Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Drywall Bu hızla giderse 1-2 hafta sonra 9 olacak gibi.Yolun Sonu Görünüyor.

• El freni kopmuş yokuş aşağı giden $ açaba nereye çarparda durur? durursa nerde durur? durmazsa ne olur? GC hayal olurmu?

• Anlık dolar 8,29TL

• Cumhurbaşkanı grup toplantısında konuşuyor avrupaya, amerikaya iki güzel cümle kursa belki insafa gelir dolar.

• ⭐⭐

@hurricane A dan z ye her şeyi ve herkesi olumsuz etkileyen bir durum. Umarım bu kuru frenlemenin bir çaresi bulunur. Neticede kaybeden yine bizler yani vatandaşlar olacak.

• Daha başkanımız 3-4 gün once amerikaya racon koyuyordu o zehirli sözlerin hemen ardından doların artacağını tahmin etmiştim koca çenesini kapatsa belki bu kadar artmazdi keşke o sözleri soyler söylemez elimdeki 200 tlyi de dolara cevirseydim 😂

• Daha geçenlerde eve ekmek götüremiyoruz diyen esnafa ''bana bu çok abartılı geldi'' diyen birinden bu ülkenin ekonomisi için bir adım atacağını beklemem açıkçası

• Sayın cumhurbaşkanı hazretlerinin yeni açıklaması. Gerçekten bunları söylediğine inanamıyorum. Bu söylenenlere inanlarida anlamıyorum. Yazık ki ne yazık aklımızla dalga geçiyorlar.

----- Partisinin grup toplantısı sonrası TBMM koridorlarında ayaküstü basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan şaşırtan açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir muhabirin “Askıda ekmek başlatmıştı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli…” cümlesiyle başlayan sorusunu yarıda keserek, şu ifadeleri kullandı:

Bırakın Allah’ınızı severseniz ya… Ya böyle bir şey var mı Türkiye’de ya… Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye’de ya… İnanıyor musunuz bunlara? Bazı şeyleri siz kendiniz çözün ya… Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF'nin, OECD'nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.

• Problemlerin kaynagini gormeyen, gormezden gelen ve hatta problemlerin kaynagi tamda kendisi olan bir iktidar, hicbir sorunu cozemez.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

ik Fransa dus

Pradayı LV yi ben giyiyorum çünkü. Derhal boykot yapayım. Ekmeğe sürülecek akıl yok bunlarda. Lan neyi boykot ediyosun, ülkenin yarısından çoğu yabancı menşeili ürün, marka, fabrika dolu. Ben Katarla ters düşecekleri zamanı bekliyorum. Katarı protesto edip Katar doğalgazı yakarak bitirme projesinde yer alacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Chandler, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Screenshot_3.png

12 yılda bir ortaya çıkıp sonra kayboluyor kıyamet alameti gibi yine ortaya çıktığına göre durum vahim gerçekten. 😃

Hatırlamayan varsa:

Screenshot_4.png

Bu arkadas bir bilgisayar alsa ekonomi rahatlar bence... 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

El freni kopmuş yokuş aşağı giden $ açaba nereye çarparda durur? durursa nerde durur? durmazsa ne olur? GC hayal olurmu?

Çarpsa çarpsa bize çarpar, o da doları durdurmaya yetmez..

• Kanal istanbulu yapamazsa katarlada kotu olacagiz;(

• Istanbul da asgari ücret ile yaşamak için Sultanbeyli taraflarında oturmak gerekiyor. Onun dışında Istanbulda yaşamak asgari ücret ile mümkün değil. Ben asgari ücret alan biri olsaydım Tüekiyede daha rahat geçinebileceğim bir şehir'e giderdim. Eskişehir olabilir belki veya Trabzon veya Samsun. ABD de asgari ücret ile New York da sürünerek yasamak gibi bir şey aslında. Ekmek konusuna mecazi anlamda bakmak gerekiyor ayrıca Istanbulda asgari maaş ile çalışan biri evine gerçekten ekmek alabilir tabiki hatta Sultanbeylide yaşıyorsa kirasınıda öder yaşayabilir ama hayatı boyle geçip gider tıpkı NY da yaşayan asgari ücretli gibi 🙂 Mesela ben suan esimle calısıyoruz ikimizde asgari ücret alıyoruz toplam gelirimiz aylık $4k biz NY da yasasaydık suanki şartlarda ev tutsaydık aylık $2.500 - 3k kirav vermemiz gerekirdi onun yerine biz Vancouver, WA yasıyoruz TR ile karsılastırsan, Eskisehir gibi bir şey 😃 TR de de ikimiz asgari alsaydık 4k tl ye eskisehirde mis gibi yasardık. IPhone yerine vestel cep telefonu kullanmak gerekiyor yole bir fark var 😃 😃

• Askıda ekmekle milleti dilendirmeyede başladılar. Yakında tanzim satışları başlar çadır önlerinde yagmur altında insan manzaralarina hazir olun.

• $ ın son hali Ölümü gösterip, sıtmaya razı etme ye benzeyecek.bazı ekonomistler 2021 de 15 -16 liralardan bahsediyor.o zaman ne yapacağız.şimdiden kredi çekip dolar alsak mı acep.ne yaman bir çelişki işin içinden çıkılmaz oldu.benim ümitlerim her geçen gün eriyor.çocuklarımın bile gitme hevesleri kalmadı.dv2023 için başvuru yaparmıyım o da ayrı bir konu.çok bilinmeyenli bir denklem....

• Yükselişini korkuyla izlediğimdir. Greencart çıkacaklar için bu ekonomide gerekli maddi sartlari sağlayıp gitmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Dolar almadığıma pişmanım hele ki birikimi tl de olanlar varsa vay haline diyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint yapabiliyorsan yap abi.

• @Rhonster kredi çekmek sorun değil telefomuma devemlı mesaj geliyor krediniz hazır gelin alın diye.sanki ödemesini kendi yapacak mezevenkler. faiz oranı 1.35 civarı insan düşünüyor

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint abi bekleme derim al doları koy kenara

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |