Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fatmucu çok teşekkürler, bol şanslar dilerim

• @Nothing-Man Bilgi için çok teşekkürler.

• @hasancan Selam, benim pasaportum 16 temmuz cuma günü kargoya verildi. SMS ile bilgilendirildim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@funkybyte1, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar selam,
    14 Temmuz sabah 08:00 İstanbul'da randevum vardı.
    Öncelikle profilimden bahsedeyim; 31 yaşındayım, 5 yıldan biraz fazladır büyük bir Amerikan Medikal firmasinda bölge satış sorumlusu olarak çalışıyorum. 2 kez WAT, 6 kez de schengen vizesi aldım ve hâla hali hazırda 2 yıl geçerliliği olan schengen vizem var.
    Öncelikle 7:30, sonrasinda 7:45 randevularini aldılar. 8de randevusu olan bir kaç kişiydik bizi de sonrasinda çağırdılar ve yukarı çıktık.
    Belge kontrolü ve parmak izinden sonra sıraya girdim ve önümde 15 kişiye yakın öğrenci vardı. J ve F karışıktı.
    Öncesinden bir gişe işlem yapıyordu sonrasinda ikinci ve üçüncü gişeler de açıldı ve o meşhur siyahi vize memuru en son açılandaydi ve bana o denk geldi.
    -Merhaba bugün nasılsın diye sordum ve iyiyim teşekkürler diye cevap verdi.
    Pasaport ve I-20 belgelerini iç içe geçirilmiş şekilde kendisine uzattım.
    Sonrasinda
    -Neden dil okuluna gidiyorsun
    -Kim ödüyor? Şirketin masraflarda yardımcı oluyor mu?
    -Daha önce WAT yaptın mı?
    -Hangi universitede ne bitirdigimi
    -Ingilizcemi gelistirmemin döndükten sonra maaş artışına yardımcı olup olmayacağını sordu
    Ve daha sonra vizem onayladi. Sadece İngilizce konuştum ve öyle anlatıldığı gibi sert biri değildi bence kendisi. Umarım bunlar size yardımcı olur. Size önerim ingilizceniz az bile olsa konuşmaya çalışın sonrasinda eğer anlamaz ya da konusamazsaniz Türkçe devam edin.
    Bu arada hiçbir dokümanı kontrol etmedi.

tebrikler.

• @funkybyte1 benim randevum 13 temmuzdu, pasaportu kargoya vermemeleri beni korkuttu 🙂 umarım bayramdan hemen sonra kargoya verirler

• Arkadaşlar merhaba.. 14 Temmuz'da 11:15'de randevum vardı. Görüşmeyi gerçekleştiren kişi çok pozitif, güleryüzlü ve enerjik bir hanımefendiydi. Heyecandan düzgün konuşamadım 🙂 Sorduğu sorular şunlardı:

-Giderlerini kim karşılayacak?
    -Baban ne iş yapıyor?
    -Hiç yurt dışına çıktın mı?

Benim gibi process'i karıştırıp kendinizi rezil etmemeyi tercih edebilirsiniz :). Öncelikle bir veznede belgelerinizi teslim ediyorsunuz, çalışan kişi belgelerinizi bilgisayara girip size geri veriyor, daha sonrasında başka bir vezneye gidip parmak izinizi okutuyorsunuz, en sonunda ise yan tarafa geçip vize görüşmenizi gerçekleştiriyorsunuz. Ben belgelerimi bilgisayara geçiren vezneye girmeden parmak izinin okutulduğu vezneye girdim. Üstüne oradaki çalışanın "soldaki sıraya girdiniz mi?" sorusunu yanlış anlayıp "evet" cevabını verdim 😃 Dolayısıyla ortalık biraz karıştı. Siz benim gibi olmayın...

edit: Hanımefendi "your visa is approved" dedi ve pasaportumu aldı fakat DS160'da administrative processing'de gözüküyorum. Ya soruşturmaya takıldım ya da tatil münasebeti ile benim pasaportu yetiştiremediler. Bekliyorum 🙂

• @denizkaya tebrikler aldınız sanırım vizeyi 🙂 onu da belirtmemişsiniz 🙂

• @Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@denizkaya tebrikler aldınız sanırım vizeyi 🙂 onu da belirtmemişsiniz 🙂

Hahaha hocam henüz vizeyi alamadım. Hanımefendi "your visa is approved" dedi ve pasaportumu aldı fakat DS160'da administrative processing'de gözüküyorum. Ya soruşturmaya takıldım ya da tatil münasebeti ile benim pasaportu yetiştiremediler.

• @denizkaya tamam daha ne desin, 15 temmuz ve bayram olaylarına takılmışsınız 🙂 sorun yok bence sizin tarihte olup heyecan yapan çok, tamamen tarih ile alakalı yani 😉

• Silinmis Mesaj.

• @fatmucu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@denizkaya oooo ortalik costu masallah, tebrik ediyoruz vizenizi, dil okulu icin miydi acaba ?/

Lisans programı teşekkür ederim 🙂

• Silinmis Mesaj.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.. 14 Temmuz'da 11:15'de randevum vardı. Görüşmeyi gerçekleştiren kişi çok pozitif, güleryüzlü ve enerjik bir hanımefendiydi. Heyecandan düzgün konuşamadım 🙂 Sorduğu sorular şunlardı:

-Giderlerini kim karşılayacak?
    -Baban ne iş yapıyor?
    -Hiç yurt dışına çıktın mı?

Benim gibi process'i karıştırıp kendinizi rezil etmemeyi tercih edebilirsiniz :). Öncelikle bir veznede belgelerinizi teslim ediyorsunuz, çalışan kişi belgelerinizi bilgisayara girip size geri veriyor, daha sonrasında başka bir vezneye gidip parmak izinizi okutuyorsunuz, en sonunda ise yan tarafa geçip vize görüşmenizi gerçekleştiriyorsunuz. Ben belgelerimi bilgisayara geçiren vezneye girmeden parmak izinin okutulduğu vezneye girdim. Üstüne oradaki çalışanın "soldaki sıraya girdiniz mi?" sorusunu yanlış anlayıp "evet" cevabını verdim 😃 Dolayısıyla ortalık biraz karıştı. Siz benim gibi olmayın...

edit: Hanımefendi "your visa is approved" dedi ve pasaportumu aldı fakat DS160'da administrative processing'de gözüküyorum. Ya soruşturmaya takıldım ya da tatil münasebeti ile benim pasaportu yetiştiremediler. Bekliyorum 🙂

tebrikler. vize basilana kadar AP gorunmesi normal.

• @fatmucu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@denizkaya toefl aldiniz oyleyse dogru mu ?

Yok SAT'ye girdim. Normal şartlarda toefl da gerekli oluyordu fakat SAT'deki dil puanım yüksek olduğu için toefl'a girmemi gerekli görmediler. 🙂

• Silinmis Mesaj.

• Tekrar merhaba arkadaşlar, 13 Temmuzda vizemin onaylandığı söylenmişti fakat DS160 formunu kontrol ettiğimde "Refused" yazdığını görüyorum maalesef. Demek ki bu nedenle pasaportum kargoya verilmedi ama konsolosluk tarafından da aranmadım, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. DS160 formunda aşağıdaki ifade yer alıyor.

"A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing. You will receive another adjudication once such processing is complete. Please be advised that the processing time varies and that you will be contacted if additional information is needed. For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV or the website for the Embassy or Consulate at which you made your visa application.
    For more information, please visit U.S. Consulate General Istanbul."

• @hasancan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Tekrar merhaba arkadaşlar, 13 Temmuzda vizemin onaylandığı söylenmişti fakat DS160 formunu kontrol ettiğimde "Refused" yazdığını görüyorum maalesef. Demek ki bu nedenle pasaportum kargoya verilmedi ama konsolosluk tarafından da aranmadım, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. DS160 formunda aşağıdaki ifade yer alıyor.

"A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing. You will receive another adjudication once such processing is complete. Please be advised that the processing time varies and that you will be contacted if additional information is needed. For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV or the website for the Embassy or Consulate at which you made your visa application.

Geçmiş olsun. E-postanızı kontrol ettiniz mi?

• @denizkaya teşekkürler, evet kontrol ettim, spam de dahil bir mail gelmemiş.

• Merhabalar, forumu uzun süredir takip ediyordum. Ancak bugün üye olabildim. Ben lisans eğitimi için f1 vizesine basvurmustum. Okulum Mart 2022 yılında baslayacak ancak bana Haziran 2022 olarak randevu verildiği için öne alınmasını talep etmiştim. Talebimi kabul edip geçtiğimiz haftaya randevum alındı. Geçen hafta mülakatım çok iyi geçti ancak memur bey okul açılış tarihime 120 günden fazla olduğu için 221(g) formu verip , pasaportunu okulunun acılış tarihine 120 günden az kala bize ptt ile kargola , gelmene gerek yok dedi. Eve gelir gelmez arastırma yapınca şöyle bir kural olduğunu öğrendim. "New Students – Student (F and M) visas for new students can be issued up to 120 days in advance of the start date for a course of study." Sizce sadece pasaportumu göndermemi istediği için vizem onaylanmış diyebilir miyiz ?
    Birde şöyle bir durum var DS160 status'üm refused olarak gözüküyor. Ancak bunun otamatik olarak 221(g) formunun verilmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Benzer tecrübesi olanlar aydınlatırsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasancan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Tekrar merhaba arkadaşlar, 13 Temmuzda vizemin onaylandığı söylenmişti fakat DS160 formunu kontrol ettiğimde "Refused" yazdığını görüyorum maalesef. Demek ki bu nedenle pasaportum kargoya verilmedi ama konsolosluk tarafından da aranmadım, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. DS160 formunda aşağıdaki ifade yer alıyor.

Vizeniz basildiginda oradaki bilgi degisecektir.

Eger vize basvurunuz reddedilseydi konsolosluk size bilgiyi ulastirirdi.

Eskiden AP yani "idari islem" olarak gorunen durumlar, artik "refused" olarak da gorunebiliyor gecici olarak, o nedenle konsolosluktan haber gelmedikce telaslanmaya gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |