Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu kusura bakmayın lütfen ben tesadüfen gördüm bahsettiğiniz ülke kanada sanırım biz geçen yıl yeğenimi gönderdik öğrenci olarak. Kanada vizesinde evet 500 bin tl ile red alanda var 40 bin tl ile vize alanda var,burada istenen tabiki niyet mektubundaki plana uygun bütçe en kilit nokta niyet mektubu o sağlam ve açıklayıcı mantıklı bir plan anlatıyorsa konsolos veriyor vizeyi ben kendim yazmıştım mesela şansa bırakmak istememiştim içim rahat etsin diye,sadece dil okulu degilde pathway programı olsa daha iyi olur dil+2 yıllık kolej eğitimi mesela ve okulun on kayıt kabul mektubu yerine ilk dönem ücretinin ödendiğini ve dilden sonra koleje devam edeceğiniz bölümün bilgilerinin bulunduğu bir kabul mektubu işinizi görecektir. siz okurken eşiniz çalışma izni alır çocuklar ücretsiz okur dil bitip bölüme başladığınızda sizede çalışma izni çıkar part time kanada okul bitince 2 yıllık çalışma izni veriyo 2 yıllık bölümler için ama her koleje değil bunu araştırmak lazım bunun 1 yılını okuduğunuz bölümle ılgili tam zamanlı çalışarak geçirdiğinizde göçmenlik alabiliyorsunuz son okuduğumda hatta eskiden kolejde okuduğunuz süreyi vatandaşlık başvurusu için saymiyorladi şimdi süreye dahil etmişler hızlanmış işler biraz. yeğenim şuan orada yazılım okuyor ve mutlu onun vize süreciyle birebir ilgilenmiştim bu bilgiler bir buçuk yıllık tabi pandemi yoktu ortada hem sizin hemde araştıran birilerinin işine yarar belki diye yazmak istedim...

• ⭐⭐⭐

@ecom harikasınız çok teşekkürler bende niyet mektubunda, Kariyerimde hedeflediğim üst pozisyonlara ulaşabilmek için, kendime yatırım yapmam gerektiğini, yapacağım yüksek lisansın da, bu yönde yapılmış iyi bir başlangıç olacağını düşünüyorum Şeklinde bir şeyler yazayım diyordum ve gerçekten türkiyede istediğim yerlerde çalışmak için çok sağlam bi dil isteniyordu bende bu şartı karşılayamadığım için kabul alamamış ve depresyona girmiştim. Hırslanıp dil kasamadım hatam bu işte şimdi de gitmeye zorluyoruz, özelden sorsam yerin adını bana söyleyebilir misiniz

• il_794xN.2959725416_lu0d.jpg

• il_794xN.2632846784_bjm3.jpg

• il_794xN.2109149968_4btt.jpg

• il_794xN.2097167019_cah3.jpg

• ⭐⭐⭐

Kendimi sürekli şöyle cümle kurarken buluyorum. "Amerikaya gidersek..." Deliriyorum son günlerde galiba iyice heyecandan 🙈

• ⭐⭐

@Hyller eşim geçen gün yapı market de bu açılı Kesim yapan testerelere yapıştı alcam diye ne yapcaksa dedim Amerika'da alırız büyük garajimızı atölye yaparsın 🙂

• @Chandler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Evlerden konu açılmışken şu duvardan duvara halı mantığı bir tek bana tiksinç gelmiyordur dimi? Hiç sevemedim.

türkiye'de de vardı zamanında halıflex olarak geçiyor 😃

Yani biz mis gibi yaptırırız sıfır ilk biz basacağız falan ama Amerika’da kim bilir kimler çiğnedi o halıları düşündükçe uykularım kaçar benim 🙂 bazen ev ilanlarına bakıyorum halıflex gördükçe içime fenalıklar basıyor 🙂

• @hascerob ben normal halısı olan ev görmedim abdde ilanlarda 😃

• @Hyller, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Kendimi sürekli şöyle cümle kurarken buluyorum. "Amerikaya gidersek..." Deliriyorum son günlerde galiba iyice heyecandan 🙈

Ben deee ve sürekli evdeki eşyaları kafamda ya satıyorum ya da yakınlarıma veriyorum falan 🙂 ben kesin delirdim! Galiba falan bile diyemiyorum artık 🙂

• @Chandler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob ben normal halısı olan ev görmedim abdde ilanlarda 😃

Bazıları sırf parke işte o evler canımdır, ciğerimdir 🙂 dökersin suyun içine bir şişe çamaşır suyunu misler gibi siler oturursun o halılarla vallahi erken yaşlanırım ben.. eşimle safiye ve han gibi takılırız evde 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

• 2 haftadır foruma bakmıyordum, 250 sayfa ilermiş 😅 Her şeyi okuyordum ama 250 sayfa için zamanım yok.

Neyse, yaklaşık olarak 1 hafta kaldı artık. Kazananlar belli olmuştur, geriye sadece açıklanması kalmıştır. Bazılarımızın hayatı değişti ama daha kendi bile bilmiyor. Çoğumuz için aynı tas aynı hamam devam.

Kazananlar için (belki kendim de dahilim) Saving Private Ryan'daki son sahnede ölen yüzbaşının dediğini diyorum şimdiden, "Earn it." Siz o ekranı görün diye milyonlarca kişi has not been gördü. Kazananlar bu şansa layık olmaya çalışsınlar. Kaybedenler de her bitişin başka bir şeyin başlangıcı olduğunu bilsinler. Açıklanana kadar daha da yazmam artık herhâlde. Herkese iyi şanslar.

• @ahsenaydgdu rica ederim ne demek bi faydam dokunursa ne mutlu umarım herkes hayallerine kavuşur...

• @TughanTug kardeşim benim kuzu kaburga yaparmıyız 😂🥩

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir

Ya sorma bu aralar bunlara sardım özellikle masaları kasa ya çevirenler efsane oluyo 😍😍

• @Zelene peeee ben geçen sene çıkacak diye çoğu el aletini almamıştım. Çıkmayınca gerekli olanları aldım. Bu sene de son 3, 4 ay kala yine aynı psikoza girdim 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir uslu uslu yatıyor işte

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |