Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

arlington da oturup washington dc calışmak mümkünmü

• @yapay-zeka Elbette mumkun. Metrorail ile ise gidip gelebilirsiniz. Cogunluk oyle yapiyor. Yalniz Arlington'da kiralar falan buyuk ihtimalle cok yuksektir.

• Merhaba,

3 hafta sonra Virginia Alexandria’ya gideceğim. 5-6 Bin $ seviyesinde bir araba almayı planlıyorum. Açıkçası araba işine uzak olduğum için güvenilir bir şekilde bu işi halletmek istiyorum. Bu bölgede yardımcı olabilecek ya da referans verebileceği bir satıcı olan birisi var mı? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo @kuzeyyuzu ve @arnblt bu iki kişi en eskilerden onlara özelden yazabilirsin çünkü her zaman burada olamıyorlar

• @ayvalik10 Tamamdır. Yönlendirme için teşekkürler.

• ⭐⭐

@dirilo Haziran'a kadar Fairfax teyim. Bir sıkıntın olursa yazarsın buradan. Genelde bakıyorum foruma.
    Selamlar

• Manassas nasıl

• Merhaba. Virginia'da mayis ayi icinde 15 gun icin 2 valizimi birakabilecegim bir depo, emanetci vb ihtiyacim var. Icerisinde oyuncak ve giysi olacak. Tehlikeli ya da kiymetli bir sey degil 🙂 Boyle bir hizmet saglayan bir yer bilen varsa yardiminizi rica ediyorum.

• @gizemyavuz92 Roanoke u iyi bilirim. 2007 WAT programı ile orada kalmıştık. aslında Lexingtonda kaldık Roanoke a arabayla gezmeye giderdik. Sessiz bir yerdi.

• @Alper-Çankaya Hala daha öylesine sessiz ki bazen fazlasıyla sinir bozucu olabiliyor.. Okul ve diğer sosyal olanakları çok kıt olduğundan bize göre burası aile yetiştirmek için çok da uygun bir yer değil. Bizde fırsat kolluyoruz kaçmak için 🙂

• @cleo Gitmediyseniz bize birakabilirsiniz. Ashburn'deyiz.

• @CanerM Merhaba, ihtiyac kalmadi. Cok tesekkur ederim 😊

• Merhaba Arkadaşlar
    Temmuz ayı içinde H1-B vizesi ile Woodbridge bölgesinde yeni işime başlayacağım inşallah. Eşim ve çocuğum 1 yıl sonra gelecekler.
    Bu bölge de yerleşmek için neresi daha uygundur. Gop tan gelip VA nın Gop una düşmek istemem @gizemyavuz92 den destek bekliyorum bu konuda 😂😂😂
    2018 - 2019 Alman arabaları mantıklı bir seçim olur mu.
    Aylık yaklaşık 4000 USD gelir ile ne kadarlık bir ev tutmak mantıklı olur?

• @Erdokhan Ben Woodbridge yakın olan Alexandria da oturuyorum. Eyaletin diğer bölgelerine henüz gitme fırsatım olmadı ancak bu bölge Washington DC ye yakınlığı sebebiyle çevre olarak ve yaşayan insanlar olarak iyi bir bölge. Tutacağınız evin yaşam tarzınızla da örtüşmesi önemli. Örneğin ben eşimle daha hareketli ve yürüyerek de kolay ulaşılabilir olması bakımından Alexandria yı tercih etmiştik. Burası hem old town a yakın, sosyal olarak kalabalık ortama erişebiliyorsunuz, hem de Amerika'da pek rastlayamayacağınız şekilde metro güzergahında yer alıyor. DC ye kadar araba olmadan da rahatça gidebiliyorsunuz. Bu bakımdan Alexandria ya da Arlington tercih edilebilir. Daha sessiz sakin, insan kalabalığının olmadığı yerleri düşünüyorsanız Fairfax, Mc Lean ya da Woodbrige de tercih edilebilir. Eşiniz ve çocuğunuz sonra gelecek ise şayet tek kişi için 1.250-1.750 aralığında 1+1 ya da studio olarak ev bulabilirsiniz. Studio olanlarda TR deki gibi değil gayet büyük metrekareli oluyor. Size tavsiyem kişiden ev kiralamaktansa community lerden ev kiralamanız daha iyi olacaktır. Çünkü birkaç aylık peşin para ya da iş mektubu göstermenize gerek kalmadan sözleşmeleri yapabiliyorsunuz. Evle ilgili her türlü hizmeti de kendi içlerinde veriyorlar. Araba konusunda bütçe ve tercihinizi bilemem ama benim burada aldığım bir dealer vardı. Kendisi oldukça yardımcı oldu. Onu tavsiye edebilirim.

• @ibrahim-civan bey baya olmus yazali kusura bakmayin yeni gordum.Ilk etapta airbnb den bir yer ayarlarsaniz iyi olur.Gelmeden de fb marketten craiglistten falan bakabilirsiniz eve.Gelince de akliniza yatan yerler hala musaitse dolasip karar verirsiniz.FB market ve craiglistte kisa sureli kiralamalarda mevcut.

• Uzun süre Teksas'ı araştırdım fakat sonradan ABDde bulunmuş kişilerin çok net tavsiyeleri ile kesin olarak Virginia tarafına dümen kırmış bulunuyorum. Fikir vermesi açısından, iş kurma ve yeni işe başlama açısından en iyi eyalet olduğunu okudum, insanlarının eğitimli olması, 4 mevsimin yaşanması ve bol ormanların olması hoşuma gitti. East coast da olması, ekonominin orada dönmesi ve New York'a veya Florida'ya çok uzak olmaması, uçakla yakın olması gibi sebepler bunu tercih etmeme yol açtı. Demokratların da çok olması ve tarihi kültürel gezilecek çok yeri olması avantajdı. Yaşayan kişilerin de izlenimlerini okuyabilsek keşke.

• @sobrero "Demokratların çok olması" hakkında bir "düzeltme" yapabilirim. Bu sene olan Virginia vali seçimlerini Cumhuriyetçi iş adamı Glenn Youngkin kazandı. Yani evet demokratlar çok sayıda, cumhuriyetçiler de çok sayıda. Virginia artık swing state, yani salıncak eyalet, demokratlar ve cumhuriyetçiler arasında sallanır.

• Merhabalar, Arlington VA de oda bakiyorum kiralamak icin. Gecicide olabilir ancak uygun olmasi lazim. Chicagodan tasiniyorum ve mailing adrese de ihtiyacim olacak ta. Tesekkurler

• Merhaba,

Eylül - Ekim gibi Ashburn'e yerleşmeyi düşünüyoruz. Kiralık ev konusunda önerebileceğiniz bir emlakçı varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler.

• @m339 Merhaba, onerebilecegim bir emlakci yok ama apartments.com ve zillow uzerinden bakarsaniz tum kiralik ilanlari gorebilirsiniz. Begendiginiz olursa mail ile iletisime gecip sartlari ogrenebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |