Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @feyzaşener merhaba, benim H1B im var. Size önerim eğer avukatınız yaşadığınız bölgenin milletvekiline başvurmadıysa yardım için ve hatta senatörlere hemen onlarla iletişime geçsin. Biz en çok yardımı benim bölgemdeki milletvekilinden aldık. Sitelerinde bir privacy release form oluyor genelde onu doldurup hem posta yoluyla hemde email ile gönderip yardım isterseniz işlemi hızlandırmakta yardım edebilirler bende olduğu gibi. Durumunuzu bildirip bunun acil olduğu ve eylülün sonuna kadar dosyanız incelenmezse hakkınızı kaybedebileceğinizi özel olarak bildirmenizde fayda var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ka, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells @gucarslan yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ben türkiyede kadrolu öğretmen olarak çalışıyorum. İlk haftamız çok yoğun olduğu için hızlı cevap veremedim kusura bakmayın. En azından sizin sayenizde bir adım atıp ds formuna başlamış olduk çok teşekkür ederim.

Şimdi 2. bir soru sormak istiyorum. Çekiliş sonucunda kazanan eşim olduğu için ben onun üzerinden bu hakka sahibim. Konsolosluğun sayfasında eşlerin ayrı yerlerden başvurabileceğine dair bir yazı okudum. Bu mümkün müdür? Ben türkiyeden eşim ise amerikadan süreci tamamlayabilir mi?( Bunu istememizin sebebine gelince herhangi bir olumsuzluk ve green cardı alamama durumunda burdaki mesleğimi kaybetmek istememem. Süreci orda tamamlamak istersem istifa edip amerikaya gitmem gerekiyor.) Benim buradan eşimin oradan tamamlaması için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

@Figen hanım daha önce hiç telegram kullanmadım dün indirdim. AOS grubuna katılmam için bir link ya da davet mi gerekiyor? Teşekkür ederim.

Dediginiz gibi yapabilirsiniz, ama zaten cekilisten secildiginiz icin aliyorsunuz Green Card'i... yani mulakata girmeniz durumunda alamamaniz cok dusuk ihtimal, bilginize.

Eger ayri ulkelerden almak isterseniz o durumda once esinizin vizesinin onaylanmasini beklemelisiniz, daha sonra ise KCC ve konsolosluga ulasip mulakat tarihi talep etmelisiniz.

• Merhaba. Sonunda AOS interview tarihi verildikten yaklasik 7 gun sonra iptal edildi 'due to unforseen circumstances' gibi bir ibare var gonderdikleri mailde. Bu durumla karsilasan oldu mu daha once? Yine sonu bilinmeyen bir duruma donduk gibi malesef..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erika, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba. Sonunda AOS interview tarihi verildikten yaklasik 7 gun sonra iptal edildi 'due to unforseen circumstances' gibi bir ibare var gonderdikleri mailde. Bu durumla karsilasan oldu mu daha once? Yine sonu bilinmeyen bir duruma donduk gibi malesef..

Maalesef bu durumun ne oldugunu kestirmek cok zor, telefon acip sorsaniz da soyleyeceklerini sanmiyorum. Maalesef yeniden randevu beklemek disinda yapilabilecek pek bir sey yok, bol sabirli beklemeler dilerim.

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ozengnr, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, bugun itibariyle esimin karti elimize ulasti. Mulakat gunu evliligimizin uzerinden 2 yildan daha az gectigi icin 2 senelik conditional green card almayi bekliyorduk ancak gelen kartin 10 senelik oldugunu gorduk. Internette yaptigim arastirmalar sonucunda cogu kisi "Memurunuz evliliginizin gercek olduguna inandigi icin condition ekletmemis, bu yuzden 10 senelik vermis. USCIS eger bir sey dosyalamanizi isterse size soyler," diyor; bir diger azinlik "USCIS hatasi olabilir, siz yine de 2 sene sonra I-751 basvurusu yapin" diyor. Vatandasliga basvururken bunun bir problem olmasini istemiyoruz. Sizce (avukata danismaya ek olarak) ne yapmaliyiz? Ozellikle su asamada I-90 basvurusu oldukca uzun suruyor ve bu surecte yine seyahat edememek bizim icin kotu olacaktir. Yardiminiz icin tesekkurler!

USCIS zaten I-751 basvurularini da zamaninda yetistiremiyor... Dediginiz gibi bir karar alip, is yukunu azaltmak amaciyla direkt 10 yillik kart vermis olabilirler.

Ama bu sizden kaynaklanan bir sonuc degil, kartiniz 10 yil boyunca gecerli olacak ve statunuzu yansitacak... Ben burada cok ciddi bir problem goremiyorum. Zaten bu surecte bosanmadiginiz surece kosullu kartlari rahatlikla 10 yillik karta donusturebiliyorsunuz. Bence su anda karti degistirmeye gerek duymadan ABD vatandasi ile evliyseniz 3 yil sonra, GC sahibi ile evliyseniz 5 yil sonra vatandaslik basvurusunu direkt yapabilirsiniz.

Merhabalar, tekrar bununla alakali yaziyorum. USCIS'in 2 yerine 10 senelik green card gonderme problemini bircok kisi yasamis. Bize de CX6 yerine F26 verilmis durumda. Ancak bu linkten de gorulebilecegi uzere zannediyorum para vermeden I-90 dosyalayip kartimizi gondermemiz gerekiyor 😞

Ilgili yasayi burada buldum. Yasa acikca soyle ifade ediyor: 2 yilin altindaki evliliklerde kesinlikle 2 senelik GC verilmeli ve bu kartin verilis tarihinin (resident olma tarihi) ikinci yildonumunden 90 gun once I-751 (condition removal) dosyalanmali diyor. Yani USCIS'in veya memurun 10 yillik Green Card verme gibi bir inisiyatifi yok. Kaynaklar, bu durumda USCIS'in kesinlikle hatali oldugunu ve bunu duzeltmenin basvuranin ustune dustugunu soyluyor.

Eger I-90 dosyalanmadan 2 sene icinde I-751 gonderilirse USCIS reddediyor cunku onlarin kayitlarinda da yasal bir bicimde GC sahibisiniz. Ancak problemler naturalizationda basliyor. Eger USCIS memuru fark ederse. (3 sene sonra) conditionlari kaldirmadiginiz icin aslinda illegal duruma dusuyorsunuz ve removal proceedings basliyor. (tabii ki mahkemeye gitme hakkiniz var anca bu durumda burden of proof GC sahibine dusuyor)

Internette forumlarda farkli sonuclar doguran eylemler gordum. Bir kisi bundan hic haberi olmadan naturalization'a basvuruyor ve reddediliyor. Senatorun yardimlariyla I-751 dosyaliyor ve vatandaslik icin tekrar bekliyor.

Bir baska durumda ise I-90 dosyalanmadan I-751 dosyalanmis fakat USCIS dogal olarak reddetmis. 3 sene sonra da vatandaslikta sorun olmamis (USCIS memurlari fark etmemis).

Dogal olarak bize elimizdeki Green Card'i vermek cok zor geliyor. Ozellikle acil bir durumda Turkiye'ye donmek durumunda kalirsak ne yapariz, veya is basvurusunda bir problem cikar mi gibi sorular var aklimizda. USCIS'ten pasaport damgasi alabiliyorsunuz ama USCIS'e o kadar guvenmiyorum ki bunun kolay olup olmayacagini bilmiyorum.

Siz ne dersiniz?

(ingilizce terimler icin kusura bakmayiniz, aceleyle yazmak durumunda kaldim)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, bugun itibariyle esimin karti elimize ulasti. Mulakat gunu evliligimizin uzerinden 2 yildan daha az gectigi icin 2 senelik conditional green card almayi bekliyorduk ancak gelen kartin 10 senelik oldugunu gorduk. Internette yaptigim arastirmalar sonucunda cogu kisi "Memurunuz evliliginizin gercek olduguna inandigi icin condition ekletmemis, bu yuzden 10 senelik vermis. USCIS eger bir sey dosyalamanizi isterse size soyler," diyor; bir diger azinlik "USCIS hatasi olabilir, siz yine de 2 sene sonra I-751 basvurusu yapin" diyor. Vatandasliga basvururken bunun bir problem olmasini istemiyoruz. Sizce (avukata danismaya ek olarak) ne yapmaliyiz? Ozellikle su asamada I-90 basvurusu oldukca uzun suruyor ve bu surecte yine seyahat edememek bizim icin kotu olacaktir. Yardiminiz icin tesekkurler!

USCIS zaten I-751 basvurularini da zamaninda yetistiremiyor... Dediginiz gibi bir karar alip, is yukunu azaltmak amaciyla direkt 10 yillik kart vermis olabilirler.

Ama bu sizden kaynaklanan bir sonuc degil, kartiniz 10 yil boyunca gecerli olacak ve statunuzu yansitacak... Ben burada cok ciddi bir problem goremiyorum. Zaten bu surecte bosanmadiginiz surece kosullu kartlari rahatlikla 10 yillik karta donusturebiliyorsunuz. Bence su anda karti degistirmeye gerek duymadan ABD vatandasi ile evliyseniz 3 yil sonra, GC sahibi ile evliyseniz 5 yil sonra vatandaslik basvurusunu direkt yapabilirsiniz.

Merhabalar, tekrar bununla alakali yaziyorum. USCIS'in 2 yerine 10 senelik green card gonderme problemini bircok kisi yasamis. Bize de CX6 yerine F26 verilmis durumda. Ancak bu linkten de gorulebilecegi uzere zannediyorum para vermeden I-90 dosyalayip kartimizi gondermemiz gerekiyor 😞

Ilgili yasayi burada buldum. Yasa acikca soyle ifade ediyor: 2 yilin altindaki evliliklerde kesinlikle 2 senelik GC verilmeli ve bu kartin verilis tarihinin (resident olma tarihi) ikinci yildonumunden 90 gun once I-751 (condition removal) dosyalanmali diyor. Yani USCIS'in veya memurun 10 yillik Green Card verme gibi bir inisiyatifi yok. Kaynaklar, bu durumda USCIS'in kesinlikle hatali oldugunu ve bunu duzeltmenin basvuranin ustune dustugunu soyluyor.

Eger I-90 dosyalanmadan 2 sene icinde I-751 gonderilirse USCIS reddediyor cunku onlarin kayitlarinda da yasal bir bicimde GC sahibisiniz. Ancak problemler naturalizationda basliyor. Eger USCIS memuru fark ederse. (3 sene sonra) conditionlari kaldirmadiginiz icin aslinda illegal duruma dusuyorsunuz ve removal proceedings basliyor. (tabii ki mahkemeye gitme hakkiniz var anca bu durumda burden of proof GC sahibine dusuyor)

Internette forumlarda farkli sonuclar doguran eylemler gordum. Bir kisi bundan hic haberi olmadan naturalization'a basvuruyor ve reddediliyor. Senatorun yardimlariyla I-751 dosyaliyor ve vatandaslik icin tekrar bekliyor.

Bir baska durumda ise I-90 dosyalanmadan I-751 dosyalanmis fakat USCIS dogal olarak reddetmis. 3 sene sonra da vatandaslikta sorun olmamis (USCIS memurlari fark etmemis).

Dogal olarak bize elimizdeki Green Card'i vermek cok zor geliyor. Ozellikle acil bir durumda Turkiye'ye donmek durumunda kalirsak ne yapariz, veya is basvurusunda bir problem cikar mi gibi sorular var aklimizda. USCIS'ten pasaport damgasi alabiliyorsunuz ama USCIS'e o kadar guvenmiyorum ki bunun kolay olup olmayacagini bilmiyorum.

Siz ne dersiniz?

Sayin @ozengnr , yazdiklariniz mantiksiz degil kesinlikle...

USCIS, surecleri kolaylastirmak ve kisaltmak icin bazi onlemler aldi, ben de bunu o islemlerden biri sandim ama bir yanlislik da olabilir tabii ki.

Isterseniz bu konuda bir avukat tavsiyesi alalim?

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @crazycells merhaba, simdi bunu okuyunca yanlis mi anladim sormak istedim.. Ben de AOS yaptim ve 22.09 da Benim ve cocuklarimin greencardi onaylandi. Ama esim isini birakamadigindan bizimle gelemedi. Biz es basvurusu yapmayi planlamistik ama baska yolu mu var? Onun ayri interview yapma durumu mu var?

• Bu ileti silindi!

• @ozengnr, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Siz ne dersiniz?

Merhaba @ozengnr aynı şekilde bende bir immigration avukatının bu konuyu tiktokta duyurduğunu gördüm. O bunun USCİS in hatası olduğunu ama kendi hataları olmasına rağmen eğer koşul kaldırma başvurusunda bulunmazsanız sizin başınızın derde gireceğini ve illegal olacağınızı belirtiyordu. O avukatın önerisi zamanı gelince koşul kaldırma başvurusunda bulunup bu hatayı düzeltmekti. Bence sizde işinizi garantiye alın bu kadar uğraşıp sabretmişken çünkü bir kere illegal duruma düşünce onu geri çevirmek daha meşakkatli olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stafilokok, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells merhaba, simdi bunu okuyunca yanlis mi anladim sormak istedim.. Ben de AOS yaptim ve 22.09 da Benim ve cocuklarimin greencardi onaylandi. Ama esim isini birakamadigindan bizimle gelemedi. Biz es basvurusu yapmayi planlamistik ama baska yolu mu var? Onun ayri interview yapma durumu mu var?

DV2020'den mi vize aldiniz?

• @crazycells Hayir DV2021

• @feyzaşener ne yaptiniz? Onayi alabildiniz mi? Benim esimin onayi bu aksam geldi, umuyoruz ki karti da onumuzdeki hafta sorunsuz bir sekilde gelecek. Insallah sizin de isiniz hallolmustur.

• @Ipek-Ozaydin ipek hanim cok sukur 17 eylulde onaylandi. Bugun uspsi bekliyoruz gozumuz yolda simdi transit halinde gorunuyor. Son 13 gun kala cok sukur case was approved yazisini gorunce cok sevindik. Sizin de gozunuz aydin. Kart ulasmadan haber vermek istemedim hala inanamiyoruz cunku ☺

• @Ipek-Ozaydin gözünüz aydın . tebrikler !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stafilokok, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Hayir DV2021

DV2021 surecinin resmi olarak bitmesine 1 haftalik zaman kaldi, o nedenle KCC ve konsoloslukla iletisime gecseniz dahi artik esinizin vize almasi guc olacak. Isterseniz deneyebilirsiniz; ama dediginiz gibi F2A ile surece devam edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ipek-Ozaydin gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzaşener gozunuz aydin.

• @crazycells Anladim, tesekkur ederim..

• Merhaba
    Dün saat 14 de ailecek biometrics randevumuza gittik . Saat 17.30 da Eşim ve Benim Case lerimiz online olarak update oldu ve parmak izi alınmıştır şeklinde güncellendi fakat 15 yaşındaki kızımda bir güncelleme olmadı . hepimiz aynı gün ve saate gitmiş ve işlem görmüş olmamıza rağmen .
    Şimdi içimde bir kurt 😞
    Bu durumu uscis e hemen mail ile bildirip revize etmelerini veya neden etmediklerini sormam gerekir mi acaba ? Randevu tarihi almamıza engeller mi bu durum? Bizi çağırıp onu çağırmamak gibi mesela .. Ne yapayım bilemedim ... Fikri , bilgisi , yorumu olan ?? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba
    Dün saat 14 de ailecek biometrics randevumuza gittik . Saat 17.30 da Eşim ve Benim Case lerimiz online olarak update oldu ve parmak izi alınmıştır şeklinde güncellendi fakat 15 yaşındaki kızımda bir güncelleme olmadı . hepimiz aynı gün ve saate gitmiş ve işlem görmüş olmamıza rağmen .
    Şimdi içimde bir kurt 😞
    Bu durumu uscis e hemen mail ile bildirip revize etmelerini veya neden etmediklerini sormam gerekir mi acaba ? Randevu tarihi almamıza engeller mi bu durum? Bizi çağırıp onu çağırmamak gibi mesela .. Ne yapayım bilemedim ... Fikri , bilgisi , yorumu olan ?? @crazycells

Beklemeniz yeterli 🙂 sayfa guncellenecektir...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |