Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz

Requirements kısmında böyle yazıyor.

1. Must be an US Citizen/Green Card Holder (Earn your citizenship within a year)

Birde national guard veya sadece part-time / weekend seçeneklerim olabilir mi? Bilgi almış kısmında bu seçeneklere yer vermişler. Eğer part-time olursa yine 1 yılda vatandaşlık garanti mi?

"active duty" olmaniz gerekiyor vatandaslik icin, dediginiz pozisyon active duty olarak mi geciyor?

Bence sayin @tfnsylmz , eger vatandas degilseniz "top secret clearance" almaniz cok zor, o nedenle giremezsiniz anlaminda soyledi.

Vatandas olduktan sonra bile, secret veya top secret clearance almak oldukca zor olabilir. Bir kere hemen almak cok zor cunku son 10 yillik yasantinizin cok temiz olmasi gerekiyor. Sadece criminal background degil, ayni zamanda finansal, ailevi ve is gecmisiniz de arastiriliyor. Finansal deyince, kredi kartlariniz, borclariniz, kredi skorunuz vs vs...Ailevi deyince, aile bireylerinizin de finansal ve criminal gecmisleri vs vs...Tum bunlarin yanisira kotu aliskanliklariniz var mi diye ayrica arastiriliyor, mesela alkol veya kumar bagimliligi gibi. Yine ayrica ABD disindaki ziyaretleriniz ve baska ulkelerdeki tanidiklariniz da arastirma konusu...

Katiliyorum sayin @MySea , eger yasaminizin buyuk bolumunu ABD'de gecirmis olsaniz ve sonra GC almis olsaniz bir ihtimal bu surecten aklanabilirsiniz, ama ellerinde size dair kisitli bilgiler varsa aklanmaniz ve clearance olmaniz oldukca zor.

• @crazycells, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz

Requirements kısmında böyle yazıyor.

1. Must be an US Citizen/Green Card Holder (Earn your citizenship within a year)

Birde national guard veya sadece part-time / weekend seçeneklerim olabilir mi? Bilgi almış kısmında bu seçeneklere yer vermişler. Eğer part-time olursa yine 1 yılda vatandaşlık garanti mi?

"active duty" olmaniz gerekiyor vatandaslik icin, dediginiz pozisyon active duty olarak mi geciyor?

Bence sayin @tfnsylmz , eger vatandas degilseniz "top secret clearance" almaniz cok zor, o nedenle giremezsiniz anlaminda soyledi.

Yok cok zor degil imkansiz hatta. Bende secret var onun icin bile sorusturma bitmesine ragmen vatandasligimi almami bekleyip ondan sonra isleme koydular. Vatandas olmayan birinin top secret alma sansi %0.0001

• National Guard olup sadece haftasonlarında giderek 1 yılda vatandaşlık alabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

National Guard olup sadece haftasonlarında giderek 1 yılda vatandaşlık alabilir miyiz?

Siz bence cok ters bir perspektife sahipsiniz 🙂 eger bu isleri yapiyorsaniz vatana hizmet karsiliginda 1 yil sonra vatandaslik basvurusu yapabiliyorsunuz, fakat bu isler 1 yilda vatandaslik almak isteyenlerin yapabilecegi isler degil 🙂 Bu isleri sadece ve sadece size uygunsa yapmalisiniz, vatandaslik surecini kisaltmak icin degil. Zaten ABD vatandasi ile GC sahibi arasinda gunluk yasamda ciddi hicbir fark yok.

• @crazycells haftasonlarında ek gelir olur hem eve yakınsa falan nationalguard olurum. Ama elimizi verince işin içinden çıkılmaz bir hale gider diye çekiniyorum, sonra gözümüzü başka ülkede açmayalım haha

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells haftasonlarında ek gelir olur hem eve yakınsa falan nationalguard olurum. Ama elimizi verince işin içinden çıkılmaz bir hale gider diye çekiniyorum, sonra gözümüzü başka ülkede açmayalım haha

sanirim dediginiz duruma en uygunu "army reserve" oluyor... bunu arastirdiniz mi?

• Sadece kisa surede vatandaslik almak icin orduya girmek bence cok mantikli bir girisim olmaz. Nedeni ise boot camp (basic training) ve AIT gibi egitimleri tamamlamaniz gerekiyor. Bu ikisi zaten en kisa olarak 4-6 aylik bir zaman alir. Zaten bildigim kadariyla en kisa kontrat da 2 veya 3 yillik. Yani gercekten asker olmak istemiyorsaniz veya fizik ve mental olarak hazir degilseniz, cok zorlanabileceginiz uzun bir surec olabilir.

• Ordu basvurusunda ilerliyorum fakat bu evaluation kisminda takılıyorum. Recruiter basta kendisi biz yapariz dedi fakat yapamadi. Simdi Spantran a basvurmak istiyorum. Fakat bunlarda belgeleri üniversite bize yollasin veya biz verify edecegiz onlarla iletisime gecip diyor. Sikinti su ki ben zor iletisime gecip transkripti aldim Tr de iken bunlar buradan iletisime gecip hayatta alamazlar bilgiyi. Elimde apostilli olacak sekilde kopyalarda var bunlarin bir gecerliligi yok mu? Veya alternatif yol ne olabilir. Zaman olarakta sikisiyorum. Ship date erkene almistik o ertelenecek bu yuzden.

Diger evaluation yaptiranlar nasil yapti? Verify edildi mi sizde?

• Ben Spantran'a kendim orijinal muhurlu falan sekilde goturmustum ve verify etmislerdi. Sonra Spantran'dan aldigim belgeyle de E-4 olarak girdim. Ama benim Spantran'a bu islemi yaptirmam 2016 falan. 5 yil gecmis belki simdi prosedur degismistir ve sadece okuldan aliyorlardir bilmiyorum.

• ABD'e ilk geldigimizde ben WES uzerinden evaluation yaptirmistim. Simdi WES websitesine baktim ve 2 yol var: Ya universite kapali ve muhurlu zarf icerisinde direct WES'e gonderecek veya universite yine kapali ve muhurlu zarf icerisinde size gonderecek ve siz WES'e ileteceksiniz. Her iki durumda da zarf acik/yirtilmis veya muhursuz olursa, kesinlikle kabul etmiyorlar.

Benimkini universitenin oldugu sehirde yasayan bir arkadasim kapali ve muhurlu zarf icerisinde benim adima okuldan alip bana posta ile gondermisti. Gelince ben de ayni sekilde posta ile WES'e gondermistim.

Bu arada eger transcriptler Ingilizce degilse, translate yapilmasi da gerekiyor sanirim.

• Bugun Spantran'a kendim gidip islemi baslattim. Verification zorunlu. Okulum ile iletisime gecip bilgi alamayabilirsiniz dedim. Biz aliriz dediler. Bakalim nasil olacak. Verify etmelerini beklemeden Evaluation olmus olacak. En azindan orasi isi kurtariyor.

WES daha pahali, bulundugum yerde yok ve @MySea nin dedigi gibi kapali zarf olayi isi cok uzatir.

Ingilizce translate hem diploma, hem transkript lazim ve hepsini apostilli yaptirdim.

• Merhabalar benim
    Yaşım 33 nasip olursa bu donem green card basvurusu yapacagim ama benim istegim usarmy katilmak. 2023 de sonuclar aciklansa en erken 2024 de vizemi alabilirim yani 35 yasinda abd ye giris yapabilirim diye dusunuyorum. Benim sorum 35 yasindan sonra orduya girme sansim olurmu ona gore basvuru yapmayi dusunuyorum eger yastan dolayi engel olursa bosa basvuru yapipda kimsenin hakkini calmak istemiyorum bu konuda bana yardimci olabilecek kimse varmi... yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

• Bu ileti silindi!

• @Uno-CoopeR, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhabalar benim
    Yaşım 33 nasip olursa bu donem green card basvurusu yapacagim ama benim istegim usarmy katilmak. 2023 de sonuclar aciklansa en erken 2024 de vizemi alabilirim yani 35 yasinda abd ye giris yapabilirim diye dusunuyorum. Benim sorum 35 yasindan sonra orduya girme sansim olurmu ona gore basvuru yapmayi dusunuyorum eger yastan dolayi engel olursa bosa basvuru yapipda kimsenin hakkini calmak istemiyorum bu konuda bana yardimci olabilecek kimse varmi... yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

buraya girip sorulari cevaplayarak gorebilirsiniz. 2. soruda 17-34 yas arasi misiniz diye soruyor.

• @tfnsylmz tesekkurler bizden iş gecmiş

• @Uno-CoopeR, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz tesekkurler bizden iş gecmiş

yasla ilgili waiver oluyor sanirim. ilginiz ciddiyse recruiterlara ulasip sorabilirsiniz green card ciktiginda.

• @tfnsylmz tmm tesekkurler... cevrimici soru soruyorum fakat abd de olmadigim icin sistem cvp vermiyor en iyisi dediginiz gibi ciktiginda orduda calisan biriyle irtibata gecmek

• @tfnsylmz galiba sizinle facebook uzerindende gorusmustuk g.koredeydiniz sanirim

@tfnsylmz galiba sizinle facebook uzerindende gorusmustuk g.koredeydiniz sanirim

dogrudur konustugum bi cok kisi oldu. gecen sene oradaydim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |