Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Ramazan Cam hastalığın yayılmasına nasıl engel değil ışınlanıyor mu bu virüs, fiziki olarak aynı odada bile değilsiniz.

• Yasaklı

@crazycells Lütfen biraz mantıklı düşünün ok temasla değil anladık ağızdan burundan çıkan nefesle bulaşıyor virüs. O cam a mermi atsanız işlemez ne nefesi sizin nefesiniz zaten o tarafa geçemez ne filtresi siz fiziken aynı odada bile değilsiniz o bölmeyle. Işınlanıyor mu bu virüs.

• @MUSTAFA2021USA, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells Lütfen biraz mantıklı düşünün ok temasla değil anladık ağızdan burundan çıkan nefesle bulaşıyor virüs. O cam a mermi atsanız işlemez ne nefesi sizin nefesiniz zaten o tarafa geçemez ne filtresi siz fiziken aynı odada bile değilsiniz o bölmeyle. Işınlanıyor mu bu virüs.

Peki o camin onune gelene kadar muhatap olacaginiz hic mi konsolosluk gorevlisi yok? Diyelim ki yok, o sirada vize islemleri icin orada bulunan insanlarin birbiriyle olan temasi da mi tehdit olusturmuyor?

Son olarak unutulmamasi gereken bir konu daha var. Konsolosluk calisanlari, Turk ya da Amerikali, cogu Ankara'da yasiyor, dolayisiyla Ankara'da salginin artmasi ya da azalmasindan herkes gibi etkilenecekler, bu yuzden salginin artmasini engelleyici tedbirler almalarina sasirmamak lazim.

• Yasaklı

İnsanlar tek tek alınabilir binaya ayrıca her resmi kurum da elbette başka görevliler var tabiki olacak bizim kurumlarımızda yok mu? 1 yıldır çalışmıyor bu konsolosluklar siz rahatsız olmuyorsanız sorun yok birilerine yaranmak için de cevap yazmanıza hiç gerek yok.

• Yasaklı

Neyse, düşünmeye sevk etmek için yazmıştım ama aptal olma dedim kendi kendime. 🤣

• @MUSTAFA2021USA, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İnsanlar tek tek alınabilir binaya ayrıca her resmi kurum da elbette başka görevliler var tabiki olacak bizim kurumlarımızda yok mu? 1 yıldır çalışmıyor bu konsolosluklar siz rahatsız olmuyorsanız sorun yok birilerine yaranmak için de cevap yazmanıza hiç gerek yok.

Kimseye yaranmak gibi amacim yok, sizin soylediklerinizi dikkate alip onem verdigim icin kendi fikirlerimi paylastim. Ayni hatayi yapmamaya ozen gosteririm bundan sonra.

• @gucarslan merhabalar, bende telegram grubuna girebilir miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recep-d özel mesajla bilgi verdim size.

• ⭐⭐ Yasaklı

@MUSTAFA2021USA istedikleri konuda kılı kırk yarıyorlar işlerine gelmedimi Vürüsü bahane ediyolar herşeyi bloke edip milletin hakkına yatıyolar. Türkiyedeki durumun laciverdi

• Turkiye'de vaka sayilari yuksek. O yuzden, buyuk ihtimalle konsolosluk fiziksel olarak minimum kapasite ile calisiyordur. Yani personelin buyuk bolumu evlerinden pijamalar icinde virtual calisiyordur.

• Yasaklı

Ne güzel vaka sayıları 5k civarındaydı, yaza kadar daha da düşer diye ümit ediyordum ama her gün rekor üstüne rekor geliyor. 😞

• Yasaklı

@Ping-PONG Yeryüzün de 1 yıldır çalışmayan başka bir kurum var mı neyin edebiyatını yapıyorsun kime bu yalakaca tavrın mülakatta işine yaramaz haberin olsun aptal olma demişsin kendi kendine ama bencede aptal olma. Aleyhine olduğu halde haksızlığı uğradığı halde haksızlık yapan tarafı haklı gören insan tipine hastayım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MUSTAFA2021USA @Ping-PONG @hardrock Bence bunun için birbirimizi kırmaya değmez. Ben de maalesef bir yıldır yakınlarımıza turist vizesi almak için bekliyorum, her gün randevular açılmış mı diye kontrol ediyorum. Bence de bunun hiçbir mantıklı açıklaması yok, sağlık sektöründe çalışan ve salgından en çok etkilenen biri olarak bu kadar uzun süre bu hizmetleri kapatmaları çok saçma. Konsoloslukta işyeri hemşiresi olarak çalışan bir arkadaşım var, ona da sürekli soruyorum, o da bunun saçma olduğunu düşünüyor ancak her kim buna karar veriyorsa maalesef etki etmemiz mümkün değil. Çalışma vizelerinin açılmış olması yakında tüm vizelerin açılacağına dair umutlu olmamı sağlıyor. Konsolosluk çalışanları aşılanmış, artık hiçbir bahaneleri olmamalı.

• Yasaklı

@knnrn Hemşire arkadaşınız Abd ankara konsolosluğunda mı çalışıyor ? O mu söyledi aşılandıklarını ? Güzel haber, teşekkür ederim.

Bir de Amerikauzmani diye bir youtube kanalı var, 14 yıllık eski elçilik çalışanıymış. Haziran ayında konsolosluk yeni binasına taşınacak dedi. Olumlu olumsuz ne olur bilmiyorum ama öylesine paylaşayım dedim.😕

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MUSTAFA2021USA @Ping-PONG @hardrock Bence bunun için birbirimizi kırmaya değmez. Ben de maalesef bir yıldır yakınlarımıza turist vizesi almak için bekliyorum, her gün randevular açılmış mı diye kontrol ediyorum. Bence de bunun hiçbir mantıklı açıklaması yok, sağlık sektöründe çalışan ve salgından en çok etkilenen biri olarak bu kadar uzun süre bu hizmetleri kapatmaları çok saçma. Konsoloslukta işyeri hemşiresi olarak çalışan bir arkadaşım var, ona da sürekli soruyorum, o da bunun saçma olduğunu düşünüyor ancak her kim buna karar veriyorsa maalesef etki etmemiz mümkün değil. Çalışma vizelerinin açılmış olması yakında tüm vizelerin açılacağına dair umutlu olmamı sağlıyor. Konsolosluk çalışanları aşılanmış, artık hiçbir bahaneleri olmamalı.

Yazdıklarımla şimdiye kadar kimseyi kırdığımı zannetmiyorum, farkında olmadan kırdıklarım varsa da, hiç gocunmam özür dilerim, hepimiz insanız hata yaparız. Ayrıca bu forumda kimse sözleriyle de beni kıramaz, birine kırılmam için söz söyleyen kişinin benim için birşey ifade etmesi gerekir, forumda birkaç kişi dışında kimsenin ne gerçek ismini ne de kim olduğunu biliyorum. Herkes uslubuyla kendi eğitim (diploma değil) ve görgü seviyesini ve kalitesini belli ediyor.
    Umarım herkes süreci sıkıntısız atlatır ve çok istediği yeşil kartına kavuşur.

• Yasaklı

@MUSTAFA2021USA

Ne anlatıyorsun arkadaşım sen saçma sapan. Bunlar nasıl tavırlar. Kimseye yaranmak gibi bir niyetim yok.
    İnsanlara haddini aşan tavırlarda cümleler kuruyorsun. Kimse sana gidememen hakkında beddua etmedi. Bu neyin hırsı?

Edit:
    Konsoloslukta sadece sana kapalı değil. Dv talihlisi değilim diye beni üzmüyor mu sanıyorsun. Ben de vize için bekliyorum. Tek vize türü senin beklediğin vize mi?
    Ayrıca sizin geçireceğiniz süreç talihli olmayı bekleyen bizleride etkiliyor. Heyecanla izliyoruz. Talihli olmayanlar da beddua yerine umarız 40k lara 50k lara kadar gidenler olur diye dua ediyor ki biz de bu rakamları gördüğümüzde ümitlenebilelim.

Konsolosluğu açtırmanın bir yolu varsa da buradaki insanlara kin kusmak değildir.

Ayrıca ne benim yapacağım kötü yorum, ne de senin serzenişin yarın konsolosluğu açtırmayacak veya dv2021 i iptal etmeyecek. Nezakete davet ediyorum...

• sakin olalım dostlar gergınlıge gerek yok yanlıs anlasılmara gerek yok sadece herkesın hayalı ortak hepsi bu....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MUSTAFA2021USA, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ramazan Cam hastalığın yayılmasına nasıl engel değil ışınlanıyor mu bu virüs, fiziki olarak aynı odada bile değilsiniz.

Cam izole degil, konustugunuz veya belgeleri uzattiginiz yerler bosluk, hatta tam nefesinizi karsi tarafa iletecek sekilde dizayn edilmis.

Otellerde havalandirma sistemine giren virusler yuzunden alakasiz odalarda olmasina ragmen hasta olan kisiler var 🙂

• Merhaba Arkadaşlar. Başvuru sırasında "Middle Name" kısmında harflerde yanlışlık olduğunu fark ettim. Bu sorun teşkil edermi.
    Başvuru yaparken ekran görüntüleri almıştım orda doğru gözüküyor ama SUCCESS sayfasında 2 harfin yanlış olduğunu gördüm. Nasıl oldu anlamadım. Red almaya sebep olurmu bu durum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BKB merhaba. hatalar s / h harflerinde mi acaba?
    sormamin sebebi "Şahin" soyisminin "Shain" şeklinde olduğunu gördüğümüz arkadaşımız oldu.

bir de hala evrak onayı almadınız mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |