DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@crazycells Çok haklısınız aslında konsolosluk görevlileri ile aynı dünyayı aynı yerküreyi paylaşıyor olabilmek bile insanlık için büyük bir lütuf. Konsolosluk görevlilerinin hayatı yeryüzünde virüse rağmen işlerini yapan diğer meslek gruplarına mensup insanların hayatıyla bir tutulabilir mi ne münasebet. Camın altında boşluk varsa büyük risk virüs tamamen bitse bile önümüzde ki beş yıl hiç kimseyi konsolosluklara kabul etmemek çok daha güvenli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BKB, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba Arkadaşlar. Başvuru sırasında "Middle Name" kısmında harflerde yanlışlık olduğunu fark ettim. Bu sorun teşkil edermi.
    Başvuru yaparken ekran görüntüleri almıştım orda doğru gözüküyor ama SUCCESS sayfasında 2 harfin yanlış olduğunu gördüm. Nasıl oldu anlamadım. Red almaya sebep olurmu bu durum.

Genelde bu tur ufak hatalar sorun olmuyor, formi guncel ve dogru bilgilerle doldurdugunuza emin olun, yeterli...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MUSTAFA2021USA, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells Çok haklısınız aslında konsolosluk görevlileri ile aynı dünyayı aynı yerküreyi paylaşıyor olabilmek bile insanlık için büyük bir lütuf. Konsolosluk görevlilerinin hayatı yeryüzünde virüse rağmen işlerini yapan diğer meslek gruplarına mensup insanların hayatıyla bir tutulabilir mi ne münasebet. Camın altında boşluk varsa büyük risk virüs tamamen bitse bile önümüzde ki beş yıl hiç kimseyi konsolosluklara kabul etmemek çok daha güvenli olur.

Sikayetlerinizi ABD Disisleri Bakanligina suradan ulastirabilirsiniz:

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@crazycells Benim Amerika'ya gidebilmek gibi bir hevesim hiç yok, ben ülkem de yaşamaktan da son derece memnunum. Yani greencard benim için hiçbirşey ifade etmiyor. O yüzden şikayet edecek kadar değer de ifade etmiyor benim için. Uygulama da sürece katılanlara yapılan haksızlığa dikkat çeken bir yorum paylaştım sadece, vay senmisin paylaşan süreçten zarar görenler zarar verenlerin savunucusu oldu topyekün. Bunu anlamak çok zor mağdur olanların görüşe destek olmak yerine mağduriyete sebep olanların bir anda savunucusu olması akla, mantığa hayatın olağan akışına aykırıdır. Doğru veya haklı olsa bile, biri fikrini paylaştığı anda ortamda sivrilmek için alışıla gelmiş refleksle tam aksi görüşü yanlış olduğunu bile bile sadece aykırı olabilmek adına ortaya koyan insanlar sadece bizim toplumamı özgü çok merak ediyorum doğrusu.

• @MUSTAFA2021USA welcome to usa dostum bu kimsenin anlamadığı durum,insanların yön bulabilmek için caos içine sokmaları ve yaşam refleksi.kör olmak kulağı geliştirir sorunda bu.. senin gibi düşünüyordum ama artık hiç umrumda değil.yanlışın yok senin gibi düşünenlerde elbette var.

• ⭐⭐⭐⭐

@MUSTAFA2021USA virüs damlacık yolu dediğimiz bir yolla bulaşıyor bu tip virüsler ağır oldukları için havada serbest hareket edemeseler de belli bir süre havada kalabiliyor ve daha sonra çökerek bulundukları yere düşüyorlar. O an temasta bulunmasanız bile virüsün asılı kaldığı hava ortamında yürümek bile size virüsü bulaştırabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @knnrn Hocam, çalışan vizelerinin içerisine EB-1'de girer mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydinbuyuktas h1b -h2b çalışma vizesi eb1 vizesi açıklaması
    EB-1 vizesi almak isteyenlerin buna hak kazanabilmek için işletme, sanat, bilim veya atletizm gibi dallarda istisnai yetenekleri olması gerekir.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Aydinbuyuktas h1b -h2b çalışma vizesi eb1 vizesi açılaması
    EB-1 vizesi almak isteyenlerin buna hak kazanabilmek için işletme, sanat, bilim veya atletizm gibi dallarda istisnai yetenekleri olması gerekir.

Açılmadı demek istediniz galiba. Çok teşekkür ederim. Evet biliyorum. Ben de vize görüşmesi için randevu bekliyorum.

• @MUSTAFA2021USA, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yalniz surasi bir gercek: ABD yurtdisindaki vatandaslarini ve calisanlarini biraz daha bir el ustunde tutar. Bu sadece Turkiye'deki calisanlari degil, diger ulkelerdeki ABD calisanlari icinde gecerlidir.

Turkiye'de her gecen gun vaka ve olum sayilari artarken, ustelikde aciklanan rakamlara bile guven fazla yokken, orada konsolosluklarda calisan kendi vatandaslarini riske atmak istemeyecektir. Diger bazi ulkelerde konsolosluklar DV vize gorusmelerine yavas yavas basliyorlar ama ben Ankara'daki buyukelciligin ozellikle daha temkinli davrandigini ve isleri cok daha yavastan aldigini dusunuyorum. Bizim bilmedigimiz baska etkenler de olabilir tabii ki.

• @gucarslan
    Merhabalar Uğur bey.
    Öyle bir hata değilde A olmasi lazimken O yazılmış nasıl oldu anlamadım
    Bilgilerimi güncelledim...

• @crazycells bey yanıt için teşekkürler. DS 260 bilgiler güncel bir sıkıntı görmedim. Bir kaç kez köntrol ettim
    Sadece o kısım kafama takıldı.
    Bilgilerimi güncelledim...Saygılarla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BKB sn. @crazycells'in de dediği gibi bunu sorun edeceklerini zannetmiyorum. yeter ki DS260 ve sonrasındaki evraklarinizda sorun olmasın. bol sans..

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ne güzel vaka sayıları 5k civarındaydı, yaza kadar daha da düşer diye ümit ediyordum ama her gün rekor üstüne rekor geliyor. 😞

yanlış hatırlamıyorsam bizden de rekor üstüne rekor kıran berezilya konsolosluğu açık 😃 olayın bence covid ile uzaktan yakından alakası yok 🙂

• Yasaklı

@ruhimücerret Evet o konuda haklısınız. Ankara konsolosluğu yoğun bir konsoloslukmuş, çevre ülkelerden buraya geliyorlar o yüzden belki yığılma olmaması için önlem alıyorlardır ya da çok dosya vardır onları ayarlıyorlardır. Ne desek boş, umarım nisan ayı içinde açılır. 😣

• @MUSTAFA2021USA güzel kardeşim madem amerikaya gitmeye hevesin yok, madem tr'de yaşamaktan son derece memnunsun , madem GC senin için hiçbirşey ifade etmiyor lütfen mülakat sıran geldiğinde girme o kapıdan içeri.Sana verilecek vize amerika hayali olan bir vatandaşa verilsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hurricane, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MUSTAFA2021USA güzel kardeşim madem amerikaya gitmeye hevesin yok, madem tr'de yaşamaktan son derece memnunsun , madem GC senin için hiçbirşey ifade etmiyor lütfen mülakat sıran geldiğinde girme o kapıdan içeri.Sana verilecek vize amerika hayali olan bir vatandaşa verilsin.

sayin @MUSTAFA2021USA provokatif soylemler iceren iletileri nedeniyle (bunlarin cogunu onaylamayip sildim) forumdan uzaklastirildi, lutfen cevap hakki dogurabilecek soylemlerden kacinin sayin @hurricane

• @Orhan-Cabarov merhaba 2020 den berı beklıyorsunuz dogrumu anladım yanı desenıze surec cok uzun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

203

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.4k

| | | |