Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@İbrahim-Alkoç, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar, 2 sene önce aldığım amerika vizem var, 10 yıl süresi mevcut. Geçen ay da elim sayesinde yeşil pasaport çıkardım. Başvuru yaparken hangi pasaport numarasını vermek gerek? Amerika vizesi olan pasaport avantaj sağlar mı eğer lotoda çıkarsa bana? Teşekkürler

Bildiğim kadarıyla 1 kişinin 1 pasaportu olabiliyor. Eğer yeşil pasaport çıkarttıysanız otomatik olarak diğer pasaportunuz iptal olmuş olmalı. Yani geçersiz oluyor diye biliyorum. Siz bence pasaportunuz geçerli mi diye edevletten kontrol edin. Geçerli ise öyle başvurun derim.

• Her iki pasaportta geçerli oluyor süresi sonuna kadar. Eskiyi iptal etmiyorlar

• @hüseyinn hayır olmaz ola ki çıktı evlilik işlemlerini hemen yapıp görüşmeye gittiğinizde ilişkinizin gerçek olduğunu fotoğraf yazışmalar vs ile de belgelediğinizde sıkıntı yaşamazsınız.

• @denizci10 Bir kişi en fazla iki geçerli pasaport alabilmektedir.Yeşil pasaport alan birinin bordo pasaportu geçerlilik süresine kadar aktiftir.

• @crazycells çok teşekkür ederim

• Arkadaslar tekrar sormak istiyorum. bana 16 yaşından büyük çocuk için pasaport gerekir dendi ama remzi güvenç adlı YouTuber avukat, 21 yaş altı çocuk ve eş başvuruya eklenirken pasaporta gerek yok dedi. Hangisi doğru

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X 5ekim - 9kasım ayları arasında HANGİ KİŞİ başvuru yapacaksa sadece o kişinin pasaport numarası yazılacak. 18 yaşından büyük olanlar ise TEK başına da başvuru yapabilir. Yani karı - koca ve 22 yaşında çocuk olan bir aile de her birey kendi adına başvuru yaparak aynı aile de 3 kere başvuru yapmış olur. Her birey kendi pasaportu ile yapabilir.
    geçen sene ki türkçe kılavuzda ki yazıyı aynen koyuyorum gördüğün gibi pasaport numarası yazmıyor.

ÇOCUKLARIN SAYISI – Sizinle birlikte ikamet etmiyor veya DV programı ile
    göçmenlik hakkı almak istemiyor olsalar bile 21 yaşından küçük ve evli olmayan tüm
    çocuklarınızın isimlerini, doğum tarihlerini, cinsiyetlerini ve doğdukları şehir ve ülke bilgilerini
    başvuru formunuza eklemeniz gerekmektedir. Her çocuğunuz için sizinkiyle aynı teknik
    özelliklere sahip fotografları da yüklemeniz gerekmektedir.
    Evli ve 21 yaşın üzerindeki çocuklar DV programına uygun değillerdir. Yani 21 yaş üstü ya da evli olanlar artık çocuktan sayılmayıp BİREY oldukları için ayrı tutuluyorlar. Ancak Eğer DV başvurunuzu evli olmayan çocuğunuz 21 yaşını doldurmadan önce yaptıysanız; ancak, çocuğunuz vizeyi almadan 21 yaşını doldurduysa, yasa kapsamındaki
    koşullar sağlandığı takdirde, çocuğunuz vize işlemleri sırasında 21 yaşının altındaymış gibi muamele görebilir.

• Merhabalar herkese başvuru tarihi belirlendimi belirlendiyse yazarmisiniz bide watsap grubu kursak olmazmı

• ⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaslar tekrar sormak istiyorum. bana 16 yaşından büyük çocuk için pasaport gerekir dendi ama remzi güvenç adlı YouTuber avukat, 21 yaş altı çocuk ve eş başvuruya eklenirken pasaporta gerek yok dedi. Hangisi doğru

Pasaport başvuruyu yapan kişiler için geçerli. Diğer "yancılar" için gerekli değil. Örneğin Evde sadece baba başvuru yaparsa, sadece çocuklar için değil eş için de pasaport lazım değil. Bu kişilere pasaport eğer çekilişi kazanırsanız lazım. Başvuru aşamasında lazım değil. Yani sadece çocuklar değil 50 yaşında eş de olsa başvuru yapmıyor ve sadece başvuru yapan kişinin yanında "yancı" pozisyonunda bulunuyorsa pasaport lazım değil.

Ama eğer bu çocuklar ve eş başvuru yapıyorsa (yani kendi adına) o zaman pasaport lazım.

Özet olarak kişiler (kim olduğu önemli değil yetişkin yada çocuk) başvuruyu kendisi yapıyorsa pasaport lazım. Ama yok onlar başvuru yapmıyor ve diğer başvuru yapan kişinin eş ve çocuklar kısmına yazdığı yazıdan ibaret ise o zaman pasaport gerekli değil. Ama sadece başvuru için gerekli değil. Eğer çekiliş çıkarsa ve kazanırsanız sonraki süreçler için herkese gerekli.

• Merhaba @ayvalik10 yorum olarak sormak istiyorum. Boşandım ve çocuklar annesinde şimdi fotoğraf istesem sorun çıkaracak durumda 😀 ancak güncel olmayan vesikalıkları var onları uygun hale getirsem olur mu? Çıkarsa çocuklar gelmeyecek benimle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SerkanB hiç başvuru yapamamaktan bu şekilde yapmak mantıklı olur. Yeter ki resimler kontrolden geçsin.

• arkadaşlar merhabalar ben de başvuru yapmak istiyorum ama nasıl yapılıyor bilmiyorum yardımcı olabilecek biri var mı rica etsem ?

• @deniz16 çoook teşekkür ederim cevabınız için, umarım gönlümüzce olur.

• Merhaba. Ben şu an 4 yıllık üniversite okumaktayım. Fakat okulum 1 yıl uzadı ve ben şu an uzatma olarak gözüküyorum. Çekilişe başvururken öğrenim kısmında hangi şıkkı seçeceğim acaba yardımcı olur musunuz?

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Batuhan-X 5ekim - 9kasım ayları arasında HANGİ KİŞİ başvuru yapacaksa sadece o kişinin pasaport numarası yazılacak. 18 yaşından büyük olanlar ise TEK başına da başvuru yapabilir. Yani karı - koca ve 22 yaşında çocuk olan bir aile de her birey kendi adına başvuru yaparak aynı aile de 3 kere başvuru yapmış olur. Her birey kendi pasaportu ile yapabilir.
    geçen sene ki türkçe kılavuzda ki yazıyı aynen koyuyorum gördüğün gibi pasaport numarası yazmıyor.

ÇOCUKLARIN SAYISI – Sizinle birlikte ikamet etmiyor veya DV programı ile
    göçmenlik hakkı almak istemiyor olsalar bile 21 yaşından küçük ve evli olmayan tüm
    çocuklarınızın isimlerini, doğum tarihlerini, cinsiyetlerini ve doğdukları şehir ve ülke bilgilerini
    başvuru formunuza eklemeniz gerekmektedir. Her çocuğunuz için sizinkiyle aynı teknik
    özelliklere sahip fotografları da yüklemeniz gerekmektedir.
    Evli ve 21 yaşın üzerindeki çocuklar DV programına uygun değillerdir. Yani 21 yaş üstü ya da evli olanlar artık çocuktan sayılmayıp BİREY oldukları için ayrı tutuluyorlar. Ancak Eğer DV başvurunuzu evli olmayan çocuğunuz 21 yaşını doldurmadan önce yaptıysanız; ancak, çocuğunuz vizeyi almadan 21 yaşını doldurduysa, yasa kapsamındaki
    koşullar sağlandığı takdirde, çocuğunuz vize işlemleri sırasında 21 yaşının altındaymış gibi muamele görebilir.

Benim üzerime telefon hattı yok kullandığım numara abimin üzerine telefon numarası seçeneğine bunu girmeli miyim yoksa boş mu bırakmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İsveçCadısı başvuruda telefon numarası girilmiyor ki sadece keyfe kader ondan girme sadece mail ile sonuçları görebiliyorsun telefon da (opsiyonel) yazıyor yani zorunluluk yok. Ondan girme bu bilgiyi

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@İsveçCadısı başvuruda telefon numarası girilmiyor ki sadece keyfe kader ondan girme sadece mail ile sonuçları görebiliyorsun telefon da (opsiyonel) yazıyor yani zorunluluk yok. Ondan girme bu bilgiyi

Tamamdır teşekkür ederim.

• Başvurula başlıyormuş, hayırlı olsun. Şu forumda gerçekten isteyen herkese çıkar inşallah.

Sayacıda bırakıyorum

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@İbrahim-Alkoç, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar, 2 sene önce aldığım amerika vizem var, 10 yıl süresi mevcut. Geçen ay da elim sayesinde yeşil pasaport çıkardım. Başvuru yaparken hangi pasaport numarasını vermek gerek? Amerika vizesi olan pasaport avantaj sağlar mı eğer lotoda çıkarsa bana? Teşekkürler

Bildiğim kadarıyla 1 kişinin 1 pasaportu olabiliyor. Eğer yeşil pasaport çıkarttıysanız otomatik olarak diğer pasaportunuz iptal olmuş olmalı. Yani geçersiz oluyor diye biliyorum. Siz bence pasaportunuz geçerli mi diye edevletten kontrol edin. Geçerli ise öyle başvurun derim.

Geçerli amerika vizesi olduğu için iptal edilmedi. Her iki pasaportu da kullanabilirim, bundan eminim.

• arkadaşlar hadi çıktı diyelim greencard vize görüşmesinde para durumu en az ne kadar dolar olması gerekiyor bankada? çevrenizden edindiğiniz bilgiler doğrultusunda minimum düzeyi söylermisinz 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |