Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evdekiler napuyonuz? 😃

• Yasaklı

@hascerob, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Chandler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob ben normal halısı olan ev görmedim abdde ilanlarda 😃

Bazıları sırf parke işte o evler canımdır, ciğerimdir 🙂 dökersin suyun içine bir şişe çamaşır suyunu misler gibi siler oturursun o halılarla vallahi erken yaşlanırım ben.. eşimle safiye ve han gibi takılırız evde 🙂

Ben İstanbul’ da da parkeli evde yaşıyorum yıllardır ve yatak odamın kapısına kadar ayakkabımla giderim. Evden çık arabaya bin, arabadan iş ofise gir gibi standartlarla yaşadığımız için pek ayakkabılarımızın pislik içinde olduğu bir durum yok ortada 🤣 bütün eve parke hakim ama salonun ortasında ve yatak odamda yatağın kenarında küçük bir halı mevcut. O parkelerde terlikle gezerim olayı biraz iğreti bir durum hali alır yıllara yayılınca. Ayaklarınız halıya bassın istersiniz emin olun bir yerden sonra (ABD de yaptırabilecek gücünüz olacağı için) yatak odasına o İran halısını döşetirsiniz 🤣

10 yılı bulan bir süredir Mega Lüx Yat sektöründr çalıştığım için bu durumun 100% tüm teknelerde (basic design) görebilirsiniz.

Tüm güverte teak ağacındandır. Suya en dayanıklı olan ağaç türü olması ve ekstra bir çok sebepten tercih edilir. Salonlar hep bahsettiğiniz güzel parkelerle kaplanmış ve tahmin ettiğinizi duyar gibiyim 🤣 Tabi ki bütün yatak odaları ve genel olarak merdivenler de olmak üzere iran halısı ile kaplıdır.

Ayağınızdaki ayakkabıyı çıkardıktan sonra terlik giymek bir süre sonra zulüm olarak gelir ve ne vernikli ne verniksiz ağaç üzerinde yalın ayak uzun süre kalmak çok iyi değildir. Verniksiz ağaç ayağınızın tabanındaki nemi çeker ve kuruluğa sebep olur. Vernikli ağaçlar isr tahmin edebileceğiniz üzere üzerinde yürümek iğreti bir his yaratır. 🙃

• Yasaklı

Yine dayanamadım 15 sayfayı okuyunca yazmadan edemedim. 🤣
    İyi geceler efenim

• Yasaklı

@hascerob
    Sezen AKSU’ dan bir alıntı bırakayım şuraya 🙃
    Umarım tıkır tıkır gezmek nasip olur o parkelerin üzerinde 🙃 şöyle bir mutluluk bakışı atarsınız eşinize 🙃

Hiçbir topuk tıkırtısı bu kadar davetkar çalamaz
    Bir göz vuruşuyla yerle bir eder böyle bir şey olamaz.

• Yasaklı

Akdeniz i çıkarıp sözlerden yerine Miami vesaire koysanız hepinizin hayalini yansıtabilecek bir parça koyuyorum şuraya. 🙃

• miami verelim

• @Emtee Yapmaz mıyız 😃 Ribeye diyorlar kaburganın ortasından özenle kesilmiş parçaları şişe geçiriyorsun arasına soğan biber domates ile onu deneriz, beef olarak da smoky top rump 🥩 😂

• ⭐⭐⭐⭐

Bugün öğlen saatlerinde forum sakinken biraz geziniyordum ve kendimi bir anda telefon hatları nasıl alındığı ile ilgili sayfaları okurken buldum ve o an dalı verdim bir an kendimi hat alırken hayal ettim sonra başka bir başlıkta abd ye ilk girişin nasıl olduğu ile ilgili sayfaları okurken buldum ve kendimi girişte elinde sarı zarfla sıra beklerken hayal ettim sonra yine başka bir başlıkta valiz hazırlama ile ilgili sayfaları okurken buldum valiz hazırlarken hayal ettim... telefon çalınca gerçek dünyaya geri döndüm... sonra dedim ki kendi kendime 8 mayıs ta ya çok sevineceksin ya da çok üzüleceksin... inşallah ilki olur yoksa...

• Yasaklı

@denizci10
    İhtiyacım olan dolar, dolar ihtiyacım olan şey.
    Eğer hikayemi seninle paylaşırsam, dolarını benimle paylaşır mısın?

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10
    İhtiyacım olan dolar, dolar ihtiyacım olan şey.
    Eğer hikayemi seninle paylaşırsam, dolarını benimle paylaşır mısın?

Canın sağolsun...

• Yasaklı

Bu arada size bir durumumdan bahsedeyim. 6 yıl önce 6 ay özel ingilizce dersi aldım. Ortaokulda kursa gitmiştim. 2 senede ergen çağımda. Özel derslerden sonra testlerde B2 çıkıyordum. Ders aldığım hatun kişi ile çok yakın arkadaşız. Şu an kendisi New Orleans ta yaşayan bir GC li hatta. Geçen ay kendisi ile görüntülü sohbet ederken dil hakkında muhabbet ettik. Bana dil öğrenmenin de her şeyde olduğu gibi 10.000 saat kuralı olduğunu ve maruz kalmaya devam etmem gerektiğini söyledi. Bir şeyi fark ettim. Son 5 yıldır işim, izlediğim tv show lar ve dinlediğim kaliteli müzikler aracılığıyla o kadar maruz kalıyorum ki, dinlediğim şarkıların çok büyük bir kısmını anlıyorum ve hatta aynı hızda tercüme etmeye başladım. Kalkıp tertemiz aksan ı ile Adele dinlemekten bahsetmiyorum tabiki o zaten çantada keklikti. 🤣

Bazen rap şarkılarının bile büyük bir kısmını anlayabiliyorum. Dildeki en önemli şey gerçekten maruz kalma olabilir. Maruz kalma konusuna odaklanmanızı tavsiye ederim. Geçen gün görüşmeye gittiğim Kanada’ lı da işlemler hakkında hala tartışıyoruz. 4 aylık dili paketten çıkarmış. Neden diye sorduğumda ihtiyacın yok dedi. Pratik sayesinde akıcı olmasada bayağı konuşmaya başladığım için öyle düşünmüş. 🤣 benden daha fazla inanmış bana.

🙃 sürekli maruz kalmayı bir düşünün dile.
    Ben artık şarkıları dinlerken eşlik etmeye çalışıp, duygunun içine girip mimik yapmaya çalışıyorum. 🤣

• @Ping-PONG ben de günlük haberleri ingilizce takip ediyorum, kitap okumaya başladım ingilizce. Isım gereği zaten tum dokümanlarım ingilizce. Biraz da günlük hayatta maruz kalınca 3 4 aya hallederiz belli bir seviye için düşünüyorum

• Ozkans coundown!

• Şafak 7 Antalyaya selam olsun .....

• ⭐⭐⭐⭐

@bitkicel Şafak 7 gün + 19 saat yanlış bilgi vermeyelim 19 saat nerdeyse 1 gün ediyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG özlettin kanka kendini nerelerdesin sen 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Chandler dışardaki asıl sen napıyon 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Chandler dışardaki asıl sen napıyon 😃

An itibariyle mail geldi benim de imzalı kaşeli belgem var 😂😂 bende dışardaki sayılırmıyım artık

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir bi bende yok galiba 😃 dışardakilerle irtibatı kessem mi

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir bi bende yok galiba 😃 dışardakilerle irtibatı kessem mi

Bizim havalimanı olduğundan evrakları hazırlamışlar her an çağırabiliriz diye 😁 kullanmaya pek niyetim yok ama

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |