Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar ben 26 yaşındayım. Birçok şirket WAT vizesi alamama ihtimalimin olduğunu söyledi. 26 yaşında olup WAT vizesi alabilenler var mı? Sizce bu vizeyi alamaz mıyım? Bu konuda bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@tugba_nyc_love yaş sınırı 26 ve üniversite öğrencisi olmanız lazım büyük ihtimal alamayacaksınız mülakata gireceğiniz dönemde bu sınırı aşmış olma ihtimaliniz yüksek.

• Üniversite öğrencisiyim 2. Sınıf. Bu benin 2. Üniversitem. 1 hafta önce 26 yaşına girdim

• ⭐⭐⭐⭐

@tugba_nyc_love şansınızı deneyin sonuçta sınırdasınız ama geçmediniz önümüzdeki yaza gitmeyi planlıyorsunuz ama alamama ihtimalini aklınızda bulundurun.

• @tugba_nyc_love 28 yasinda aldi arkadasim yuksek lisansin son senesi ama 3. randevuda, zorlayarak aldi yani 🙂 1.5 senedir burada... Verilmeme sebebinin ornegi kendisi 🙂

• WAT programında uygulanan yaş sınırı 28. Ancak resmi kaynaklarda kaç yaş olması gerektiğini bulamadım. Belki de yaş sınırı yoktur. Wikipedia'da 18-30 yaş demişler. state.gov'da ise yaş belirtmemişler.

• Merhabalar dostlar bu yaz itibari ile tez dönemine geçtim bir çok yerde tez döneminde şirketler wat icin kabul etmiyor, vize verilmiyor yazıları var bu doğru mu? Bir kısım ise not ortalaman iyiyse vize alırsın gibi şeyler söylüyor not ortalamam 3,57 acaba bilgisi olan yahut başına gelen var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muzaffer-Erdoğdu, içinde söyledi: Vize alabilme şartları

Merhabalar dostlar bu yaz itibari ile tez dönemine geçtim bir çok yerde tez döneminde şirketler wat icin kabul etmiyor, vize verilmiyor yazıları var bu doğru mu? Bir kısım ise not ortalaman iyiyse vize alırsın gibi şeyler söylüyor not ortalamam 3,57 acaba bilgisi olan yahut başına gelen var mıdır?

Sitede boyle bir kisitlama gorunmuyor:

Full-time ogrenci olmak ve en az 1 donem bitirmis olmak gerekiyor.

• Ne oldu? Başvurdun mu? Vize alabildin mi?

• @Rhonster ben şansımı bile deniyemedim. 26 yaşında 1. sınıfım diye. şirket görüşmedi bile. vize vermezler dediler ama bu %100 belirli değil. risk almak istemiyorlar. giden öğrencilerden para alacakları için daha karlı.

• Arkadaşlar merhaba. Yaşım 18 ve birinci sınıfım. Uluslararası ilişkiler okuyorum. 2023 swt'a kayıt oldum. Oregon'da housekeeper olacağım. Şu anda benim için en heyecanlı süreç vize görüşmesi. Not ortalamam 2.00'ın biraz altında gelebilir. Merak ettiğim konu şu. Her soruya istenilen şekilde iyi bir ingilizceyle cevap versek bile not ortalaması kriteri vize reddi almaya sebep olabilir mi? Bir de sizin de illaki tecrübeleriniz vardır. Ufak çaplı tüyolar verebilir misiniz vize görüşmesi için?

• @Serdarius biraz şans işi. Alabilen de var alamayan da... Ama ne olursa olsun, ortalaman ne kadar yüksekse o kadar iyi. Yıllar, yıllar önce ben de WaT sürecine dahil olabilmiştim. Ortalamam baya iyiydi, soru bile sormadılar; hatta mezun olduktan sonra ikinciye gittim, mezun olmama rağmen yine sorunsuz verdiler vizeyi.
    Ama aynı dönem 2 civarı ortalaması olan arkadaşlarımın hepsini elediler... Ama yine ABD'deyken çok düşük ortalamalı çocuklarla bile tanıştım, yani vize verilmiş.
    Tüyo olarak da mutlaka, çat pat da olsa görüşmede İngilizce konuş. J1 ile gideceğin için, yakın zamandaki görüşme tecrübemden gördüğüm Türkçe konuşmak istersen önyargılı oluyorlar...

• Merhabalar benim de bir sorum var F1 vizesinden red alan bir kişinin Work and Travel vizesini alma ihtimali düşer mi? Acentalar bu duruma nasıl bakar? Ortada büyük para var sonuçta ve ben red alma ihtimalimin yüksek olduğu bir işe tekrar başlamak istemiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |