Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle herkese merhaba, bu forumda daha yeniyim. Acemiliğim olabilir, şimdiden kusura bakmayın.

Yaklaşık 5 ay önce Michigan eyaletinde bir üniversiteye (Community College) başvurmak üzere evraklarımı tamamlamaya başladım. 4 ay falan sonra tüm evraklar (transkript, hesap dökümü vs.) tamamlandı ve kabul edilme sürecine girdim. 11 Ekim itibari ile kabul edilmiş bulunuyorum. I-20 Formu ile bazı belgeleri de yolladı okul. Hem okulun yolladığı belge ile hem de DS-160 formuyla ilgili sorularım olacak. İlk olarak okulun attığı belgeyle ilgili sorum olacak. "Winter 2022 Initial I20 Letter.pdf" olarak attığım pdf dosyanı açıp inceleyebilirsiniz.

Winter 2022 Initial I20 Letter.pdf

2 numarayla gösterilen "Confirmation of Medical Insurance" yazan yerin altındaki "medical evacuation and repatriation clause" ile biten cümledeki olayı anlamadım. Özellikle, repatriation clause olayını nasıl yapacağımı anlamadım. Ayrıca, formda dikkat etmem gereken başka detaylı şeyler varsa bildirirseniz sevinirim.

Geçelim DS-160 formunun dolumuna. Bu bölümü numaralandırıyorum;

1. TRAVEL_PERSON.png

Bu soruda kafam karıştı çünkü durum şöyle; ablam DV-2022 talihlisi, beraber gitmek istiyoruz. Ama ablamla geleceğimi belirtirsem konsolosluk vize onayı vermez diye endişe ediyorum. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

2.TRAVEL_ADDRESS.png

Amerika'da kalacağım yeri nasıl doldurmalıyım? Fotoğraftaki adres okula ait, bazıları otel adresi veya Airbnb gibi uygulamalardaki evlerin adreslerini yazın diyor. Benim için hangisi daha mantıklı? Cevaplarınızı bekliyorum.

3.PREVIOUS_US_TRAVEL.png

"Hiç kimse sizin adınıza Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'ne göçmenlik dilekçesi verdi mi?" diye soruyor. Buradaki sıkıntı ise DV-2023 için DS-260 formunu doldurmuştum. Acaba buraya ne demeliyim?

Evet, şimdilik aklımdaki sorular bunlar. Eğer aklınıza bir şey takıldıysa lütfen çekinmeden sorun. Beraber tartışalım 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih-Berke-KILIÇ, içinde söyledi: F-1 öğrenci vizesi süreci DS-160 formu soruları

Öncelikle herkese merhaba, bu forumda daha yeniyim. Acemiliğim olabilir, şimdiden kusura bakmayın.

Yaklaşık 5 ay önce Michigan eyaletinde bir üniversiteye (Community College) başvurmak üzere evraklarımı tamamlamaya başladım. 4 ay falan sonra tüm evraklar (transkript, hesap dökümü vs.) tamamlandı ve kabul edilme sürecine girdim. 11 Ekim itibari ile kabul edilmiş bulunuyorum. I-20 Formu ile bazı belgeleri de yolladı okul. Hem okulun yolladığı belge ile hem de DS-160 formuyla ilgili sorularım olacak. İlk olarak okulun attığı belgeyle ilgili sorum olacak. "Winter 2022 Initial I20 Letter.pdf" olarak attığım pdf dosyanı açıp inceleyebilirsiniz.

Winter 2022 Initial I20 Letter.pdf

2 numarayla gösterilen "Confirmation of Medical Insurance" yazan yerin altındaki "medical evacuation and repatriation clause" ile biten cümledeki olayı anlamadım. Özellikle, repatriation clause olayını nasıl yapacağımı anlamadım. Ayrıca, formda dikkat etmem gereken başka detaylı şeyler varsa bildirirseniz sevinirim.

Geçelim DS-160 formunun dolumuna. Bu bölümü numaralandırıyorum;

1. TRAVEL_PERSON.png

Bu soruda kafam karıştı çünkü durum şöyle; ablam DV-2022 talihlisi, beraber gitmek istiyoruz. Ama ablamla geleceğimi belirtirsem konsolosluk vize onayı vermez diye endişe ediyorum. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

2.TRAVEL_ADDRESS.png

Amerika'da kalacağım yeri nasıl doldurmalıyım? Fotoğraftaki adres okula ait, bazıları otel adresi veya Airbnb gibi uygulamalardaki evlerin adreslerini yazın diyor. Benim için hangisi daha mantıklı? Cevaplarınızı bekliyorum.

3.PREVIOUS_US_TRAVEL.png

"Hiç kimse sizin adınıza Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'ne göçmenlik dilekçesi verdi mi?" diye soruyor. Buradaki sıkıntı ise DV-2023 için DS-260 formunu doldurmuştum. Acaba buraya ne demeliyim?

Evet, şimdilik aklımdaki sorular bunlar. Eğer aklınıza bir şey takıldıysa lütfen çekinmeden sorun. Beraber tartışalım 😁

tebrik ederim sayin @Semih-Berke-KILIÇ ,

• "confirmation of medical insurance" bolumunde saglik sigortasi policesini ayrintili olarak gormek istiyorlar (neyi kapsadigini gormek icin)... bu tur durumlarda https://www.isoa.org/ gibi siteleri kullanabilirsiniz, ama okulun yonlendirdigi siteleri de kullanabilirsiniz tabii ki... bu siteler zaten vize sartlarini bildigi icin ona gore bir police hazirlayacaklar size... su basligin ilk iletisinde ayrintilari bulabilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/97/f-m-öğrenci-vizeleri/1
    1. NO olarak isaretlemelisiniz. Iki durum birbirinden farkli, vizeler apayri...

2. Simdilik okulun adresini yazabilirsiniz, ama vize mulakati zamani gelene bu adres daha da netlesir diye tahmin ediyorum, bu durumda adresi bir kagida yazip goturun, eger sorarlarsa bu konudaki planlarinizi anlatabilirsiniz. Burada kesinlikten cok, sizin bu konuda bir plan yapip yapmamaniz onemli olan durum...

3. Hayir, DS-260 formu DOS'a yapiliyor, USCIS'e degil... O nedenle bu soruya hala NO cevabi verebilirsiniz.

Bol sanslar dilerim.

• Merhaba,

f1 vizesi ile Amerika'ya birden fazla giriş çıkış yapabilir miyiz?
    Yani okul için Amerika'ya giriş yapıyoruz fakat 4 ay sonra tekrar Türkiye'ye gelip bazı işlerimizi halledip tekrar Amerika'ya giriş yapmamız gerekmekte. Sorun olur mu sizce?

• Merhaba arkadaslar.

Bir arkadasim Florida da bulunan bir akademiye 2 aylik bir kurs icin kaydini yapacak. Okulla gorustu ve doldurmasi gereken belgeleri aldi fakat bir sorun var. Iki aylik egitim suresince bir otel de kalmayi planliyor. Bunun icin yeterince parasi var. Birinci sorum; kalacak yer olarak bir otel adresi yazilabilir mi? Ikinci sorum ise otel masraflarini karsilayacak bir para banka hesabinda gostermeli miyiz?

Tesekkurler

• merhabalar

Ds160 formu dolduruyorumda
    Has Anyone Ever Filed An Immigrant Petition On Your Behalf With The United States Citizenship And Immigration Services?
    diye bir kısım var
    Ben geçen sene dv-2022 vizesi için başvurdum çıkmadı.Bu soruya cevap yes mi demem gerek no mu?
    bide bu durum öğrenci vizesi almamı etkilermi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM, içinde söyledi: F-1 öğrenci vizesi süreci DS-160 formu soruları

Merhaba,

f1 vizesi ile Amerika'ya birden fazla giriş çıkış yapabilir miyiz?
    Yani okul için Amerika'ya giriş yapıyoruz fakat 4 ay sonra tekrar Türkiye'ye gelip bazı işlerimizi halledip tekrar Amerika'ya giriş yapmamız gerekmekte. Sorun olur mu sizce?

Eger size verilen vize "Multiple"(M) giris icin izin veriyorsa -ki genelde verir- vize sureniz bitmedigi surece kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Kilic, içinde söyledi: F-1 öğrenci vizesi süreci DS-160 formu soruları

Merhaba arkadaslar.

Bir arkadasim Florida da bulunan bir akademiye 2 aylik bir kurs icin kaydini yapacak. Okulla gorustu ve doldurmasi gereken belgeleri aldi fakat bir sorun var. Iki aylik egitim suresince bir otel de kalmayi planliyor. Bunun icin yeterince parasi var. Birinci sorum; kalacak yer olarak bir otel adresi yazilabilir mi? Ikinci sorum ise otel masraflarini karsilayacak bir para banka hesabinda gostermeli miyiz?

Tesekkurler

Evet, yazabilirsiniz.

Banka hesabinda tum kalis suresini finanse edebilecek kadar para gostermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Baggal, içinde söyledi: F-1 öğrenci vizesi süreci DS-160 formu soruları

merhabalar

Ds160 formu dolduruyorumda
    Has Anyone Ever Filed An Immigrant Petition On Your Behalf With The United States Citizenship And Immigration Services?
    diye bir kısım var
    Ben geçen sene dv-2022 vizesi için başvurdum çıkmadı.Bu soruya cevap yes mi demem gerek no mu?
    bide bu durum öğrenci vizesi almamı etkilermi?

NO demeniz lazim, cunku siz USCIS'e basvuru yapmadiniz.

Daha once cekilise basvurmus olmasina ragmen gocmen olmayan vizeleri alabilen pek cok kisi oldu, o nedenle direkt bir red sebebi degil.

• Merhabalar,
    21 martta dubaide vize görüşmem var ama randevu alırken yazmış olduğum ds160 formuna muhtemelen yanlış girdiğim bir bilgiden dolayı ulaşamıyorum yani formumu tamamlamamıştım. Randevuyu iptal etme şansım maalesef bulunmuyor yeni bir ds160 doldurmam işimi çözecek midir?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |