Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şu anda Greencard olayında son durum nedir? En son Trump'ın kararı sebebiyle 1 Ocak'a kadar konsolosluk randevusu verilmeyecekti ancak sonradan mahkeme kazananlara hakkının verilmesi gerektiğini söyledi diye bir haber okumuştum. 2020 itibariyle hak kazananların bir kısmı Eylül'e kadar işlemlerini bitirmemeleri durumunda hakları yanacak falan deniyordu ancak randevu alamadıkları için de sorun olabilir deniyordu. 2020 talihlilerinin akibetini bilen var mı?
    Şimdi 2021'de bizim gibi talihliler için de randevular 1 Ocak'ta verilmeye başlanırsa o zaman sıra gelecek numaralar da daha az olacaktır diye düşünüyorum. En son 10.000lerdeki sıra numaralı arkadaşıma sadece KCC'den evrak talep maili geldi ama henüz randevu için tarih belli değil. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Keremsah, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Şu anda Greencard olayında son durum nedir? En son Trump'ın kararı sebebiyle 1 Ocak'a kadar konsolosluk randevusu verilmeyecekti ancak sonradan mahkeme kazananlara hakkının verilmesi gerektiğini söyledi diye bir haber okumuştum. 2020 itibariyle hak kazananların bir kısmı Eylül'e kadar işlemlerini bitirmemeleri durumunda hakları yanacak falan deniyordu ancak randevu alamadıkları için de sorun olabilir deniyordu. 2020 talihlilerinin akibetini bilen var mı?
    Şimdi 2021'de bizim gibi talihliler için de randevular 1 Ocak'ta verilmeye başlanırsa o zaman sıra gelecek numaralar da daha az olacaktır diye düşünüyorum. En son 10.000lerdeki sıra numaralı arkadaşıma sadece KCC'den evrak talep maili geldi ama henüz randevu için tarih belli değil. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var mı?

merhaba,

• dv2020 talihlileri için resmi süreç bitti ve yargıç aldığı karar gereği onlar için 9095 vize ayırdı. ne zaman alacaklar ve kimler alabilecek belli değil.
    • dv2021 talihlileri için mülakat tarihleri henüz verilmedi, eo sebebiyle mülakatlar 2 ocak itibariyle başlayacak.
    • şuan kcc evrak talepleri 10.500lerde ve onaylar da 4800lerde. işlemleri hızlandırmalarını bekliyoruz. dv2021 için verilebilecek vize sayısının kısıtlı olma ihtimali var ama bu net değil, bunu zaman gösterecek.

• Herkese merhabalar umarım doğru başlığa yazıyorumdur. İmzadan görülebileceği üzere 2021 talihlisiyiz (kazanan eşim). 2020 talihlilerinde yaşanan sorunlar Covid süreci ve 2021 için olan belirsizliklerden dolayı olurda vize alamazsak diye Türkiye deki hayatımızada elbette devam etmeli ve önümüze çıkan fırsatları da değerlendirme niyetindeyiz. Bu anlamda eşimin adına bir şirket kurup bu şirket üzerinden büyük bir firmanın dağıtım işlerimi yapacağız. Şirketi kurmak ve bazı masraflar içinde 100 Bin TL kadar kredi kullanacağız. Hali hazırda birikmiş bir miktarımız olsa da krediyle devam etmek istiyoruz. Muhtemelen vizeye giderken de ABD den bir iş teklifi alacağım.

1. Bu anlamda vizeye giderken bu meblağda kredi kullanmış olmamız konsolosluk açısından herhangi bir olumsuzluk yaratır mı?
    2. Talihlinin bir şirket kurması durumunda ds-260 formunu tekrar açtırıp bunu eklememiz gerekir mi? (2 ay önce pasaport, bebek falan formu açtırmıştım. Ayrıca o zaman eşim çalışmıyordu şimdi çalışıyor olacak.)
      @crazycells
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustyguvenbas, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhabalar umarım doğru başlığa yazıyorumdur. İmzadan görülebileceği üzere 2021 talihlisiyiz (kazanan eşim). 2020 talihlilerinde yaşanan sorunlar Covid süreci ve 2021 için olan belirsizliklerden dolayı olurda vize alamazsak diye Türkiye deki hayatımızada elbette devam etmeli ve önümüze çıkan fırsatları da değerlendirme niyetindeyiz. Bu anlamda eşimin adına bir şirket kurup bu şirket üzerinden büyük bir firmanın dağıtım işlerimi yapacağız. Şirketi kurmak ve bazı masraflar içinde 100 Bin TL kadar kredi kullanacağız. Hali hazırda birikmiş bir miktarımız olsa da krediyle devam etmek istiyoruz. Muhtemelen vizeye giderken de ABD den bir iş teklifi alacağım.

1. Bu anlamda vizeye giderken bu meblağda kredi kullanmış olmamız konsolosluk açısından herhangi bir olumsuzluk yaratır mı?
    2. Talihlinin bir şirket kurması durumunda ds-260 formunu tekrar açtırıp bunu eklememiz gerekir mi? (2 ay önce pasaport, bebek falan formu açtırmıştım. Ayrıca o zaman eşim çalışmıyordu şimdi çalışıyor olacak.)
      @crazycells
    1. Yaratmaz, onemli olan ABD'de yasama isteginizin degismemesi 🙂

2. bu degisiklige gerek yok.

• Merhaba ben 2021 talihlisiyim ve case number 15 binlerde ama coronadan dolayı bana mülakat sırası gelir mi endişesinden dolayı 2022 içinde başvuru yapsam bir sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cansubuse, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba ben 2021 talihlisiyim ve case number 15 binlerde ama coronadan dolayı bana mülakat sırası gelir mi endişesinden dolayı 2022 içinde başvuru yapsam bir sorun olur mu?

hiçbir sorun olmaz, gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.
    ayrıca, size sıra her türlü gelecek, gönlünüzü ferah turun 🙂

unutmadan; lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın..

• Arkadaşlar merhaba 2021 talihlisiyim numaram 26 binlerde sizce bana görüşme sırası gelirmi bu corona sürecinden dolayı endişeleniyorum 😞

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba ben 2021 talihlisiyim ve case number 15 binlerde ama coronadan dolayı bana mülakat sırası gelir mi endişesinden dolayı 2022 içinde başvuru yapsam bir sorun olur mu?

Bana da içimi ferah tutmamı söyler misin? Çok fena ihtiyacım var 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newyorker, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bana da içimi ferah tutmamı söyler misin? Çok fena ihtiyacım var 🙂

içiniz rahat olsun sizin de 🙂 ciddiyim.. DV2021'den kimseyi arkamızda bırakmadan devam edeceğiz yolumuza..

• Selamlar herkese. Bir süredir forumu takip ediyorum. Benim gibi Temmuz ayında evrak onayı alan ve benimle aynı pozisyonda olan arkadaşlarımız var mı acaba? Bu aşamada sanırım yapılması gereken tek şey KCC'den gelecek olan mülakat mailini beklemek değil mi? Umarım herkes için her şey çok güzel sonuçlanır.

• @gucarslan İnşallah dediğiniz gibi olur da dv2021'ler olarak forum zirveleri yaparız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@genghiskhan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Selamlar herkese. Bir süredir forumu takip ediyorum. Benim gibi Temmuz ayında evrak onayı alan ve benimle aynı pozisyonda olan arkadaşlarımız var mı acaba? Bu aşamada sanırım yapılması gereken tek şey KCC'den gelecek olan mülakat mailini beklemek değil mi? Umarım herkes için her şey çok güzel sonuçlanır.

merhaba, evet sizin gibi şuan çok arkadaşımız var.
    eğer evrak onayı aldıysanız tek yapmanız beklemeniz. o da en erken ocak 2 gibi görünüyor. sürecinizde bol şans..

• Allahım bak samimi şekilde vizemi alacağıma inandığım için bu yıl başvuru yapmayacağım 😀 Yalan etme bizi 😂 Hatta bu yıl bana vizemi vermezsen bir daha baş vurmam 😂

• @Masda siz kesin gidersiniz rahat olun

• @Masda Case 9XXX Allahım samimi bir şekilde bu numaraları istiyorum bu sene 🙂 Şansınız bol yolunuz açık olsun, umarım bu sene bizim de yüzümüz güler 🙂

• @Aslıhan @quikless Teşekkürler arkadaşlar 🙂

• Bu ileti silindi!

• @Masda, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Allahım bak samimi şekilde vizemi alacağıma inandığım için bu yıl başvuru yapmayacağım 😀 Yalan etme bizi 😂 Hatta bu yıl bana vizemi vermezsen bir daha baş vurmam 😂

Allah kabul etsin,amin.

• Merhaba,

J1 ile ABD’ye giriş yaptım. 2 yıl kuralını kaldırdım. Şu anda turist vizesi başvurumu yaptım ve sonuç bekliyorum. Ayrıca bu hafta öğrenci vizesi için süreci başlatacağım. MBA yapacağım bir okul buldum. Evraklarımı hazırladım, bu hafta tüm süreci öğreneceğim. Buraya iltica ile gelen green card sahibi bir Afgan kız arkadaşım var ve evlenmeyi düşünüyoruz. Avukat ile görüşeceğim fakat kız arkadaşımın bu durumu yanlış anlamasını istemiyorum. Bu sebeple öncelikle sizlerden yardım almak istedim.

Ben kendisi ile evlendiğimde oturum ve çalışma alabilir miyim? Bu izni almak için statümü kaybetmem sorun olur mu? Yoksa mülakata çağırılana kadar ABD’de yasal olarak yani statümü kaybetmeden veya bir vize ile mi kalmam gerekiyor? Bu vize biter veya red alırsam tek yol ABD vatandaşı biri ile evlenmek mi kalıyor? ( neredeyse tüm yazıları okudum fakat tam olarak cevabı bulamadım, ilave bilgi talep ederseniz yazabilirim.)

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar,çeşitlilik kapsamında verilen vize sayısı aşağıdaki gibidir.

47043bf4-7240-4114-8e9c-d457371abd15-resim.png

Kaynak:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |