Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

iyi gunler, @crazycells
    iş dayanaklı Greencard için aralık 2020 de ,NVC de DS260 ve dıger doyalarımız kabul edıldı,
    Sizce Temmuzda baslıyacak Lottory talıhlılerı mulakatları arasına Emp.based gorusmelerinıde dahıl etme olasılıkları nedır? Yada ne zamana beklemelıyız. Cok Tesekurler.

Evet, su tabloya gore yavas yavas da olsa EB kategorilerinde vize verilmeye baslanmis:

https://yesilkartforum.com/forum/post/215177

Dolayisiyla yakinda sizin dosyanizda da gelisme olacagini dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayzek09, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

İş dayanaklı vizeler hala verilmiyor diye duydum. Bu konuda bir kaynak var mı?

konsoloslugun sitesindeki duyurudan oyle anlasiliyor, ama Mart ayindan itibaren azar azar baslamislar vize vermeye... Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3251/türkiye-deki-abd-konsolosluk-hizmetleri-durduruldu-coronavirüs-covid-19/

• @crazycells Hiç yoktan iyidir. Teşekkürler.

• @Cagdas-Kilic, Anladigim kadariyla size Aralik 2020'de NVC'den documantarily qualified haberi geldi. Randevu tarihi verildiginde forumda paylasmanizi rica ederim. Ben Nisan 2021'de documentarily qualified oldum. Bundan dolayi bana sizden daha sonra randevu tarihi verilecektir. En azindan sizinkini ogrenirsem kendim icin bir tahmin yurutme imkanim olur. Tesekkurler.

• @crazycells cok tesekurler

• @IsmailAbi tabı ismail bey irtibat halınde kalalım. siz eb2 kategorısınden basvurdunuz sanırım. Suan TR demısınız?

• @Cagdas-Kilic. Evet, EB2 kategorisi. Hayir, Amerika'dayim. Burda calisiyorum. Siz?

• Merhabaşar foruma yeni üye oldum. Günlerdir arştırma yapıyorum net bilgi bulamadım. And de amerikan vatandaşı olan abim var. Bu yıl annemle babama da green kart aldılar. Ben evliyim Trde. Eşim ile abd ye gitmek istiyoruz. Abimin bir arkadaşının şirketi var. Online kendi kurduğu kozmetik markasının satışını yapıyor. Konteynrlar ile ürün getirtiyor abd ye. Şimdi bize kendisi sponsor olur ise orada aradığı elemanı bulamadığı için tr den mi getirttim diyecek. Eşim dış ticaret uzmanı bir bankada satın alma yapıyor. 10 yıllık tecrübesi var. Sponsor olacak kişi eşimin bu özlelliklerini mi yazmalı gazete ilanı falan oluyormuş sanırım. Ve tr den mi başvuru yapsak yoksa b2 vizemiz var statü değişikliğimi olsa. Ortalama ne kadar sürüyor bu işlemler.

• @IsmailAbi ismail bey EB3- TR deyim hala, AOS neden yapmadınız ,ABD de surec baya baya yuruyor bıldıgım kadarıyla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozmelis, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Merhabaşar foruma yeni üye oldum. Günlerdir arştırma yapıyorum net bilgi bulamadım. And de amerikan vatandaşı olan abim var. Bu yıl annemle babama da green kart aldılar. Ben evliyim Trde. Eşim ile abd ye gitmek istiyoruz. Abimin bir arkadaşının şirketi var. Online kendi kurduğu kozmetik markasının satışını yapıyor. Konteynrlar ile ürün getirtiyor abd ye. Şimdi bize kendisi sponsor olur ise orada aradığı elemanı bulamadığı için tr den mi getirttim diyecek. Eşim dış ticaret uzmanı bir bankada satın alma yapıyor. 10 yıllık tecrübesi var. Sponsor olacak kişi eşimin bu özlelliklerini mi yazmalı gazete ilanı falan oluyormuş sanırım. Ve tr den mi başvuru yapsak yoksa b2 vizemiz var statü değişikliğimi olsa. Ortalama ne kadar sürüyor bu işlemler.

Size sponsor olacak yer EB vizeleri konusunda uzman bir gocmenlik avukatiyla calissin bence. Calisma vizeleriyle, is sponsorlu gocmen vizeler arasinda farklar var.. Eger isini iyi yapan bir avukatla calisirsaniz, direkt gocmen vize alabilmeniz mumkun... Tum islemler 1 yildan fazla surecektir, ama yapacaginiz isi USCIS onayladigi surece red alma ihtimaliniz dusuk olacak.

• @Cagdas-Kilic Su andaki verilere gore AOS'in yaklasik 1 ila 4 sene surme ihtimali var. Bunun yani sira AOS surecinde bir USCIS ofisinde biometrics vermem gerekiyor. Okudugum haberlere gore gecen sene USCIS kapali oldugu surede biometrics randevularinda cokca backlog olusmus. Bundan dolayi, asilanmayla, konsoloslukta durumun daha hizli yonde ilerleyebilecegini dusunerek consular processing ile devam ettim. Bu konuda da halen umutluyum 🙂

• @IsmailAbi, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Su andaki verilere gore AOS'in yaklasik 1 ila 4 sene surme ihtimali var. Bunun yani sira AOS surecinde bir USCIS ofisinde biometrics vermem gerekiyor. Okudugum haberlere gore gecen sene USCIS kapali oldugu surede biometrics randevularinda cokca backlog olusmus. Bundan dolayi, asilanmayla, konsoloslukta durumun daha hizli yonde ilerleyebilecegini dusunerek consular

insallah gonlunuzce olur:)
    bır tanıdıgımız ABD de AOS yapıyor ve Priority Dateı de benden 8 ay daha sonra, (subat 2020 gıbı)su an EAD ve Advance Parolunu aldı. tabi surecı hala devam edıyor. belkı bır fıkır verır sıze.Selamlar

• @Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@IsmailAbi, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Su andaki verilere gore AOS'in yaklasik 1 ila 4 sene surme ihtimali var. Bunun yani sira AOS surecinde bir USCIS ofisinde biometrics vermem gerekiyor. Okudugum haberlere gore gecen sene USCIS kapali oldugu surede biometrics randevularinda cokca backlog olusmus. Bundan dolayi, asilanmayla, konsoloslukta durumun daha hizli yonde ilerleyebilecegini dusunerek consular

bır tanıdıgımız ABD de AOS yapıyor ve Priority Dateı de benden 8 ay daha sonra, (subat 2020 gıbı)su an EAD ve Advance Parolunu aldı. tabi surecı hala devam edıyor. belkı bır fıkır verır sıze.Selamlar

Tesekkurler. Insallah sizin de gonlunuzce olur 🙂

@crazycells - NVC priority date e gore mi yoksa documentarily qualified olma sirasina gore mi randevu veriyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@IsmailAbi, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Tesekkurler. Insallah sizin de gonlunuzce olur 🙂

@crazycells - NVC priority date e gore mi yoksa documentarily qualified olma sirasina gore mi randevu veriyor?

Hepsi de onemli, ayrica background search de hemen bitmeyebilir... En son asamada tum islemleri tamam, gecmis arastirmasi yapilmis ve dosyasi hazir kisilere oncelik veriliyordur dogal olarak, cunku bu kisiler artik vize almaya hazirlar... Yani priority date'iniz kucuk oldugu icin ilk formlari doldurma sirasi size verilse de, eger diger asamalarda eksiklik, ek islem veya gecikme yasarsaniz sizden once baskalarina mulakat tarihi verilebilir.

• Selamlar Herkese,
    Yaklaşık son 2-3 saattir forumdaki yazıları okuyorum. Kendi durumum özelinde bir yazıya denk gelemedim, dolayısıyla sizlerle paylaşmak istedim. Karşılıklı iletişim kurarak forumdan çok şey öğrenebileceğimi fark ettim.
    Ben 23 yaşında üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. Özel bir üniversitede burslu okuyorum, üniversite sınav derecem de mevcut. İleri derecede Ingilizce biliyorum, 2019'da da New York'ta w&t tecrübem olmuştu.
    Son 1 yıldır ABD'de faaliyet gösteren, türk bir iş adamının sahibi olduğu, bir sanayi şirketinde çalışıyorum(uzaktan). Yaklaşık 2.5 sene önce kurulmuş, bugüne kadar 3-4 milyon $ civarında yatırım yapmış bir şirket. Startup düzeyinde bir şirket olduğu için pozisyon belirtmek zor, ancak yönetici düzeyinde olduğumu ve benden kıdemli sadece 1 kişi olduğunu belirtebilirim. Şirketin sahibi %95 oranında aynı şirket adına Türkiye'de kurulmuş bir anonim şirket, yani parent company olarak geçiyor.
    Ben 1 yıldır sigortalı olmadan çalıştım(öğrenci de olmam dolayısıyla gerek duymadım). Okulumun bitmesine 1.5 sene kaldı(bunun 6 ayını Erasmus için Almanya'da geçireceğim), önümüzdeki 1.5 sene boyunca resmi olarak Türkiye'deki parent companyde çalışarak L1 vizesine başvurmayı planlamıştım.
    Ancak forumu okudukça şirket sponsorlu GC'ye de başvurabileceğimi düşündüm. Zaten şirketim okul bittikten sonra tam zamanlı olarak ABD'de çalışmaya devam etmemi istiyor.
    Sizce bu konuda benim için en uygun vize hangisi olabilir? L1B, eb3(üniversite bitiminde nitelikli eleman), ve şirket sponsorlu GC arasından hangisi daha doğru olur?
    Bu konuda birkaç hukuk bürosu ile ön danışmanlık hizmeti almayı da düşünüyorum. Onlarla ücretli görüşme yapmadan önce forumdan da bilgi almak istedim. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

• @Cagdas-Kilic Çağdaş Bey Merhaba; İş dayanıklı Greencard için 22 Haziran 2021'de NVC den bende mail aldım. Evraklarımız onaylanmış, Ankara'dan randevu talep edilecektir diye. Benim dosyamın öncelik tarihi 18.şubat 2020.
    Size bu mail Aralık 2020'de mi geldi? Şu sebeple soruyorum Amerika'daki avukatımız 2-3 ay içerisinde Ankara randevu verir demişti ancak sizin süreciniz neredeyse 6-7 ay olmuş sanırım hala randevu alamadınız.

• @Şener iyi gunler,1yıldan berıdır konsoloslugun kapalı kalmasından dolayı NVC , EB dosyalarını konsolosluga gondermıyordu ama yukardakı yazısmalarda crazycells sayesınde konsoloslugun ufakdanda olsa (ayda 3-4 dosya) gorusmesı verdıgı ortaya cıktı . Daha oncekı yıllardada yanlısım yoksa zaten EB3 ıcın 4-5 dosyadan fazla gorusme yapılmıyormus https://yesilkartforum.com/forum/topic/3251/türkiye-deki-abd-konsolosluk-hizmetleri-durduruldu-coronavirüs-covid-19/149
    Dolayısı ıle nerdeye 1 senelık bırıkmeyıde goz onune alırsak 2-3 ayda gorusme verılmesı bence cok cok ıyımser bır beklentı olucakdır.Her kezın durumu farklı ama bu sene ıcınde gorusme verırlerse bence sevınmelıyız. Bu arada ben EB3 ıcın konusuyorum, diger EB kategorılerı farklı olabılır tabıkı.

• @Cagdas-Kilic Umarım bu sene sonuçlanır tüm bekleyen dosyalar. Benim dosyamın EB3 diye biliyordum ama sizin gönderdiğiniz linki incelediğim de EW diye bir vize türü olduğunu gördüm/öğrendim. Hatta Mart ve Nisan ayında EW kategorisinde 3 dosya onaylanmış. Bana NVC den gelen mail de kategori olarak EW yazıyor.

National Visa Center
    Case Number: ANK
    Beneficiary's Name: SENER
    Preference Category: EW
    Priority Date: 18-FEB-20

• merhabalar bende eb3 kategorisinde mülakat bekliyorum. priority date 10 eylül 2019 nvc den evrakların kabul edilip gönderildiği tarih 03 eylül 2020 olarak geldi. avukatımız sürecin başında ocak 2020 gibi vizenizi almış olursunuz demişti tabi covid belasıyla iş buralara kadar geldi. benzer durumdaki arkadaşlar randevu aldıklarıda yazarlarsa sevinirim. aynı şekilde banada randevu gelirse bilgilendiricem. umarım en kısa sürede randevuler gelir. böle beklemesi ziyadesiyle gerdi.

• @sinobjk Merhaba acaba 03 Eylül de evraklar onaylandı mı yoksa gönderildi mi? Benim katogori EB1. Evraklar 3 Mart 2020 de NVC evrakları onaylandı. Bakıyorum case hala NVC de gözüküyor.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 920
  • 4
  • 35
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |