Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ibrahimasar abi fotoğrafı bilmem ama bence bu yıl kazanacaksın içime doğdu👍😀

• alt metni

İyi akşamlar Milwaukee!!

Wisconsin eyaletinin en büyük şehridir. Michigan Gölü'nün güneybatı kıyısında yer alır. Nüfusu yaklaşık 592 bin kişidir. İlk Avrupalı kafilelerin bu topraklara gelişi Fransızlar ve kürk ticareti ile uğraşanlar vasıtasıyla olmuştur. 1818 yışında Fransız-Kanadalı öncülerden Solomon Juneau buraya yerleşmiştir. 1846'da Juneau'nun kurduğu şehir ve iki komşu şehir birleşerek Milwaukee şehrini oluşturmuşlardır. İsmi bir kuzey Amerika kızılderili kabilesi olan Algonkin'lerin dillerindeki "millioke" kelimesinden gelmektedir. Anlamı iyi, güzel, hoş topraklar idir. Bialystok, Carora, Galway, Manisa, Morogoro, Nuevitas, Omsk, Tiberias, Schwerin, Umhlathuze şehirleri kardeş şehirleridir.

MİLWAUKEE HAKKNDA FUN FACTS

1. Milwaukee Kamu Müzesi, dünyanın en geniş dinazor kafatasına ev sahipliği yapmaktadır.
    2. Şehirde ünlü aktör Fonzie'nin bir heykeli bulunmaktadır.
    3. Şehirdeki sanat müzesi hareket edebilmektedir.
    4. Günümüzde her yerde kullanılan QWERTY klavye tipini şehir sakinlerinden Christopher Latham Sholes icat etmiştir.
    5. Milwaukee Wave takımı, Amerika'da bizim bildiğimiz futbolda sporundaki en eski takımdır.
    6. Telesekreter bu şehirde Joseph Zimmerman ve George Danner tarafından icat edilmiştir.
    7. Yaklaşık 900,000 katılımcı ve 1000 performans ile 11 gün boyunca süren Summerfest dünyanın en geniş müzik festivalidir.
    8. Şehirdeki beyzbol stadyumunun çatısı hareket edebilir şekildedir. İstenildiğinde açılıp, istenildiğinde kapanabilir.
    9. Theodore Roosevelt bu şehirde vurulmuştur.
    10. Şehrin yer altında gerçekten de bir göl bulunmaktadır.
    11. Eski kayıtlarda şehrin adı Milwaukie diye yazılmaktadır.

• fotografi uygun hale getirirken idphoto sitesinde bas ustu ve cene kisimlari yesil alana gelmiyor. ama konsoloslugun gostermis oldugu sitede fotograf kabul ediliyor. eger idphoto sitesinde alt ve ust kisim yesil alanda olursa bu sefer konsolosluk sitesi kabul etmiyor. hangisi makbuldur?

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ağzın bal yesin beee.. İnşallah. Bu yıl totemli relakslı gezmeli tozmalı prosesli olumlamalı keyifli başvurdum. Olur inşallah. Her zaman derim ki, insanın başına gelen şey, olasılıkların içindeki en hayırlısıdır. Bir adama araba çarpıp öldüyse, başına gelecek daha kötü şeyleri önlemiştir bu. 2020-2021 de kazansam, gidemesem ya da gidip bir çok sorunla boğuşsam belki nefret edecektim amerikadan. Benim için hayırlısı belki de 2030 bilemiyoruz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ağzın bal yesin beee.. İnşallah. Bu yıl totemli relakslı gezmeli tozmalı prosesli olumlamalı keyifli başvurdum. Olur inşallah. Her zaman derim ki, insanın başına gelen şey, olasılıkların içindeki en hayırlısıdır. Bir adama araba çarpıp öldüyse, başına gelecek daha kötü şeyleri önlemiştir bu. 2020-2021 de kazansam, gidemesem ya da gidip bir çok sorunla boğuşsam belki nefret edecektim amerikadan. Benim için hayırlısı belki de 2030 bilemiyoruz.

abi ben böyle olumlama görmedim muhteşem👊Ama kesinlikle aynı fikirdeyim benim de bu yıl totemim aynen böyle herşey olması gerektiği zamanda olur. Yani bizim için en doğru zamanda💫

• @Sympathique Merhaba, dediğiniz gibi Green Card sistemi resim formatını 51x51mm olarak isterken konsolosluk sitesinde resim boyutu 50x50mm olarak belirtiliyor.

50x50mm fotoğrafın boyutu 591x591px oluyor, green card sisteminde ise 51x51mm 600x600px oluyor.
    50x50mm resmi uygulama üstünden kontrol etmek için yüklemeye çalıştığınızda sistem kabul etmiyor.
    50x50mm 591x591px çekilmiş resmi programlar yardımıyla sonradan büyütüp 51x51 yani 600x600px yaptığınızda bu sefer yüz kısmı yeşil alandan taşıyor.

Fark buradan çıkıyor.

Sonuç olarak Green Kart çekilişi için 51x51mm 600x600px resim kullanmalısınız, vize aşamasında vereceğiniz resim ise 50x50mm 591x591px olabilir.

• Arkadaşlar merhaba.Üniversitede okuyorum öğrenim durumuna some university courses gerekiyor dimi

• @GümüşYaka yani diyorsunuz ki idphoto gore 600x600 yap. green kart sisteminde ki program kabul etmesede o sekilde basvuru yap?

• ⭐⭐⭐⭐

11.10.2020 saat 22.22 itibariyle birinci başvuru yapılmıştır. katılan herkese bol şans dilerim. herkesin gönlüne göre olsun. müsait bi zamanda da eşim için başvuru yapacağım. aynı zamanda ablam ve eşi de başvurcaklar. bakalım 4 kişiden birimize talih kuşu konacak mı bekleyip göreceğiz.

• @darknessww evet some university courses seçmen gerekiyor

• @Sympathique Çekiliş için yüz örnek çerçeveye sığmalı, boyut resim için istenen koşullardan biri olsada yüzün resim içindeki kapladığı alanda önemli.

Sonuç olarak resmin boyutunu 600x600px yaptığınızda yüzünüz yeşil çerçevenin dışında kalıyorsa, çekilişte seçilme ihtimalinizi etkileyen faktörlerden biri olabilir.

• İnsanlar hayata ters köşe atmak için totem yapar hale gelmiş vay be... :d abd Hükemetinin bir sitesi vardı adını hatırlamıyorum. Sayın crayzcells den gördüm. geçenki greencard çekilişlerine baktığımda türkiyeden ortalama 2000-5000 kişi arası bi alım yapıldığını görmüştüm. I'm just saying 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar yakıyosun ibrahim abi 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@GreenCardHüseyin, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İnsanlar hayata ters köşe atmak için totem yapar hale gelmiş vay be... :d abd Hükemetinin bir sitesi vardı adını hatırlamıyorum. Sayın crayzcells den görmüştüm. geçenki greencard çekilişlerine baktığımda türkiyeden ortalama 2000-5000 kişi arası bi alım yapıldığını görmüştüm. I'm just saying 😞

2847kişiye çıkmış ama kaç kişiye vize verecekler belli değil

• @denizci10 aynennn bide o var. kısacası bir kazı kazancıya 1 tl verip 200 tl çıkmasını beklemek gibi :d

• Güncel dağıtılan vize sayısını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2213/dv2021-bekleme-odası/21340?_=1602439655851

• ⭐⭐⭐⭐

@GreenCardHüseyin, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 aynennn bide o var. kısacası bir kazı kazancıya 1 tl verip 200 tl çıkmasını beklemek gibi :d

benim kuzenim ve eşi geçen sene ilk kez başvurdular. hatta arkadaşları falan da başvurdu. sadece kuzenime çıktı. numarası da 4 bin lerde. bu iş kader kısmet işi tamamen.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ben totem olarak bu sene uzun bir aradan sonra ilk kez top sakalımı kestim ve resmi öyle çektim. Yıllardır ilk kez sakalsız başvuru yaptım. La bu gençmiş alak işimize yarar derler mi acaba 🙂

ibgc.jpg

Abi canı gönülden kazanmanı isterim 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@travelleth yakın bir tanıdığım baltimorede yaşıyor. İnşallah çıkarsa kart adresini onun adresi vericem bakalım 💁🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |