Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, iyi akşamlar arkadaşlar. Biz arkadaşımla beraber 21 Haziran'da San Diego'da bir dil kursu için kayıt yaptırmayı planlıyorduk. Otel ve uçak rezervasyonu da yaptırdık o tarihe. Sormak istediğim şey acaba F1 vizesini acil randevu ya da hızlı randevu şeklinde erkene çekme ya da yeni bir erken randevu oluşturma şansı olur mu? Şu an alabildiğimiz en yakın randevu tarihi Haziran 2022 ama dil kursu hazırım 2021'de bunu erkene çekmek için bir şansımız var mı dersiniz?

• @Andia, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, iyi akşamlar arkadaşlar. Biz arkadaşımla beraber 21 Haziran'da San Diego'da bir dil kursu için kayıt yaptırmayı planlıyorduk. Otel ve uçak rezervasyonu da yaptırdık o tarihe. Sormak istediğim şey acaba F1 vizesini acil randevu ya da hızlı randevu şeklinde erkene çekme ya da yeni bir erken randevu oluşturma şansı olur mu? Şu an alabildiğimiz en yakın randevu tarihi Haziran 2022 ama dil kursu hazırım 2021'de bunu erkene çekmek için bir şansımız var mı dersiniz?

merhabalar bende sizin gibi bekleyenlerdenim. çok arastırdım ancak sanırım sadece master , doktora ve üniversite eğitimlerinde öne alındığı oluyormuş. Oda hepsinde değilmiş. Sadece bir kaç kişinin aldığını duyanlar var. Keşke uçak biletinizi almamıs olsaydınız önden.

• @cüneyt-tarıkman cevabınız için çok teşekkür ederim. anlaşılan o ki pek şanslı değiliz. peki vizeler dahi belli değilken ds160 formuna ne zaman gidip döneceğimizi nasıl yazacağız? yani ds160 formunda oynama yapabilir miyiz vize randevusuna kadar? bir de geçen yaz dil okulları için vize randevusu durumlarının akıbeti nasıl olmuştu biliyor musunuz, bir umut aşılamayla beraber yaza açarlarsa diye? çok sağolun, hepimize bol şans, hayırlısı olsun umarım.

• @Andia, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman cevabınız için çok teşekkür ederim. anlaşılan o ki pek şanslı değiliz. peki vizeler dahi belli değilken ds160 formuna ne zaman gidip döneceğimizi nasıl yazacağız? yani ds160 formunda oynama yapabilir miyiz vize randevusuna kadar? bir de geçen yaz dil okulları için vize randevusu durumlarının akıbeti nasıl olmuştu biliyor musunuz, bir umut aşılamayla beraber yaza açarlarsa diye? çok sağolun, hepimize bol şans, hayırlısı olsun umarım.

sanırım geçen yıl alan olmadı (dil okulları için ) tecrübe edinmiş birileri yazımızı görürse yorum yapacaktır. 2. sorunuza gelecek olursak ds160'ı submit ettikten sonra revize edemiyorsunuz. Gitmeyi düşündüğünüz tarihi işaretleyip randevu tarihine az kaldığında uçak rezervasyonu yapabilirsin. Ben öyle yaptım. Sanırım birçok insan aynı şekilde yapıyor. Yoksa çok bilet hakkı yanardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Andia, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, iyi akşamlar arkadaşlar. Biz arkadaşımla beraber 21 Haziran'da San Diego'da bir dil kursu için kayıt yaptırmayı planlıyorduk. Otel ve uçak rezervasyonu da yaptırdık o tarihe. Sormak istediğim şey acaba F1 vizesini acil randevu ya da hızlı randevu şeklinde erkene çekme ya da yeni bir erken randevu oluşturma şansı olur mu? Şu an alabildiğimiz en yakın randevu tarihi Haziran 2022 ama dil kursu hazırım 2021'de bunu erkene çekmek için bir şansımız var mı dersiniz?

sayin @cüneyt-tarıkman 'in dedigi gibi dil okullarina dair henuz acil randevu kabul ettiklerini gormedik maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Andia, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman cevabınız için çok teşekkür ederim. anlaşılan o ki pek şanslı değiliz. peki vizeler dahi belli değilken ds160 formuna ne zaman gidip döneceğimizi nasıl yazacağız? yani ds160 formunda oynama yapabilir miyiz vize randevusuna kadar? bir de geçen yaz dil okulları için vize randevusu durumlarının akıbeti nasıl olmuştu biliyor musunuz, bir umut aşılamayla beraber yaza açarlarsa diye? çok sağolun, hepimize bol şans, hayırlısı olsun umarım.

Konsolosluk acildiktan sonra randevu tarihlerinde otomatik degismeler olabilir, eger ilk planiniz ciddi sekilde degisirse yeni bir DS-160 formu doldurup, mulakat gunu o formun barkodunu goturebilirsiniz. Bu durumda yeni doldurdugunuz formdaki bilgilere gore degerlendirme yapabilirler.

• Aramızda Kıbrıstan son 2 yıl içerisinde F1 vizesi almış olan, almayı düşünen , alındığını duyan var mı ? Bir videoda gördüm sanırım Kıbrısta açıkmış konsolosluk. Gidip F1 vizesi alabilir miyiz sizce ? Birde bu bize istanbulda verilen süre dolduğunda hala mülakat yapamıolarsa ( ocak 2021 misal) hala paramız iade ediliyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Aramızda Kıbrıstan son 2 yıl içerisinde F1 vizesi almış olan, almayı düşünen , alındığını duyan var mı ? Bir videoda gördüm sanırım Kıbrısta açıkmış konsolosluk. Gidip F1 vizesi alabilir miyiz sizce ? Birde bu bize istanbulda verilen süre dolduğunda hala mülakat yapamıolarsa ( ocak 2021 misal) hala paramız iade ediliyor mu ?

para iadesi icin AIS ile gorusun isterseniz, o ucretlerin gecerliligi 30 Eylul 2022 tarihine kadar uzatildi.

Fee Payment Extension
    The U.S. Mission to Turkey understands that many visa applicants have paid the visa application processing fee and are still waiting to schedule a visa appointment. At this time, we are only providing limited services due to health and safety concerns. In the meantime, rest assured that the U.S. Mission has extend the validity of your payment/fee (known as the MRV fee) until September 30, 2022. Please continue to monitor this site for information on when we will return to routine visa operations.

Vize gorusmenizi kabul edip etmeyeceklerini isterseniz onceden ilgili konsolosluga sorun. Eger belli bir sure Kibris'ta bulunmuyorsaniz basvurunuzu kabul etmeyebilirler.

• ⭐⭐⭐

Dil okulu için elgin comminity college ile görüştğm chicagoda. Sponsor ya kendimin fark etmiyor hesapta 20 bin dolar görmek istiyormuşlar eğitim ve 1 yıllık masraflar için... Burası college diyemi böyle acaba yoksa normal dil okullarında da böyle şartlar var mı? İlk temasa geçtiğim okul henüz başka bir okuldan yanıt almadım ondandır merakım, cevaplar için şimdiden sağolun 🙏🏼

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Dil okulu için elgin comminity college ile görüştğm chicagoda. Sponsor ya kendimin fark etmiyor hesapta 20 bin dolar görmek istiyormuşlar eğitim ve 1 yıllık masraflar için... Burası college diyemi böyle acaba yoksa normal dil okullarında da böyle şartlar var mı? İlk temasa geçtiğim okul henüz başka bir okuldan yanıt almadım ondandır merakım, cevaplar için şimdiden sağolun 🙏🏼

okuldan okula çok değişebiliyor. Ben dil okulu için bakmadım ancak master programlarını baya arastırdım. Birine de kabul edildim. Şöyle söyleyebilirim size. 10 bin dolar göster diyende vardı 50 bin i gördüğümde oldu. Basvurdugunuz diğer okullardan daha az gösterilmesini isteyen cıkabilir.

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman aslında bnmde 2 ders almam gerekiyor ama 2 ders için ı20 gönderemeyiz diyip işi yokuşa sürüyorlar. Bende madem dil okulu varsa dedim ama içim içimi kemiriyor. Evli çocuklu dil okuluna gitcekmişmiş buna kim inanır, gidip kapıdan red yemeyelim bide..

Sizin master için gideceğiniz okul nerede ve bölüm nedir? Bide kabul aldım derken ı20 yimi gönderiyorlar nasıl oluyor tam olarak

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman aslında bnmde 2 ders almam gerekiyor ama 2 ders için ı20 gönderemeyiz diyip işi yokuşa sürüyorlar. Bende madem dil okulu varsa dedim ama içim içimi kemiriyor. Evli çocuklu dil okuluna gitcekmişmiş buna kim inanır, gidip kapıdan red yemeyelim bide..

Sizin master için gideceğiniz okul nerede ve bölüm nedir? Bide kabul aldım derken ı20 yimi gönderiyorlar nasıl oluyor tam olarak

Florida da MBA (İşletme ) . Evet I-20 formunu gönderdiler adresime. Randevu aldım ama maalesef 2022 Mayıs ayına verildi. Baska ülkeden f1 vizesi alınabilir mi onu arastırıorum bende.

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman master doktorada erken randevu talebi oluyordu sanki youtubeda bir kanal var amerikauzmanı gökce hanım, orda duydum diye hatırlıyorum. Okul açılmadan önce olur belki 🤔

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman bide cüneyt bey ingilizce yeterlilik sınavı istediler mi kayıt aşamasında olmazsa bende sizin okula bi mail atayım 2 tane ders aldırırlarmı acaba 🤔😦

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Florida da MBA (İşletme ) . Evet I-20 formunu gönderdiler adresime. Randevu aldım ama maalesef 2022 Mayıs ayına verildi. Baska ülkeden f1 vizesi alınabilir mi onu arastırıorum bende.

Okul baslamadan 2 ay once konsolosluga yazin ve acil mulakat talep edin, buyuk ihtimal olumlu donus yapacaklardir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

vize konusunu ciddiye alan yerler genelde bu sekilde oluyor...

• ⭐⭐⭐

@crazycells bu şartları hali hazırda sağlıyoruz ama dil kursu 4500$ biraz fazla geldi ama burası comminity college ya ondandır değil mi. Vizede etkisi olurmu kurumun ali bey

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu şartları hali hazırda sağlıyoruz ama dil kursu 4500$ biraz fazla geldi ama burası comminity college ya ondandır değil mi. Vizede etkisi olurmu kurumun ali bey

evet, etkisi olur tabii ki 🙂 bilindik bir egitim kurumu ile ilk defa duyulan kuruma ayni sekilde yaklasmayacaklardir vize verirken.

• ⭐⭐⭐

@crazycells iyi bari içime su serpildi evli çocukluyken vize alamayacağız diye korkuyorumda ondan :))

• Arkadaşlar merhaba.. Yakında i-20 için başvurularımı yapacağım ve yavaş yavaş vize level'ine yaklaşıyorum 🙂 .. fakat alıp alamamam konusunda endişelerim var. ilk sayfalarda benim bölümüme benzer bir bölüme başvuru yapan arkadaş red almış. Acaba bende de olur mu sizce? Çok emek ve zaman harcadım.

2000 doğumluyum,
    University of South Florida'ya kabul edildim (en iyi 48. devlet üniversitesi) (Computer Engineering undergraduate).
    SAT'den 1470 aldım, en iyi %1'lik dilime girdim.
    USF'den alınabilecek en yüksek burs miktarını aldım. (ödeyeceğim ücretin %66'sı karşılanıyor, böyle olmasa maddi imkansızlık yüzünden gidemezdim)
    Babam polis memuru.
    Gideceğim şehirde (Tampa) kuzenim ikamet ediyor.
    Bekarım, askere gitmedim.
    Daha önce yurt dışına çıkmadım.

Sizce negatif bir profil çiziyor muyum? Biraz yorumlayabilirseniz çok sevinirim!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |