Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar 30 ocak 2020 tarihinde ilk girişimi New York'tan yaptım ve 2 hafta kalıp dönüşte yaptım son senem ve mezun olduktan sonra gitmek için.Pandemı ve başka bir sürü ailevi problemden oturu normalde eylül ayı gibi giriş yapmayı planlıyordum ama ertelemek zorundayım.Ailemin başında tek çocuk olarak ve yardıma ihtiyaçları olduğundan coronadan dolayı bir yere kıpırdayamıyorum.Ama greencardımı da yakmak istemiyorum.Re entry permit için abd de olmam gerekiyor biliyorum ama pandemiden dolayı birçok elde olmayan sebep oluyor bulunduğum ülkeden re entry permit başvurusu yapabiliyormuyum.En azından önümüzdeki yaza kadar vakit kazanmış olurum.Yada benim adıma ny de akrabam mevcut başvuruda bulunabiliyor mu ?Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Şu 6-7 ayda neler yaşadığıma değinip hiç sizleri yormak istemiyorum ama her şey hayal ettiğimiz gibi de gitmiyor malesef

• ⭐⭐

Bildiğim kadarıyla Amerikada olman gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu bolum Muslu Hukuk Burosu'na ait sayin @Drywall

• ⭐⭐

@crazycells Çok özürdilerim 🙂 Pardon.

• Muslu Law Firm

@macarovski, içinde söyledi: green card re entry permit

merhabalar 30 ocak 2020 tarihinde ilk girişimi New York'tan yaptım ve 2 hafta kalıp dönüşte yaptım son senem ve mezun olduktan sonra gitmek için.Pandemı ve başka bir sürü ailevi problemden oturu normalde eylül ayı gibi giriş yapmayı planlıyordum ama ertelemek zorundayım.Ailemin başında tek çocuk olarak ve yardıma ihtiyaçları olduğundan coronadan dolayı bir yere kıpırdayamıyorum.Ama greencardımı da yakmak istemiyorum.Re entry permit için abd de olmam gerekiyor biliyorum ama pandemiden dolayı birçok elde olmayan sebep oluyor bulunduğum ülkeden re entry permit başvurusu yapabiliyormuyum.En azından önümüzdeki yaza kadar vakit kazanmış olurum.Yada benim adıma ny de akrabam mevcut başvuruda bulunabiliyor mu ?Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Şu 6-7 ayda neler yaşadığıma değinip hiç sizleri yormak istemiyorum ama her şey hayal ettiğimiz gibi de gitmiyor malesef

Sayın @macarovski ,
    Reentry permite TC’den başvurmak mümkün değildir. Akrabanız da sizin adınıza ABDde reentry permit başvurusunda bulunamaz. COVID neden ile bu konuda bir esneklik yoktur. Size tavsiyem ABD’ye bir an önce bir kez giriş çekiş yapmanızdır. Hatta reentry permit zamanınız geçti ise bir hazinlik yapmanız gerekecektir, neden geciktiniz, geçerli nedenlerinizin dosyasını hazırlamanız gerekir vs. ABD’ye girdikten sonra 1 hafta da kalıp TC’ye dönmuş olsanız ABD dışında 1 yıla kadar daha kalabilirsiniz. Ayrıca ABD’ye girişte ABD ile bağlarınızı güçlendirmeniz gerekecektir. ABD ile bağlarınız ne kadar güçlü olursa ABD dışında kalmış olduğunuz sure 1 yılı geçse bile mahkemeye düşerseniz durumunuzu savunmanız o kadar kolay olur. Diğer ihtimal SB1 vizesidir. Ancak bunu almak çok zor olup çok da tavsiye ettiğim bir çözüm değildir. Bu linke daha detaylı bilgi için bakabilirsiniz. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/returning-resident.html
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |