Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• KERİZ SİLKELERLER MİLLET DOLARI DÜŞTÜ ZANNEDER!!!!
    SWAP NE ZAMAN YAPILDI? NEDEN HABERİMİZ YOK?
    ASLI OLMAYAN 300 MİLYAR DOLAR ÇİNLE SWAPTAN BAHSEDİP
    DOLAR DÜŞÜT YAA DEMEK İNSAF YA İNSAF....

BAKIN AÇIK SÖYLÜYORUM!!!! BU ÜLKEDE BİR BAKAN; SOSYAL MEDYADAN İSTİFA MEKTUBU YAYINLAYIP, ANA AKIM MEDYADA HİÇBİR TV, GAZETE BUNU HABERLEŞTİRMEYE CESARET EDEMİYORSA YOKMUŞ GİBİ DAVRANIYORSA ÜLKENİN PETROL VS. GİBİ GELİRİ YOKSA Kİ YOK ASLA EKONOMİ TOPARLANAMAZ..

VOLKSWAGEN TÜRKİYEDE YAPACAĞI YATIRIMDAN VAZ GEÇTİĞİNİ AÇIKLADI KAÇ GÜN OLDU SİZCE BU AÇIKLAMA YAPILALI???
    SWAPLAMI YOKSA GELEN YATIRIMLARLA MI EKONOMİK SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNUR?
    PEKİ NEDEN YATIRIM YAPMAK İÇİN GELMİYORLAR YADA VAZ GEÇİYORLAR?

ÇİNLE 300 MİLYAR DOLARLIK SWAP YAPILACAK MI?????
    HAYIR.

AKLIMIZLA ALAY ETMEYİN

• Yasaklı

Ben Amerika'ya bir aptallar sürüsü göndermiş olduğumuzu kabul etmek istemiyorum. Hayır olamaz!! Kesin seçilerek alınıyor. Gerçekten gidipte , geri dönüp ülkesine fayda sağlamayacak insanları seçiyorlar diye komplo üretmeye başladım. Ve Amerikalıların artık yapmak istemediği işleri yapacakları seçiyorlar büyük ihtimalle.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@yalta bu forumu diğer forumdan ayıran en büyük özelliklerini çiğniyorlar. HUZUR - SAYGI - YARDIMLAŞMA - BİRLİK BERABERLİK - ANLAYIŞ ondan dolayı bu cümleyi yazdım. Bu forumda bir sorun var ve hiçbir zaman da çözüme kavuşmayacak bir konudur. Türkiye de yaşayanlar amerika hayatını anlayamıyorlar. Amerika da yaşayanlar da orada ki hayatı anlatamıyor. Şu anda amerika da yaşayan herkes şu cümleyi kurmuyor mu burası Türkiye de ki gibi mantık yok. Burada işler bambaşka yürüyor diye.

Oyle de kardes, iki üç mesaj yukarida birsey paylaşmıştım. Okuma firsatin oldu mu? Bir eleman bir video yapmis. Bende onu paylaşmıştım. Sonra benim arkadaşım tanıdığım dedigim bir elemanda bu videoyu şikayet etmisti. Senin ki de ona benzedi. Beğenmediğin her şeyi engelleyin yoluna giderek hic bir yere varamazsın. Herkes doğru bildiğini söyleyecek ki, dogru ortaya çıksın. Bak forumda iki güzel ozellik var. Birincisi begenmedigin yorumu eksileyebiliyorsun, ikincisi begenmedigin yorumu yapan kişiyi engelliyorsun. Bir daha ondan gelen yorumları görmüyorsun. Kullanmani tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iso1474 kimse görmeden hemen büyük harfleri küçült burada sürekli büyük harf yazmak YASAKTIR. Yoksa yorumun silinir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta bu forumun herşeyini biliyorum ama ben başlıkların içeriği dışında yazılan hakaret içeren yazıları bahsettim.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@yalta bu forumun herşeyini biliyorum ama ben başlıkların içeriği dışında yazılan hakaret içeren yazıları bahsettim.

Daha iyi iste kardesim. Bilmeyenin ben bilmiyordum diye mazereti olur. Senin oyle birsey demen de yanlis olur. Use it.

• AMERİGA BİZİ KIGANİİİR!!!!!!
    SİNİRDEN BAĞIRIYORUM ARTIK
    HARFLER ONDAN BÜYÜK.
    AKLIMLA BİLGİMLE ALAY EDENLER VAR
    ONDAN BAĞIRIYORUM HARFLER ONDAN BÜYÜK.
    MESAJIM SİLİNRSE CANLARI SAĞ OLSUN
    NASILSA ALIŞTIK BU ÜLKEDE SUSTURULMAYA
    PİYASADA İŞ YAPMAK, ALMAK, SATMAK, ÇALIŞTIRMAK, ÇALIŞMAK ZOOR ÇOK ZOR !!!!
    AMA AMERİGA BİZİ KISGANİİİİİ
    ONDAN BAĞIRIYORUM HARFLER ONDAN BÜYÜK!!!!!
    MESAJLARIMI SİLEN OLURSA CANI SAĞOLSUN SUSTURULMAYA ALIŞTIK ÇOK ŞÜKÜR

• ⭐⭐⭐⭐

@mahmutenis, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Köpeğemi atılır,intihar mı edilir,hakaret etmek tiktok özgürlüğünden olsa gerek DEB5061A-034F-403E-8E5E-ADD2684018E4.png 55F123FB-D10A-4C3C-8D90-A3DD40C2E555.png
    C1F7927E-4302-4092-B123-64E5D90E2AD8.png
    778F0D65-A4A0-4506-9668-AF068234F44A.png
    Bu bi cvp değildir ozamanda kanıt koymak istemedim ama arkadaşlar bilsin Amerika’da bide et yiyin yaa diye ilk gittiğim zamanlar aldığım et ve bulduğum market buydu..wat ile giden ve tr den para çekmeyen her wat lı aşırı tutucuydu.

Türkiyede asgari ücretle 24 KG pirzola alınıyor, Amerikada asgari ücretle 110 KG. Neyin hesabını yapıyoruz yine.

• @iso1474, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

AMERİGA BİZİ KIGANİİİR!!!!!!
    SİNİRDEN BAĞIRIYORUM ARTIK
    HARFLER ONDAN BÜYÜK.
    AKLIMLA BİLGİMLE ALAY EDENLER VAR
    ONDAN BAĞIRIYORUM HARFLER ONDAN BÜYÜK.
    MESAJIM SİLİNRSE CANLARI SAĞ OLSUN
    NASILSA ALIŞTIK BU ÜLKEDE SUSTURULMAYA
    PİYASADA İŞ YAPMAK, ALMAK, SATMAK, ÇALIŞTIRMAK, ÇALIŞMAK ZOOR ÇOK ZOR !!!!
    AMA AMERİGA BİZİ KISGANİİİİİ
    ONDAN BAĞIRIYORUM HARFLER ONDAN BÜYÜK!!!!!
    MESAJLARIMI SİLEN OLURSA CANI SAĞOLSUN SUSTURULMAYA ALIŞTIK ÇOK ŞÜKÜR

Kardesim, lütfen yazılarını düzgünce yaz. Cumlelerini anlaşılır bir şekilde düzgünce kur ki hangi akli seviyedesin tespit edebilelim. Böyle yazan gördüğümde kendimi ilkokul yada ortaokul seviyesindeki bir çocukla sohbet ediyormuş gibi hissediyorum. Ayrıca yazdıklarını anlamlandirmak zor. Durum ne olursa olsun, akilli düşünmek ve tepkilerini de bu çizgide vermek gerekiyor. Yoksa hakli bile olsan haksiz duruma duser, yukarida yazdığın gibi birinin gelip seni tekmelemesini beklersin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iso1474 az önce de yazdım harflerini küçültmen lazım yazının içeriği dursun burad kurallar katıdır. LÜTFEN diyorum yazıların boyutlarını küçültür müsün çünkü yasak gelecek sana

• @yalta ben cahilim birader sen engin bilginle anlayıver.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iso1474 teşekkür ederim

• Beğenmediğiniz mesajları silin, sansürleyin gitsin.
    Cahiliz nede olsa!!!!

Herkese mutlu ve huzurlu bir hayat dileğiyle.

• @yalta Tekmelemek derken????? lütfen...

• ⭐⭐

@iso1474 Demiş ki kurduğun cümleler okunabilir ve anlaşılabilir değil o yüzden insanlar seni yanlış anlayabilir.

• O yazdığımı anlayan anladı.. Önceki sayfalarda bir swap tartışması vardı, 300 milyar dolar Çin'le swap yapılacak dolar düşecek deniyordu ben böyle bir konu olmadığını izah etmeye gayret etmiştim. Nedense piyasanın faiz yükseltmesi ve kar satışlarının ardından, doların gerileyerek nefeslenmesi üzerine aynı kişi bak dolar düştü ben demedim mi ? mealinde yazı yazınca o yazdıklarımı bir hışımla yazdım. Diğer kullanıcılardan özür dilerim.
    Bu hayatta öğrendiğim şey kimseyi diploması ile yargılama. Öyle İlkokul mezunları tanıdım hayatta başarıyı yakalamış, kendini yetiştirmiş kişilerdi.. Öyle Üniversite mezunları tanıdım ki cahil, hayatta bir şeyi başarmamış hatta mezunu olduğu bölümün bilgi donanımından eksik insanlardı..
    Şükür hasbelkader bizde mürekkep yaladık, devlette yıllarca memuriyet yaptık. Yıllardır da kendi işimi yapıyorum. Yaşım 50 ve bu Ülkeden gitmek için uğraşıyorum. Çünkü tüm bunlar beni yoruyor. Kızımın, bu saçma sapan beni bir hayat boyunca yoran tüm o şeylerden yorulmasını, enerjisini tüketmesini istemiyorum.

Tekraren şu forum bile mini bir Türkiye...

Hadi formdan bir cahili daha tekmeleyip eksiltiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@iso1474, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

O yazdığımı anlayan anladı.. Önceki sayfalarda bir swap tartışması vardı, 300 milyar dolar Çin'le swap yapılacak dolar düşecek deniyordu ben böyle bir konu olmadığını izah etmeye gayret etmiştim. Nedense piyasanın faiz yükseltmesi ve kar satışlarının ardından, doların gerileyerek nefeslenmesi üzerine aynı kişi bak dolar düştü ben demedim mi ? mealinde yazı yazınca o yazdıklarımı bir hışımla yazdım. Diğer kullanıcılardan özür dilerim.
    Bu hayatta öğrendiğim şey kimseyi diploması ile yargılama. Öyle İlkokul mezunları tanıdım hayatta başarıyı yakalamış, kendini yetiştirmiş kişilerdi.. Öyle Üniversite mezunları tanıdım ki cahil, hayatta bir şeyi başarmamış hatta mezunu olduğu bölümün bilgi donanımından eksik insanlardı..
    Şükür hasbelkader bizde mürekkep yaladık, devlette yıllarca memuriyet yaptık. Yıllardır da kendi işimi yapıyorum. Yaşım 50 ve bu Ülkeden gitmek için uğraşıyorum. Çünkü tüm bunlar beni yoruyor. Kızımın, bu saçma sapan beni bir hayat boyunca yoran tüm o şeylerden yorulmasını, enerjisini tüketmesini istemiyorum.

O yazdığımı anlayan anladı.. Önceki sayfalarda bir swap tartışması vardı, 300 milyar dolar Çin'le swap yapılacak dolar düşecek deniyordu ben böyle bir konu olmadığını izah etmeye gayret etmiştim. Nedense piyasanın faiz yükseltmesi ve kar satışlarının ardından, doların gerileyerek nefeslenmesi üzerine aynı kişi bak dolar düştü ben demedim mi ? mealinde yazı yazınca o yazdıklarımı bir hışımla yazdım. Diğer kullanıcılardan özür dilerim.

Hocam kimsenin kimseyi tekmelediği yok. Sakin olun. Durum ne olursa olsun, akilli düşünmek ve tepkilerini de bu çizgide vermek gerekiyor. Yoksa hakli bile olsan haksiz duruma duser, yukarida yazdığın gibi birinin gelip seni tekmelemesini beklersin.
    Genel bir ifade, anlattıklarınızdan kime neye kızgın olduğunuz belli olmadığından daha açık ve anlaşılır olmanızı söylemiş. Darılacak ve ya forumu terkedecek bir şey yok. İsteyen istediği tahmini yazmakta özgür. Takılmayın böyle şeylere. Ben 40 yaşındayım, siz 50 yaşındasınız. Neleri gördük. Darılacak bir şey yok.

• basit konular değil demiştim çünkü ortada bir güven sorunu var aslında sonuna kadar güvenenle güvendiğini sanan arasında fark oluyor..herkesin hipotezi olamaz herkes bütün hipotezleri çözemez.bn kimseye dininden,cinsiyetinden,renginden,konuşmasından vurmadım.vurmam inş.ama ne kadar acizliktir birine semin yarın olsam intihar ederim demek.kaos la beslenmek diye bişey var.

• @semavi, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Lamp chops burada poundu 12-13

yani kilosu 25 birim

Trde 100 birim desek...

Gercekten uzucu bir durum Turkiye adina... Turkiye nufusunun acaba kacta kaci bu yil icinde Kuzu pirzola yemistir?

bu seneyi geçtim 25 yaşındayım daha kuzu pirzola yemedim, kendimi geçtim daha annem babam yemedi. İşe gireli neredeyse 1 sene olacak ilk yıllık izinde inşallah ailemle birlikte yeriz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@yalta aynen öyle abi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |