Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SAVAS
    Herkese Merhaba, Savaş Bey vergi iadesi çeklerinden bahsediyoruz değil mi? State özelinde ve direkt olarak U.S Department of the Treasuary’den gelen federal iade çekleri var elimde. Ziraat, Teb ve Yapı Kredi’yi gezdim fakat yardımcı olmadılar hangi Yapı Kredi şubesini kullandınız öğrenebilir miyiz sakıncası yoksa.

• @SAVAS bey hangi şubeyi kullandığınızı söyleyebilir misiniz? Biz de faydalanalım.

• @Athloryzed evet stimilus çeki...Antalya akdeniz şubesi..

• @Omer15 merhaba benim bozdurdugum çek pandemi yardımı stimilus çeki idi

• Merhaba arkadaşlar.
    Bu başlığı okuduktan sonra en yakın yapıkredi şubesine gittim çekleri bozdurmak için ancak personel görevlisi yapmadıklarını söyledi arkadasım yapıkredide bozdurmus ama deyince de hangi şubede bozdurduğunu sorun o zaman falan dedi. bunun üstüne yapı kredi müşteri hizmetlerini aradım ve twitterdan yapıkredi hizmet'e mesaj attım. Müşteri hizmetleri bu işlemi hangi şubelerin yaptığının bilgisini göremediğini falan söyledi. Ben de bu konudan şikayetçi olmak istediğimi söyledim ve şikayet kaydı oluşturdum. Bugün aradılar gitmiş olduğum şubeden, gişe personelinin işlemin yapıldığını bilmediğini ve işlemi gerçekleştirebileceklerini söylediler. 21 iş günü içerisinde hesabıma aktarılacağını söylediler. Yarın gideceğim şubeye. Gelişmeleri merak eden olursa yazarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgis elinize saglik. Daha once ben de ima etmistim ama acik bir sekilde yazmamistim.

Bir subeden yapilip, diger subeden yapilamamasinin mantikli bir aciklamasi yok 🙂 Bence de bu durumun nedeni tamamen o subede daha once bu islemi yapmadigi icin sureci bilmeyen ve ugrasmak da istemedigi icin "biz yapmiyoruz" diyen gorevliler...

Isin ustune giderek iyi etmissiniz, bundan sonrakiler icin guzel bir deneyim oldu. Gorevliler yanlis bir sey yapmadigi surece isiniz sorunsuz hallolacaktir diye dusunuyorum 🙂

Guncellemeleri de bekliyoruz 🙂

• @tolgis, içinde söyledi: Türkiye'deyken ABD Çeki Bozdurmak!

Merhaba arkadaşlar.
    Bu başlığı okuduktan sonra en yakın yapıkredi şubesine gittim çekleri bozdurmak için ancak personel görevlisi yapmadıklarını söyledi arkadasım yapıkredide bozdurmus ama deyince de hangi şubede bozdurduğunu sorun o zaman falan dedi. bunun üstüne yapı kredi müşteri hizmetlerini aradım ve twitterdan yapıkredi hizmet'e mesaj attım. Müşteri hizmetleri bu işlemi hangi şubelerin yaptığının bilgisini göremediğini falan söyledi. Ben de bu konudan şikayetçi olmak istediğimi söyledim ve şikayet kaydı oluşturdum. Bugün aradılar gitmiş olduğum şubeden, gişe personelinin işlemin yapıldığını bilmediğini ve işlemi gerçekleştirebileceklerini söylediler. 21 iş günü içerisinde hesabıma aktarılacağını söylediler. Yarın gideceğim şubeye. Gelişmeleri merak eden olursa yazarım.

Tekrar merhaba arkadaşlar. Aramaları üzerine bahsettiğim şubeye gittim yetkili ile görüştüm çekleri sordu etti ancak gerekli kaşeleri olmadıkları için başka yakın bir şubeye yönlendirdiler. bugün de o şubeye gidip gerekli formları doldurup çekleri tahsile verdim. Ne kadar kesinti yapıldığını iletirim sizlere. İşlemi yaptığım şube İstanbul Rami şubesi.

• @tolgis, içinde söyledi: Türkiye'deyken ABD Çeki Bozdurmak!

@tolgis, içinde söyledi: Türkiye'deyken ABD Çeki Bozdurmak!

Merhaba arkadaşlar.

Tekrar merhaba arkadaşlar. Aramaları üzerine bahsettiğim şubeye gittim yetkili ile görüştüm çekleri sordu etti ancak gerekli kaşeleri olmadıkları için başka yakın bir şubeye yönlendirdiler. bugün de o şubeye gidip gerekli formları doldurup çekleri tahsile verdim. Ne kadar kesinti yapıldığını iletirim sizlere. İşlemi yaptığım şube İstanbul Rami şubesi.

Evet ücret hesabıma aktarıldı ve sadece %1 gibi bi komisyon alınmış çeklerden. 1 gün içinde hallettiler. Eğer burayı okuyup da faydalanan varsa ne mutlu bana. iyi forumlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba arkadaşlar.

Evet ücret hesabıma aktarıldı ve sadece %1 gibi bi komisyon alınmış çeklerden. 1 gün içinde hallettiler. Eğer burayı okuyup da faydalanan varsa ne mutlu bana. iyi forumlar.

elinize saglik.

• Arkadaşlar merhaba,

Bugün Huntington Bank tarafımdan bana çek gönderildi fakat bu çeki bankalarda bozduramıyorum. Akbank ve QNB finansbank sordum fakat iki bankada bu şekilde bir çek ilk defa gördüklerini ve bozduramayacaklarını söyledi. Akbank'daki çalışan merkeze yollayalım gelen cevaba göre size döneceğiz dedi. Şimdi ben bu çeki nasıl bozdurabilirim? 23 Aralık çekin son geçerli olduğu tarih.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enessolh, içinde söyledi: Türkiye'deyken ABD Çeki Bozdurmak!

Arkadaşlar merhaba,

Bugün Huntington Bank tarafımdan bana çek gönderildi fakat bu çeki bankalarda bozduramıyorum. Akbank ve QNB finansbank sordum fakat iki bankada bu şekilde bir çek ilk defa gördüklerini ve bozduramayacaklarını söyledi. Akbank'daki çalışan merkeze yollayalım gelen cevaba göre size döneceğiz dedi. Şimdi ben bu çeki nasıl bozdurabilirim? 23 Aralık çekin son geçerli olduğu tarih.

Hemen yukarida sayin @tolgis 'in yorumlarini okumanizi tavsiye ederim.

• @tolgis ' in belirttiği gibi İstanbul Rami şubesine giderek bugün Federal çekimi bozdurdum. teşekkürler bilgilendirmeniz için.
    Ek olarak yaşadığım bir sorun var onu sizlere danışmak istiyorum. Benim State'den gelmesi gereken bir çekim daha vardı, ama o bana hâla ulaşmadı veya yanlış bir yere gitti bilemiyorum. NY State web sayfasından sorguladığımda ise 'We processed your tax return and issued your refund to you on (APRIL 06, 2020)' diyor. Konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@transpozonovski, içinde söyledi: Türkiye'deyken ABD Çeki Bozdurmak!

@tolgis ' in belirttiği gibi İstanbul Rami şubesine giderek bugün Federal çekimi bozdurdum. teşekkürler bilgilendirmeniz için.
    Ek olarak yaşadığım bir sorun var onu sizlere danışmak istiyorum. Benim State'den gelmesi gereken bir çekim daha vardı, ama o bana hâla ulaşmadı veya yanlış bir yere gitti bilemiyorum. NY State web sayfasından sorguladığımda ise 'We processed your tax return and issued your refund to you on (APRIL 06, 2020)' diyor. Konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan var mıdır?

ABD disina gondermemis olabilirler, banka hesabina direkt yatmis veya NY'taki adresinize gonderilmis olabilir. Kontrol ettiniz mi?

• @crazycells Aslında aylardır aramama rağmen pandemiden dolayı telefonları açmıyorlardı ama dün tekrardan New york state’i telefonla aradım ve uzun bir uğraştan sonra temsilciyle görüşüp çekimin geleceği adresin yanlış yazılmış olduğunu öğrendim, bu yüzden bana ulaşmamış. Temmuz ayında da bu yüzden usa’e geri dönmüş. Temsilciyle görüşüp Adresimi düzelttim ve en geç 1 ay içinde çekimin bana ulaşacağını söyledi. Duruma göre tekrar güncelleme yaparım.

• @transpozonovski çek geçtiğimiz hafta geldi ve Rami şubesine giderek tahsil ettim.

• amerikada guvendigim bir arkadsimda 10000 dolar ustu bir cekim var fakat ben turkiyedeyim. Mobile deposite yapamiyorum 5000 dolar ustu oldugu icin(kardesimin hesabina yapmaya calistim benim amerikada banka hesabim yok). Arkadasim gidip atm ye ceki bozdurabilir fakat cekin arkasina imza atma imkanim yok malum turkiyedeyim. Acaba varmidir benim o ceki bozdurma yolunu bileniniz. Ceki arkadasim benim adima imza atsa sistem direkt anlayacakmidir yoksa ben sikayetci olmadigim surece kontrol dahi edilmeyecekmidir.

• Merhaba benim amerikada guvendigim bir arkadasimda 10000 dolar ustu bir cek var fakat ben amerikada degilim ve herhangi bir banka hesabimda yok. 10000 dolar ustu oldugu icinde mobile deposite de yapilamiyor ki yapilsada arkasini imza atmam gerekiyor. Amerikadaki olan o cekimi bozdurabilecegim herhangi bir yol bileniniz varmi acaba. Yada arkadasim benim yerime imza atsa ve atm den kendi hesabina yatirsa parayi herhangi bir sikinti cikarmi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nurbey-özer, içinde söyledi: Türkiye'deyken ABD Çeki Bozdurmak!

amerikada guvendigim bir arkadsimda 10000 dolar ustu bir cekim var fakat ben turkiyedeyim. Mobile deposite yapamiyorum 5000 dolar ustu oldugu icin(kardesimin hesabina yapmaya calistim benim amerikada banka hesabim yok). Arkadasim gidip atm ye ceki bozdurabilir fakat cekin arkasina imza atma imkanim yok malum turkiyedeyim. Acaba varmidir benim o ceki bozdurma yolunu bileniniz. Ceki arkadasim benim adima imza atsa sistem direkt anlayacakmidir yoksa ben sikayetci olmadigim surece kontrol dahi edilmeyecekmidir.

Siz ceki imzalayarak arkadasiniza ciro edebilirsiniz, kendisi de ayrica imza atip kendi hesabina gecirebilir parayi.

Su basliktaki bilgileri inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3418/başkasına-ait-çeki-bozdurmak

• @crazycells sorun su ben suan amerikada degilim ve ceke imza atma imkanim yok. Acaba arkadasim benim yerimede imzami taklit edip atsa sistem bunu anlarmi yoksa cekin sahibi tarafindan sikayet olmadigi takdirde ceke atilan imzalar kontrol edilmiyormu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nurbey-özer, içinde söyledi: Türkiye'deyken ABD Çeki Bozdurmak!

@crazycells sorun su ben suan amerikada degilim ve ceke imza atma imkanim yok. Acaba arkadasim benim yerimede imzami taklit edip atsa sistem bunu anlarmi yoksa cekin sahibi tarafindan sikayet olmadigi takdirde ceke atilan imzalar kontrol edilmiyormu.

Ceki size gonderebilir, siz de imza atip geri gonderebilirsiniz.

USPS ile uluslararasi "priority mail" zarf gonderimi 25-30 dolar arasi tutuyor.

Baskasinin adina imza atmak yasal bir islem degil maalesef. Dediginiz gibi surecte bir puruz ya da sikayet olmadikca ayrintili incelenecegini sanmiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |