Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba 2022 ekime kadar pasaportum aktif yeterli mi yoksa şimdiden uzatmam gerekir mi ?

• @hascerob geçen yıl bende açmıştım çakralarımı tüm olumlu hayallerimi ama malesef bu seneye kalmış o 😊

• @hknengz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba 2022 ekime kadar pasaportum aktif yeterli mi yoksa şimdiden uzatmam gerekir mi ?

merhaba. başvuru yapıldığı anda geçerli pasaport olması kafi.

• ⭐⭐

Pasaport konusunda herkes yoğunluk yaşıyor mu acaba? Kendi il ve ilçemdeki yerden şuandan itibaren 20 dakika sonrasına randevu alabiliyorum şuan. Ama 2 hafta sonra çıkartmayı planlıyorum. Şuan vaktim yok ne yazık ki. Sizde durumlar nedir?

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Pasaport konusunda herkes yoğunluk yaşıyor mu acaba? Kendi il ve ilçemdeki yerden şuandan itibaren 20 dakika sonrasına randevu alabiliyorum şuan. Ama 2 hafta sonra çıkartmayı planlıyorum. Şuan vaktim yok ne yazık ki. Sizde durumlar nedir?

Bazı arkadaşlar başvurduktan 10 gün sonra alabiliyorlar. Bir kaç sayfa önce yazıldı. Son dakikalara bırakma.

• ⭐⭐

@hadi-BE Teşekkür ederim. o yazılanları okudum ama sıkıntı Ankara ve İstanbulda sanırım. Çünkü o mesajların hemen altına burası boş diye de mesaj atılmış. Ankara ve İstanbul dışında olup da sıkıntı yaşayan oldu mu acaba?

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE Teşekkür ederim. o yazılanları okudum ama sıkıntı Ankara ve İstanbulda sanırım. Çünkü o mesajların hemen altına burası boş diye de mesaj atılmış. Ankara ve İstanbul dışında olup da sıkıntı yaşayan oldu mu acaba?

geçen gün bi arkadaş aynı sıkıntıyı yaşayıp diğer illere de bakıp genel yoğunluğundan bahsetmişti. ben de bursada aynı sıkıntıları yaşadım diyebilirim. imkanınız varsa alın 10 yıllık her sene zam da cabası zaaten

• ⭐⭐

@deniz16 Teşekkürler. Şuan için alma şansım yok ama bir kaç gün öne çekmeye çalışayım bakalım. İnşallah sıkıntı yaşamayız.

• @ayvalik10 tam olarak dediğin gibi idi eşime pasaport çıkarmama sebebim ve tam olarak dediğin gibi yaptım. çok teşekkür ederim.

• @uzaysan merhaba pasaportum bugün geldi cuma günü başvurmuştum size tavsiyem twitter da nufüs destek sayfası var oraya yazın sizden tc istiyorlar verin ben dün öyle yaptım bugün geldi.

• @Emtee ben de hayal kurmak yok diyordum ama yine başladım 🤭 akışına bıraktım sonra. Hayal kurmak ta güzel. Tamamen kısmet bu iş. Kişi var, 8 senedir başvuruyor çıkmıyor, kişi var tek seferde veya ikincide çıkıyor. şuan abd'de olan Bir arkadaşımın ablasına 6.yılda çıktı. Ben kendime 5 yıl verdim. 5 yıl başvurucam. Çıkarsa harika. Çıkmazsa da hiç birşeyin sonu değil. Şuanda da yaşıyoruz nasıl olsa. Burda bir yol çizeriz. Umarım şansın bol olur.

• ⭐⭐

@dokuztreni Burada zaten yoğunluk yok. Ama gelecekte olma ihtimali var mı diye sormuştum. Sıkıntı yaşarsam tavsiyenizi dikkate alırım. Teşekkür ederim.

• Herkes kendine bir yol çizdi kimine ilk başvurada çıkıyor kimine bizim gibi yıllarca

ben kendi adıma 8 yıl verdim emeklilik hak etmem lazım

ama diyorum türkiyede asgari ücretle çalışan biri olsam yada issiz

inanın bir dk durmam git kardeşim seni bağlayan bir şey yok yanı

??

• Forum iyice hareketlenmeye başladı 🙂

• ⭐⭐

Başvuru için fotoğrafları kendiniz mi çekeceksiniz, yoksa fotoğrafçılara mı gideceksiniz?
    Bir kamuoyu yoklaması yapayım dedim 😃

• ⭐⭐

@abrakadabra bununla alakalı bir soru sorayım. Pasaport üzerindeki resim ile başvurudaki resmin aynı olması zorunlu değil değil mi? Pasaport için standart biyometrik lazım yani? İlk defa çıkartacağım için ne lazım bilmiyorum. Ehliyet çıkartırken biyometrik götürmüştüm. Pasaport için de aynı mi?

• @uzaysan Pasaport için biyometrik fotoğraf lazım ama çekiliş başvurusu için farklı şartları olan bir resim gerekiyor.

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra bununla alakalı bir soru sorayım. Pasaport üzerindeki resim ile başvurudaki resmin aynı olması zorunlu değil değil mi? Pasaport için standart biyometrik lazım yani? İlk defa çıkartacağım için ne lazım bilmiyorum. Ehliyet çıkartırken biyometrik götürmüştüm. Pasaport için de aynı mi?

Pasaport için biyometrik fotoğraf gerekiyor. Ancak, green card başvurusu için gereken fotoğraf özellikleri farklı, biyometrik değil.

• ⭐⭐

Başvuru fotoğrafının videosunu dün izledim. Kendim çekebilirim onu. Teşekkürler cevaplarınız için.

• @uzaysan Merhaba. Ehliyetide, kimlik kartınıda, pasaportuda nüfus müdürlüğü çıkartıyor malum. Daha önce çıkarttığınız belgelerdeki fotografları ekranda görüyorlar. Eğer ehliyeti çıkartalı 6 aydan fazla olduysa aynı fotografın 6 aydan fazla süre önce kullanılmış olması nedeniyle fotografın yenilenmesini istiyorlar. Tekrar tekrar gitmemek adına gözönünde bulundurun derim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

54

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |