Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Aslinda aynisini Goodwill yapiyor. Tek fark sokak sokak dolasip, eskileri toplamiyorlar. Siz goturp bagis olarak veriyorsunuz, onlar da storelarinda satiyorlar. Siz de yil sonunda tax return yaparken belirli bir treshold uzerindeki bir degerde bagis yaptiysaniz, bildirim yapabilirsiniz ve bir miktar refund alabilirsiniz.

Ben genelde Goodwill'den kitap aliyorum. Genelde tanesi $1 veya $2 oluyor ve bazen cok guzel kitaplar veya dunya klasikleri denk geliyor. Tavsiye ederim.

• Yeşillenmiş yine buralar 🙂 Ünlü bir filozofun da dediği gibi;
    ''herkesin hayatına kimse karışamaz'' 🙂 🙂 Söyleyen abi maalesef filozof değil bu yüzdendir ki pekte önemi anlaşılmadı bu cümlenin.
    Ama bence TÜRKİYE'DE bu söz ülke mottosu olması lazım ve her sokağa caddeye asılmalı 🙂
    2. Söz olarak da ''Benim hayatımı yargılamadan önce, benim ayakkabılarımı giy ve benim geçtiğim yollardan,sokaklardan, dağ ve ovalardan geç...'' diye devam eden bir alıntı var.Elbette ki; çift yumurta ikizi bile aynı şartlarla yaşamıyor hayatı.Hepimizin de seçimleri ve imkanları doğrultusunda geçirdiği hayatları var.
    Gitmek için para biriktirmiş, iş yapsınGitmiş oturuyor, dağa gitsin şelale görsün.Falanca yaşta, quantum okusun roket atsınHer yerde okyanusmuş o boğulmuş derede 🙂 🙂 buraya hemen ''herkesin hayatına kimse karışamaz'' yapıştıralım. 🙂
    Burası son derece iyi niyetli abilerimin, saygılı genç arkadaşlarımın fikirlerini paylaşıp; deneyimlerin ve önerilen değerlendirildiği bir forum sitesi.
    Sözlerimiz, bazen kantarın topuzunu kaçırmamıza neden olabiliyor.Bende sıklıkla yapıyorum bunu 🙂
    ******Bu kadar uzatıp bunları yazmama sebep; arkadaşı hemen linç tahtasına oturtmuş bam bam eksileri yapıştırmışız 🙂 *****

• Sevgili @ibrahimasar 20-25 yaşlarında bir gençten daha fazlasını beklerdim derken haklısınız hayat zaten o tarz bir ticaret ile sürmez. Beni 5-6 ay idare edecek paraya da sahibim ama hepsini ondan yemeyelim ne kadar az dokunursak o kadar iyi. Düzen oturunca sonrasında yazılım veya el becerim üstüne bir işte devam ederim. O mesajda yazdığım her şey bir düzlüğe çıkana kadar ki süreç 😊 teşekkürler

• Buraya gelince Türkiye den çok farklı iş kolları olduğunu goreceksiniz...

Buraya yarışmaya gelmek yerine yaşamaya gelmek lazım... Kimisi okey oynar kimisi rafting yapar...

Ben ne işim var akademide diyerek bıraktım herşeyi...

Aile dostum fırsat bu fırsat deyip 50sinde doktora yapıyor...

O makalesini yazarken, ben yeni aldığım proje arabamı yaparken mutluyum...

Burada makam mevki tatmininden ziyade standardın nerede ona bakmak lazım...

Benimle aynı alanda, akademik anlamda eline su dokemedigim arkadaş komik bir ücrete üniversitedeydi... Geceleri Uber vs yapıyordu... Ona rağmen "aman pozisyonunu kaybeder miyim?" Korkusu içinde devamlı bir arayis içindeydi...

Akademik başarının burada her zaman karşılığı yok maalesef...

Ben çıtayı makam mevki para vs den ziyade "mutluluk ve hayatı renklendiren şeyleri edinebilme olarak belirledim...

Tabi ki herkesin dusuncesi farklı olacaktır...

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!

• ⭐⭐⭐⭐

son 170 gün...

• ⭐⭐⭐⭐

@Rai-Rai forumda hiç kimseye hakaret edemezsiniz din dil ırk düşünce tarzı ne olduğu farketmeksizin yazınızı siliniz ve forum kurallarını okuyup bundan sonra ona uygun yazılar yazınız.

• Arkadaslar merhaba. Yüksek ihtimal şubatta askere gideceğim. Kisa donemde 6 ay, uzun donemde 12 ay askerlik var. Mayısta green card çıkarsa görüşmelere gidebilir miyim sizce?

• ⭐⭐⭐⭐

@emreaksu78 ilk iletideki resime göre hesaplayabilirsin.

• @Rhonster Sağolun. Kısa donem yetişiyor. Uzun donem astegmen olursa peki askerdeyken görüşmelere gidilir mi sizce 1 gun izin alarak?

• ⭐⭐⭐⭐

@emreaksu78 mayısta kazandığınızı öğrendiğinizde süreç 1.5 yıl sürüyor numaranıza göre o yüzden her türlü yetişir.

• @emreaksu78, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaslar merhaba. Yüksek ihtimal şubatta askere gideceğim. Kisa donemde 6 ay, uzun donemde 12 ay askerlik var. Mayısta green card çıkarsa görüşmelere gidebilir miyim sizce?

Diğer subaylarla aynı hakka sahipsin. İzin alıp gidebilirsin, özel durumlar olmadığı müddetçe.

• Arkadaşlar dün pasaportumu uzattım daha süresi bitmemişti,mayısta bitiyor,greencart'a eskisi ile başvurdum bir sıkıntı olur mu acaba ?

• @Rhonster @Concorde Cevaplar icin tesekkur ederim. Son sorumu sorayım o zaman. Görüşmelere numaraya göre sırayla çağırılıyor muyuz yoksa mulakat tarihini biz mi ayarlıyoruz? 15xxx olan birisi 25xxx olan kişiden sonra görüşmeye gidebiliyor mu?

• Yeni green kart başvuruları ne zaman?

• @EmreGdk Eskisi ile başvurduysanız, onu saklayın.Bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐

@Sympathique, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Konu İzmir depreminde bağışlanan battaniyelere nasıl gelmiş acaba.
    Sanırım ücretsiz 2. el eşyalar verildiğinde ya da çöp yanına bırakıldığında genel amaç ihtiyacı olan alsından ziyade evin o eşyadan kurtulması. Eğer ki bir derneğe bağışlanıyorsa zaten dernek tarafından gidip alınır. Kaldı ki bu tür eşyaları toplayıp, bakımını yapıp/yapmayıp satanlarıda videolardan izledim. Her ne kadar bir iş bulsam da bu ticareti yaparım diye yazmış olsa da bence en kötü ihtimal bu işten giderim sonra düze çıkınca daha kalıcı şeyler yaparım demek istemiş. Nihayetinde oymacılık, pizza ve yazılım üzerine de biraz tecrübesi varmış. Oradan oymacılık gibi bir beceri para eder herhalde.
    Gereksiz tartışmalardan uzak durmak lazım. Zaten insanlar yeterince gergin burada lütfen böyle şeyler olmasın. Her ne kadar başkasına abartı, saçma gelse de insanlar isterlerse güzelce hayallerini de yazsın. Yanlış anlaşılmaya mahal verebilecek bir durum söz konusuysa gene güzelce uyaralım 🙂

Sevgili yazar mesele gereksiz tartisma degil burasi bir forum ve bekleme odasi. Forum kurallarina uygun oldugu surece ne yazildigin ne onemi var?
    Ayrica ilk mesaji okudugunuz zaman okumak ve okunani anlamak arasindaki farki gorebilirsiniz.
    Kisi zengin mahallelerinde verilen esyalardan bahsediyor. Zengin fakir farketmeksizin cop kutularinin yanina birakilanlardan bahsedilmiyor.

Bu güzel üslup alttaki mesajda da olabilseydi keşke. Özellikle "sesli güldüm" kısmı. Biraz rencide edici gibi geldi. Tabiki arkadaşın düşünceleri hatalı olabilir. Gördüğümüz hatayı da güzelce yazdığımız sürece kesinlikle sorun yok der susarım 😊

@Sympathique, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Batuhan-X Sesli güldüm. Askerligini yapmayan birisine askerligi anlatsan ne fayda. nizamiye kapisindan girince sudan cikmis balik gibi olurlar. Bence dereyi gormeden pacalari sivama 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |