Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar Kasım ayında j-1 to b-2 islemi yaptım lakin approved olup parmak izi gelmedi.

180 gün geçmeden bu seferde de f-1 yapmak için b-2 ya başvurdum f-1 bridge gap olarak.

Böyle bir şeyin olması mümkün müdür? Ya da eksik nokta var mı?

B-2 onaylanıp F-1 için okuldan gelen evrakları aynı anda mı yoksa b-2 den cevap geldikten sonra mı halledeceğim?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mybz35, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Merhabalar Kasım ayında j-1 to b-2 islemi yaptım lakin approved olup parmak izi gelmedi.

180 gün geçmeden bu seferde de f-1 yapmak için b-2 ya başvurdum f-1 bridge gap olarak.

Böyle bir şeyin olması mümkün müdür? Ya da eksik nokta var mı?

B-2 onaylanıp F-1 için okuldan gelen evrakları aynı anda mı yoksa b-2 den cevap geldikten sonra mı halledeceğim?

Teşekkürler.

Dogru anladiysam bir sorun gorunmuyor 🙂

Simdi F-1'e gecis basvurunuz onaylanana kadar B2 statusu icin uzatma basvurusu yapmaya devam edeceksiniz. Buyuk ihtimal tum uzatma ve basvuru sonuclarini daha sonra tek seferde alacaksiniz.

• @crazycells
    F-1 dair hiçbir bir şey yapmadım sadece evraklarda yakın tarihte F-1 yapacağım bunun için b-2 yi köprü görevinde kullanacağım şeklinde extension talebinden bulundum herhangi bir okuldan belge almadım

J-1 -B-2
    B-2 ext. For F-1 şeklinde düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mybz35, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells
    F-1 dair hiçbir bir şey yapmadım sadece evraklarda yakın tarihte F-1 yapacağım bunun için b-2 yi köprü görevinde kullanacağım şeklinde extension talebinden bulundum herhangi bir okuldan belge almadım

J-1 -B-2
    B-2 ext. For F-1 şeklinde düşünüyorum.

F-1 icin B-2 onayini beklememelisiniz. Ayni anda basvuruyu yapmaniz daha iyi olur, F-1 basvurunuz onaylandiginda ABD'ye son 30 gunde girmeniz mumkun olmadigi icin, ayni anda B-2 bridge basvurunuz da onaylanacak. Boylelikle B-2'den F-1'e gecmis gibi olacaksiniz.

Bu B-2 bridge basvurusu, F-1'i ilgilendiren yasalardaki kisitlamalardan kaynaklanan bir gereksinim.

• @crazycells
    Çalıştığim göçmen uzmanı böyle yapmayi Uygun gördü nedenini bilmiyorum.Change of status yapıyorum j-1 dayken vizem onaylanmadi.pending de kaldı.

Şimdi de yine b-2 ama change of status olacak yakın tarihte niyetli yaptım
    Aslında niyetim b-2 yi legal olarak uzatmak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Çalıştığim göçmen uzmanı böyle yapmayi Uygun gördü nedenini bilmiyorum.Change of status yapıyorum j-1 dayken vizem onaylanmadi.pending de kaldı.

Şimdi de yine b-2 ama change of status olacak yakın tarihte niyetli yaptım
    Aslında niyetim b-2 yi legal olarak uzatmak

Bu islemleri genel olarak bir amaca yonelik yapmalisiniz, bence kafanizda bunlari netlestirin, iyi olur... eger olaylari cok fazla karistirirsaniz bir yerden sonra durumunuzu ve niyetinizi aciklamaniz zorlasacaktir, bilginize.

• @crazycells bu şekilde approved olmam imkansız mı peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu şekilde approved olmam imkansız mı peki?

Hayir, imkansiz oldugunu dusunmuyorum. Her durum kendine ozel... Eger siz nedenlerinizi ve amaclarinizi iyi bir sekilde anlatabilirseniz bence kabul olacaktir.

• Yasaklı

Merhaba. İyi günler. Daha önce bu soruyu veya benzerini sormuş olabilirim. O yüzden şimdiden özür dilerim.

F1 vizesine başvurmak istiyorum ancak ülkemizde randevu durumları malum. O yüzden B1/B2 vizem ile giriş yapıp statü değişikliği yapmak istiyorum.

Birinci sorum, bu işlemi ne zaman yapmalıyım? Giriş yaptıktan İlk şu kadar zaman aralığında veya en son şu kadar zamanda gibi...

İkincisi, sonradan geçeceğim statü için prosedür, örneğin F1 için, normal F1 vizesine başvuru prosedürü ile aynı mı? Ona göre bazı evrakları yanımda götüreceğim. Diploma, banka kayıtları vb.

Üçüncü sorum, en çok merak ettiğim: Statü değiştirir isem ABD'de çıkıp tekrar girebilir miyim?

Şimdi normalde F1 vizesi olduğunda giriş çıkış yapılabiliyor olması lazım ama statü değişikliği yapınca bu mümkün mü?

Dördüncü sorum, diyelim ki kötü senaryoda Change of Status kabul edilmedi. Bana çıkış için bir süre verilecek mi ya da B1/B2 vizemin change of status başvurusundan sonra iptal edilmesi riski var mı? Yani illaki bu risk vardır da ne oranda acaba, tecrübelerinize dayanarak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katafalk, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Merhaba. İyi günler. Daha önce bu soruyu veya benzerini sormuş olabilirim. O yüzden şimdiden özür dilerim.

F1 vizesine başvurmak istiyorum ancak ülkemizde randevu durumları malum. O yüzden B1/B2 vizem ile giriş yapıp statü değişikliği yapmak istiyorum.

Birinci sorum, bu işlemi ne zaman yapmalıyım? Giriş yaptıktan İlk şu kadar zaman aralığında veya en son şu kadar zamanda gibi...

İkincisi, sonradan geçeceğim statü için prosedür, örneğin F1 için, normal F1 vizesine başvuru prosedürü ile aynı mı? Ona göre bazı evrakları yanımda götüreceğim. Diploma, banka kayıtları vb.

Üçüncü sorum, en çok merak ettiğim: Statü değiştirir isem ABD'de çıkıp tekrar girebilir miyim?

Şimdi normalde F1 vizesi olduğunda giriş çıkış yapılabiliyor olması lazım ama statü değişikliği yapınca bu mümkün mü?

Dördüncü sorum, diyelim ki kötü senaryoda Change of Status kabul edilmedi. Bana çıkış için bir süre verilecek mi ya da B1/B2 vizemin change of status başvurusundan sonra iptal edilmesi riski var mı? Yani illaki bu risk vardır da ne oranda acaba, tecrübelerinize dayanarak...

1. Genel olarak tavsiye ettigimiz bekleme suresi 90 gun, aksi durumda "B" vizesini amacina uygun kullanmadiginizi ve giriste yalan bilgi verdiginizi soyleyebilirsiniz.

2. Evet cogu ayni, lakin kabul edilmeniz 1 yildan uzun surebilir, once I-20 formunu almaniz gerekiyor okuldan daha sonra statu degisikligi yapabilirsiniz. Onceki sayfalari okudugunuza emin olun cunku ayni zamanda B1/B2 icin bridge gap basvurusu yapmaniz lazim, bunu her 6 ayda 1 basvuru sonuclanana kadar yapacaksiniz. Eger okulun baslama zamanina kadar sonuclanmazsa I-20 belgenizi guncellemeniz gerekiyor.

3. Hayir, maalesef ABD disina cikamiyorsunuz, eger cikarsaniz basvurunuz reddedilir, eger basvurudan sonra cikarsaniz yeniden girebilmek icin konsolosluklardan F1 vizesi almaniz lazim. Statunuz F iken, B1/B2 vizesi ile ABD'ye giris yapamazsiniz.

4. Vizeniz reddedilmeyecektir, bu oran bence yuksek degil; lakin hizli bir sekilde ABD'den cikmaniz lazim. ABD'de kaldiginiz sure cok uzarsa daha sonra yeni vize alirken bu durum karsiniza olumsuz bir etken olarak cikabilir.

• Fingertrack için herhangi bir kağıt gelmedi ya da geldi ama bana ulaşmadı.

Vizem bitti yine de çağırma durumları var mı?

Parmak izi gelene kadar 6 ay doldu yani

Ne yapmalıyım?

• Yasaklı

@crazycells Öncelikle sabırla tek tek cevapladığınız için teşekkür ederim.

Bir sayfada processing times diye bir kısım bulmuştum ve F1 vizelerine geçiş süreleri neredeyse en az 1 yıl sürüyor.

Sadece National Benefits Center için daha kısa süreler var, ama onda da "all other" diyor, buraya başvurabilir miyiz statü değişikliği için?

Bahsettiğim sayfa şu:

Processing Times

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Fingertrack için herhangi bir kağıt gelmedi ya da geldi ama bana ulaşmadı.

Vizem bitti yine de çağırma durumları var mı?

Parmak izi gelene kadar 6 ay doldu yani

Ne yapmalıyım?

Eger basvuruda belirttiginiz uzatma tarihi geldiyse, bu basvuru sonucunu beklemeden ABD'den cikabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katafalk, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells Öncelikle sabırla tek tek cevapladığınız için teşekkür ederim.

Bir sayfada processing times diye bir kısım bulmuştum ve F1 vizelerine geçiş süreleri neredeyse en az 1 yıl sürüyor.

Sadece National Benefits Center için daha kısa süreler var, ama onda da "all other" diyor, buraya başvurabilir miyiz statü değişikliği için?

Bahsettiğim sayfa şu:

Processing Times

Maalesef siz service center'i kendiniz secemiyorsunuz, siz basvurunuzu yapmalisiniz, USCIS nereye gidecegine karar verecek.

• @crazycells diyelim 2 ay sonra geldi ne zamandan itibaren başlıyor 6 ayim diyelim geldi 8. Ayda ben nasıl duracağım burda ek 2 ay daha yani bitmeden cevap gelmesi gerekmiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells diyelim 2 ay sonra geldi ne zamandan itibaren başlıyor 6 ayim diyelim geldi 8. Ayda ben nasıl duracağım burda ek 2 ay daha yani bitmeden cevap gelmesi gerekmiyor mu?

o sekilde olmuyor maalesef. gec gelse de sizin formda bahsettiginiz surede ABD'den cikis yapmaniz gerekiyor. Yani misal turist olarak kalisinizi 3 ay daha uzatmak istiyorsaniz ve formlari doldurup gonderdiyseniz cevabin gelmesini beklemeden 3 ay sonra cikis yapmaniz lazim.

Zaten I-539 sonucu aylar sonra gelecektir, ama onaylandiktan sonra ABD'de kaldiginiz 3 ay statu disi kalmamis sayilacaksiniz. Aksi durumda ise sadece ABD'de kaldiginiz belli bir sure out-of-status kalmis sayilacaksiniz.

• ⭐⭐

Merhaba Annemin turist vizesini uzatacagiz. Merak ettigim konu annem dondukten sonra tekrar Amerika'ya geldiginde sinir kapisinda sorun yasarmi ?tecrube etmis kimse varmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Merhaba Annemin turist vizesini uzatacagiz. Merak ettigim konu annem dondukten sonra tekrar Amerika'ya geldiginde sinir kapisinda sorun yasarmi ?tecrube etmis kimse varmi?

Eger makul bir sure gectikten sonra ABD'ye giris yapiyorsa sorun olmamasi lazim.

Ama ABD icinde asiri uzun kalirsa, veya izin verilen sureden daha uzun kalirsa bu durumda giriste problem yasama ihtimali yuksek.

• ⭐⭐

@crazycells makul sure mesela 4 ay gbi olsa 😊 sonra geldiginde birsey olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells makul sure mesela 4 ay gbi olsa 😊 sonra geldiginde birsey olur mu ?

ekstra 4 ay bence de kabul edilebilir bir sure 🙂 ama dediginiz tarihte ABD'yi terk etmeyi unutmayin 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |