Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells vize randevulari eski haline dondugunde, konsolosluklar epeydir vize vermedikleri icin belli bir sayida vize vermelerinin kolay geçme durumu olur mu sizce?

Maalesef vize alma sartlarini hafifleteceklerini pek sanmiyorum.

• üzücüüüü

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

F-1 vizesinin yakın gelecekteki ve güncel (Fall 2021) durumu hakkında bilgi verme şansınız var mıdır? Lisans programı için University of South Florida'ya kayıt başvurumu yaptım. Vize konusunda bir sorun yaşama ihtimalim nedir? Önüme nasıl engeller çıkabilir?

Teşekkür ederim 🙂

Universite okuyacaklara ayricalik taniniyor, I-20 ile basvurunuzu yapip bir mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip mulakat tarihinizi one cekmeye calisin.

Cevabınız için teşekkür ederim 🙂

• Kendim 18 yaşından beri lisans eğitimini yurtdışında alıyorum ve haziran ayında mezun olacağım bunun yanında 11-12(avrupada uzun süreli D vizesi dahil) ülkede bulundum ve 2019'da Work and travel ile Amerika'da bulundum. Sponsor olarak amcamı gösterip okul ücreti dışında 25-30k dolar göstermeyi planlıyorum. Benim başvurum yüksek lisans için olacak ve bu başlıktakileri okuyana kadar belirttiğim nedenlerden ötürü umutluydum. İçime bir karamsarlık düştü okuduktan sonra gereksiz red'ler verilmiş gibi duruyor. Başvuracağım okul kolay girilebilen ve installment lar ile ödeme yapılabilen bir okul ancak yorumlarda gördüğüm kadarıyla bu bir eksi etken.

• @mrblack, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Kendim 18 yaşından beri lisans eğitimini yurtdışında alıyorum ve haziran ayında mezun olacağım bunun yanında 11-12(avrupada uzun süreli D vizesi dahil) ülkede bulundum ve 2019'da Work and travel ile Amerika'da bulundum. Sponsor olarak amcamı gösterip okul ücreti dışında 25-30k dolar göstermeyi planlıyorum. Benim başvurum yüksek lisans için olacak ve bu başlıktakileri okuyana kadar belirttiğim nedenlerden ötürü umutluydum. İçime bir karamsarlık düştü okuduktan sonra gereksiz red'ler verilmiş gibi duruyor. Başvuracağım okul kolay girilebilen ve installment lar ile ödeme yapılabilen bir okul ancak yorumlarda gördüğüm kadarıyla bu bir eksi etken.

bence umutsuz olunacak bir şey yok sizin için. yuksek lısans ıcın kabul alıyorsunuz yıllarca yurtdısına cıkıp donmussunuz paranız var. daha ne olacak? hiç umutsuz olmayın.

• benim ilk deneyimim olacak yurtdışı için yeni mezunum, bir de dil okulu ile basvurdum vizeye, ben ne yapayım 😃 😃 @mrblack

• ABD için yurtdışından gelen öğrenciler ciddi anlamda gelir anlamına geliyor. Yıllık milyarlarca dolar gelirden bahsediyoruz. Ayrıca sırf yurtdışından gelecek öğrenciler için açılan hem dil kursları hemde diğer okullar mevcut. Umarım bu okullar iyi bir lobicilik faliyeti yaparda bir an önce vize tarihleri öne çekilir.

• Bende düşündüm böyle bir şey, acaba koronodan dolayı epeydir vermedikleri ögrenci vizeleri icin bir esneme olucak mı acaba..cok fazla zannetmiyorum ama hayırlısı bakalım

• @denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

F-1 vizesinin yakın gelecekteki ve güncel (Fall 2021) durumu hakkında bilgi verme şansınız var mıdır? Lisans programı için University of South Florida'ya kayıt başvurumu yaptım. Vize konusunda bir sorun yaşama ihtimalim nedir? Önüme nasıl engeller çıkabilir?

Teşekkür ederim 🙂

merhabalar randevu alabildiniz mi ? Bende master için randevu alacağım . I-20 formumu bekliyorum. Winter 2022 için basvurdum. Ozamandan önce yetişir mi diye merak ediyorum.

• @cüneyt-tarıkman Merhabalar.. Daha okulumdan cevap alamadım maalesef. Yeni SAT skorumu gönderdiğim için işlemler biraz gecikti.

Danışmanlarım beni Fall 2021'e yetiştirebileceklerini söylüyorlardı. Sizin master degree ve Winter 2022 durumlarınız göz önünde bulundurulursa rahatlıkla yetişir gibi gözüküyor.

Fakat programın başlamasına henüz uzun bir süre varsa vize mülakatını yapmadıklarını, ileri ve başlamaya yakın bir tarihe ertelediklerini okumuştum. Sizde de benzer bir durum oluşabilir.

• Merhabalar üniversite mezunuyum 24 yaşındayım, mezun olduktan 3-4 ay sonra işe başladım ve şuan iş yerinde 10. Ayım, iş yeri sahibi eniştem ve kendisi dil öğrenmem için kursa gitmemi tavsiye etti(Bu arada son 6 senedir yazları şirkete azda olsa sigorta giriş ve çıkışlarım mevcut). Asgari ücret alıyorum fakat hiçbir yaşam giderim yok ve kazandığımla borsadan kendi masraflarımı rahatça karşılayabilecek bir para elde ettim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ve kendi masraflarımı kendim mi karşılayıp şirket sponsorluğuyla mı gitmeliyim yoksa eniştemin sponsorluğuyla mı gitmeliyim? Vizeyi en kolay şekilde nasıl alırım veya alabilirmiyim? Biraz özel bir soru oldu şimdiden kusura bakmayın tecrübeleriniz benim için her zaman çok önemli 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hamza-Bektas, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar üniversite mezunuyum 24 yaşındayım, mezun olduktan 3-4 ay sonra işe başladım ve şuan iş yerinde 10. Ayım, iş yeri sahibi eniştem ve kendisi dil öğrenmem için kursa gitmemi tavsiye etti(Bu arada son 6 senedir yazları şirkete azda olsa sigorta giriş ve çıkışlarım mevcut). Asgari ücret alıyorum fakat hiçbir yaşam giderim yok ve kazandığımla borsadan kendi masraflarımı rahatça karşılayabilecek bir para elde ettim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ve kendi masraflarımı kendim mi karşılayıp şirket sponsorluğuyla mı gitmeliyim yoksa eniştemin sponsorluğuyla mı gitmeliyim? Vizeyi en kolay şekilde nasıl alırım veya alabilirmiyim? Biraz özel bir soru oldu şimdiden kusura bakmayın tecrübeleriniz benim için her zaman çok önemli 🙏

Peki, ingilizce ogrenmis olmaniz yaptiginiz ise cok fayda saglayacak mi? Yani misal egitim sonrasinda gelip daha iyi bir pozisyonda mi calisacaksiniz?

• vize randevulari 2022 nisan ayina kadar sarkmis, yaza kadar normale donmeyek gibi, sonrasinda normale donecek mi o da belli degil...

• @EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

vize randevulari 2022 nisan ayina kadar sarkmis, yaza kadar normale donmeyek gibi, sonrasinda normale donecek mi o da belli degil...

Merhaba. Hangi program için bu bilgiyi aldınız?

• ben dil okuluyla gitmeyi planliyordum, 2021 kasim ayinda randevum var ama diger statüler icin durumlar nedir bilmiyorum, yani bir yerden bilgi almadim, birlikte hareket ettigim danisman yaza kadar acilmasini bekliyoruz diyorlar ama durumlar iyiye degil kötüye gidiyor, uzadıkca uzayacak gibi geliyor insana

• @crazycells teşekkürler cevabınız için. Açıkçası aile şirketi olduğu için kendime ve şirkete bir yatırım olarak fayda sağlamış olacak dil öğrenmem, herhangi bir pozisyon durumu yok bundan dolayı. Tabi vize memuruna bunu söylersem muhtemelen red yerim diye düşünüyorum 😃

• vize randevulari suan en erken, 2022 nisan sonu, bunu düsününerek baslayin ise 😃

Arkadaşlar merhaba.

Teşekkür ederim 🙂

Universite okuyacaklara ayricalik taniniyor, I-20 ile basvurunuzu yapip bir mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip mulakat tarihinizi one cekmeye calisin.

Üstad merhaba. MBA programı için randevu aldım 2022 winter diye geçiyor MBA programı ancak sanırım en gec aralıkta okulda olmam gerekiyor resmi kayıtlar için. Bahsettiğiniz gibi mail atıldığında olumlu veya olumsuz dönüş yapılıyor mu ? Yılların verdiği tecrübelerinize dayanarak soruyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

Teşekkür ederim 🙂

Üstad merhaba. MBA programı için randevu aldım 2022 winter diye geçiyor MBA programı ancak sanırım en gec aralıkta okulda olmam gerekiyor resmi kayıtlar için. Bahsettiğiniz gibi mail atıldığında olumlu veya olumsuz dönüş yapılıyor mu ? Yılların verdiği tecrübelerinize dayanarak soruyorum 🙂

Evet, olumlu veya olumsuz donus yapiliyor 🙂 bol sanslar, ama eger okulun baslamasina cok uzun sure varsa -ki sizin durumunuz o sekilde- pek olumlu donus yapmiyorlar gibi, bilginiz olsun... 🙂 isterseniz oncelikle mulakat tarihi alin, Aralik ayindan 3-4 ay once konsolosluga ulasirsiniz, daha uygun olur.

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

Teşekkür ederim 🙂

Evet, olumlu veya olumsuz donus yapiliyor 🙂 bol sanslar, ama eger okulun baslamasina cok uzun sure varsa -ki sizin durumunuz o sekilde- pek olumlu donus yapmiyorlar gibi, bilginiz olsun... 🙂 isterseniz oncelikle mulakat tarihi alin, Aralik ayindan 3-4 ay once konsolosluga ulasirsiniz, daha uygun olur.

Tavsiyeniz için teşekkürler. Öyle yaparım bende 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |