Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bizde yerimizi aldık. Bir farkla Bulgaristan ve Türkiye olarak çifte vatandaşlık var Bir oradan Bi buradan mı ikisininde başvurusunu oradan mı yapalım bunu kararlaştıramadık (=

• @kemalcapanoglu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bizde yerimizi aldık. Bir farkla Bulgaristan ve Türkiye olarak çifte vatandaşlık var Bir oradan Bi buradan mı ikisininde başvurusunu oradan mı yapalım bunu kararlaştıramadık (=

Doğduğunuz ülke için başvuru yapabiliyorsunuz diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐

@kemalcapanoglu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bizde yerimizi aldık. Bir farkla Bulgaristan ve Türkiye olarak çifte vatandaşlık var Bir oradan Bi buradan mı ikisininde başvurusunu oradan mı yapalım bunu kararlaştıramadık (=

Sadece doğduğunuz ülke veya evliyseniz eşinizin doğduğu ülke kontejanından başvurabilirsiniz. Kazanırsanız ikamet ettiğiniz ülkenin konsolosluğunda yapılır işleminiz.
    Vatandaşlık, pasaport bir ülke kontejanından katılma hakkı vermez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kemalcapanoglu avrupa ülkeleri için de en yüksek kazanan sayı türkiye 2526 dv 2022 bulgaristan 220 adres aşağıdadır

• ⭐⭐

@ayvalik10 Rusya 6bin mi? Kazakistan falan neredeyse 2 bin almış. Nüfuslarına oranla bizden kat ve kat daha fazla. Bizimle aynı nüfusa sahip iran bizi ikiye katlamış. Sebebi ne acaba? Asya kotası daha mı yüksek? Yoksa asyadan başvuran kişi sayısı daha mı az?

Edit: Özbekistanda 6bin kişi kazanmış. Bunu nufusa oranlarsan turkiyeden 15bin kişinin kazanması demek ama bizde kazanan sayısı sadece 2500. Vay arkadaş işe bak.

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Özbekistan

buradaki verilere bakabilirsiniz.Türkiye'de +4 Bin kazanan olduğuda olmuş. -2 Bin kazanan olduğuda.

• @istanbuladami Bu ne acaba? Ben de iki kere denedim, ikisinde de aynı tarihte eşime çıktı 🙂 tamam oyun gibi bişey galiba. Ama neyle temellendiriyor acaba? Meraktan soruyorum biliyorsan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onuru, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba

Ben lise diplomamı kaybetmiştim vize görüşmelerinde e devletten alacağım mezuniyet belgesi geçerli oluyor mu ?

Amerikan elçiliğinin yönergesinde diplomanın aslı diyor ben bu belgeyle kabul alamaz mıyım eğer kazansam ?

Teşekkür ederim

Liseden yenisini cikartmanizi tavsiye ederim, aynisi olmasa da yerine gececek bir belge veriyorlar.

Bende buna benzer sorayim o zaman. Bende de orjinali yok fakat noter onayli asli gibidir mevcut. Bu sekilde sikinti olur mu yoksa orjinalini geri alayim mi?

orijinali nerde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells tesekkurler cevap icin. Aslinda diplomanin orjinali universitede. Eger kaybetmedilerse geri alabilirim ordan. Eger geri alirsam soylediginiz diger evraklara gerek kalmiyor degil mi?

eger universite ogrencisiyseniz zaten lise diplomasini gostermenize gerek yok, universite ogrencisi oldugunuzu gostermeniz yeterli.

En ust seviyedeki egitim durumunuz ne ise onu gostermeniz yeterli.

• @mskaya çok güzel yazmışsınız 👏👏👏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba

Ben lise diplomamı kaybetmiştim vize görüşmelerinde e devletten alacağım mezuniyet belgesi geçerli oluyor mu ?

Amerikan elçiliğinin yönergesinde diplomanın aslı diyor ben bu belgeyle kabul alamaz mıyım eğer kazansam ?

Teşekkür ederim

Liseden yenisini cikartmanizi tavsiye ederim, aynisi olmasa da yerine gececek bir belge veriyorlar.

Teşekkürler. Bir şey daha sormak istiyorum.

Ben şuan üniversite öğrencisiyim. Eğer olur da kazanırsam aktif öğrenci olduğumu gösteren belge, transkript belgesi, e devlet lise mezuniyet belgesi, liseden alınan mezuniyet belgesi ve noter onaylı aslı gibidir belgesi ile mi gideyim ?

Aktif olarak üniversite öğrencisi olan arkadaşların da lise mezuniyet belgelerine ya da diplomalarına bakılıyor mu ? Yoksa garanti olsun diye hepsini götürelim mi sizce ?

Eger universite ogrencisiyseniz universiteden alacaginiz ogrenci belgesi ve transcript ile gitmeniz yeterlidir. Liseden herhangi bir belge gostermenize gerek yok.

• Herkese merhaba bu yılın başvuruları yapıldı mı ilk başvuru için buradayım ve bilgisizim 😞
    Konuya hakim yönlendirebilecek herkesi memnuniyetle dinlerim. whatsup veya başka bir şekilde konu ile alakalı sohbetler var ise katılmak isterim. herkese bol şanslar diliyorum kırkından sonra şans bize güler mi?

• @Hasan-Aktekin Başvurular genel olarak Ekim/Kasım aylarında oluyor ve Mayıs ayı gibi açıklanıyor.

• ⭐⭐⭐

@ozlemmm, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

22- 23 yaşımdan beri başvuruyorum herhalde, arada kaçırdığım seneler oldu ama genel eğilimim hep başvuru yapmak yönünde, şimdi yaşım 41 bu sene başvururmuyum bilmiyorum, hep aynı yazıyı görmek canımı sıkıyor, ama forumu okumak yine de eğlenceli, isteyen gitmeye niyetli herkese çıkar umarım..

Tabi ki başvuracaksın. Devam devam 😊

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@smartcells tesekkurler cevap icin. Aslinda diplomanin orjinali universitede. Eger kaybetmedilerse geri alabilirim ordan. Eger geri alirsam soylediginiz diger evraklara gerek kalmiyor degil mi?

eger universite ogrencisiyseniz zaten lise diplomasini gostermenize gerek yok, universite ogrencisi oldugunuzu gostermeniz yeterli.

Selamlar, cevap icin tesekkurler.Aslinda universite mezunum.ikinci universiteye kayit yaptirirken istemislerdi. Sadece universite diplomasi yeterli olacak sanirim.

• @EArslan Valla hangi data üzerine oturtmuşlar hiç bir fikrim yok. Mesela Avustralyalıysan şansın %100 gibi. pek gerçekçi gelmedi bana.
    çekilişte bu kadar yüksek mi şans orası için onu bilmiyorum tabi

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@tolgasatir rezalet. Mart 2022 de tursit vize randevusu var. Açılacak mı bilmiyorum. Başka alternatif bakıyorum onlarda bana uygun değil. Sıkışıp kaldım resmen. Kanada 7 eylül de turistler için kapı açma niyetinde olduğunu söyledi. Belki onunla beraber tursit vizeleri de açılır diye düşünüyorum. Bu arada kanada ya turist vizesi alınca abd ye tursit vizesi için kolay bi yöntem var mı?

Valla ben şu ara E2 ye yükleniyorum Amazon işleri tıkırında Amerika da şirket kurdum LLC EIN number geldi banka hesabını da açtım geri kalanları da zamanla oturtucam inşallah 🙂

Gizli değilse hangi katagoride ürün satıyorsunuz?
    Karşılaştığınız zorluklar veya aksaklıklar oldu mu?
    FBA mı yok Dropshipping mı tercih ediyorsunuz?
    FBA ise ürün gönderimi Türkiye den mi Çinden mi?
    Amozon'dan bir şeyler satmak isteyenler nelere dikkat etmeli ve hangi kısımdan öğrenmeye başlamalı?
    Misal gıda veya bebek/çocuk ürünü satmak istesek, o ürün için ABD'deki otoritelerden kalite belgesi(tse, ıso vb. Gibi) almak gerekli midir?

• @mskaya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Öncelikle şunu belirteyim, bende greencard başvurusu yapıyorum, fakat bunu ülkemden nefret ettiğimden değil, kaçıp kurtulmak hissiyle de değil, kendime alternatif gelecek oluşturmak istediğim için. Fakat şunun bilincindeyim, nereye yerleşirsen yerleş nedenin vatandaşı olursan ol ülkeni silemeyeceğin, burası senin vatanın ve burada bazı yorumları gördükçe midem bulanıyor.. Umarım bizden evvel size çıkar ve birdaha geri dönmezsiniz.. O ağzınızdan düşmeyen youtuber maymunlarının çoğu pandemide topukları vurarak ülkesine döndü, sonra da "tatilde Türkiye'de pandemiye yakalandık geri dönemedik" hikayeleriyle milleti avuttular. Benim Amerikada şahsen yaşadığım bir olayda da sizler gibi ülkesini silen bir arkadaş buz pateninde bacağını 3 yerden kırınca 20k USD lik faturayı yırtıp koşarak Türkiye'ye dönmüştü.. Üzülerek söylüyorum ki bu nefret ve bu yaklaşımla çiftlikbankçılar gibi kısa yoldan sefahat hayaliyle yanarsınız ama bir ömür mutluluk bulamazsınız, bunu size amerika da sunmaz. Oturduğunuz yerden göbeğinizi kaşıyarak forumlarda yazılar yazıp büyük arabalar hayali kuracağınıza kendinize yatırım yapın bu dönemde. Dil öğrenin, lisans yapın, ylisans yapın, eğitimlere katılın, iş kurun batırın.. Ve asla ülkenizden nefret etmeyin.. O en tepedeki nefret ettiğinizin ağababası orada var ama kimse sizin gibi yaşamıyor, çünkü herkes hayatına bakıyor. sende bak hayatına takılma boş şeylere. Mesela USA da çoğu halka açık alanda alkol kullanımı yasak, çoğu mesire yerinde güneş batmadan terketmek zorundasın, gece bulunamazsın vs vs. hadi git orada da isyan et bakalım, özentiliği bırakın, aynanın karşısına oturun ve hayatınızda bir defa dürüst oldun kendinize. Geleceğiniz için alternatif oluşturun, uluslararası bir insan olun, ithalat ihracat hayali kurun, üretim hayali kurun, fakat ülkesinden nefret eden biri olmayın. Eğer cidden nefret ediyosanız da yukarıda yazılanların tümünü yok sayın, en kolay şekilde turist vizesi ile iltica edin biryere ve TC vatandaşlığından çıkın, bu ülkeye bir defa faydanız dokunsun.
    Saygılarımla.

Öncelikle ülke, vatan ve hükumet birbirinden farklı kavramlar, buradaki insanlar ülkelerinden, vatanlarından değil hükumetten, zihniyetten ve düzenden nefret ediyorlar. Bu forumda Amerika harika, mükemmel, orada her şey çok güzel ve kolay olacak diyen insanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez hatta Amerika'nın kötü yanlarını sayan insanların sayısı daha çoktur ama zaten asıl olay da o değil, asıl olay mevcut düzen ile ülkemizin her geçen gün kötüye gitmesi. Evet her yerde yasaklar ve kurallar var ki zaten o yasaklar ve kurallar Amerika'da olmasa orası Amerika olmazdı biz de oraya gitmek için bu kadar can atmazdık. Orada yasaklar ve kurallar var ancak cezalar da var. Mesela kadına tecavüz edene ceza var, adam öldürene ceza var, hayvan öldürene ceza var, yolsuzluk yapana ceza var, hırsızlık yapana ceza var, var da var... Bir de olması gerektiği için olan şeyler var: insan hakları gibi, düşünce ve ifade özgürlüğü gibi, hak edene hakkının verilmesi gibi... Ülkenin şuanki durumunda insanlar yarınını bile göremiyor, ülkeye sorgusuz sualsiz alınan milyonlarca mülteci yüzünden canından korkuyor, kadınlar sokakta yalnız yürümeye korkuyor, attığı bir tweet yüzünden acaba başıma bir şey gelir mi diye korkuyor, o kadar insan akşam evine ekmek götüremiyor siz de boş şeylere takılmayın kendi hayatınıza bakın diyorsunuz ama sizin o boş diye tabir ettiğiniz şeyler benim, bizim için önemli şeyler. Maalesef bu durumda kimse hiçbir şeye bakamıyor, sadece nasıl daha iyi bir hayat sürerim diye düşünüyor. Kendini geliştirmek ve daha donanımlı bir insan olma kısmına katılıyorum ancak bu şartlar altında ne yaşadığını bilmediğiniz, bu ülkeden (sizin tabirinizle) kaçmak isteyen insanların vatandaşlıklarını, ülke sevgilerini ve ülkeye faydalarını sorgulayamaz, hakaret edemezsiniz.

• başvuru tarihini iple çekiyorum. Çekilişi tuttursam ki çok şanslı bir insan olduğumu düşünmüyorum , gideceğim günü neyle çekicem bilmiyorum. Umarım gerçekten isteyenlere çıkar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Selamlar, cevap icin tesekkurler.Aslinda universite mezunum.ikinci universiteye kayit yaptirirken istemislerdi. Sadece universite diplomasi yeterli olacak sanirim.

Evet, bu durumda universite diplomasi yeterlidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |