Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar bi sorum olacaktı eşim gelir beyanında bulundu ama ödemesi gereken vergiyi ödemedi zamanı geçti üstelik benim için green card başvurusunu yapacaz bu bize sorun çıkarır mı?

• Herseyden once vergi borcunu bir an once odemenizi siddetle tavsiye ederim. Zamani gectigi icin artik ceza ve faiz ekleniyor ustune. Bir sure sonra odemesi oldukca zor bir miktara donusebilir.

Greencard basvurusunda sorun cikarir mi bilmiyorum. Bilgisi olanlar cevap verirler.

• @fatim, içinde söyledi: Gelir beyanında bulunup vergiyi ödememek

Merhabalar bi sorum olacaktı eşim gelir beyanında bulundu ama ödemesi gereken vergiyi ödemedi zamanı geçti üstelik benim için green card başvurusunu yapacaz bu bize sorun çıkarır mı?

Sayın @MySea nin de dediği gibi ödemeyi en kısa sürede yapmanızı öneririm.

Eşiniz size sponsor olup evlilik nedeniyle mi Green kart başvurusu mu yapacaksınız ? Eğer öyleyse eşinizin geçmiş bir kaç yıla ait vergi bilgileri istenecek bu size sorun yaratabilir.Vakit kaybetmeden IRS ile iletişime geçip aylık ödeme planı yoluyla anlaşın bu konuda çok yardımcı oluyorlar.Aylık ne kadar ödeyebilirsiniz diye sorup ona göre bi ödeme planı çıkarıp faiziyle toplam borcunuzu belirtiyorlar.

• @Rookie Teşekkürler yanıtınız için. Evet eşim sponsor olacak o şekilde green card başvurusu yapacağız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatim, içinde söyledi: Gelir beyanında bulunup vergiyi ödememek

Merhabalar bi sorum olacaktı eşim gelir beyanında bulundu ama ödemesi gereken vergiyi ödemedi zamanı geçti üstelik benim için green card başvurusunu yapacaz bu bize sorun çıkarır mı?

Evet, Green Card basvurusunda bu durum problem yaratabilir.

Arkadaslarin da dedigi gibi IRS ile iletisime gecip bir payment plan uzerinde anlasin, bu plana dair belgeleri basvurunuzda kullanirsaniz borcunuzu odemeye calistiginiz icin bu durumun sorun yaratma ihtimali azalacaktir.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 114
  • 8
  • 974
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |