Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ashborn Evet doğrudur. Bazen mailler özel bir sistemden kaydı yapılarak gönderiliyor. Bazende resmi emaillerine atılıyor. Bu konuda ilgili birime danışmanı tavsiye ederim. Gecikme yaşamamış olursunuz. Prosedürü öğrenmek gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ashborn Davetiye mektubu zarfı içinde söyledi:

@crazycells örnek davetiye mektubu var mi? Kardeşimin turist vizesi alımı için bu davetiye mektubu veya brnim göndereceğim farklı bir mektup veya evrak varmi for? Yarımlarınız için Simdiden teşekkür ederim.

Aslinda artik boyle davetiyeleri sadece vize alacak kisiye gonderiyorsunuz. Eger gerekiyorsa konsolosluk sizden istiyor.

Sayin @redsat2000 'in dedigi durum H1B, L1 gibi calisma vizeleri ya da EB-1/2/3 gibi is sponsorlu Green Card basvurularinda yapilabilecek bir prosedur, ama B1/B2 basvurusu icin cok da gerekli degil.

• @crazycells cok tesekkur ederim.

• Gecen yil Davetiye mektubu gönderdiler benim için . ben göstermek istedim bakmadilar bile. Bi tek is yerinde çalışma belgemi görmek istediler o kadar

• Merhabalar Amerika’da bir akrabam bana davet göndermesi için ne gibi evrak ve işlem yapmalıdır? Birde davetyenin geçerlilik süresi varmıdır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baharaziz, içinde söyledi: Davet Mektubu Örnekleri

Merhabalar Amerika’da bir akrabam bana davet göndermesi için ne gibi evrak ve işlem yapmalıdır? Birde davetyenin geçerlilik süresi varmıdır

Davetiye dedigimiz akrabanizin size yazacagi bir mektup oluyor. Bu mektubu hemen vize basvurusundan once yazip size gonderebilir, baska bir islem yapmasina gerek yok.

• @crazycells cevap için çok teşekkür ederim peki bu davetin geçerlilik süresi ne kadardır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baharaziz, içinde söyledi: Davet Mektubu Örnekleri

@crazycells cevap için çok teşekkür ederim peki bu davetin geçerlilik süresi ne kadardır

gecerlilik suresi mektuba ve giris amaciniza bagli 🙂

Eger arkadasinizin 23 Nisan'da dugunu varsa ama siz bu mektubu o tarihten sonra vize almak icin kullanmaya calisirsaniz, tabii ki konsolos dugunun tarihinin gectigini soyleyecektir 🙂

• @crazycells çok mantıklı 😊çok teşekkür ederim

• @crazycells akrabam amerikada bana göçmenlik için davetiye yollayabilirler mi

• İyi akşamlar davet mektubu yazılacaktır abd İstanbul konsulugun adresi bilen varmi

• merhaba turist olarak abd gitmek istiyorum. memurum ve eşimde sigortalı çalışan red almamak için abd deki akrabalardan davetiye istersem onay alma şansım artar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR sen ds160 bilgilere göre zaten onlar çoktan kararlarını veriyorlar mülakat deneyimlerinde okursan sen prosedür icabı gidiyorsun kesin alacak diyenler alamadı ondan kimseden kesin bir cevap bekleme kimse veremez sadece bizler olasılık üzerine cevaplar verebiliyoruz.

• ABD vatandaşı davet ederse bu olumlu etkisi olmaz mı peki yoksa gerek yok mu dersiniz

• Merhabalar,

Suan ABD'de L1B vizesi ile 3 yillik oturum ve calisma iznim bulunuyor. Turkiye'de ikamet eden 1. derece akrabalarima ve arkadaslarima davetiye gondermem mumkun mu? Bununla ilgili herhangi bir yasal mevzut var mi?

Konuyla ilgili bilgi sahibi uyeler yardimci olabilirse cok sevinirim.

Tesekkurler.

• merhaba.
    abimi ziyaret etmek için ABD ye b1\b2 vize mulakatimiz olacak. a
    bim davetiye mektubunu direkt konsolosluğa mi yollaması gerekiyor acaba. kendim mülakat sırasında kapalı zarfta teslim etmeli miyim ya da.

• merhaba arkadaşlar yeniyim ds-160 formu doldurdum 2024 yılına randevu buldum ve aldım sizlere sormak istediğim birkaç şey var

1- ben amerikadan gelen davet mektubunu konsolosluga mı gondereceğim yoksa mülakata mı götüreceğim

2- davet mektubunda kesissnlikle olması gereken şeyleri bana söylermisiniz

3- mülakat nasıl oluyor tamamen ingilizce değil mi

• @serhat-uygun merhaba sorunuza cevap alabildiniz mi acaba , şuan bende bu durum içindeyim, sorunun cevabını merak ediyorum

• herkese Merhabalar, esim amerikali ama benim henuz green card‘im yok burada dogum yapacagim turkiyeye anneme davetiye gonderip buraya gelmesini istiyorum dogum icin. Esimim davetiye yazmasi sizce etkili olur mu yoksa annem direk turist vizesine mi basvurmali yardimci olabilirseniz cok sevinirim 🙏

• @Aysun-Asuman-Altun merhaba öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Çocuğunuz sağlıkla, mutlulukla, huzurla gelsin. Eşinizin daveti etkili olacaktır. Ayrıca hamileliğiniz ile ilgili destekleyici belgeler ve tahmini doğum zamanınızla ilgili bir yazıda olması bence daha iyi olur. Bu şekilde daha önce deneyimi olan arkadaşlar varsa size daha çok yardımcı olabilirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |