Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Ungranlar) yara izi ve psikolojik durum...

@crazycells peki bu yara izi ile ilgili herhangi bir belge talep ediyorlar mı veya da kontrol günü gittiğimde belge talep edebilirler mi?

Nasil bir belge? Bilemiyorum maalesef, doktor kendisi karar verecek boyle seylere... Ciddi bir kaza ve kisi mahkemelik/hastanelik olmadigi surece bu tur yaralarin bir belgesi olmayacaktir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Ungranlar) yara izi ve psikolojik durum...

Biraz konu disi gibi ama bundan sonra covid-19 testini de kesin uygulayacaklardir diye tahmin ediyorum.

Evet, teorik olarak bulasici, akut solunum yolu hastaliklarina sahip olmak gocmen vize reddi icin bir sebep... O nedenle hasta kisilerin iyilesmesini bekleyebilirler.

• ⭐⭐

@crazycells acilde dikiş atıldı sadece herhangi bir ameliyata gerek görülmedi doktor gelip inceleyip ameliyathaneye götürmedi.. ama çokta sıradan bir dikiş diyemeyebilirim çünkü kemiğe kadar inmişti ancak ameliyat değil sadece dikiş attılar o kadar

Unganların resmi sitesinde Geçmişinizde hastalık varsa, kronik bir hastalığınız varsa veya önemli bir ameliyat geçirdiyseniz, tıbbi begelerinizin veya tedavi planlarınız.

Diyor bu ameliyat sınıfına girmez sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Ungranlar) yara izi ve psikolojik durum...

@crazycells acilde dikiş atıldı sadece herhangi bir ameliyata gerek görülmedi doktor gelip inceleyip ameliyathaneye götürmedi.. ama çokta sıradan bir dikiş diyemeyebilirim çünkü kemiğe kadar inmişti ancak ameliyat değil sadece dikiş attılar o kadar

Unganların resmi sitesinde Geçmişinizde hastalık varsa, kronik bir hastalığınız varsa veya önemli bir ameliyat geçirdiyseniz, tıbbi begelerinizin veya tedavi planlarınız.

Diyor bu ameliyat sınıfına girmez sanırım.

sahsen sorun olacagini sanmam, sozlu beyan yetecektir diye dusunuyorum.

• Selamlar Dostlar
    19 Yaşındayım ve bazı özel sebeplerden dolayı antidepresan kullanıyorum. Greencard çıkması durumunda, anlaşmalı oldukları sağlık kuruluşlarından sağlık raporu alırken sorun yaratır mı? bu soruyu sormamın sebebi B sınıfı ehliyet için sağlık ocağından sağlık raporu alırken bile doktor sordu, herhangi "şizofreni" gibi ağır bir hastalık teşhisi yok sadece antidepresan kullanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca Greencard çıktıktan sonra sağlık testinde neye bakıyorlar bulaşıcı bir hastalığımızın olup olmadığına mı yoksa diyelim kalbimde yada böbreklerimde sorun var bu amerikaya gitmeme engel olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@unitedstatesofyiit, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Ungranlar) yara izi ve psikolojik durum...

Selamlar Dostlar
    19 Yaşındayım ve bazı özel sebeplerden dolayı antidepresan kullanıyorum. Greencard çıkması durumunda, anlaşmalı oldukları sağlık kuruluşlarından sağlık raporu alırken sorun yaratır mı? bu soruyu sormamın sebebi B sınıfı ehliyet için sağlık ocağından sağlık raporu alırken bile doktor sordu, herhangi "şizofreni" gibi ağır bir hastalık teşhisi yok sadece antidepresan kullanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca Greencard çıktıktan sonra sağlık testinde neye bakıyorlar bulaşıcı bir hastalığımızın olup olmadığına mı yoksa diyelim kalbimde yada böbreklerimde sorun var bu amerikaya gitmeme engel olur mu?

Antidepresan sorun olmaz. Herhalde en yaygın kullanıldığı yer de ABD'dir.
    Bulaşıcı hastalıklar, kendinize ve başkalarına zarar vermenize yol açabilecek hastalıklar dışındaki durumlar sorun olmaz.

• Ben 11 yaşındayken bacağıma demir batmıştı. İzi şuan çok belli olmuyor. Doktor yara izi varmı diye sorduğunda göstersem sorun olurmu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FurkanAydn, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Ungranlar) yara izi ve psikolojik durum...

Ben 11 yaşındayken bacağıma demir batmıştı. İzi şuan çok belli olmuyor. Doktor yara izi varmı diye sorduğunda göstersem sorun olurmu?

gecmis olsun, bir problem olmaz. Kazalar herkesin basina gelebilir, sizin saglik durumunuzla ilgili bir konu degil.

• @crazycells Bilgi için teşekkürler. İçim rahatladı.

• @thestars Yani 14 yaşında ergenken kendine zarar veren bir insan 23 yaşında üniversite bitirip stresle başa çıkma konusunda tecrübe kazansa bile "manyak" muamelesi görecekse zaten o ülkeye gitmenin de bir manası yok. Üslubun cidden berbat bu arada.

• Dr hanimefendi ile guzel bir sohbetimiz olmustu. Omuzumda liseye giderken yaptigim 6-7 tane faca izi var bir tanesi oldukca genis, herhangi bir dikis atilmadigi ve kendi kendine kapandigi icin normalden daha buyuk gozukuyor. Goz kapagimda ve cenemde de birkac tane var ve ayrica deprem yasamis biriyim. Doktor hanim yara iziniz var mi diye sordugunda omuzumdaki facalari ve yuzumdeki yaralari gosterdim. Liseye giderken kotu bir arkadas cevrem oldugunu cok fazla kavgaya karistigimi vs anlattim. Ayrica depremden sonra bir sure antidepresan kullandigimi hatta askerdeyken de antidepresan verdiklerini ama kullanmadigimi soyledim. Yanimda bunlara dair herhangi bir belge vs yoktu. Herhangi bir sikinti yasamadan vizeyi aldik.

• @TMG Çok endişeliydim, içime su serptiniz.

• Ben de saglik kontrolune dun girdim. Doktor hanim uzerimde yara olup olmadiginiz sordu. var, ortaokul sonda iken, yas 11-12 olsun sol dizimde kist bulmuslardi, ameliyat olmustum. actim gosterdim. bu ameliyatin icinde sag kalca kemigimden kemik alip bu dizde bosluk yere doldurmuslardi onun yarasini da gosterdim. ikisi de bildigin 5-6cm kadar dikis izlerinin belli oldugu, eklem yerinde olduklari icin de genis yaralar. doktor not aldi o kadar.

daha sonra dovmem olup olmadigini sordu; sol on kolda var bir tane 4-5 cm kadar genislikte. onu da not aldilar.

sonra bitti kontrol, idrar-kan ornegini ve xrayi yaptim o kadar.

Yani zannetmiyorum yara izinin, faca gibi olmadiktan sonra, sorun yaratacagini. herkesin basina kaza o bu su gelebilir, elimizde olan durumlar degil. abd'ye de manken almiyorlar, gocmen aliyorlar sonucta. Bu baslikta epey yazildigi gibi, yara izi eger faca ya da intihar izi ise ilgileniyorlar psikolojik kontrol acisindan.

• ⭐⭐

@TMG iyi sana takmamışlar dua et dostum

• ⭐⭐

@TMG benimde sol bacağımda 5 cantim genişliğinde kavgadan kalan kesik var sorun olmaz dimi ?

• @emirgenco, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Unganlar) yara izi ve psikolojik durum

@TMG benimde sol bacağımda 5 cantim genişliğinde kavgadan kalan kesik var sorun olmaz dimi ?

Takacak bir durum yok kardesim. Bunlar 17 yasindayken yapilan isler uzerinden 23 yil gecmis. Ayrica bu facalar kendimizi oldurmek icin yapilan intihar girisimleri degil. Yani bilegimizi, bogazimizi yada atardamarimizi kesmeye calismadik. Bu faca olayi bir nevi isyan idi benim icin. Bunu doktora duzgun bir sekilde acikladiginizda oda anlayis gosteriyor, sonucta karsinizdaki bir doktor ayrica yillardir bizim gibi binlerce kisiyi muayene eden bir doktor, muhtemelen artik insanlarin kendilerine cok bir sey soylemesine gerek kalmadan vucut dilinden asagi yukari anlayabiliyordurlar bir problem olup olmadigini.

• ⭐⭐

@TMG kardeşim bende kullandım 3 sene antidepresan ilaçları. Beni fena etkiledi bu yüzden bıraktım. Ama hiç bir zaman intiharı düşünsemde meğillenmedim bu kullandığım ilaçları söylemesek daha iyi mi olur acaba

• ⭐⭐

@TMG hayırlısı olsun inşAllah yeni hayatında başarılar diliyorum

• @emirgenco, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Unganlar) yara izi ve psikolojik durum

@TMG hayırlısı olsun inşAllah yeni hayatında başarılar diliyorum

Sagolasin ben 2 yildir Amerika'dayim, cok sukur simdilik hersey yolunda. Su Corona belasi olmasaydi cok cok daha iyi olabilirdi.

• ⭐⭐

@TMG Allah yardımcımız olsun üstadım dua ediyoruz hep Beklemek çok zor bi durum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |