Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MySea @Rhonster gerçekten bu başlık motive olmamı sağladı 👏🏼 👏🏼
    bilgi alışverişine devam 🙂

• @mulus, içinde söyledi: Tampa ve Tampa Bay Area

Herkese Merhaba!

Kısmetse Şubat sonu gibi Tampa'ya geliyorum ve gene kısmetse yerleşiyorum artık. Daha önceki Amerika seyahatimde (2018) bir haftalığına gelmiştim buraya, bu sefer kalıcı olarak gelme niyetim var. Bazı sorularım olacak, Tampa odaklı olduğu için bu başlığın altında sormak istiyorum 🙂

• Mesela artık Tampalı olmuş arkadaşlar Türkiye'den hangi aktarmayla gelmeyi tercih ediyorsunuz? Malum, "henüz" direkt uçuş yok, sizin tecrübeleriniz benim tercihimde önemli olacak.

• South Florida University ile bir bağı olan var mı aramızda? Yani, orada okumuş olabilir, orada çalışıyor/çalışmış olabilir.. gibi

Bu başlığı açan @Rhonster arkadaşa çok teşekkürler!

Ben USF de okuyorum. Yardimci olmak cok isterim. Iyi yolculuklar!

• @denizkaya university bolgesinde güvenlik nasıl ,kiralar fena durmuyor ama nereleri önerebilirsiniz yerleşmek için güvenli

• @mulus evet çok mantıklı , teşekkür ederim bilgilendirmeniz için ben de bölge araştırıyorum öncelik güvenlik tabiki aynı zamanda uygun fiyatli olması da ,buraya yazdıkça insanlardan yardımcı cevaplar alıyorum sizi de bilgilendiiririm tabiki

• Düne kadar vizemizi alabilseydik Tampa listesine iki kişi daha ekleyin derdik ama maalesef diyemiyoruz. Eğer rezervden bize de vize verirlerse 🙏 ben, eşim ve vize alana kadar kucağımıza alacağımız (nasipse) Ghost Jr. 👶🏼 ile 3 kişi Tampa'ya geliriz inşallah. 👼🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@Ghost umarım alırsınız vizenizi kendimin ki gibi sevinirim.

• @basaknaz, içinde söyledi: Tampa ve Tampa Bay Area

@denizkaya university bolgesinde güvenlik nasıl ,kiralar fena durmuyor ama nereleri önerebilirsiniz yerleşmek için güvenli

belli bir kesimin oldugu yerler ekseriyetle tehlikeli olur. sehrin icinde o zumre cok yogun. wesley chapel ve new tampa civarinda sehir icindeki kucucuk apartmanlarla ayni fiyatta fakat cok daha luks villalar bulabilirsiniz

• @denizkaya tekrar merhaba 🙂 hangi bölümdesiniz? okul nasıl? mutlu musunuz 🙂
    ben işletme alanında doktora yapıyorum ve aynı zamanda ta olarak çalışıyorum. okul ekosistemini çok merak ettiğim için sordum bunları. akademiye devam etmeyi düşünüyorum bir yandan, ama önceliğimi amerika'ya kök salmaya da verebilirim 🙂

• @mulus, içinde söyledi: Tampa ve Tampa Bay Area

@denizkaya tekrar merhaba 🙂 hangi bölümdesiniz? okul nasıl? mutlu musunuz 🙂
    ben işletme alanında doktora yapıyorum ve aynı zamanda ta olarak çalışıyorum. okul ekosistemini çok merak ettiğim için sordum bunları. akademiye devam etmeyi düşünüyorum bir yandan, ama önceliğimi amerika'ya kök salmaya da verebilirim 🙂

ben lisans programindayim. okulun dersleri kolay. bolumum business analytics and information systems. ben de hem okuyup hem calistigim icin okul hakkinda pek fikrim yok acikcasi.. okuldan ise isten eve gidiyorum. okulda fazlasiyla international ogrenci var dolayisiyla kafaniza uyan birilerini arkadas olarak rahatlikla bulabilirsiniz. genel olarak insanlar mutlu ve guleryuzlu. hava her zaman guzel. ekosistem olumlu diyebilirim. turkiye den muhakkak daha iyi

• @Rhonster Çok teşekkür ederim. Umarım davaya katılan tüm arkadaşlarımızla beraber hepimiz eksiksiz alırız 🙏🏻 Beklemedeyiz...

• @Rhonster Tampa nüfusuna +4 kişi ekleyin. Ailecek oraya yerleşiyoruz. Ufak bir pürüz var ama o da Green Card'ın çıkması 😂😂🤗🤗

• ⭐⭐⭐⭐

@Pınar-Keser-Binay not aldım şimdiden 🙂 olacak olacak.

• @Rhonster inşallah. Siz Tampa'da yaşıyordunuz değilmi. Gelince bir dal yardım alırız artık 😉😉

• ⭐⭐⭐⭐

@Pınar-Keser-Binay malesef henüz talihli değilim ama forumdan Tampa da bulunanlar var iletişime geçilir

• Tampa ile Dallas arasında kaldım. Tampa çok güzel ama Dallas hayat şartları daha kolay Green Card sonuçlarına kadar git gel yapıyorum araştırmadayım.

• @Rhonster Bilgilendirmeler için teşekkürler.

@ziyaku Çok teşekkür ederim sorulması muhtemel pek çok konuyu yazmışsınız, sağolun var olun.

Asgari ücretten 3-4 usd fazladan kastınız ne bu arada?

Tampa'yı bende aslında istiyorum, ama bir yandan istemiyorum 🙂 Daha doğrusu Tampa olsa eşim mutluluktan ölürdü heralde ama benim sıcak havalarla aram hiç ama hiç iyi değil.

Yağmur mevsiminde bile 40 derece yazmışsınız, ben nefes bile alamam orada 😞 yoksa her mevsim yaz ve sahil düşüncesi güzel ama işte..

@udede Ben de şehir arayışındayım bir türlü oturtamadım kafamda. Dallas'a da son 2 gündür bakınmaya başladım. Houston, Austin , New Jersey ve Dallas arasında gidiş gelişlerim mevcut benimde ama hala kafama yüksek oranda yatan bir yer bulamadım ya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@udede aşağıdaki linkten detaylı karşılaştırmayı görebilirsin. Full price comparison, by category başlığın altında ki solda bulunan artı işaretlerine tıklarsan çok daha detaylı bilgi görebilirsin

?

• Arkadaşlar ben Ohio da yaşıyorum eşimle ama seneye tampaya yerleşeceğiz fakat henüz çok bir bilgimiz yok nerede yaşam daha iyi çocuklar için rahat güvenli yaşayan varsa yardımcı olabilir mi)? Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@charmysea tampa muhtarı @Rhonster yardımcı olacaktır

• @charmysea Tampa'dan biraz daha uygun kiraları olan, merkeze göre daha güvenli bir yer olan Brandon pekala tercih edilebilir. Fakat illa Tampa olsun fiyat önemli değil güvenli olsun yeter derseniz de araştırmalarıma göre Güney Tampa öne çıkıyor.

Aşağıdaki görselde koyu yeşilden (daha güvenli) - açık yeşile (daha az güvenli) yerleri görebilirsiniz. (Kaynak: niche.com)

Tampa Crime Map.png

Ayrıca Tampa dışında Clearwater ve St. Pete taraflarına da bakılabilir. Yazımın ilk kısmında bahsettiğim üzere Brandon'a da bakılabilir. Bol şans.

Benzer Başlıklar

• 65
  • 1
  • 659
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |