Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Olayı takip ediyoruz üzülerek. Durumunun iyi olmasına seviniyoruz...

İstanbul'da yaşadım. Gaziosmanpada Bayrampaşa civarlarında geçti 20lere kadar hayatım... Texasta kendimi daha güvenli hissediyorum... Burada başımıza bir şey gelmez demiyorum elbette...

Tr ile ABD yi silah konusunda karşılaştırmayi doğru bulmuyorum. Silaha sahiplik ve kullanma konusunda ABD halkı Türkiye'nin 5-10 kat üzerinde...

Bu özgürlüğün 10da birisi verilse Türkiye de katliam olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi Türkiye de migrosa gidip bana bir tane pompalı bir tane 7.65 verir misin diyeceksin. Eve gidene kadar sana yanlışlıkla çarpan birisi olursa kırmızı ışık sarıya geçmeden ilerlemeyen birisi olursa 10 dakika da kaç tane olay çıkar. Eve girince bu sayı 20'yi bulur. Her zaman şunu savunurum Amerikada yaşamadan gitmeden amerika hakkında konuşmasın kimse. Tüm forumda ki tartışmalara bakın %100 bu nedenidir.

• 2019 yilinda Houston'da ki olaya benzer olaylar sonucu 15,292 hayatini kaybetmis ABD'de. Bir once ki yila gore %3 artis var. Herkesin silah sahibi oldugu bir toplumda yasamanin zorlugunu ve tehlikesini savunmak bir yana tartismak bile abesle istigal. ABD'de bu rahat silah edinebilme durumu eninde sonunda degisecektir cunku akli basinda Amerikalilardan cok buyuk tepki var. Simdi 15,292 rakamini 330 milyonluk nufusa vurup onemsizligine vurgu yapanlar olacaktir ama ic savas bile bir ulkede bu kadar can almaz. ABD birazcik o issizlik odentisi ve sosyal guvenli odentilerini kessin siz o zaman gorursunuz o ac insanlari, gasplari, soygunlari ve 15 bin rakaminin nasil 100 binlere firladigini.

Forumda ki tartismalar neden hep gelip TR-ABD sidik yarisina donusuyor? Benim dusunceme gore katilimcilarinin birkaci haric tamaminin 3. bir ulke de yasam tecrubesi yok. Varsa bile gelismis bir ulkede yok. Sadece TR ve ABD gormusler. Dogal olarak yapabildikleri tek sey dunya'ya da bu iki pencereden bakmak. Halbuki ornegin Ingiltere, Kuzey Avrupa, Avustralya gibi ulkelerdede birkac yillik yasam tecrubeleri olsa daha saglikli degelendirme yapabilecekler. Kucaklayici sosyal devlet altinda, birbirinin hakkina saygili, egitimli, siddete ve silaha karsi toplumumlarda yasamanin ne denli buyuk nimet oldugunu anlayacaklar. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

• @ayvalik10, içinde söyledi: Houstonda Bir Türk Vuruldu

Bir vatandaş olarak başka bir ülke de vatandaşımız kötü bir olay yaşadı iş yoğunluğundan dolayı duymayanlar yapılacak bir şey vardır yardımcı olsun diye paylaştım yorumlar sanki silah ihalesini hangi ülke alacakmış sidik yarıştırıyoruz bu kadar basit bir olayda bile nereye gidiyor @crazycells @FreeWoRLD lütfen kilitler misiniz yada siler misiniz. Türkiye de yaşayanlar ile göçmen olarak yaşayan Türk vatandaşlar arasında başka ülke de bu kadar düşmanlık yok ya

😂😂

• @newman

Arkadas ....., sen gittin de ne oldu? Nirvana'ya mi erdin? Tum dunyadaki savaslar kendi kendine cikiyor zaten hic kimsenin silah satmak icin, yeralti ve yerustu zenginliklerini calmak icin ulkelerin ic islerine karistigi yok. Insanlarin %90'i hayvan, ondan oluyor bu olaylar. Siz %10'luk kisim olmasaniz dunya batacak zaten. .....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, yazismalar basliktan gittikce uzaklasiyor, o nedenle bu konuyu kilitliyorum. Ilgili yorumlarinizi su kategorideki basliklari kullanarak yazmaya devam edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/112/göçmenlik-sohbetleri

Daha sonra konuyu Nazif Bey'in sagligi konusunda guncelleme icin tekrar acacagim, o zamana kadar kapali kalacak.

• Forum uyemiz @newman , diger uyeleri asagilamak amaciyla yorum yazdigina kanaat getirildiginden dolayi forumdan 15 gunlugune uzaklastirilmistir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |