Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Silinmis Mesaj

• @fatmucu çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasancan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells selamlar, son durumu foruma yazmamıştım, hem bilgi olması açısından hem de sizin görüşlerinizi de almak için yazmak istedim. Bayram tatilinden sonra gelen mailde vize sürecinin "Admistrative Process" e girdiğini söylediler, pasaport vize basılmamış olarak PTT ile gönderildi, normalde vize görüşmesinden sonra verilen sarı kağıt pasaportla birlikte gönderildi. 8 gün oldu bir gelişme yok, muhtemelen de bu süreç uzun sürecek. Benzer süreci yaşayan arkadaşlar ne kadar sürede sonuçlandığını belirtebilirse sevinirim. Bir diğer merak ettiğim konu ise, Admistrative Process olumlu sonuçlanınca vizenin pasaporta basılması için PTT ile Amerikan Konsolosluğu'na göndermemiz gerektiğini ve onların vizeyi basıp bize tekrar PTT ile göndereceğini de belirtmişler. Admistrative Process olumlu sonuçlanırsa, mevcut I-20 formu geçerliliğini yitiriyor (ders başlama tarihi vs geçmiş olacak). Bu durumda üniversiteden yeni bir I-20 formu isteyip konsolosluğa mı iletmem gerekecek ?. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. (Admistrative Process olumlu sonuçlanınca bu konuyu konsolosluğa da soracağım)

Idari islem sonuclaninca, yenilenmis I-20'yi konsolosluga gonderebilirsiniz. Isterseniz once konsolosluktan haber bekleyin.

Pek cok idari islem 60 gun icinde sonlaniyor ama maalesef cok daha uzun surme ihtimali de var. Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4490/fy2021-fy2022-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-işlem

• @crazycells dönüş ve yardımlarınız için çok teşekkürler, bir gelişme olunca sizi bilgilendireceğim.

• Merhaba, work and travel programı sonrasında dil okulu ile f1 başvurusunda dil okulunun süresi onay alma konusunda bir olumsuzluk oluşturur mu?

Mesela dil okuluna 6 ay veya 1 yıllık kayıt yaptırmışsak, Türkiye'de okuduğumuz üniversite normalde devam etmesi gerektiği için başvuruyu inceleyen memur bu durumdan dolayı başvuruyu reddedebilir mi?

• Merhabalar, dil okulu için amerika'ya gitmeyi planlıyorum. Konsolosluk ve danışman firmalarla konuştuğumda şu an dil okulu için vize vermeyip boşuna başvurmayın diyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı?

• @cengizhan konsolosluk mu diyor ? yanlışınız var sanırım. Danışman firmanız hangisi başka ülkeye mi yönlendiriyor?
    şuan için görüşme yapanlarda var, yeni randevu alanlarda. iyi günler.

• Merhabalar, kişisel olarak gelişimler vize onay oranını arttırıyor mu? Avrupa da sanat okulunda okumak istiyorum Lise ortalamam 71.90 Şu an muhtemelen 2 yıllık grafik tasarıma gireceğim hem portfolyo hem de dil eğitimi olarak (*Dil eğitimimi okul boyunca Türkiye de sürdürmek istiyorum) kendimi geliştirmek istiyorum. Özetle lise ortalamamın düşük olması ve 2 yıllık bir bölümde yüksek bir ortalama yapsam bile düşük ve yetersiz mi kalır? Onca uğraş sonunda hüsrana uğrar mıyım?

• Arkadaşlar merhaba, abd f1 vizesine başvuracağım pasaportumdaki fotoğraf gözlüklü, vize için gereken fotoğrafları gözlüksüz fotoğraf versem sıkıntı olur mu yoksa yeniden pasaport mu çıkartmam lazım

• @cengizhan Daha bir kac gun once arkadasimin bir tanidigi ogrenci vizesi onayi aldi konsolosluktan.

• Silinmis Mesaj.

• @fatmucu Evet dil okulu icindi. Daha once yurt disinda bulunmus olmak da katki sagliyor vizeyi alma konusunda, ozellikle schengen vizesi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Renny-n, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, work and travel programı sonrasında dil okulu ile f1 başvurusunda dil okulunun süresi onay alma konusunda bir olumsuzluk oluşturur mu?

Mesela dil okuluna 6 ay veya 1 yıllık kayıt yaptırmışsak, Türkiye'de okuduğumuz üniversite normalde devam etmesi gerektiği için başvuruyu inceleyen memur bu durumdan dolayı başvuruyu reddedebilir mi?

Sorun olmaz. Amaciniza gore 6 aylik veya 1 yillik okullara gitmenizde bir sakinca yok. Sanirim genelde insanlar ~6 aylik kurslarla basliyorlar, eger daha fazla egitim almalari gerektigini dusunuyorlarsa yeni I-20 ile uzatiyorlar... Yani ilk asamada makul bir basvuru yapmak onemli, cunku en onemli asama o... sonrasi icin uzatma yapmak daha kolay...

• @crazycells İlk başta 6 aylık kayıt yaptırmak çok daha mantıklı görünüyor. Dediğiniz gibi 6 aylık alışma sonrasında uzatmak zor olmayacaktır. Cevapladığınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hezarfen, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, kişisel olarak gelişimler vize onay oranını arttırıyor mu? Avrupa da sanat okulunda okumak istiyorum Lise ortalamam 71.90 Şu an muhtemelen 2 yıllık grafik tasarıma gireceğim hem portfolyo hem de dil eğitimi olarak (*Dil eğitimimi okul boyunca Türkiye de sürdürmek istiyorum) kendimi geliştirmek istiyorum. Özetle lise ortalamamın düşük olması ve 2 yıllık bir bölümde yüksek bir ortalama yapsam bile düşük ve yetersiz mi kalır? Onca uğraş sonunda hüsrana uğrar mıyım?

Avrupa vizesi icin mi sordunuz? Yoksa Avrupa'da okurken ABD'ye vize basvurusu mu yapacaksiniz?

Maalesef genelde denemeden bilmek cok zor. Herkesin gecmisi, amaci ve durumu farkli... Eger sizin durumunuzdaki bir kisi icin o egitim onemliyse o durumda amacinizi gercek ve iyi niyetli goreceklerdir ve vize almaniz kolaylasir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lylord, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba, abd f1 vizesine başvuracağım pasaportumdaki fotoğraf gözlüklü, vize için gereken fotoğrafları gözlüksüz fotoğraf versem sıkıntı olur mu yoksa yeniden pasaport mu çıkartmam lazım

Sorun olmaz, zaten ABD vizeleri icin artik gozluk kabul edilmiyor, o nedenle gozluksuz vermeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cengizhan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, dil okulu için amerika'ya gitmeyi planlıyorum. Konsolosluk ve danışman firmalarla konuştuğumda şu an dil okulu için vize vermeyip boşuna başvurmayın diyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı?

son birkac ayda dil okulu icin de vize alanlar var; ama uzun bir suredir red veriyorlardi. Ayrica akademik egitim icin ogrenci vizesi alanlarin basvurulari kesinlikle dil okulu vizelerine kiyasla daha yuksek bir oranda kabul ediliyor.

• Merhaba herkese, bu gün itibarıyla artık her şey hazır. Daha önce 10 yıllık pasaportumu çıkarmıştım, sadece gerekli parayı bekliyordum. Cuma günü o para da geldiğine göre pazartesi günü ilgili okula işlemleri başlatmaları için istedikleri evrakları atıyor olacağım.
    Durumum genel olarak şöyle:
    28 yaşındayım
    2. üniversitem bitmek üzere (yaz okulu), mekatronik mh.
    6 yıldır bir devlet kurumunda çalışıyordum. 1 ay önce işten çıktım (görev bitti)
    Hesabımda istedikleri parayı gösterebilirim. (burada hatırıma gelmişken sizlere sormak istiyorum: yüksek miktarda para göstermek negatif etki yaratır mı?)
    Münih Teknik Üniversitesinde yüksek lisans yapmak istiyorum. Bunun için IELTS den 6.5 derece istiyorlar.
    Üzerime kayıtlı bir ev, araç veya şirket yok. Ancak istediğim taktirde bir şirketin %50 hissesini üzerime alabilirim.

Evet değerli arkadaşlar benim kısaca özetim bu şekilde. Sizlerin önerileri varsa gerçekten benimle paylaşmanızı çok isterim. Sizce ben vizeyi alabilir miyim? Şansım düşük ise arttırmak için neler yapmam gerekir?
    Şimdiden cevap veren herkese gönülden teşekkür ederim.

• @crazycells
    Aslında Henüz karar vermedim o aşamadayım. Bir de eklemek istediğim küçük bir sorum olacak. Okuldan mektup alırsam vizem kolaylaşırmı? (*Çünkü okul muhtemelen 4+1 yıl olacak) Bir de mesela avrupada (*örn: İtalya da bi Mimarlık okulu için gidiyorum) schengen vizesi almak daha mı kolay Amerika yada kanadaya göre.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CömertSoylu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba herkese, bu gün itibarıyla artık her şey hazır. Daha önce 10 yıllık pasaportumu çıkarmıştım, sadece gerekli parayı bekliyordum. Cuma günü o para da geldiğine göre pazartesi günü ilgili okula işlemleri başlatmaları için istedikleri evrakları atıyor olacağım.
    Durumum genel olarak şöyle:
    28 yaşındayım
    2. üniversitem bitmek üzere (yaz okulu), mekatronik mh.
    6 yıldır bir devlet kurumunda çalışıyordum. 1 ay önce işten çıktım (görev bitti)
    Hesabımda istedikleri parayı gösterebilirim. (burada hatırıma gelmişken sizlere sormak istiyorum: yüksek miktarda para göstermek negatif etki yaratır mı?)
    Münih Teknik Üniversitesinde yüksek lisans yapmak istiyorum. Bunun için IELTS den 6.5 derece istiyorlar.
    Üzerime kayıtlı bir ev, araç veya şirket yok. Ancak istediğim taktirde bir şirketin %50 hissesini üzerime alabilirim.

Evet değerli arkadaşlar benim kısaca özetim bu şekilde. Sizlerin önerileri varsa gerçekten benimle paylaşmanızı çok isterim. Sizce ben vizeyi alabilir miyim? Şansım düşük ise arttırmak için neler yapmam gerekir?
    Şimdiden cevap veren herkese gönülden teşekkür ederim.

Bol sanslar.

TOEFL veya IELTS amacli dil okuluna gitmek oldukca populer, boyle bir durumda kesinlikle ne kadar cok paraniz varsa o kadar iyi oluyor. O nedenle ne kadar yuksek gosterebiliyorsaniz o kadar gosterin.

Eger mumkunse ve cok zahmetli gelmeyecekse sirketi uzerinize almaniz iyi olur diye dusunuyorum.

Not ortalamaniz yuksek ise bunun da cok avantaji olacaktir, eger daha once TOEFL veya IELTS'a girdiyseniz ve ozellikle listening/speaking kismindan dusuk puan aldiysaniz belki bunu da nedenlerden biri olarak one surebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |