Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gokhanbagatur Eskiden başkent diye sıkıntı olabilir diye eyalet yapmamışlardı acaba şimdi neden böyle bir adım atıldı...

• ⭐⭐⭐⭐

@gokhanbagatur ahanda konu içi oldu işte 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı çok dışlanmışlardı ya bu seferde denge olmamıştı o ülkede yaşıyorsun ama seni yönetecek başkan için oy veremiyorsun mesela ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı daha doğrusu senato vekil filan hiç birşey seçemiyorlar diye biliyorum.

• aslinda hem eyalet hem degillerdi, bircok eyalet haklarina da sahiplerdi kongrede de bir delege ile temsil ediliyorlardi fakat bu temsilcileri kongre uyesi sayilmiyordu.
    Artik onlarda bir kongre uyesi 🙂

• @Rhonster @gokhanbagatur Cevaplarınız için teşekkürler. 🙂
    Bu ABD deki eyalet sistemi, meclisleri felan çok karışık geliyor bana. 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı yok be her eyalet 1 devlet her devletin senatosu da abd işte

• @Halil-İbrahim-Kamacı her eyalartin kendi icinde cok farklilik gosteren kurallarinin yani sira degisik vergi sistemlerine tutunda aklinaza gelebilcek bircok sey ,ulke icinde ulke gibi 🙂

• @Rhonster Çok basit ve öz anlattın hocam. 😃 😃
    @gokhanbagatur Aynen hocam. Eyalet sistemini kavrayınca insan neden amerikalıların kendilerine United States dediğini çok iyi anlıyorum çoğunlukla America lafını kullanmıyorlar hep US . 😃 😃
    ABD deki sistem de mecliste çoğunluğun olması delegelerin çok olması tüm yetkilerin başkanda olmaması hatta başkanı bile yargılanabilmesi çok hoşuma gidiyor adalet işte...

• ⭐⭐⭐

@denizci10 farzedelim belki gittik turiste başvurduk şuanki profiller belki vizeyi zaten alacak ama ben ya alamazsak bi kere red yemeyelim mimlenmeyelim diye aşırı pimpirikleniyorum.
    Eşim kasma bukadar yol arama turistle şansımızı deneyelim orda bakarız çaresine diyo. Okul iş staj herneyse.. Ben Hayırrr ya alamazsaaak kesin bi çözüm bulmaya çalışıyorum sen karışma diyorum😂 coinlerle kafayı bozmuş durumda şuuan normalde de herşeye olur ben varım demesi, burda eşimi ikna edemiyorumları okuyunca nimet gibi geliyor çünkü ben amerikayla kafayı bozmuş durumdayım.

• New Jersey, Jersey City vb gibi New York'a yakın yerleri düşünen nedense pek göremedim. Amerika'ya işsiz olarak yeni gelen ve bütçesi az göçmenler için Texas veya Florida'dan daha iyi olabilir sanki. Toplu taşıma var dolayısıyla başlangıçta araç masrafı yok, hele alınacak ucuz bir 2.el aracın bozulması halinde sudan çıkmış balığa dönme riski yok, ek olarak Jersey City vb. gibi yerlerde oturup New York City'deki iş imkanlarından faydalanma olabilir. Türkiye'den ehliyetin varsa Nj'de ehliyet almak kolay çünkü road test yok. Muhtemelen Lyft'in pazarpayı Nj'de Texas veya Florida'ya göre daha iyi. Verilere göre saatlik ücretler ve fakirlik oranı Texas'dan iyi görünüyor. Verilere göre yorumlarsak sadece kiralar handikap olabilir gibi. Birde verilerden anlaşılamayacak konular olabilir. Mesela toplu taşıma gerçekte ne kadar etkin kullanılabilir? Bazı tekinsiz istasyonlardan, vagonda yalnız kalma durumunda güvenlik problemlerinden bahsediliyor.

• @ahsenaydgdu sakin ol relax ol benim hanımda bana diyor çıkmayacak boşuna yorma beni diyor 😂 ama o görecek 😂 bende geleyim diyecek ben valizlerimi hazırlarken 🗽😂😂🗽

• ⭐⭐⭐

@Emtee ahahaha napcan ds formuna eklemicenn mi 😂 anca beraber kanca beraber 😂 şaka bi yana iyiki ayak uyduruyor yoksa aşırı üzülürdüm ve bu benim hayalim yani sorun olurdu bayaa..

• @ahsenaydgdu yok eklicemde o detaylardan fazla haberi yok. Sadece cıkıp çıkmama konusunda bilgili ds 260 falan bilmiyor yani. Biraz korkutacammmm 😆 o benim motivemi düşürüyor bende onu korkutacağım 😂

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu geçenlerde interrail de elemanın teki turist vizesini almış grupta da yazmış sonunda vizemi aldım şimdiki amacım bir yolunu bulup çalışmak ve kalmak gibi dönmeyeceğini yazmış gruptan biri bunu ekran görüntüsü al konsolosluğa at elemanı geri çağırıp sorguya çekmişler onaylanan vize red yemiş

• ⭐⭐⭐

@Zelene ayyy inanmıyorum, yazık yaa.. 😭 Lanet olsun bu hasetlere

• @Zelene işte bende bunu anlamıyorum. Neden şikayet edersinki? Sanane milletin hayallerinden, yani anlam veremiyorum bi şekilde yolunu bulmuş vize onayı almış sen neden şikayet edersinki! Eline ne geçiyorki.

• ⭐⭐⭐

@Emtee çıksın eminim senden benden çok araştıracaklar 😂 yani ben kesinlikle böyle olacağını düşünüyorum eşim adına 😂 Çünkü dereyi görmeden paçayı sıvamaz ama dereyide gördümü balıklama atlar öylede bi adam. Son 15–16 gün sürekli çıksa öyle çıksa şöyle böyle konuşuyoruz umarım büyü bozulmuyodur 😦

• ⭐⭐

@Emtee var öyle tipler heryerdeler birde kalıcı bir hasarı var yani çocuğun geleceğini etkiliyor yazık

• @Zelene eline ne gecmis .. yazik .
    O yuzden dikkatli olmakta fayda var orda burda yapilan paylasimlarda yazilan yorumlarda bile malum etrafimiz hain dolu bu bir dost da olabilir hic tanimadik biride..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |