece mülakat günü mü talep ediliyor.2. sorum da mülakat gününe 1 defa gitmeyip konsolosluğu arayıp direk mezun olacağım tarihi belirterek yeni tarih vermelerini bir şeyi etklier mi? iyi günler

Eger mulakata yakin tarihte mezun olacaksaniz konsolosluk 30 Eylul'e kadar dosyanizi acik birakabilir...

Su takvime gore belirlenen tarihlere gore hareket etmelisiniz.
    alt metni

Dediginiz durumda mulakata girmemek yerine, mulakata girip eksik belge durumuna dusmek daha mantikli. Diplomanizi 30 Eylul'den once konsolosluga gonderirseniz dosyanizi kapatip vize alabilirsiniz.

O sorun değil Ali hocam her türlü giderim sadece aklımda karışık konu şurası kaldı,ben diploma hariç tüm belgeleri goturursem bu aralık 2022 olsa bile 2023 eylüle kadar vaktim oluyor mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ogulcankatirci, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rhonster peki başvuru anında lise mezunu olarak mı işaretlemem gerekir ? cevabın için teşekkür ederim.

Basvuru anindaki durumunuz ne ise onu isaretleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@The-inception, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Annem ve abim emekli annem hiç okumamış abim orta 2 terk. Green carda başvurup kazanırlarsa. Sonra ki süreci ilerletme şansları olurmu .

su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

acik lise diplomalari kabul ediliyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ogulcankatirci, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells peki başvuru anında lise mezunu olarak mı işaretlemem gerekir ?

basvuru sirasindaki durumunuz ne ise forma onu yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

merhabalar bir sorum olacaktı,lise diploması sadece mülakat günü mü talep ediliyor.2. sorum da mülakat gününe 1 defa gitmeyip konsolosluğu arayıp direk mezun olacağım tarihi belirterek yeni tarih vermelerini bir şeyi etklier mi? iyi günler

Eger mulakata yakin tarihte mezun olacaksaniz konsolosluk 30 Eylul'e kadar dosyanizi acik birakabilir...

Su takvime gore belirlenen tarihlere gore hareket etmelisiniz.
    alt metni

Dediginiz durumda mulakata girmemek yerine, mulakata girip eksik belge durumuna dusmek daha mantikli. Diplomanizi 30 Eylul'den once konsolosluga gonderirseniz dosyanizi kapatip vize alabilirsiniz.

O sorun değil Ali hocam her türlü giderim sadece aklımda karışık konu şurası kaldı,ben diploma hariç tüm belgeleri goturursem bu aralık 2022 olsa bile 2023 eylüle kadar vaktim oluyor mu

Evet, eksik belgeyi tamamlamak icin Eylul sonuna kadar vaktiniz olacak. Ankara'daki ABD konsoloslugunda calisan konsoloslar bu tur konularda tolerans gosteriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Egemen-Elmalı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar GreenCard kazandıktan sonra sağlık raporu istendiğini öğrendim, son bulmuş bir kanser geçmişim var bu sağlık raporu almamda sıkıntı çıkartır mı ayriyetten akciğerimin %15 i alındı. Teşekkür ederim.

Gecmis olsun.

Sadece toplum sagligini etkileyecek bulasici hastaliklar problem oluyor. Dediginiz durum bir sikinti yaratmaz.

• @crazycells hocam merhaba. Konsolosluğun şu bağlantısındaki https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf "İÇİNDE YAŞANAN TOPLUMA MADDİ YÜK OLMAMA HÜKÜMLERİNİ YERİNE
    GETİRMEK İÇİN SUNULABİLECEK BELGELER" kısmını okudum. Green card çıkarsa 10-15 bin dolar arası para gösterebilirim. Ama ABD de hazır işim yok, hiç tanıdığım akrabam da yok. Mülakatı geçebilir miyim sizce? Kazanırsam Maine eyaletine gidip ıstakoz balıkçılığı işine girmek istiyorum. Bu işe hemen giremezsem ilk olarak marketlerde restorant otel gibi yerlerde çalışmayı düşünüyorum. Tabi ehliyet alana kadar ehliyet ve araba aldıktan sonra uber eats amazon flex tarzı işler yapmayı düşünüyorum. Ama asıl hedefim "lobster fishing" ıstakoz balıkçığı işine girmek. Mülakatta bunları söylersem kazanma durumum ne olur sizce ve tek başıma gideceğim inglizce seviyem A1-A2 ama 1 buçuk yılda hızla geliştireceğim tabiki.

• @crazycells bir şey soracağım.. ismim mahkeme kararı ile değiştirildi. ancak henüz pasaportumu yenilemedim. pasaportumun bitmesine üç sene vardı. nüfus müdürlüğünden sadece defter parası ödeyerek yenileyebiliyorum ve son 3 seneyi kullanabiliyorum gene.. merak ettiğim şey, pasaport numarası değişiyor mu değişmiyor mu? değişmiyorsa şimdi başvursam ancak daha sonra pasaportu güncellesem bi sıkıntı yaşar mıyım?

• @crazycells benimde bir sorum var 🙂 yine bilen başka arkadaş olursa o da cevaplayabilir. Başvuru formunda çocuk kısmında abd vatandaşı olan çocukları bildirmiyorduk değil mi? bizim çocuk abd vatandaşı geçen sene onu girmemiştik formda. yine de teyit edeyim dedim bu sene yanlışlık yapmayalım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Blunk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells hocam merhaba. Konsolosluğun şu bağlantısındaki https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf "İÇİNDE YAŞANAN TOPLUMA MADDİ YÜK OLMAMA HÜKÜMLERİNİ YERİNE
    GETİRMEK İÇİN SUNULABİLECEK BELGELER" kısmını okudum. Green card çıkarsa 10-15 bin dolar arası para gösterebilirim. Ama ABD de hazır işim yok, hiç tanıdığım akrabam da yok. Mülakatı geçebilir miyim sizce? Kazanırsam Maine eyaletine gidip ıstakoz balıkçılığı işine girmek istiyorum. Bu işe hemen giremezsem ilk olarak marketlerde restorant otel gibi yerlerde çalışmayı düşünüyorum. Tabi ehliyet alana kadar ehliyet ve araba aldıktan sonra uber eats amazon flex tarzı işler yapmayı düşünüyorum. Ama asıl hedefim "lobster fishing" ıstakoz balıkçığı işine girmek. Mülakatta bunları söylersem kazanma durumum ne olur sizce ve tek başıma gideceğim inglizce seviyem A1-A2 ama 1 buçuk yılda hızla geliştireceğim tabiki.

Bence sorun yasamazsiniz... hem birikiminiz, hem planlariniz, hem de yedek planlariniz var... Zaten konsoloslar da bunlari gormek istiyorlar... Fakat ingilizceyi gelistirmek konusunda size katiliyorum, bu dediklerinizi ingilizce de soyleyebilirseniz zaten ABD'de yasama hazir oldugunuza konsolosu ikna edebilirsiniz 👍 bol sanslar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells bir şey soracağım.. ismim mahkeme kararı ile değiştirildi. ancak henüz pasaportumu yenilemedim. pasaportumun bitmesine üç sene vardı. nüfus müdürlüğünden sadece defter parası ödeyerek yenileyebiliyorum ve son 3 seneyi kullanabiliyorum gene.. merak ettiğim şey, pasaport numarası değişiyor mu değişmiyor mu? değişmiyorsa şimdi başvursam ancak daha sonra pasaportu güncellesem bi sıkıntı yaşar mıyım?

evet, defter degisince numarasi da degisecek. Yeni pasaportu cikartip o sekilde basvuru yapin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner92, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells benimde bir sorum var 🙂 yine bilen başka arkadaş olursa o da cevaplayabilir. Başvuru formunda çocuk kısmında abd vatandaşı olan çocukları bildirmiyorduk değil mi? bizim çocuk abd vatandaşı geçen sene onu girmemiştik formda. yine de teyit edeyim dedim bu sene yanlışlık yapmayalım 🙂

hayir, ABD vatandasi veya GC sahibi olan cocuklarinizi eklemenize gerek yok.

• @crazycells hocam çok teşekkürler cevap için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

30

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |