Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cinoxil Öyle demeyin 8 Mayıs akşamı böyle olursunuz valla
    surprised

• Herhalde çin sistemine geçmeye kararlılar. Yüksek döviz kuru, ucuz işçi ve bundan kaynaklanan yatırım-üretim merkezi. Tabi burada köle gibi 5 kuruşa çalışacak olan yurdum insanını kimse düşünmüyor. Çok yazık inanılmaz bir bencillik.

Çıkarsa bile bayağı zorlanıcam parayı bulmakta sanırım ben de.

• Su an icin $1 = 7.76 TL. MB baskaninin haftasonu kovulacagini haber alan bazi cevreler Cuma gunu yuklu doviz alimlari yapmislar. Normalde gunluk $150 milyonluk doviz satislari, Cuma gunu kur 7.20 deyken $450 milyon olmus. Bazilari 1 haftasonunda milyon TL ler kazandi yine...

• @MySea yine birileri zenginliğine zenginlik kattı..

• Selam arkadaşlar, belki bir fikir verebilir düşüncesiyle son 10 yılın dolar/tl grafiği

72ef8def-009b-4524-92a2-9c5880a0708b-resim.png

• @Fevzi-ÖZYURT-0 Nedir o yol haritası biz de nasipleniriz belki 😃

• @Ali-Ege-Can-0 hahah kazanırsam bu gifdeki tepki az bile olur 😀

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

Bişey sormak istiyorum... Kanada ya gitsek oradan abd vizesi alabilir miyiz? Turist vizesi?

• @Emtee Eğer çıkarsa aklımda California, Michigan, Wisconsin, Texas, Tampa Bay 5 lisinden biri olacak gibi duruyor. Plase Chicago ya da Houston. Bizden çok fazla insan varmış sanırım.

• @zencipsikiyatr bunları tercih etmendeki sebeblerin neler?

• @Emtee Amerika'da makine mühendisliği iş ilanlarına baktığımda buralarda güzel iş ilanları gördüm aklıma yatan. Türkiye'de bazı fabrikaların Abd'deki bazı eyaletlerde de lokasyonları var. Başta onları değerlendirebilirim belki ama daha karar vermedim.

• GC çıkarsa iş mektubu bulmak kolay olur mu? Türk iş verenlerden özellikle..

• 2018 yılında 13k $ a yakın almıştım 5 tl civarıydı yanlış hatırlamıyosam dolar yükseliş trendinde idi olurda çıkarsa diye bekletiyom hala onunda çıkası yok gibi 🙂

• Herkese selam;

Sanırım buraya yazmasaydım ABD totemimde büyük bir hasar açmış olurdum. Öncelikle herkese bol şans diliyorum. Umarım sadece macera değil, şansını denemek için başvurmuş olana değil, gerçekten ayakları yere basan, tutarlı planları olan kişilere çıkar.

3 yıl önce ablam hayatında ilk defa başvurduğunda kendisine çıktı. Şu anda İllinois'de yaşıyorlar. Yıldırım aynı yere 2 kere düşerse ben de soluğu orada alacağım. Yıllardır hayalini kurduğum ülkeye gitmek ve gerçekten hak ettiğimiz gibi yaşamak istiyorum.

Eğer her şey yolunda giderse dönüp de bu yazıya bakmak için yazdım bunu.

Evrene bir mesajımız olsun bu da...

• @Enes-Altuniş peki ablana çıktığında ne hissetmişti? Gittiği yeri seçmesimdeki etken neydi? Ne işle meşgul? kosaca o ilk anım heyecanını falan anlatsana biraz

• bazen hesap yapıyorum Trde 6000 maaş alsam Amerikadaki 2500 dolardan iyi midir diye. Bu hesabımda Türkiyedeki ev çok güzel ve geniş bir eve ve araba olarak broadwaya denk geliyor Amerikada ise (Rhode Island için) küçük ve eski bir ev ama teknolojik aletlere ulaşım kolaylığı ve trde 300-400 bin tl ederindeki arabaya denk geliyor. Sonra Facebooka giriyorum dayımın amerikada ortağı bir yorum yapmış veya bir şey paylaşmış oluyor Türkiyenin ekonomisi çok iyi gidin kendi çöplüğünüzde ötün , Erdoğan çok iyi vs tarzında bunları görünce çılgına dönüyorum resmen. Az önceki yaptığım hesapların boş olduğu ne olursa olsun bu ülkeden kurtulmam gerektiği havasına giriyorum bir anda

• @Bekoray 6000TL maaşla "çok güzel ve geniş" bir evde oturmanız için evin aileden miras kalmış olması lazım 🙂

• @VolkanU 150 m²den büyük 3+1 ev bana göre gayet geniş geliyor 2300 tl ve altına birsürü güzel daire var (içini kendin doldurduğun sürece)

• @Emtee Asla çıkacağına inanmadan başvurmuştu. Eniştem biraz ısrarcı olmuştu. Çıkınca zaten hiçbirimiz inanamadık hatta önce dolandırıcılar falan olmasın diye sorgulamıştık ama resmi bir yerden gelen maili görünce hepimiz ikna olduk.

Kendisinin bir YouTube kanalı vardı zaten

amerikada yaşayan takipçilerinden bir tanesi ablam ve ailesini Texas'a davet etti ve 15 gün ağırladı onları. Böylece ilk gidiş stresi yaşamadılar. (San Antonio'ya gittiler)

Aradan geçen zamanın sonunda şimdi İlliois'teler eniştem profesyonel aşçıydı zaten orada da aynı mesleği yapıyor.

Dedim ya yıldırım aynı yere düşer mi acaba 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |