Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fevzi-Özyurt Çekilişten sonra gerçekleşiyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

@Ümit-Dinç-0 inş başkan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-Özyurt, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu elenmeler çekilişten önce mi gerçekleştiriliyor. Yoksa oldu da kazanıldı, konsolosluk başvurusunda mı karşımıza çıkıyor. Çekiliş bu elemeler gerçekleştirildikten sonra mı yapılıyor.

Konsolos karar veriyor elenip elenmeyeceginize.

• Selamlar uzun zamandan beri giriş yapmadım foruma ve takip etme şansım olmadı. Muhtaradana vb. arkadaşlar alabildiler mi kartlarını yoksa hakları yandı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selamlar uzun zamandan beri giriş yapmadım foruma ve takip etme şansım olmadı. Muhtaradana vb. arkadaşlar alabildiler mi kartlarını yoksa hakları yandı mı?

Yargic Mehta son raporlar ve aciklamalar icin Mart ortasina kadar sure tanimisti en son, davanin son karari herhalde Mart'in ikinci yarisinda aciklanir. Biz de bekliyoruz...

• Merhaba, konudan alakasız olarak. Aylık veya tek seferlik burs veren veya tanıdığı olan var mı?

• An itibariyle sıraya girdim 🙂

• Merhaba, ben de yeni üye oldum. İsteyen herkese nasip olur inşallah
    Birkaç aydır forumu takip ediyorum. Ben de 4 yıldır eşimle birlikte başvuruyorum. Henüz çıkmadı malesef. Şöyle bir hesap yaptım; DV2021 verilerine bakarsak 2300 vize/128000 katılımcı da kişi başı oran 1,7% civarında oluyor. eş durumundan 2 ile çarparsak şans oranı 3,5%. ( geçersiz başvuruları ve mülakat aşamasındaki elemeleri dikkate almadım). Üşenmedim excelde random sayı formuluyle birkaç deneme yaptım. Ortalama 21 yıl sonra vize çıkıyor:) En iyi ihtimalle 7-8 yıl sonra en kötü ihtimalle 80 yıl sonra. Hakkımızda hayırlısı:)

• @Jackhead tamamı ile şans desek daha dogru olur 🙂

• Haziran ayinda olumsuz sonucu gorunce ne kadar cok uzuldugum aklima geldi aradan 6 ay gecmis bile🤷🏻♀️ Bi 6 ay daha su gibi geciyor ama son 1 hafta gecmiyor😅 Neyse yine çıkmayacak ama bakalim🙃

• 2021 çıkmamıştı sağlık olsun dedik, 2022 'ye de başvurduk hayallerimize devam ediyoruz yeni bir hayata başlamak, gidip tedavi olma hayallerim tekrar başlıyor 🤗🤗

• @kaankocer Allah şifa versin umarım hayalleriniz ve tedaviniz tez zamanda gerçek olur.

• @Fırat-Akad Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum... 😊😊

• @Emtee tamamen katılıyorum sana. Hayal dediğin şey bir ihtimal üzerine kuruluyor. Çıkıp çıkmama herkesin kendi şansına kısmetine kalmış. Ama sonuç ne olursa olsun, bence en güzeli hayal kurarak bu süreci geçirmek. Sonuç olumsuz olunca her türlü üzülüyorsun zaten. Üzüleceksekte keyfini çıkaralım.

• ⭐⭐

Selam arkadaşlar bu sene çıkmazsa eğer en ucuz dil okulu ile abd giriş yapmayı planlıyorum. Şöyle bir planım var uygun olurmu size danışmak istedim ilk 3 ay 1500 usd sonraki ay için 460 usd olarak ücret aldım dil okulundan. oranın vatandaşı olan arkadaşım şöyle dedi sen buraya gel çalışıp okulunu da ödersin (Kendisinin SSN kullanabileceğimi söyledi) okulu 12 aya uzatıp orada kalmayı planlıyorum 12 ay boyunca para biriktirip üniversite kaydı başlatıp 4 yıl daha kalma ve yüksek lisansı da katarsak uzun bir süre yapıyor sorum şu arkadaşımın SSN numarasını kullanarak çalışma imkanım var mı arkadaşım sorun olmayacağını söyledi.

• @Ramazan Yasal olarak yok.

• @Ramazan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selam arkadaşlar bu sene çıkmazsa eğer en ucuz dil okulu ile abd giriş yapmayı planlıyorum. Şöyle bir planım var uygun olurmu size danışmak istedim ilk 3 ay 1500 usd sonraki ay için 460 usd olarak ücret aldım dil okulundan. oranın vatandaşı olan arkadaşım şöyle dedi sen buraya gel çalışıp okulunu da ödersin (Kendisinin SSN kullanabileceğimi söyledi) okulu 12 aya uzatıp orada kalmayı planlıyorum 12 ay boyunca para biriktirip üniversite kaydı başlatıp 4 yıl daha kalma ve yüksek lisansı da katarsak uzun bir süre yapıyor sorum şu arkadaşımın SSN numarasını kullanarak çalışma imkanım var mı arkadaşım sorun olmayacağını söyledi.

Yasal olarak tabi ki yok ama bu işe yaramayacağını anlamına gelmez ki yapan var imkan olursa ben bile yapacağım..

• @Ramazan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu plan çalışmaz. Mağdur olursunuz. Yasal çalışma iznine sahip olacağınız opsiyonları değerlendirmenizi tavsiye ederim.

• Kendinizden başka kimseye güvenmeyin. Oraya gider arkadaşınız tarafından yalnız birakilirsiniz.

• @ugurfbtr @Ramazan
    Yasal olmayan yolları burada paylaşmak, hem forum için hem de sizin için problem teşkil edebilir.
    Bununla birlikte, ABD'nin göçmenlere verdiği bir broşür var. Orada yazan şeyi doğrudan buraya aktarayım, bu tarz durumları nasıl ciddiye aldıklarını o cümlenin alt metinlerinde anlarsınız.

Residence permit is not a right, it is a privilege.
    Yani: Oturum hakkı (kalıcı veya geçici) size verilen bir hak değil, ayrıcalıktır.

Yasal olmayan yöntemler ile bunu kullandığınızda, herhangi bir mahkemede veya resmi işte "bu benim hakkım" diyemezsiniz. Size verilen bir hak yok, ayrıcalık var ve devlet sizden bu ayrıcalığı alabilir.

O dokümanda yazan bu cümleyi ilk okuduğumda çok etkilenmiştim. Bilmiyorum sizde nasıl bir etki yapar.

Başkasının SSN'i ile çalışmak, başkasının Uber hesabını kiralamak tabi ki yapılıyordur. Yapılması bunun doğru olduğunu veya sorun yaşamayacağınız anlamını taşımaz. Bunun yerine hiç SSN vermeden cash para ile çalışmak sanırım daha az yasal yük/sorumluluk getirir. En azından kaçak çalışmış olursunuz, kimlik dolandırıcılığı yapmamış olursunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |