Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Bu USCIS'in bridge gap icin artik extension basvurusu almasina gerek duymadigini bende duydum. Benim sorum su sekilde:
    Ben 8 Gunluk Gap olayimdan dolayi 2 yil once red cevabi aldim ve bunun uzerine nunc pro tunc ( now for then) basvurusu yaptim. RFE istediler benden ve ben hala sonuc bekliyorum. Simdi bu yeni yasadaki aciklamaya gore benim sorunum da otomatik olarak kalkmis oluyor mu? Benim dosyami onaylayacaklar mi demek bu?
    Tesekkur ederim simdiden

• Muslu Law Firm

@kirik, içinde söyledi: USCIS F1 sureci ve GAP durumunun ortadan kaldirilmasi hakkinda

Merhabalar,
    Bu USCIS'in bridge gap icin artik extension basvurusu almasina gerek duymadigini bende duydum. Benim sorum su sekilde:
    Ben 8 Gunluk Gap olayimdan dolayi 2 yil once red cevabi aldim ve bunun uzerine nunc pro tunc ( now for then) basvurusu yaptim. RFE istediler benden ve ben hala sonuc bekliyorum. Simdi bu yeni yasadaki aciklamaya gore benim sorunum da otomatik olarak kalkmis oluyor mu? Benim dosyami onaylayacaklar mi demek bu?
    Tesekkur ederim simdiden

Sayın @kirik,
    Genelde bir kanun geçmişe yürürlük olarak yürürlüğe girmez. Yani geçmişteki durumlar o zaman yürürlükte olan kanuna göre çözümlendiği için sizin durumunuzu etkilemez. Ancak ben yeni çıkan bridge gap meselesini detaylı olarak incelemedim o yüzden istisna durumuna detaylı bakmak gerekir. Kanunda önceki başvurular için bir istisna olabilir. İlk bakışta yeni politikada böyle bir istisna yoktur. Böyle bir istisna yok ise maalesef bu yeni durumdan faydalanamazsınız. Özel durumunuza netlik kazandırmak acısından durumu öncelikle okulunuzun Designated School Officialiniza sormanızı tavsiye ederim. Oradan bir cevap alma ihtimaliniz vardır. Eğer okulunuzun Designated School Officialindan bir cevap alamazsanız bir göçmenlik avukatına başvurup sizin herhangi bir istisnadan yararlanıp yararlanamayacağınıza detaylı bakmak gerekecektir. Yeni politika ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/policy-manual-updates/20210720-StudentsChangeOfStatus.pdf
    Teşekkürler.

• Tesekkkur ederim bilgilendirmeniz icin @Claudia-J-Muslu
    Peki bu sure zarfinda onlardan cevap gelmeden esim F1 ogrencisi oldugu icin ben de F2 statu degisikligine basvurabilir miyim?
    Boyle bir hakkim var mi ve ise yarar mi?

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 8
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |