Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Kardeşim için dil kursu başvurusu yapmak istiyorum. Ben green card sahibi olarak orada ikamet ediyor olacağım. Kardeşiminse son 2 yıldır green card başvurusu görünüyor (pasaport kaydı nedeniyle). Daha önce de turist vizesi başvurusu reddedildi green card başvurusu yaptığı için. 2 tane sorum var.

1. green card başvurusu yapmış olması öğrenci vizesi başvurusunda olumsuz etki yaratır, red nedeni olabilir mi? Sponsor ve kalacak yer olarak beni göstermesi olumlu mu olumsuz mu etkiler.
    2. kaliteli ve güvenilir okullara yönlendirecek, iyi bir prestiji olan bir eğitim danışmanlık firması önerir misiniz?
      Çok teşekkürler
  • Yasaklı

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@BERKAY-ILGUN, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

arktı.

Sanırım randevu günü gittiğinizde orada size yeni ds160 doldurtuyorlar. f1 vizesi whatsapp grubunda varmısınız ? Oraya yazarsanız benzer bir tecrübesi olan arkadas vardı.

Bu gruba nereden üye olabiliriz?

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@katafalk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Halihazırda B1/B2 vizem var. Dil okulu için kısıtlı bir bütçem var. ABD'ye girip okulları görerek oradan mı i20 alıp başvursam yoksa direk Türkiye'de mi dil okulu için başvursam?

Git gel bir hafta on gün kal desen 1.500 usd en az. Görece ucuz bir okul düşündüğüm için gözümde büyüyor bu masraf.

Eger F1 ogrenci statusu alana kadar kendinizi destekleyebilecekseniz (statu degisikligi 1 yili bulabilir, hatta daha uzun da surebilir) o durumda ABD'ye giris yaparak bunu gerceklestirebilirsiniz. Eger destekleyemeyecekseniz o durumda direkt ogrenci olarak girip, birikiminizi okul icin kullanabilirsiniz.

Bu arada en ucuz okulla basvuru yapmak genelde cok iyi bir etki birakmiyor, bilginize.

Biliyorum hocam maalesef şartlar öyle gerektiriyor. Ya da çok ucuz olmayan bir okul ama görece kısa süreli bir program da düşünebilirim.

Ayrıca statü değişikliği ile ABD'de çıkılamıyormuş, o yüzden direk F1 almak istedim.

• @epinarcen
    Kardesinizin durumu benim durumuma benziyor (daha oncesinde tecrube edinmistm ) .Kendisi okuyor mu calisiyor mu ? Turkiye'ye baglayiciliginin yuksek olmasi lazim ki dikkat cekmesin . okul konusunda da eger siz orda olacaksaniz bence okulu siz bulun ki ayriyetten danismanlik firmasina para odemeyesiniz .

• @vedat-ARSLAN Yanıtınız için çok teşekkürler Vedat Bey. Kardeşim benim Türkiye'deki çeviri şirketimde (LTD şirketi) çalışıyor görünüyor 2 yıldır. Daha öncesinde de uzun yıllar farklı bir kurumda çalışıyordu. Ama İngilizcesi yok, dil kursuna gidecek başlangıç seviyesinden.

Dediğinizden anladığım, danışmanlık şirketi sadece okul buluyor sanırım, vize konusunda da destek sağlamıyor mu? Dil kursu için bir proje sunumu filan gerekmiyor değil mi?

• @epinarcen

Danismanlik sirketi sadece Ds 160 formunu doldurmana ve abd icersinde okul bulmaniza yardimci olur. Kardesinize tavsiyem biraz da olsa ingilizcesini gelistirmesi ve eger firsati varsa avrupa ulkelerinden birisine kisa sureligine de olsa giris cikis yaparsa abd vizesini daha kolay alir . Sonucta kardesiniz yapmasi gereken sey konsolosluk gorevlisini dil okuluna gidecegine ikna etmek.

Bu arada rica ederim .

• daha once yurtdısına cikmamis biri icin abd vizesi almak zor mu olacak ?

• @EmreGdk Diger arkadasin durumu farkli oldugu icin oyle yazdim. Tabi herkesin sansi ayni ama yurtdisina cikan birisi turist veya ogrenci vizesi almada daha avantajli.

• @vedat-ARSLAN anladim,benimde 10 gün sonra randevum var, insallah alabilirim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epinarcen, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar,
    Kardeşim için dil kursu başvurusu yapmak istiyorum. Ben green card sahibi olarak orada ikamet ediyor olacağım. Kardeşiminse son 2 yıldır green card başvurusu görünüyor (pasaport kaydı nedeniyle). Daha önce de turist vizesi başvurusu reddedildi green card başvurusu yaptığı için. 2 tane sorum var.

1. green card başvurusu yapmış olması öğrenci vizesi başvurusunda olumsuz etki yaratır, red nedeni olabilir mi? Sponsor ve kalacak yer olarak beni göstermesi olumlu mu olumsuz mu etkiler.
    2. kaliteli ve güvenilir okullara yönlendirecek, iyi bir prestiji olan bir eğitim danışmanlık firması önerir misiniz?
      Çok teşekkürler

green card cekilisine basvuru yapmasina ragmen vize alabilen kisiler var, dolayisiyla bunun tek basina direkt bir red sebebi oldugunu dusunmuyorum.

Sizi Turkiye'ye baglayan seyleri bir daha gozden gecirmek isteyebilirsiniz, eger Turkiye ile baglariniz zayifsa veya dosyanizda geri doneceginize dair hicbir isaret yoksa o durumda basvurunuzun olumsuz sonuclanmasi oldukca olasi.

• Merhaba Turkiyede oturma iznim var Türk vatandaşi değilim dil okulu ile Amerika'ya gidebilir miyim benim gibi Turkiyede yaşayıp dil okuluna başvuran yabancılar varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elvin-akhmet, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba Turkiyede oturma iznim var Türk vatandaşi değilim dil okulu ile Amerika'ya gidebilir miyim benim gibi Turkiyede yaşayıp dil okuluna başvuran yabancılar varmı

Turkiye'deki ABD konsoloslugunda vize alabilir miyim diye mi soruyorsunuz?

• @crazycells evet Ocak ayı gibi başvuru yapmak istiyorum dil okulu ile Amerikaya gitmek için ..dediğim gibi Türk vatandaşı değilim oturum izni ile Türkiyede yaşıyorum

• Arkadaşlar bugün İstanbul'da girdim dil okulu için vize görüşmesine. Siyahı bir gişe görevlisi vardı. Ben ve önümdeki 2 kişi de red aldı. Onaylanan gözlemleyemedim. Bilginize. Bol şans.

• @Erhan-Maral dostum üzüldüm adına inşallah bir daha ki sefere olur. Sana bir kaç soru sormak istiyorum benim bir arkadaşım girecek mülakata
    1- Çalışıyor muydun ve hangi bölüm fakülte mezunusun?
    2- Banka hesabınla ilgili soru sordular mı?
    3- Ne tür sorular sordular

cevaplarsan sevinirim.

• Silinmis Mesaj.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elvin-akhmet, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells evet Ocak ayı gibi başvuru yapmak istiyorum dil okulu ile Amerikaya gitmek için ..dediğim gibi Türk vatandaşı değilim oturum izni ile Türkiyede yaşıyorum

Turkiye'de yasiyorsaniz basvuru yapabilirsiniz, bir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erhan-Maral, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar bugün İstanbul'da girdim dil okulu için vize görüşmesine. Siyahı bir gişe görevlisi vardı. Ben ve önümdeki 2 kişi de red aldı. Onaylanan gözlemleyemedim. Bilginize. Bol şans.

Gecmis olsun. Sizce red alanlar "dil okulu" icin mi basvuru yapanlardi? Gozlemleyebildiniz mi?

• @palamut inşaat mühendisiyim 2 senedir. 24 yaşındayım ve sponsorum babamdı. Çalıştığım şirketin amcamın inşaat üzerine. Banka hesabında nakit bulundurdum ben tabiki iyi bir imaj için ama ne banka hesabı ne sponsor mektubu hiçbir belgeme bakılmadı. 2 sene önce wat yapmıştım onu gördü. Başka ülkeye gidip gitmediğimi sordu ve dönünce ne yapacağımı sordu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |