Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Aynen @badman kesinlikle :))

• @kocayürek geçmiş olsun her zaman abd ye girmeden önce e-mail ve telefonda gereksiz yanlış anlamalara yer veren şeyleri temizlemek gerçekten çok önemli.

• Çok doğru teşekkürler @redur47

• @kocayürek Tesekkurler paylastiginiz icin bu stresli surecinizi. Ben direk gittigimde amerikali arkadasimin evinde kaliyorum. Vericek bir otel rezervasyonum olmuyor genelde. Son yolladigim mail neymis hatirlamam bile sorsalar bana 🙂 iyi sakin kalmissiniz. Bu olaydan sonra tekrar giris yaptiniz mi?

• Evet tekrar sorunsuz giriş yaptık @jade rica ederim size de teşekkürler ayrıca..

• @kocayürek Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Evet tekrar sorunsuz giriş yaptık @jade rica ederim size de teşekkürler ayrıca..

Tesekkurler cevaplar icin. 🙂 Ben son gidisimde 2-3 hafta gibi kalicam sanirim bilmiyorum deyip 6 ay kaldim.Hatta bileti yakip kaldim erkek arkadasim birakmadi 🙂 Saf Saf ya zaten bu sene GC gorusmesine de giricem eheheh bile dedim: orada yeni goctigu aksanindan anlasilan gorevliyle birlikte gulustuk falan. Cok sevindi. Amma velakin, Bu kadar bilgiden sonra, simdi atlayip gitsem herhalde geri yollarlar. Ne diye ekstra bilgi verirsin ki yok GC falan. Nasil gaza geldiysem 🙂

• :))) İyiymiş hakkaten.180 günü aşmadıysanız sorun olacağını sanmıyorum.İllegal bir durum yok ortada ve neticede 1 takvim yılı içinde 180 gün kalış hakkınız var.Nerde kaldığınız da belli ayrıca.Önümüzde yayınlanacak iki bülten daha var.Yaklaşık 12 gün sonra açıklanacak haziran bülteninde ben bizim açımızdan sevindirici bir sıçrayış olacağından emin gibiyim niyeyse.O yüzden Biraz daha sabretmekte yarar olabilir belki.Tercih sizin mutlaka ama ben bu bültenden ne hikmetse çok ümitliyim açıkcası.Umarm bi current olur da bu eziyetler biter.CN larımız aynı dilimdeymiş sizinle şimdi farkettim:))

• @kocayürek Ya ne yalan soyleyim ben de cok umitliyim. KCC bunca yil artan vizeleri almis baska bolgelere kullandirmis durmus, bu yil yok EU nun kotasi 18300 deyip birakicak olmasi hakikaten dram olur. Birakmazlar gibi de geliyor bana 🙂 Insallah hissettigimiz gibi cikar. Evet 273XXlerde numaram. Bir kac kisi daha var forumda bu siralarda 🙂 Cut offlarda aciklanirda ayni gun gorusmelere gidecegimiz gunleri de goruruz umarim. Bu stresli gunler biter...

• @jade çok haklısın ben de aynen katılıyorum.CN’larımız nerdeyse peşpeşe anladığım kadarı ile :)))) Aklımın ucundan geçen en ufak negatif yönlü düşünce yok ve herkes alacak vizeyi çok pozitifim bu konuda bu aralar))

• Meraba arkadaslar 🙂 ben amerikaya B-1 vizesiyle gelmistim yakin zamanda burada ingilizce kursuna gitmeye karar verdim ancak bunun icin F-1 vizesi almam gerekiyor. Ben de buradayken change of statu yapmaya karar verdim. Ancak bunun icin turist vize oturum suresi olan 6 ayi uzatmam gerekiyormus. Bu surecte hangi belgeleri hazirlamam gerekir, yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler simdiden 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Meraba arkadaslar 🙂 ben amerikaya B-1 vizesiyle gelmistim yakin zamanda burada ingilizce kursuna gitmeye karar verdim ancak bunun icin F-1 vizesi almam gerekiyor. Ben de buradayken change of statu yapmaya karar verdim. Ancak bunun icin turist vize oturum suresi olan 6 ayi uzatmam gerekiyormus. Bu surecte hangi belgeleri hazirlamam gerekir, yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler simdiden 🙂

I-94 sureniz bitmeden basvuru yapmis olmalisiniz.

• Form I-539
    • $370 form ucreti (check ya da money order)
    • I-94 formunuz
    • Pasaportun on bilgi sayfasi ve ustunde vize olan sayfanin fotokopisi
    • I-20 formunuzun kopyasi
    • Maddi birikiminiz (banka hesabi vs.)
    • SEVIS ucretinin odendigine dair kayit
    • Neden statu degistirdiginizi aciklayan bir mektup

Su adrese gondermeniz gerekiyor (USCIS Dallas Lockbox):

USPS icin:
    USCIS
    P.O. Box 660166
    Dallas, TX 75266

FedEx, UPS ve DHL icin:
    USCIS
    ATTN: I-539
    2501 S. State Highway 121 Business
    Suite 400
    Lewisville, TX 75067

• Merhaba bir sorum olacakti. 9 gunlugune Bahamas Nassau ye tatile gidip Washington DC ye Geri geldim. Americana kalis suremi uzatmismidir bu girls cikis net bilgisi loan varsa bana Hardinmci olabilirmisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@solita Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Merhaba bir sorum olacakti. 9 gunlugune Bahamas Nassau ye tatile gidip Washington DC ye Geri geldim. Americana kalis suremi uzatmismidir bu girls cikis net bilgisi loan varsa bana Hardinmci olabilirmisiniz

Bu kisa sureli geziyi tatil olarak degerlendirmis olabilirler sayin @solita eger girerken yeni bir I-94 tarihi yazilmadiysa kalis surenizi uzatmamistir.

Suradan "most recent I-94"unuze bakarak ABD'de kalis izninizi kontrol edebilirsiniz:

• Daha önce statü değişimine başvuran birisi olarak kesinlikle önermiyorum başvurmanızı 🙂 Süreç çok uzun sürüyor çok paranız gidiyor ve red ihtimali oldukça mevcut

• @crazycells merhaba oncelikle...Evet baktım 10 gunluk tatıl sonrası ıkı ay daha uzamıs gorunuyor ...Tesekkuredeeım ilginize ve destegınıze

• Merhabalar herkese.
    Ben f1 a basvurmuştum change of status yaptım
    turıst vizemi ikinci kez uzattım
    extensionım uscıs e vardı gözüküyor 1 ay oldu parayı da çekmemişler receipt te göndermediler ne yapmalıyım ne olmuştur ne olabilir ?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yakup-talha-sevinç Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Merhabalar herkese.
    Ben f1 a basvurmuştum change of status yaptım
    turıst vizemi ikinci kez uzattım
    extensionım uscıs e vardı gözüküyor 1 ay oldu parayı da çekmemişler receipt te göndermediler ne yapmalıyım ne olmuştur ne olabilir ?
    Teşekkürler.

sizin durumunuz sayin @redur47 'unkine benziyor. Ikinci kez uzattiginizi belirttiniz turist vizenizi? Bir oncekinin onayi geldikten sonra mi yeni I-539 basvurusu yaptiniz? Yoksa basvuru hala beklemedeyken mi yaptiniz?

• Bir önceki turist uzatma talebime henüz yanıt gelmedi.

• @yakup-talha-sevinç iki tane mi başvurunuz var? Turist uzatmaya cevap gelmeden f1 için mi başvurdunuz? Ne kadar oldu turist uzatmaya başvuru yapalı?

• 2017 mayısta ilk giriş yaptım ülkeye 2017 kasımda ilk 6 ayım doluyordu.2017 ekimde turist uzatma ve f1 change of status basvurusu yaptım.1. turist uzatma ve f1 basvurumla ilgili receipt geldi.Ancak f1 basvurum neticelenmediği için ve ikinci 6.ayım da 2018 mayısta bitecegi için tekrar Nisan sonu mayıs bası gibi turist uzatma gönderdim 3 mayısta vardı gözüküyor ama ne parayı çekmişler ne de receipt geldi ikinci turist uzatma basvurumla ilgili bu arada 1. turist uzatma basvuruma herhangi bir cevap gelmedi.Teşekkürler cevaplarınız i

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |