Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @DunyalilardanT Selamlar, benim de bir sorum olacaktı, acaba sizce İngilizce Öğretmenliği bölümünün ABD'de ki geçerliliği nedir? Çok tutulmayacak bir şey olduğunu düşünmekteyişm ama fikrinizi de almak isterim, aynı şekilde sizzin de @crazycells , teşekkürler.

Şuan 2. sınıfta okumaktayım fakat orda bir denkliği varsa bile zor ve şüpheli diye düşünmekteyim. Aydınlatır mısınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erdem-M, içinde söyledi: OPT, Community College hakkında soru

@DunyalilardanT Selamlar, benim de bir sorum olacaktı, acaba sizce İngilizce Öğretmenliği bölümünün ABD'de ki geçerliliği nedir? Çok tutulmayacak bir şey olduğunu düşünmekteyişm ama fikrinizi de almak isterim, aynı şekilde sizzin de @crazycells , teşekkürler.

Şuan 2. sınıfta okumaktayım fakat orda bir denkliği varsa bile zor ve şüpheli diye düşünmekteyim. Aydınlatır mısınız?

Ingilizce bilmeniz buyuk bir avantaj ama zaten ulkenin dili Ingilizce oldugu icin ogretmenlik pozisyonu bulmaniz zor olabilir.

• @Erdem-M San Diego'da dil okulundayken, benim Tunuslu bir hocam vardı. Aksanlı konuşurdu. O yüzden, Amerika'ya, İngilizce'yi Amerikalı'dan öğrenmeye gelmiş öğrenciler (genelde de Türkler) durumdan pek memnun değildi. Ama kadıncağız konusuna gayet hakimdi. Okul yönetiminin de, kadından herhangi bir şikayeti yoktu. Ben mümkün olduğunu kendi gözlerimle gördüm. Çok çalışır, kendinizi iyi geliştirirseniz, bence olur. Bir de aksanı düzeltebilirseniz, söylenenler de az olur. Diplomanın denkliğini kabul etmezlerse, Amerika'da bir dönemlik bir TESOL sertifikası alırsınız. İngilizce öğretme yeterliliğinizi, en kısa, en ucuz yoldan belgelemiş olursunuz. Yabancılara İngilizce öğretebilirsiniz. (Amerika'da öyle bir ihtiyaçla ya da öyle bir ihtiyacı olanla hiç karşılaşmadım ama) Tercümanlık yapabilirsiniz. Yüksek lisans, doktora yapmayı göze alırsanız, akademisyenlik kapısı da açılabilir. Ama tabii, yine gerçekçilik sınırları içinde kalalım: Amerika'da sizin kendi alanınızda iş bulmanız, bir mühendisin, (gerekli şartları yerine getirdikten sonra) bir doktorun kendi alanında iş bulması kadar kolay olmaz. Zira bunlar, dünyanın her yerinde eşit derecede ihtiyaç duyulan / talep gören ve aşağı - yukarı aynı şekilde uygulanan pozitif bilimler. Sizinki ise, Amerika'da, nispeten daha az ihtiyaç duyulan bir meslek. Hisse: Zor, ama imkansız değil.

• @Erdem-M, içinde söyledi: OPT, Community College hakkında soru

@DunyalilardanT Selamlar, benim de bir sorum olacaktı, acaba sizce İngilizce Öğretmenliği bölümünün ABD'de ki geçerliliği nedir? Çok tutulmayacak bir şey olduğunu düşünmekteyişm ama fikrinizi de almak isterim, aynı şekilde sizzin de @crazycells , teşekkürler.

Kanada'daki İngilizce hocam İranlı. Ama gerçekten iyi öğretmen. Kendisi bu duruma gelebilmek için master yaparken akşam 16:00 dan 23:00 kadar hergün ders çalıştığını söylüyor. "Arkadaşlarım o saatlerde Cafe ya da barlarda çalışıp para kazanırken ben ders çalışmayı tercih ettim. Şu an arkadaşlarımdan çoğu ülkelerine dönmek zorunda kaldı ben ise University of British Columbia da phd yapıyorum." diyor.
    Bunun anlamı " neden yapamayasın?". Kolay yok." Yeter ki iste ve çok ama gerçekten çok çalış. " diyor.
    Bence haklı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |