Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@tmt, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bence ilk başvuranlar internetten izlediği videolardan çok etkileniyor. Bu da sürekli hayal kurmalarına sebep oluyor. Ben de bunlardan biriydim. Bunu fark edince Amerika ile ilgili videoları artık izlememeye başladım.

Bu tür videoların amacı aslında hayal satarak izlenme sağlamak. Örneğin; uber, amazon flex gibi sistemleri anlatan youtuberler genelde alışveriş videoları da yüklüyor. Bunları gören izleyici kendisini Uber, amazon flex, doordash yapan insanların yerine koyuyor. Bu işlerde elde edildiği söylenen gelirlerle araba, telefon, bilgisayar, ünlü giyim markaları gibi ülkemize kıyasla ulaşması çok daha kolay olan şeyleri alma hayali kuruyor.

Benim tavsiyem sonuçlar açıklanana kadar bu tür videolar izlemeyin. Ben böyle yapıyorum.

İzlenen videolardan etkilenme kısmı doğru 😁 İlk başvurudan sonra biraz küsüp video izlemeye ara veriyorsun ama sonra yine içten içe dayanamıyor izliyorsun çünkü hayalin bu 🙈
    Markette 100 dolara aldıklarına bakıp sonra benim 100 liraya aldıklarıma bakıp iç geçirmek de sevdaya dahil 🙈

• @Hyller nasıl etkilenmeyelim 🙂 hayalimiz orada yaşamak değil mi?

• @tmt, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bence ilk başvuranlar internetten izlediği videolardan çok etkileniyor. Bu da sürekli hayal kurmalarına sebep oluyor. Ben de bunlardan biriydim. Bunu fark edince Amerika ile ilgili videoları artık izlememeye başladım.

Bu tür videoların amacı aslında hayal satarak izlenme sağlamak. Örneğin; uber, amazon flex gibi sistemleri anlatan youtuberler genelde alışveriş videoları da yüklüyor. Bunları gören izleyici kendisini Uber, amazon flex, doordash yapan insanların yerine koyuyor. Bu işlerde elde edildiği söylenen gelirlerle araba, telefon, bilgisayar, ünlü giyim markaları gibi ülkemize kıyasla ulaşması çok daha kolay olan şeyleri alma hayali kuruyor.

Benim tavsiyem sonuçlar açıklanana kadar bu tür videolar izlemeyin. Ben böyle yapıyorum.

Yazmayacaktim ancak yazmak istedim. Hayal kurmak güzeldir. Ben aklı başında bir insanın kendini kaybedecek kadar takıntı yapacağını düşünmüyorum. Yapanın da ciddi destek alması gerekir zaten.
    Ancak bunun dışında hayal kurmak bence çok güzel bir şey, en fazla tuh çıkmadı deriz. Gitmek isteyen GC olsa da olmasa da bir yolunu bulup gidiyor zaten... Bizim gibi görece beyaz yaka belli eğitim almış ve evlenmiş cocuklanmislarda GC çıkarsa diye başvuruyor... hem Ortadoğu çukurunda neyimiz kaldı hayal kurmaktan başka. Bu kadar realist olmakta zor azizim. Bazen insana hayallerinde dahi olsa kaçış izni vermek gerek.

• @cnryldz Söylediklerinizin çok büyük bir kısmına katılmakla birlikte bir kısmına da katılmıyorum. Kesinlikle hayal kurmak güzel bir şey ve insanın kendini kaptırmaması gerektiği konusunda katılıyorum. Ama sizin de söylediğiniz gibi ancak hayallerinde kendine kaçış izni verebilen insanların hayal kurup da kendini kaybetmesini bir nebze anlayabiliyorum. Söylediğiniz gibi siz beyaz yakalı eğitim almış evli çocuklu birisiniz greencard çıkmadığında tüh çıkmadı diyebilirsiniz, ben de mühendislik eğitimimin sonuna geldim, açıkçası önümde başka fırsatlar da var ve çıkmadığında neyse olmadı diyip önüme bakabilirim ancak aramızda gerçekten çok bir seçeneği olmayıp da bu çekilişe çok fazla anlam yükleyen insanlar olabilir. O yüzden "Ben aklı başında bir insanın kendini kaybedecek kadar takıntı yapacağını düşünmüyorum. Yapanın da ciddi destek alması gerekir zaten." ifadesi biraz kırıcı olabilir diye düşünüyorum. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

• @nevzatyildizz evet mesela başka pek bir seçeneği olmayan ben varım. Ya Wat yapacağım yada hukuk okuyup burada sonra yüksek lisans ile gideceğim. Ama çok geç kalmış hissediyorum şimdiden. Üzücü.

• @Batuhan-X Yaşınızı bilmiyorum ancak hatırladığım kadarıyla 64 yaşında greencard çıkıp eşiyle birlikte gitmeyi düşünen bir abimiz vardı, sürecin sonunda ne oldu bilmiyorum. Yani kendinizi geç kalmış hissetmeyin.

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Batuhan-X Yaşınızı bilmiyorum ancak hatırladığım kadarıyla 64 yaşında greencard çıkıp eşiyle birlikte gitmeyi düşünen bir abimiz vardı, sürecin sonunda ne oldu bilmiyorum. Yani kendinizi geç kalmış hissetmeyin.

1. Burada her saat bir geç kalmışlık hissi veriyor bana artık.

• @Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Batuhan-X Yaşınızı bilmiyorum ancak hatırladığım kadarıyla 64 yaşında greencard çıkıp eşiyle birlikte gitmeyi düşünen bir abimiz vardı, sürecin sonunda ne oldu bilmiyorum. Yani kendinizi geç kalmış hissetmeyin.

That makes two of us 🙂 O his bünyeyi sardığında yaşın bir önemi kalmıyor.

• Yine Mayıs zor gelecek, yine ümitlerin bir çoğu suya düşecek gibi görünüyor. Trump green card için çok tantana yapıyordu. Bu yeni seçilen bu konularda sıkıntı yaratacak bir tip mi bilen var mı?

• @KadirTPT, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Yine Mayıs zor gelecek, yine ümitlerin bir çoğu suya düşecek gibi görünüyor. Trump green card için çok tantana yapıyordu. Bu yeni seçilen bu konularda sıkıntı yaratacak bir tip mi bilen var mı?

Hayır Joe Biden’ın göçmen karşıtı bir tutumu yok.

• ⭐⭐⭐

@Oradaki, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller nasıl etkilenmeyelim 🙂 hayalimiz orada yaşamak değil mi?

Etkilenelim zaten 😁 @Oradaki bu videolar olmasa nerden bilebilirdik bu hayatları 👍

• @Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Sevgili kardeşim benzer yaşlarda benzer hisleri yasamistim. O geç kalmışlık hissi her zaman bünyende kalacak. Okula başladığında dönem kaybı yaşadığında hissedeceksin. Wata gittiğinde hissedeceksin. Wata beraber gittiğin arkadaşın pensilvanyada kaçak kaldığında sen tek başına dönerken yine hissedeceksin. 2 yıl sonra o arkadaşın yakalanip deport edildiğinde hissedeceksin. Okul bittiğinde iş bulamadığında hissedeceksin. Askere gidersen gittiğinde zaman gecmeyecek bol bol hissedeceksin. Döndüğünde arkadaşlarının düğününe gittiğinde hissedeceksin. Sonuç olarak hissedeceksin. O gitmeyecek merak etme. Bu kadar gitmek istiyorsan sana tavsiyem burada üniversiteyi falan boşver. Dil kursu vizesini al git. Dandik bi uniye kaydini yaptir öğrenci vizeni uzat ve orada kal. Her sene de GC basvur. Çıkarsa çıkar. Çıkmazsa nasip. Hayat seni nereye savurursa... Başka seçeneğim yok demek basite kaçmak demektir.

• @Batuhan-X Keşke 18 yaşında bunların farkında olsaydım ya da keşke şuanda 18 yaşında olsaydım diyecek yüzlerce insan vardır bu forumda. Sandığının aksine önünde, önümüzde bir çok seçenek var. O yüzden bu çekilişi tek seçenek gibi görüp kolaya kaçmak yerine bir yandan çekilişe başvururken bir yandan da diğer seçeneklerimiz için çalışmalıyız.

• @cnryldz @nevzatyildizz para ve aile iknası önemli bir etken. para biriktirmek için borsa ile ilgileniyorum. seçenek çok var günlerce aylarca araştırdım ama çoğu seçeneğin sonu paraya çıkıyor. yoksa tabiki haklısınız amerika kalınacak en kolay ülke. sadece gitmesi biraz paraya bakıyor 🙂

• Hayırlısı olsun çıkarsa eğer tatlı bir heyecan olacak.

• ilk başvurusu olmasına rağmen çekilişten ümidi olmayan tek kişi ben değilimdir herhalde 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@kaanvercetti, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

ilk başvurusu olmasına rağmen çekilişten ümidi olmayan tek kişi ben değilimdir herhalde 🙂

Henüz ilk başvurun mu? O kadar çok görüyorum ki seni buralarda sanki daha eskiymişsin gibi geliyordu bana. Ben bazı yıllar bu sene bana çıkmayacak nasılsa diyeyim, belki öyle dersem çıkar modundaydım. Bazen de çok çıkacak gibi heyecan yaptım, yine çıkmadı. En güzeli orta karar ümitli olmak. Hayatın her alanında olması gerektiği gibi..

• Benim ilk başvurum ama bana çıkacak ben inanıyorum.. Umarım sizede çıkar 🙂 🙂 🙂

Dosya Numarası DV2022EU...052 🙂

• Arkadaşlar aklıma bir şey takıldı. Sizce bir okuldan kabul almak gelecekteki Greencard başvuruları için şans arttırır mı? Sanki ABD ile bir bağı olanlara bir şekilde çıkıyordu yoksa yanlış mı hatırlıyorum?

• @karax ben hiç öyle bir şey duymadım ancak doğru olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta bu bir çekiliş ve okullarına, yaşlarına, mesleklerine bakılmadan rastgele seçiliyor kişiler. Tabi tecrübeli arkadaşlar daha net bir bilgi vereceklerdir. Bir de okul derken dil okulu mu yoksa üniversite mi kastettiniz? Eğer bir Community College'a yetecek durumunuz varsa okul bittikten sonra alacağınız OPT ile orada çalışabilirsiniz, sonrasında da kesin olmamakla birlikte greencard alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |