Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @USA, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

burda bulunsun😃kazanamadığım 10 çekiliştir olmayan farklı bir umut var sanki 11 de olacak 😃🤞

1. başvuru dile kolay, bu sefer artık bir şeyler olur umarım 🙂 Gerçi artık sadece kazanmak da yetmiyor o kadar zor bir süreç yaşanıyor ki GC için bazen iyiki geçen sene çıkmamış diyorum.
  • ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster ne sınavı hocam?

• ⭐⭐⭐⭐

@USA vallahi çıkarsa çıkar çıkmazsa turist vizesini açsınlar yeter bana. gider işyerini kurup E2 için başvurumu yaparım en azından.

• İmza kampanyasına desteğinizi bekliyoruz arkadaşlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 kpss 😃

• Greencard çıktığı takdirde kredi çekip gitmeyi düşünen var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐

galiba herkes 😃

• @mrtcrlu evet sanırım çoğu kişi öyle yapıcak 😃 eskiden bende öyle yapıcaktım ama 3 senedir çıkmadığı için biriktirdim parayı haha 😃

• ⭐⭐⭐

Sitenin yeni üyesi olarak bende yerimi alayım o zaman 😃 Kredi çok mantıklı gibi duruyo 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@mrtcrlu aslında kredi çekmeye gerek yok. vakıfbank skylimit diye bişey var. sizin adınıza 250.000 tl tahsis ediyorlar. istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. sadece şuben bilgi veriyorlar. Findeks puanı ve maaş bodrosu lazım bunun için. detayları bankadan öğrenebilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba. Artık kafama koydum. GC çıkmazsa E2 yoluna girmeyi düşünüyorum. 450 bin tl ile bu iş olur mu? Olursa hangi eyaletlerde olur. Ücra köşeler istemiyorum gerçekten. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum. Aynı zamanda oğlum üniversite çağına geliyor seneye. Bunu da göz önünde bulundurmam gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Vac-Reporter sizi yanlış bilgilendirmek istemem ama aslında olur. ama ny, la veya maimi gibi yerlerde olmaz. utah ta olur nebraska da olur. size şu videoyu tavsiye ederim. izleyin anlarsınız.

• ⭐⭐⭐⭐

açıkçası benim abd vizem yok şu an. 8 mayıs ta kötü bi sonuç olursa (inşallah olmaz) yazın abd ye gidip iş görüşmesi yapıp hem avukat ve muhasebecilerle hem de iş yeri açacağım yerin sahibi ile evraklarımı hazırlayıp Türkiye ye dönmek ve buradan e2 için başvuruda bulunmak istiyorum. Ama henüz turist vizesi bile açılmadı. inşallah 31 mart ta açılır bende başvurumu yaparım.

• @denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

açıkçası benim abd vizem yok şu an. 8 mayıs ta kötü bi sonuç olursa (inşallah olmaz) yazın abd ye gidip iş görüşmesi yapıp hem avukat ve muhasebecilerle hem de iş yeri açacağım yerin sahibi ile evraklarımı hazırlayıp Türkiye ye dönmek ve buradan e2 için başvuruda bulunmak istiyorum. Ama henüz turist vizesi bile açılmadı. inşallah 31 mart ta açılır bende başvurumu yaparım.

Siz nerede ve kaç parayla yapmayı düşünüyorsunuz?

• @denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

son 124 gün... sayılı gün çabuk geçer...

Ben böyle bir sayaç kurdum gerçi 8'i yoğunluk müsade etmez sonuç 9'una kalır ama olsun 🙈

https://i.imgyukle.com/2021/01/04/azPO6P.jpg

• E2 vizesi ile 20 yaşındaki oğlumu yanımda götürebilir miyim?

• Kredi çekip gitmek mantıklı duruyor. Ancak aklıma takıldı, sonuçta türkiye den çekilecek bu kredi bir nevi bizi türkiye ye bağlamaya devam ediyor. Aynı zamanda düzenli olarak ödenmesi gerekiyor. Maddi zorluklar yaratacağı düşüncesiyle bu konsolosluk mülakatında olumsuzluk oluşuyormaz mı?

• @mrtcrlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Greencard çıktığı takdirde kredi çekip gitmeyi düşünen var mıdır?

22 yaşındayım ve eğer çıkarsa tek gideceğim. Ailemden bana kalan bir dairem var ve tek gideceğim için onu satmak yerine 10-15 bin dolar civarlarında düşük taksitli konut kredisi kullanmayı düşünüyorum. Belirli bir süre aylık taksitleri ödeyip işleri yoluna koyduktan sonra da kredi kapatılabilir diye düşünüyorum. Bu şekilde buradaki dairemi de satmamış olurum. Tabi 8 Mayıs'ta %1-2 'lik bir ihtimal gerçekleşir ve "You've been randomly selected." yazısını görürsem 🙂

• @The-Searcher Mülakatta krediniz olup olmadığına bakılmıyor ki. Ödeme noktasında çok problem olacağını düşünmemekle birlikte hatta vadesi dolmadan komple kapatılabileceğini düşünüyorum. Sonuçta dolar ile kazanıp tl ile ödeyeceğiniz için kur sizden yana olacak 🙂 Ama tabi kredinin miktarı ve aylık taksitleri önemli. Ondan dolayı kısa vade yüksek aylık taksit yerine uzun vade düşük aylık taksitli kredi kullanmak bana daha mantıklı geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@ugurfbtr bende de aynısı var hocam... Screenshot_20210104-203320_One UI Home.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |